9 آموزش حیاتی برای جستجوی کلمات کلیدی وب سایتتان! (برای مبتدی ها)

9 آموزش حیاتی برای جستجوی کلمات کلیدی وب سایتتان! (برای مبتدی ها)

کلمات کلیدی مهم‌ترین قیمت هر جست و جویی هستند. در واقع آغاز رقابت تمامی کسب و کارها همین عبارتی است که در باکس جست و جوی گوگل قرار می‌گیرد! تمامی کسب  کارهایی که در صفحه اول گوگل قرار دارند و نتایجی بهتر از شما دریافت می‌کنند، در انتخاب کلمات کلیدی شان حساسیت زیادی به خرج …

۱۶ آذر ۱۳۹۹

کلمات کلیدی مهم‌ترین قیمت هر جست و جویی هستند. در واقع آغاز رقابت تمامی کسب و کارها همین عبارتی است که در باکس جست و جوی گوگل قرار می‌گیرد! تمامی کسب  کارهایی که در صفحه اول گوگل قرار دارند و نتایجی بهتر از شما دریافت می‌کنند، در انتخاب کلمات کلیدی شان حساسیت زیادی به خرج می‌دهند و تحقیقات درستی در این زمینه دارند! همه این کسب و کار به دنبال پیدا کردن بهترین کلیدواژه‌هایی هستند که به کمک آنها مخاطبان هدفشان را جذب کنند. اگر صاحب کسب و کاری آنلاین هستید، اگر خواهان به تور انداختن مخاطبان خاص خاص خودتان هستید و موفقیت را کسب و کارتان کم دارید، پس به مطالعه ادامه دهید. در این مطلب می‌خواهیم اهمیت کلمات کلیدی را برایتان روشن کنیم. پس از آن راهکار تحقیق کلمات کلیدی را به شما آموزش می‌دهیم. در واقع هر آنچه لازم است درباره کلمات کلیدی بدانید، به احتمال زیاد در این مطلب پیدا خواهید کرد. بیش از این منتظرتان نمی‌گذاریم. با آژانس دیجیتال مارکتینگ تاس همراه باشید:

این مطلب را مطالعه کنید: سئو و همه آنچه برای شروع نیاز دارید(برای مبتدی ها+آپدیت 2021)

آیا می‌دانید تحقیق کلمات کلیدی یعنی چه؟

اگر در زمینه کسب و کارهای آنلاین فعالیت دارید به احتمال زیاد عبارت “تحقیق کلمات کلیدی” زیاد به گوشتان خورده‌است. آیا تا به حال فکر کرده‌اید که اصلاً این تحقیق یعنی چه؟ در پاسخ به این سؤال باید بگوییم تحقیق کلمات کلیدی به معنای ان سات که به ازای هر کلمه کلیدی بررسی کنید که میزان جست و جوی آن در گوگل چقدر است.

 

به دنبال حضور در اولین نتایج گوگل هستید؟
ما بالاترین جایگاه های نتایج جستجو را برای شما تصاحب می کنیم !
از اینجا شروع کنید

 

تحقیق کلمات کلیدی این امکان را به شما می هد تا در زمینه کاری خودتان نیاز مخاطبانتان را شناسایی کنید. در واقع شناسایی کلمات کلیدی پرطرفدار زمینه کاری خودتان به شما این امکان را می‌دهد تا بدانید کاربران شما به دنبال چه چیزی هستند؟ چه موضوعاتی برای آنها از اهمیت بیشتری برخوردار است؟ و از این قبیل اطلاعات.

همچنین می‌توانید این موضوع را بررسی کنید که موضوعات مطرح شده در وب سایت شما تا چه حد موفق عمل کرده‌است. آیا میزان جست و جوی آن از سوی کاربران بیشتر شده‌است یا خیر؟

در آخر این نکته را در نظر داشته باشید که تحقیق درست کلمات کلیدی به تولید محتوای با کیفیت شما کمک زیادی می‌کند. شما با شناسایی نیاز مخاطباتان برای رفع خواسته‌های او اقدام به تولید محتوای باکیفیت می‌کنید و یکی از مهمترین معیارهای موتورهای جست و جوی گوگل را تحقق می‌بخشید. اقدامات شما در این زمینه در نهایت به بهبود رتبه وب سایتتان و محبوب شدن در نزد گوگل ختم می‌شود! از این رو تحقیق کلمات کلیدی را دست کم نگیرید.

آیا کلمات کلیدی را می‌توان حدس زد؟

ممکن است تا اینجای مطلب که همراه آژانس دیجیتال مارکتینگ تاس بوده‌اید، با خودتان بگویید چه نیازی به تحقیق کلمات کلیدی است؟ برخی از این عبارت‌ها را به راحتی می‌توان حدس زد، پس چرا به حدس‌هایمان اکتفا نکنیم؟

در پاسخ به این سؤال باید بگوییم اگر می‌خواهید تحولی عظیم در رتبه وب سایتتان به وجود بیاورید، نیاز به شناخت این کلمات دارید. در واقع ممکن است بتوانید این عبارت‌ها را حدس بزنید، اما شاید این حدس شما بهترین انتخاب و پر جست و جوترین مورد ممکن نباشد! از این پیشنهاد می‌کنیم بی گدار به آب نزنید و سنجیده پیش بروید.

تحقیق کلمات کلیدی برای بازاریابی حرف اول را می‌زند!

تحقیق کلمات کلیدی یکی از مهمترین اقداماتی است که بزرگترین کسب و کارها آن را در دستور کارشان قرار داده‌اند. آیا شما هم می‌خواهید نتایجی که آنها از ورودی‌هایشان می‌گیرند، بگیرید؟ پس برای شناخت کلمات کلیدی تان زمان صرف کنید!

تحقیق کلمات کلیدی یکی از سودآورترین اقداماتی است که برای سئو سایت تان و هم راستا شدن با موتورهای جست و جوی گوگل می‌توانید انجام دهید. برخی فکر می‌کنند شناخت کلمات کلیدی و تولید محتوا براساس آن تنها به معنای افزایش ترافیک و بازدید وب سایتتان است. اگر شما هم چنین فکر می‌کنید باید بگوییم سخت در اشتباه هستید!

تحقیق کلمات کلیدی به شما کمک می‌کند تا مخاطبانی را جذب کنید که محتوا و زمینه کاری تان برایشان مفید باشد. در واقع با دست گذاشتن روی این کاربران، نیاز او را پاسخ می‌دهید. نیاز او دقیقاً محتوا، محصول و یا خدماتی است که ارائه می‌کنید. بنابراین با شناخت کلمات کلیدی محبوب وب سایتتان، جامعه مشتریانتان را افزایش می‌دهید و به شناخت بهتری از آنها می‌رسید.

همچنین لازم است بدانید بررسی همیشگی کلمات کلیدی به شما این امکان را می‌دهد تا تغییرات به وجود آمده در بازار را به سرعت بفهمید و در صورت نیاز سیاست‌های کاری تان را عوض کنید! به عنوان مثال ممکن است شاهد پرطرفدار شدن موضوعی نسبت به موضوعات دیگر شوید و بلافاصله تولید محتوای با کیفیت و ارزشمند وب ساییتان را به آن اختصاص دهید.

با این 3 ابزار، تحقیقات کلمات کلیدی تان را آغاز کنید

اکنون که اهمیت کلمات کلیدی را به خوبی درک کردید، وقت شروع است! این لحظه درست زمانی است که باید از خودتان بپرسید این اطلاعات لازم را باید از کجا بدست آورد؟

خوشبختانه در این زمینه ابزارهای زیادی هستند که می‌توانند کمکتان کنند. در این بین از جمله محبوب‌ترین ابزارهایی که برای تحقیق کلمات کلیدی تان می‌توانید از آن استفاده کنید Keyword Planner، Goodle Trends، Microsoft Bing Ads Intelligence و … هستند. اگر فردی مبتدی هستید و در نقطه شروع تحقیق کلمات کلیدی قرار دارید، کیورد پلنر یکی از بهترین گزینه‌های پیش رویتان است. این ابزار به شما این امکان را می‌دهد تا از میزان جست و جوی کلمات کلیدی مختلف آگاه شوید و حتی هزینه راه اندازی کمپین‌های پولی این عبارت را هم برایتان محاسبه می‌کند!

در نظر داشته باشید ابزارهایی که در این زمینه به شما کمک کنند کم نیستند. این شما هستید که در بین آنها بهترین را متناسب با نیازتان برای خودتان انتخاب می‌کنید. ابزارهای محبوب دیگر برای تحقیق کلمات کلیدی Moz Keyword Explorer، KWfinder و Wordtracker هستند. این ابزارها رایگان نیستند اما امکانات فوق‌العاده ای را برایتان فراهم کرده‌اند.

آیا می‌دانید چطور باید ارزش کلمات کلیدی انتخابی تان را مشخص کنید؟

آیا-می‌دانید-چطور-باید-ارزش-کلمات-کلیدی-انتخابی-تان-را-مشخص-کنید؟

 

پس از آنکه تحقیقات مربوط به کلمات کلیدی را انجام دادید، باید ارزش هر کدام از آنها را تعیین کنید. در واقع باید ببینید هر کدام از عبارت‌های کلمه کلیدی تان تا چه حد برای کسب و کارتان مهم و ضروری هستند؟

ابزارهایی که برای تحقیق کلمات کلیدی به کمکنان می‌آیند صرفاً داده‌هایی را از میزان جست و جو و عوامل دیگر را در اختیارتان می‌گذارند. اگر حتی ورودی سایتتان با برخی از کلمات کلیدی بالا باشد، باز هم این ابزارها نمی‌توانند ارزش این عبارت را تعیین کنند.

برای میزان ارزش داستن هر کدام از کلمات کلیدی انتخابی تان، این شما هستید که باید این ارزش و بها را برای آن تعیین کنید. می‌پرسید چگونه؟ با مراحل زیر …

سوال‌هایی را از خودتان بپرسید

طرح سوال‌هایی در پیش خودتان و جداب صادقانه به آنها می‌تواند کمک زیادی در این زمینه به شما بکند. به عنوان مثال از خودتان بپرسید آیا این عبارت کلیدی با محتوای شما مرتبط است؟ آیا کاربران پس از جستو جوی این کلمه آنچه را که نیاز دارند در این وب سایت پیدا خواهند کرد؟ شما به جای مخاطب از آنچه در سایت برای رفع نیازتان در نظر گرفته شده‌است، راضی هستید؟ و … . اگر پاسخ تمامی این سؤال‌ها مثبت است، مرحله بعدی را بخوانید.

رقیبانتان با این کلمات کلیدی چه می‌کنند؟

رقیبانتان با این کلمات کلیدی چه می‌کنند؟

کلمات کلیدی انتخابی تان را در گوگل جست و جو کنید. ببینید که آیا رقیبان شما هم از این کلمه کلیدی استفاده می‌کنند یا خیر؟ آنها چگونه از این کلمه کلیدی سود می‌برند؟ شناخت این عبارات و کسب و کارهایی که روی آنها کار می‌کنند تا حدود زیادی مسیر را به شما نشان می‌دهد.

همچنین در این زمینه به کسب و کارهایی که با استفاده از تبلیغات از این کلیدواژه‌ها استفاه می‌کنند هم توجه ویژه ای داشته باشید. معمولاً تبلیغات برای بهترین و پر جست و جوترین کلمات و عبارت‌های کلیدی انجام می‌شود.

 

به دنبال حضور در اولین نتایج گوگل هستید؟
ما بالاترین جایگاه های نتایج جستجو را برای شما تصاحب می کنیم !
از اینجا شروع کنید

 

کلمات کلیدی طولانی ارزش بیشتری دارند

یکی از ابهاماتی که ممکن است در حین تحقیقات کلمات کلیدی برایتان به وجود بیاید، استفاده از عبارت‌های کلیدی طولانی است. آیا این کلیدواژه‌های می‌توانند مفید عمل کنند؟

در این زمینه تنها لازم است بدانید کلمه‌های کلیدی طولانی دارای نرخ تبدیل بیشتری هستند. با یک مثال این موضوع به خوبی برایتان روشن می‌شود. به عنوان مثال کسی که تنها عبارت “لباس” را جست و جو می‌کند، صرفاً به دنبال وب گردی است و به احتمال زیاد قصد خرید ندارد. در مقابل فردی هم عبارت “خرید لباس زنانه سایز 38” را جست و جو می‌کند. این فرد به احتمال 99% به دنبال خرید و پیدا کردن نیازش یعنی همان لباس زنانه سایز 38 است.

در این بین ممکن است میزان جست و جوی عبارت‌های کلیدی طولانی کمتر باشد، اما آن چیزی که اهمیت دارد آن است که نرخ تبدیل این عبارات بسیار بیشتر است و به احتمال زیاد مشتریان شما به راحتی در این گروه قرار دارند.

 و در نهایت …

در آخر نتیجه‌گیری کوتاهی از این مطلب را در 6 قدم خلاصه کرده‌ایم. 6 قدمی که اگر به آنها عمل کنید، شاهد نتایج دلچسب آن در مدت کوتاهی خواهید بود:

  1. تمامی موضوعات و عبارت‌های مهم متناسب با فعالیت کسب و کارتان را لیست کنید.
  2. پر جست و جوترین، کلمات کلیدی مناسب این موضوعات را پیدا کنید.
  3. عبارت‌های کلیدی را دائماً مورد بررسی قرار دهید و موارد مرتبط را هم پیدا کنید.
  4. فهرست انتخابی تان از کلمات کلیدی اصلی و کلمات کلیدی طولانی باشد.
  5. فعالیت رقیب‌هایتان را در استفاده از این کلمات کلیدی در نظر بگیرید.
  6. ابزارهای تحقیق کلکات کلیدی را برای رسیدن به بهترین کلمات کلیدی، همواره مورد استفاده قرار دهید.

و در نهایت به عنوان جمع‌بندی کوتاهی از این مطلب لازم به بیان است که کلمات کلیدی از مهمترین بخش‌های هر کسب و کاری هستند. در واقع نقطه شروع تمامی تلاش‌هایتان از شناخت درست کلمات کلیدی و نیازهای مخاطبانتان شکل می‌گیرد! این اقدام را دست کم نگیرید. اگر تجربه و یا سؤالی در زمینه تحقیق کلمات کلیدی دارید، در بخش نظرات با ما ودیگر خوانندگان آژانس دیجیتال مارکتینگ تاس به اشتراک بگذارید.

مجید جورکش

علاقه مند به یادگیری و نوشتن در رابطه با سئو و دیجیتال مارکتینگ