نحوه نگارش ریپورتاژ آگهی | 0 تا 100 آموزش رپورتاژ آگهی

نحوه نگارش ریپورتاژ آگهی | 0 تا 100 آموزش رپورتاژ آگهی

اگر می‌خواهید بدانید که نحوه نوشتن ریپورتاژ آگهی به چه صورت است، جای درستی را برای خواندن انتخاب کرده‌اید. کسب رتبه بالا در نتایج موتورهای جستجو برای دیده شدن کسب و کارهای مختلف و توسعه آن‌ها تاثیر بسیار زیادی دارد. یکی از نکاتی که در کسب رتبه خوب در نتایج گوگل، موثر است، دریافت لینک …

۱۱ بهمن ۱۳۹۹

اگر می‌خواهید بدانید که نحوه نوشتن ریپورتاژ آگهی به چه صورت است، جای درستی را برای خواندن انتخاب کرده‌اید. کسب رتبه بالا در نتایج موتورهای جستجو برای دیده شدن کسب و کارهای مختلف و توسعه آن‌ها تاثیر بسیار زیادی دارد. یکی از نکاتی که در کسب رتبه خوب در نتایج گوگل، موثر است، دریافت لینک از سایت‌های معتبر است. در واقع هنگامی که یک سایت معتبر به یک صفحه از سایت شما، لینک می‌دهد بدین معناست که محتوای شما را تائید کرده است و این برای گوگل، اهمیت بسیار زیادی دارد. یکی از راه‌های دریافت لینک ازسایت‌های معتبر، نوشتن ریپورتاژ آگهی است. بنابراین اگر اینجایید تا بدانید:

  • ریپورتاژ چیست؟
  • انواع ریپورتاژ آگهی چیست؟
  • نحوه نوشتن ریپورتاژ آگهی به چه صورت است؟
  • نکات مهم درباره ریپورتاژ آگهی

به خواندن ادامه دهید و آژانس دیجیتال مارکتینگ تاس را تا انتهای این مطلب، همراهی کنید:

حتما مطالعه کنید: بازاریابی محتوا چیست و چگونه انجام می‌شود؟ (+9 مرحله برای شروع!)

ریپورتاژ چیست؟

ریپورتاژ-چیست؟

ریپورتاژ به معنای تولید یک محتوا شامل کلمات کلیدی است که به سایت‌های معتبر می‌دهید تا آن‌ها، محتوای شما را انتشار دهند. این کار از این جهت اهمیت دارد که شما در محتوای خود، چندین کلمه را تعیین می‌کنید تا سایت مورد نظر با استفاده از آن‌ها به شما لینک دهند.

ریپورتاژ، تاثیر بسیار زیادی در رتبه‌بندی سایت شما خواهد داشت، زیرا از این طریق خواهید توانست از سایت‌های معتبر، لینک دریافت نمایید، بنابراین حتما به کیفیت سایتی که می‌خواهید ریپورتاژ خود را روی آن قرار دهید، توجه داشته باشید که قدرت دامنه بالایی داشته باشد.

انواع ریپورتاژ آگهی چیست؟

رپورتاژ آگهی رسانه‌ای

یکی از انواع رپورتاژ آگهی، نوع رسانه‌ای آن است که افرادی که تمایل به انجام تبلیغات در مجله‌ها، روزنامه‌ها، تلویزیون و اینترنت دارند از آن استفاده می‌کنند.

ریپورتاژ آگهی خبری و اینترنتی

یکی دیگر از انواع رپورتاژها، رپورتاژ آگهی خبری و اینترنتی است که می‌توانید از آن برای قرار دادن روی سایت‌های خبری استفاده نمایید.

نحوه نوشتن ریپورتاژ آگهی به چه صورت است؟

برای نوشتن ریپورتاژ آگهی، لازم است که یک سری اصول را به خوبی رعایت نمایید تا بتوانید حداکثر بهره را از نوشتن ریپورتاژ آگهی خود ببرید. این اصول عبارتند از:

بک لینک با کلمات کلیدی مناسب

یکی از نکات مهم در نگارش رپورتاژ این است که کلمات کلیدی مناسبی را برای دریافت لینک به سایت خود مشخص نمایید. بهتر است که یکی از کلماتی را که مشخص نموده‌اید به صفحه اول و دیگر کلمات را به صفحات داخلی وبسایت خود، لینک دهید.

توجه به دغدغه‌های مخاطبین

قبل از نوشتن ریپورتاژ آگهی به دغدغه‌های مخاطبین خود فکر کنید؛ این کار موجب می‌شود که ریپورتاژی تولید کنید که به متناسب با دغدغه‌های افراد باشد و بتواند به آن‌ها پاسخ مناسبی ارائه دهد.

می‌توانید خدمات و محصولات خود را در ریپورتاژ به نحوی معرفی کنید که پاسخگوی نیازها و خواسته‌های مخاطبان است و کاربر را تحت تاثیر قرار دهد و ترغیب شود که از خدمات و محصولات شما استفاده نماید.

استفاده از عنوان جذاب

استفاده از عنوان جذاب در ریپورتاژ، تاثیر بسیار زیادی در جلب توجه مخاطبان دارد، بنابراین اهمیت عنوان جذاب را به هیچ عنوان دست کم نگیرید.

گاهی افراد مختلف بدون هدف در اینترنت در حال گشت و گذار هستند و به محض اینکه یک موضوع جذاب، توجه آن‌ها را به خود جلب کند، نسبت به مطالعه آن اقدام می‌کنند.

استفاده از محرک‌های عاطفی برای این دسته از افراد، جواب می‌دهد، بنابراین می‌توانید حس‌ عاطفی افراد مختلف را با نوشتن یک عنوان جذاب برانگیخته تا آن‌ها برای کلیک بر ریپورتاژ شما، ترغیب شوند.

قبل از اینکه شروع به نوشتن ریپورتاژ کنید، حتما مخاطبان هدف خود را شناسایی کنید و براساس آن از محرک‌های عاطفی مناسب در عناوین محتوای خود استفاده کنید. نکته قابل توجه این است که افراد مختلف، حس‌های متفاوتی دارند و همه آن‌ها را برای نوشتن ریپورتاژ آگهی در نظر داشته باشید تا بتوانید افراد مختلف را به مطالعه ریپورتاژ خود ترغیب کنید.

تمرکز روی مزایا

یکی از نکات مهم برای نوشتن رپورتاژ آگهی، این است که به خوبی به مزایای محصولات و خدمات خود اشاره کنید.

نکته مهم در رابطه با نگارش ریپورتاژ این است که خوانندگان را مخاطب خود قرار دهید؛ بدین منظور می‌توانید از کلماتی نظیر “شما” استفاده کنید.

درج راه‌های ارتباطی

باید راه‌های ارتباطی با خود را به شیوه‌های صحیح آن در متن اضافه نمایید. بدین منظور می‌توانید تصاویر کوچکی در بخش‌های مختلف محتوای خود درج کرده و راه‌های برقراری ارتباط و تماس با خود را ذکر نمایید.

نکات مهم درباره ریپورتاژ آگهی

نکات مهمی درباره ریپورتاژ آگهی و سایت‌هایی که قرار است رپورتاژ خود را روی آن‌ها قرار دهید، وجود دارد. این نکات عبارتند از:

قرار دادن ریپورتاژ روی سایت‌های مرتبط با حوزه کاری

برای تاثیرگذاری بیشتر ریپورتاژ، بهتر است از سایت‌های استفاده کنید که مرتبط با حوزه کاری شما باشد. در غیر این صورت، تاثیر زیادی نخواهد داشت.

ریپورتاژ اختصاصی برای سایت‌ها

ریپورتاژ-اختصاصی-برای-سایت‌ها

به هیچ عنوان از ریپورتاژ تکراری برای سایت‌های مختلف استفاده نکنید، زیرا هیچ تاثیری در رتبه‌بندی سایت شما نخواهند شد. الگوریتم‌های گوگل هوشمند شده و محتواهای تکراری را تشخیص می‌دهند و آن‌ها را نادیده می‌گیرند.

تعیین مدت زمان ماندگاری ریپورتاژ روی سایت‌ها

هر چه مدت زمان ماندگاری ریپورتاژ روی سایت‌های مختلف، بیشتر باشد، وبسایت شما شانس بیشتری برای دیده شدن دارد. بنابراین همان ابتدا با مسئولین سایت‌های مختلف، صحبت کنید که تا حد امکان، زمان بیشتری را برای قرار دادن محتوای شما روی سایت خود در نظر بگیرند. نکته قابل توجه در این رابطه این است که برخی از سایت‌ها در ازای دریافت مبلغی پول این کار را انجام می‌دهند.

سخن پایانی

و در نهایت، این هم از نحوه نوشتن ریپورتاژ آگهی!

سعی کردیم در این مطلب، نحوه نوشتن ریپورتاژ آگهی را به طور کامل بیان کنیم. اکنون می‌توانید برای دریافت بک لینک خوب و افزایش رتبه سایت خود در نتایج موتورهای جستجو نظیر گوگل، یک ریپورتاژ آگهی مناسب، تهیه نمایید.

سپاسگزاریم که وقت ارزشمندتان را برای خواندن این مطلب صرف کردید. اگر سؤال و یا تجربه ای در این زمینه دارید، در بخش نظرات با ما و دیگر خوانندگان آموزش‌های دیجیتال مارکتینگ آژانس تاس، به اشتراک بگذارید.

مجید جورکش

علاقه مند به یادگیری و نوشتن در رابطه با سئو و دیجیتال مارکتینگ