محتوای همیشه سبز و ۷ روش آسان برای دریافت ترافیک بیشتر از آن!

محتوای همیشه سبز محتوایی است که تاریخ مصرف ندارد و همواره می توانید ترافیک فعال به سایت شما جذب کنید. با چشم بسته هم می شود گفت که این نوع محتوا برای سئوی سایت شما بهترین است. اما چطور محتوای سبز تولید کنیم و چطور از آن استفاده کنیم؟ نام این نوع محتوا از درختان …

محتوای همیشه سبز

محتوای همیشه سبز محتوایی است که تاریخ مصرف ندارد و همواره می توانید ترافیک فعال به سایت شما جذب کنید. با چشم بسته هم می شود گفت که این نوع محتوا برای سئوی سایت شما بهترین است. اما چطور محتوای سبز تولید کنیم و چطور از آن استفاده کنیم؟ نام این نوع محتوا از درختان میوه دار و درختان همیشه سبز گرفته شده است. و استعاره ای از درختان کاج و سرو است که خزان نمی شناسند. با این حال همین درختان همیشه سبز هم اگر آب و مواد معدنی موردنیاز خود را دریافت نکنند برای همیشه خشک خواهند شد. در این مطلب به بررسی روش هایی خواهیم پرداخت که باعث می شوند محتوای سبز، همیشه سبز بماند. تا انتهای مطلب با آژانس دیجیتال مارکتینگ تاس همراه باشید و درباره این نوع محتوا بخوانید.

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید: بودجه خزش چیست؟

محتوای همیشه سبز چیست؟

این محتوا در واقع اصل و اساس محتوای دیگری است که برای زمان طولانی کاربرد خود را دارد و کمتر به زمان وابسته است. به طور مثال اگر در حوزه بازارهای مالی و ارز دیجیتال فعال هستید و درباره نوسانات قیمت در سال اخیر مطلب می نویسید، محتوایی نوشته اید که تاریخ انقضا دارد. اما محتوایی که درباره روش تحلیل نمودارهای قیمتی می نویسید بسته به زیرعنوان های آن می تواند یک محتوای همیشه سبز باشد.

این محتوا روی کلید اصلی و دائمی متمرکز می شود. بنابراین نباید هیچ محتوای رقیبی با آن کلمات کلیدی برایش ایجاد کنیم. نکته دیگر این که نباید فکر کنید با یک بار تولید این محتوا، سند جاودانگی اش را امضا کرده اید و دیگر نیازی به بازبینی ندارد.

گرچه این محتوا در طول زمان لینک و ترافیک زیادی را دریافت می کند اما بازهم بایستی با روش های زیر به روز رسانی شود تا ترافیک بیشتری بگیرد.

۱. بازبینی کلمات کلیدی محتوای همیشه سبز

این محتوا حول محور کلمات یا عباراتی شکل می گیرد که مخاطبان هنگام جستجوی محصول یا خدمات شما از آن استفاده می کنند. اگر محتوای شما اطلاعات جامعی ارائه کرده اما کلمه یا عبارت خاصی را هدف قرار نداده است، بایستی تحقیق کلمه کلیدی را شروع کنید و کی ورد مناسب را شناسایی کنید. برای این کار از روش ها و ابزارهای معمول تحقیق استفاده کنید.

به این ترتیب می توانید با هدف گذاری این کلمات در عنوان ها و برچسب های متداول صفحه و سئوی تصاویر و… برای درخواست های مشتریان بهینه شوید. برای این کار:

  • اصطلاحات مرتبط را هدف قرار دهید
  • این اصطلاحات و کلمات کلیدی ثانویه را با اضافه کردن بخش های تازه ای در محتوا بگنجانید.
  • بخش های تاریخ مصرف گذشته محتوا را با مفاهیم و متون تازه جایگزین کنید.

به دنبال موفقیت ۱۰۰٪ هستید؟
ما میتوانیم استراتژی بازاریابی محتوایی شما را تدوین کنیم!
از اینجا شروع کنید

۲. اطلاعات را حذف یا اضافه کنید

  • منابع محتوا را باز بینی کنید

ممکن است وبسایت هایی که به آن ها لینک داده اید تغییراتی کرده باشند. یعنی غیرفعال شده باشند یا تغییر رویه داده باشند. این موارد را چک کنید. سپس بررسی کنید ببینید منابعی که برای تولید محتوا از آن ها استفاده کرده اید همچنان بر اطلاعاتی که شما منتشر کرده اید تکیه دارند یا خیر.

ممکن است در قسمتی از محتوا روش یا ابزاری را معرفی کرده باشید که دیگر کاربردی ندارد. این موارد را اصلاح کنید.

  • استراتژی های جدید تعیین کنید

یعنی به بررسی محتوای خود بپردازید. اگر به تازگی آماری درباره بخشی از آن ارائه شده آن را به متن بیفزایید.

  • تجربیات مشتریان را اضافه کنید

اگر در زمان نگارش محتوا هنوز تجربه قابل استنادی برای آن ایجاد نشده بود اما در حال حاضر مشتریانی دارید که می توانید مثالی از نتیجه کار آن ها بزنید. یا تصاویری از آن ها و نظراتشان اضافه کنید این کار را انجام بدهید. مردم هنوز به حرف یکدیگر بیشتر از برندها اعتماد می کنند. اگر روشی را معرفی کرده اید و کاربران از آن بازخورد گرفته اند با کسب اجازه این نتیجه را منتشر کنید.

 

چطور محتوای همیشه سبز بسازیم

۳. تصاویر محتوای همیشه سبز  را بررسی کنید

تصاویر صفحه را هر از گاهی بازبینی کنید و ببینید آیا وقفه ای در متن وجود دارد و نیازمند تصاویر دیگری است؟ آيا تصاویری که به کار گرفته اید قدیمی شده اند و می توانید تصاویر با کیفیت تر و به روز تری را در محتوا جا بدهید؟ آيا Alt و کپشن هایتان یا سایز تصاویر نیازمند تغییر است؟ اگر پس از انتشار محتوا تصاویری که خودتان گرفته اید آماده شده اند آن ها را جایگزین کنید. حتی اگر ویدیوهای کوتاهی دارید که بهتر! اگر داده های جدید دست شما را برای ساخت اینفوگرافیک باز کرده اند درنگ نکنید!

به دنبال موفقیت ۱۰۰٪ هستید؟
ما میتوانیم استراتژی بازاریابی محتوایی شما را تدوین کنیم!
از اینجا شروع کنید

۴. قالب ها را بازنگری کنید

در حال حاضر مقالات زیر ۱۲۰۰ کلمه برای گوگل ارزش زیادی ندارند. مقالات طولانی تر از این به شما فرصت می دهند تا موارد سئویی بیشتری را رعایت کنید. حالا که محتوا طولانی تر می شود لازم است در نظم صفحه نیز تغییراتی ایجاد کنید. مخاطبان دوست دارند با پاراگراف های نه چندان بلندی که عنوان هریک به طور دقیق مشخص می کند محتوای آن چیست رو به رو شوند. و از ابتدا بدانند که قرار است چه مطلبی را در چه قالبی بخوانند. پاراگراف بندی مناسب، استفاده از زیرعنوان ها و بولت ها و شماره گذاری می تواند بسیار مفید باشد.

۵. عنوان ها را تطبیق بدهید

اگر در محتوا تغییری ایجاد می کنید، حتما لازم است که عنوان ها را نیز به موازات آن دوباره بررسی کنید. اگر به جای ۵ مورد ۷ مورد به محتوای شما اضافه شده است این تغییر را سریع تر در عناوین واضح کنید. به خصوص اگر این اعداد یا اطلاعات در URL هایتان هم وجود دارد بهتر است سریعتر آن را تغییر بدهید. به این ترتیب می توانید از عدم تطابق URL و عنوان در نتایج جستجو جلوگیری کنید.

این تغییر عنوان می تواند مربوط به تغییر زمان باشد. مثلا اگر مطلبی را نوشته اید و سال ۲۰۲۰ را در عنوان ذکر کرده اید اما این مطلب برای سال ۲۰۲۱ نیز کاربرد دارد در اسرع وقت سال را در عنوان تغییر دهید.

ممکن است در اعداد نیازی به تغییر نداشته باشید اما عنوان تان نیاز داشته باشد کمی جذاب تر، حیرت انگیز تر و کنجکاوی برانگیزتر شود.

۶. توضیحات متای محتوای همیشه سبز را به روز رسانی کنید

توضیحات متا خلاصه ای از مطالبی است که در متن ارائه می کنید. همانطور که به تناسب زمان تغییراتی در محتوای اصلی به وجود می آورید لازم است این خلاصه را نیز بهینه کنید تا بهتر نشان دهد که چه محتوایی دارید و مخاطبان بیشتری را جذب کنید. آیا شما پست را عملی تر کرده اید؟ درباره آنچه خواننده می تواند از پست بگیرد صحبت کنید.
آیا کلمات کلیدی مرتبط را اضافه کرده اید؟ موارد را به شرح خود اضافه کنید. این امر از اهمیت ویژه ای برخوردار است زیرا گوگل کلمات کلیدی مورد جستجو را در توضیحات متا پررنگ می کند.
آیا توضیحات خیلی کوتاه است؟ برای ارائه پیش نمایش آنچه را که پوشش خواهید داد ، چند مقاله را در مقاله ذکر کنید.

به دنبال موفقیت ۱۰۰٪ هستید؟
ما میتوانیم استراتژی بازاریابی محتوایی شما را تدوین کنیم!
از اینجا شروع کنید

۷. لینک های خود را بازبینی کنید

لینک ها در چند حالت نیاز به تغییر دارند. اولین و پررنگ ترین زمانی است که لینکی خراب است. در هر بازنگری روی تک تک لینک ها کلیک کنید و ببینید که آیا مثل روز اول کار می کند.

ممکن است در فاصله انتشار مطلب تا بازبینی مقالات تازه و مفیدی را اضافه کرده باشید که می تواند در قالب انکر تکست به متن اضافه شود. این کار را با دقت انجام دهید.

اگر برخی از لینک هایی که در متن قرار داده بودید کارکرد خود را از دست داده اند، مثلا برای بررسی یک فاکتور تا یک اتفاق تاریخی لینکی معرفی کردید و این مساله از رده خارج شده است، صرفا به دلیل این که این لینک کلیک زیادی داشته است آن را در محتوا نگه ندارید.

محتوای سبز چیست

جمع بندی

امیدواریم که این ۷ روش بینش کاملی از محتوای همیشه سبز و روش به روز رسانی آن در اختیارتان قرار داده باشد. اگر هنوز درباره این نوع محتوا سوالی در ذهن دارید می توانید از بخش نظرات زیر همین پست از ما بپرسید. اگر تجربه یا اطلاعات مفیدی دارید می توانید با سایر کاربران به اشتراک بگذارید. فراموش نکنید که همواره و برای تمامی خدمات بازاریابی محتوا از جمله تولید محتوا روی همکاری تاس حساب کنید.