۷تکنیک ساده برای افزایش سرعت ایندکس سایت!

اگر خزنده های آرام و ریلکس گوگل متوجه عجله ای که شما برای ایندکس شدن صفحات سایت تان دارید نیستند و در حالی که با شلوارک سلانه سلانه توی سایت شما می چرخند، به شما لبخند می زنند بهتر است به چند روش جدیت خود را به آن ها ثابت کنید‍ تا حساب کار بیاید …

افزایش سرعت ایندکس سایت

اگر خزنده های آرام و ریلکس گوگل متوجه عجله ای که شما برای ایندکس شدن صفحات سایت تان دارید نیستند و در حالی که با شلوارک سلانه سلانه توی سایت شما می چرخند، به شما لبخند می زنند بهتر است به چند روش جدیت خود را به آن ها ثابت کنید‍ تا حساب کار بیاید دست شان! تا انتهای مطلب همراه آژانس دیجیتال مارکتینگ تاس باشید و درباره افزایش سرعت ایندکس سایت بخوانید.

روش های افزایش سرعت ایندکس سایت:

1.نقشه سایت ایجاد کنید

این که خزنده های گوگل خیلی باهوش هستند سرجای خودش، این که نقشه راهنما می تواند خیلی برایشان مفید باشد هم واقعیت دیگری است. نقشه سایت، سندی XML است که خزنده ها را راهنمایی می کند که به کجای سایت شما سر بزنند و اولویت صفحات برایشان مشخص می شود.

بدون نقشه سایت ممکن است خزنده ها نزدیک به ۲۴ ساعت مشغول عملیات خزش باشند و با داشتن آن شما این زمان را به کمتر از یک ساعت کاهش می دهید!

نقشه سایت شما همچنین به گوگل می گوید که هر چند وقت یکبار به دنبال تغییرات و صفحات جدید در سایت خود باشید. اگر معمولا محتوای خود را به روزرسانی نمی کنید و محتوای جدید را با فاصله زیاد منتشر می کنید نیازی ندارید که در سایت شما هر چند ساعت یک بار خزش صورت بگیرد.

سایت-مپ-چه-نوع-فایل‌های-ایندکس-شده-ای-دارد؟

اما اگر هر هفته چندین پست وبلاگ اضافه می کنید ، صفحات محصول جدید را به طور منظم اضافه می کنید یا مقاله های خبری حساس به زمان را منتشر می کنید، حتما می خواهید به گوگل اطلاع دهید تا بیشتر در سایت شما بچرخد و ایندکس کند.

ساخت نقشه سایت چندان پیچیده نیست و با استفاده از افزونه  Yoast  هم می توانید به کوتاه ترین روش آن را ایجاد کنید.

  1. نقشه سایت را به ابزار سرچ کنسول معرفی کنید

با معرفی کردن نقشه سایت به ابزار سرچ کنسول، گوگل می تواند از همه صفحاتی که می خواهید ایندکس شوند مطلع شود و به خزنده های آنها کمک می کند مهمترین صفحات را پیدا کنند. در صفحه اصلی کنسول جستجو ، نسخه دلخواه دامنه خود را انتخاب کنید. سپس ، در نوار کناری سمت چپ ، روی ” Site Configuration ” ، سپس ” Sitemaps ” کلیک کنید.

بر روی دکمه Add / Test Sitemap Map در بالا سمت راست کلیک کنید و URL نقشه سایت خود را وارد کنید.

در بیشتر موارد ، آدرس سایت نقشه سایت شما به سادگی http://yoururl.com/sitemap.xml خواهد بود.

اگر از افزونه وردپرس استفاده می کنید ، URL در تنظیمات افزونه قرار دارد. با استفاده از Yoast ، پرونده معمولاً sitemap_index.xml نامگذاری می شود.

با وارد کردن آن در مرورگر خود می توانید مکان نقشه سایت خود را تأیید کنید.

مهم است که درک کنیم ، ایجاد و ارسال نقشه سایت فرایند یکبار انجام شده نیست.

با ادامه افزودن صفحات و به روزرسانی سایت خود ، سایت شما تکامل می یابد – و نقشه سایت شما باید با آن تکامل یابد.

این به شما کمک می کند مطمئن شوید که Google همیشه یک نسخه به روز شده از شکل ظاهری سایت شما دارد و می تواند سایت شما را تا حد امکان با خزیدن و فهرست بندی کند.

 

 

به دنبال حضور در اولین نتایج گوگل هستید؟
ما بالاترین جایگاه های نتایج جستجو را برای شما تصاحب می کنیم !
از اینجا شروع کنید

 

 

 

  1. فایل robots.txt ایجاد کنید

ممکن است اسم robots.txt شما را بترساند و فکر کنید قرار است کار عجیبی بکنید. اما این طور نیست.

robots.txt  یک فایل متنی در وب سایت شما است که به موتورهای جستجو دستور می دهد چه چیزی را فهرست بندی کنید و چه چیزی را نباید ایندکس کنند. در واقع صفحاتی که خزنده ها می توانند به آن دسترسی داشته باشند را به این ترتیب به آن ها معرفی می کنید.

در واقع هرچه صفحات ارزشمند و باز بیشتری برای خزنده ها داشته باشید، ایندکس بهتری در انتظار سایت شماست. اما همیشه این طور نیست که ایندکس شدن تمام صفحات برایتان سودمند باشد. برخی صفحه ها مثل از خرید شما متشکریم فقط بودجه خزش را هدر می دهند. در مطلب robots.txt چیست این متن ها و زبان مشترک با خزنده ها را به طور کامل بررسی کرده ایم.

در برخی مواقع، فایل Robot.txt برای جلوگیری از نمایش برخی از صفحه‌ها در نتایج جست و جوی گوگل می‌تواند کمکتان کند. اما این موضوع، اصلاً تضمینی نیست! 

  1. لینک سازی داخلی انجام بدهید

ایجاد لینک بین صفحات مختلف سایت تان علاوه بر این که باعث می شود کاربران شما به راحتی بتوانند در صفحات شما پیمایش کنند و سرنخ ها را دنبال کنند برای خزنده ها نیز کارکرد مناسبی دارد. به این ترتیب که با ایجاد پیوند ها شما به آن ها نشان می دهید صفحات مهم شما کدام هستند و چه ارتباط معنا داری بین صفحات مختلف سایت شما وجود دارد.

صفحات پیلار در محتوا به همین ترتیب مشخص می شوند. اگر سایت شما صفحات زیادی دارد می توانید از طریق صفحات هاب هم پیام خوبی به خزنده ها برسانید. به طور مثال صفحات محتوا با موضوع مشابه یا دسته بندی محصولات مشابه را در یک هاب به آن ها نشان بدهید.

  1. بک لینک بگیرید

یکی از بهترین و مطمئن ترین روشها برای اثبات ارزش سایت به گوگل و ایندکس سریعتر دریافت بک لینک های قوی و ارزشمند است.

مهم ترین عامل در دریافت بک لینک، جذب لینک ورودی از سایت های معتبر و مرتبط با موضوع فعالیت سایت شماست. اعتبار و کیفیت دامنه همیشه حرف اول را می زند. شما می توانید از طریق مقالات معرفی، رپورتاژ آگهی، همکاری با رقبا، لینکدین و… لینک های با ارزش دریافت کنید.

  1. روی اشتراک گذاری اجتماعی کار کنید

اشتراک گذاری اجتماعی برادر کوچک تر بک لینک است. یعنی اثر مشابهی روی اعتبار دامنه و افزایش سرعت ایندکس شما دارد. بهتر است برای سایت و کسب و کار خود حساب های شبکه های اجتماعی را به تعداد کافی بسازید و به سایت خودتان لینک بدهید و در این صفحات نیز فعالیت موثر و مثبتی داشته باشید. اگر از تبلیغات اینستاگرامی استفاده می کنید از تبلیغات با لینک مستقیم استفاده کنید.

 

 

 

به دنبال حضور در اولین نتایج گوگل هستید؟
ما بالاترین جایگاه های نتایج جستجو را برای شما تصاحب می کنیم !
از اینجا شروع کنید

 

 

 

  1. وبلاگ راه اندازی کنید

بگذارید حقیقتی را بگویم که شاید بعد از آن نیاز نباشد چیز دیگری بگویم: طبق آمار وب سایت های دارای وبلاگ به طور متوسط ​​434٪ صفحات ایندکس شده بیشتری دارند.

هیچ چیز بیش از یک وبلاگ که به صورت منظم و با تحقیق درست کلمات کلیدی می تواند پاسخگوی جستجوی کاربران باشد نمی تواند، موثر بودن سایت شما را به گوگل نشان بدهد. وبلاگ، تعداد زیادی محتوا برای خزیدن عنکبوت ها و ایندکس گوگل را ایجاد می کند. هرچه محتوای با کیفیت بالا در وب قرار دهید، ایندکس بیشتر و سریعتری خواهید داشت.

چرا ایندکس سریع را تجربه نمی کنید؟

چند دلیل احتمالی وجود دارد که باعث کاهش سرعت گوگل در هنگام ایندکس سایت شما می شود. اولین مورد ممکن است واضح به نظر برسد: اگر گوگل لینک های کافی با کیفیت را که به سایت شما اشاره دارند پیدا نکند ، فکر نمی کند سایت شما از اهمیت بالایی برخوردار باشد. دلایل دیگر فنی هستند: گوگل برای جستجوی سایت شما بسیار زیاد است، سایت شما بسیار کند است یا با خطاهای زیادی روبرو می شود.

دلایل فنی گوگل برای جستجوی آهسته سایت شما را می توان به سه گروه تقسیم کرد: سایت شما بسیار کند است ، خطاهای زیاد یا URL های زیادی دارید.

سرور شما کند است!

دلیل اصلی این که ما می بینیم گوگل به کندی در حال خزیدن سایت است ، این است که خود سایت در حقیقت کند است. اگر وب سایت شما در پاسخگویی به درخواست ها کند است ، یا منابع بزرگی را بارگیری می کند ، گوگل ممکن است عمدا فرکانس و عمق خزیدن آنها را کاهش دهد (یا بودجه خزیدن شما را محدود کند) تا از شکستن همه چیز جلوگیری کند.

در این صورت ، شما احتمالاً در مورد سرعت سایت مشکلات بزرگتری دارید و باید در مورد چگونگی اندازه گیری سرعت سایت خود و نحوه سرعت بخشیدن به مطالب بیشتر بخوانید!

 

به دنبال حضور در اولین نتایج گوگل هستید؟
ما بالاترین جایگاه های نتایج جستجو را برای شما تصاحب می کنیم !
از اینجا شروع کنید

 

 

خطاهای زیادی در سایت شما وجود دارد

اگر در سایت خود برای گوگل خطاهای زیادی دارید ، گوگل نیز به آرامی شروع به خزیدن می کند. برای سرعت بخشیدن به روند خزیدن ، این خطاها را برطرف کنید. به سادگی 301 آن صفحات را که خطا می کنند به URL های مناسب سایت خود هدایت کنید. اگر نمی دانید این خطاها را از کجا پیدا کنید: وارد ابزار گوگل سرچ کنسول شوید. اگر به گزارش های دسترسی سایت خود دسترسی دارید ، می توانید ترجیحاً با ابزاری مانند تجزیه و تحلیل پرونده Screaming Frog’s Log به مواردی نیز مراجعه کنید. برای جلوگیری از اینکه سایت شما به آرامی خزیده شود ، مهم است که مرتباً به خطاهای سایت خود نگاه کرده و آنها را برطرف کنید. ما برای کمک به این مسئله مقاله گسترده تری در مورد رفع 404 خطا داریم.

هنگامی که سایت شما بیش از حد معمول خراب می شود ، Google نیز سرعت بسیار خارق العاده ای را کاهش می دهد. اگر به دلیل میزبانی شما این اتفاق افتاد ، میزبانی را تغییر دهید. حتماً با استفاده از ابزاری مانند Pingdom ، زمان کار سایت خود را بررسی کنید.

URL ها بسیار زیاد است

اگر به سادگی URL های زیادی در سایت خود داشته باشید ، گوگل ممکن است زیاد خزیده شود اما هرگز کافی نخواهد بود. این اتفاق ممکن است به دلیل ناوبری جستجوی چند وجهی ، یا سیستم دیگری در سایت شما که به سادگی URL های زیادی تولید می کند ، رخ دهد. برای اینکه بفهمید این مورد برای شما مناسب است یا نه ، همیشه عاقلانه است که به طور منظم سایت خود را جستجو کنید. این کار را می توانید به صورت دستی با Screaming Frog’s SEO spider یا با ابزاری مانند Ryte انجام دهید.

جمع بندی

حالا تمام رازهای افزایش سرعت ایندکس سایت را می دانید و سایت شما منتظر اقدامات موثرتان است. اگر درباره هر یک از مواردی که در این مقاله خواندید سوالی دارید می توانید از بخش نظرات زیر همین پست از ما بپرسید و پاسخ بگیرید. فراموش نکنید که همواره و برای تمامی خدمات سئو از جمله سئو در مشهد می توانید روی تاس حساب کنید.