۶ منبع معتبر برای دریافت مدرک بین المللی رایگان دیجیتال مارکتینگ!

۶ منبع معتبر برای دریافت مدرک بین المللی رایگان دیجیتال مارکتینگ!

در دنیای امروز که همواره بازار کار به سمت تخصصی تر شدن می رود، مهارت ورزی و تجربه و همچنین تحصیلات مرتبط آکادمیک دوبال قدرتمند پرواز به سمت رویاهایتان هستند. به خصوص اگر دنبال فرصت های شغلی در خارج از کشور هستید باید در رزومه خود علاوه بر تجربیات حرفه ای کاری، مدارک معتبری ارائه …

در دنیای امروز که همواره بازار کار به سمت تخصصی تر شدن می رود، مهارت ورزی و تجربه و همچنین تحصیلات مرتبط آکادمیک دوبال قدرتمند پرواز به سمت رویاهایتان هستند. به خصوص اگر دنبال فرصت های شغلی در خارج از کشور هستید باید در رزومه خود علاوه بر تجربیات حرفه ای کاری، مدارک معتبری ارائه کنید تا بتوانید اعتماد کارفرمایان را جلب کنید. خوشبختانه این مساله جای نگرانی ندارد و در این مطلب از آژانس دیجیتال مارکتینگ تاس، ۶ منبع رایگان برای دریافت مدرک معتبر بین المللی دیجیتال مارکتینگ  را بررسی خواهیم کرد.

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید: آشنایی با مشاغل مختلفی که در حوزه دیجیتال مارکتینگ می توانید برعهده بگیرید!

یکی از موهبت های بزرگ عصر دیجیتال دستیابی بی حد و مرز به دانش و اطلاعات است. خوشبختانه در سال های اخیر مردم کشور ما با به روزترین مشاغل و ترندهای دنیا مثل دیجیتال مارکتینگ آشنایی کافی را پیدا کرده اند و اگر سطح زبانی متوسط و روبه بالایی داشته باشید می توانید از منابع زیادی که وجود دارند کمال استفاده را ببرید. کمپانی های بزرگی مثل گوگل برای نشر دانش در سراسر دنیا همواره به روز ترین اطلاعات را در قالب دوره های آنلاین اینترنتی برگزار کرده وو به شرکت کنندگان مدارک معتبری ارائه می کنند. اجازه بدهید برترین ارائه دهندگان دوره های رایگان اینترنتی را در این بخش بررسی کنیم.

Table of Contents

بهترین منابع رایگان دریافت مدرک بین المللی معتبر دیجیتال مارکتینگ

۱. مدرک معتبر بین المللی دیجیتال مارکتینگ از دوره آنلاین Google Digital Unlocked

گوگل محبوب ترین موتور جستجو در جهان است و اکثر مصرف کنندگان و مشاغل فقط برای انجام تجارت آنلاین خود به این پلتفرم اعتماد می کنند. گوگل به منظور ارتقا و  رشد بازاریابی دیجیتال و ایجاد آگاهی در بین مردم ، این ارائه دهنده خدمات موتور جستجو پلت فرم یادگیری آنلاین خود را با نام Google Digital Unlocked راه اندازی کرده است.

این پلتفرم برای کسانی که مایل به فعالیت در بازاریابی دیجیتال هستند و برای کارآفرینانی که قصد دارند تجارت خود را به صورت آنلاین انجام دهند ، طراحی شده است. Google Digital Unlocked بیش از 125 دوره برای دریافت مدرک معتبر بین المللی دیجیتال مارکتینگ ارائه کرده که توسط دانشگاه های برجسته ای از سراسر جهان طراحی شده است.

با وجود این تنوع در دوره های ارائه شده، یکی از معتبرترین و پرطرفدارترین دوره های گوگل برنامه آموزش ۴۰ ساعته ای است که در آن به ۲۶ مبحث مهم دیجیتال مارکتینگ پرداخته می شود. به این ترتیب که مهارت آموزان از هر نقطه ای در جهان در این دوره ثبت نام می کنند سپس ویدیوهایی که گوگل در اختیارشان قرار می دهد را تماشا می کنند. سپس آزمون آنلاین و ویژه ای که برایشان در نظر گرفته شده است را می گذرانند و در صورت کسب امتیاز کافی مدرک معتبر بین المللی دیجیتال مارکتینگ را دریافت می کنند.

این مدرک برای اکثر شرکت ها در اقصا نقاط جهان ارزشمند شناخته می شود و می تواند به تقویت رزومه تان کمک کند. گرچه این دوره جامع بوده و مسائل دیجیتال مارکتینگ را از ابتدا بررسی می کند اما از آن جایی که انگلیسی زبان اول و دوم بسیاری از ما نیست و ممکن است تسلط چندانی به درک عمیق داده های تخصصی نداشته باشید پیشنهاد می کنیم پیش از شروع منابع فارسی را به اندازه نیاز مطالعه کنید تا در درک مفاهیم ساده تر و دوره برایتان مفید تر باشد.

به دنبال جذب مشتریان جدید برای کسب و کارتان هستید؟
تیم ما قدم به قدم در مسیر موفقیت در کنار شما خواهد بود.
از اینجا شروع کنید

۲. مدرک معتبر بین المللی دیجیتال مارکتینگ در آکادمی HubSpot

سایت و نرم افزارهای HubSpot را کمتر ذیجیتال مارکتری نمی شناسد. نرم افزار هاب اسپات برای کمپین های بازاریابی و تحیلیل رقبا خدمات زیادی ارائه می دهد. علاوه بر این وبلاگ این سایت نیز مقالات معتبر و مفیدی منتشر می کند که می تواند سوالات بسیاری از مارکترها را پاسخ بدهد. اما این تمام فعالیت های آکادمی نیست و صدها دوره معتبر در تمام طول سال در سایت آن ها برگزار شده و مدارک آن ارائه می شود.

دوره های زیادی برای مبتدیان طراحی شده است. پس از تکمیل آموزشهای ویدئویی ، باید در یک آزمون آنلاین حاضر شوید. این آزمون شامل MCQ است و دانش آموزان 60 دقیقه وقت خواهند داشت تا به تمام سوالات پاسخ دهند. دانشجویان برای دریافت گواهینامه از HubSpot باید حداقل 50٪ امتیاز کسب کنند.

دوره های متعددی ارائه می شود اما مشهورترین آنها دوره بازاریابی داخلی است. این دوره با اصول دیجیتال مارکتینگ و جنبه های اصلی مرتبط با آن سروکار دارد. دانش آموزان پس از گذراندن دوره آموزشی ، دانش عمیق تری در مورد بازاریابی آنلاین خواهند داشت.

با این حال ، افرادی که مایل به کسب اطلاعات بیشتر در مورد تجارت آنلاین هستند می توانند به برنامه های دیگری مانند فروش ورودی ، بازاریابی محتوا ، تجارت الکترونیکی ، مدیریت CRM و غیره بپیوندند.

مدرک معتبر بین المللی دیجیتال مارکتینگ hubspot academy

۳. دوره و مدرک معتبر بین المللی دیجیتال مارکتینگ در Google Skillshop

به عنوان یک دیجیتال مارکتر لازم است توانایی برگزاری کمپین های تبلیغاتی را داشته باشید و مخاطبان بالقوه خود را شناسایی کنید. دانش کافی درباره تحقیق کلمات کلیدی و روند رتبه گرفتن سایت و روش برگزاری کمپین ها برای هر دیجیتال مارکتری ضروری است.
گوگل یک پلتفرم ابتکاری آموزش آنلاین برای مبتدیان طراحی کرده است که به Google Skillshop معروف است. در این پلتفرم شما می توانید به تمام برنامه هایی که به طور خاص برای مبتدیان هستند دسترسی پیدا کنید. پنج برنامه صدور گواهینامه در این مجموعه تعریف شده است که می توانید بسته به نیاز و دانش خود در هر یک از آن ها ثبت نام کنید.

این دوره ها دانش اولیه مورد نیاز در بسیاری از برنامه های تبلیغاتی مثل Google AdSense را فراهم می کند و امکان کسب مهارت در انواع استراتژی های تبلیغاتی برای برگزاری کمپین های محصول و خدمات مختلف را ارائه می کند. برای تبلیغات در پلتفرم های آنلاین نیاز است که مهارت آموزان بتوانند در بسترهای مختلف مهارت کافی را پیدا کنند و بتوانند کمپین های مورد نیاز برند خود را برگزار کنند. طول این دوره به طور میانگین حدود ۴ ساعت است. دانشجویان می توانند با سرعت موردنظر خود دوره را سپری کنند و گواهینامه را دریافت کنند.

به دنبال جذب مشتریان جدید برای کسب و کارتان هستید؟
تیم ما قدم به قدم در مسیر موفقیت در کنار شما خواهد بود.
از اینجا شروع کنید

۳. مدرک معتبر بین المللی دیجیتال مارکتینگ edX

edX یکی از بزرگترین پلتفرم های آموزش آنلاین است که در سال 2012 در ایالات متحده آمریکا تاسیس شده است. از زمان آغاز به کار خود ، با آموزش عالی در سطح دانشگاه به جامعه دانشجویی جهانی خدمت می کند. اصل اصلی این سازمان در دسترس قرار دادن آموزش برای همه است ، و آنها تمرکز خود را بر روی روند مهارت آموزی دانش آموزان آغاز کرده اند. پیروی نکردن از سیستم آموزش متعارف ، و تمرکز بیشتر بر مهارت تقاضای زیاد دانش آموزان ، همیشه در اولویت این منبع دیجیتال بوده است.

بیشتر دوره ها توسط دانشگاه های مختلف در سطح جهانی برای کمک به جامعه دانشجویی جهانی با دسترسی آسان به آموزش کلاس جهانی راه اندازی می شود. با این حال ، تمام دوره های موجود در این بستر رایگان نیست.

برای بازاریابان مشتاق دیجیتال ، دوره بازاریابی رایگان می تواند مفید باشد. این دوره بازاریابی رایگان به دانشجویان کمک می کند تا ایده اساسی در مورد بازاریابی و تقاضای سازمان های معاصر را بدست آورند. دو دانشگاه مشهور جهانی MIT (انستیتوی فناوری ماساچوست) و دانشگاه هاروارد از پایه گذاری این بستر آموزش آنلاین پشتیبانی کرده اند و اعضای هیئت علمی این دانشگاه ها اکثر دوره ها را راه اندازی کرده اند. دریافت مدرک معتبر بین المللی دیجیتال مارکتینگ از این منبع می تواند برای شما بسیار ارزشمند باشد.

دانش آموزان باید در دوره ها ثبت نام کنند و کلاس های آنلاین در یک زمان از پیش تعیین شده آغاز می شود. این همچنین بدان معنی است که دانشجویان برای اتمام دوره باید یک برنامه مشخص را دنبال کنند. در پایان دوره ، دانش آموزان همچنین باید آزمون نهایی را برای دریافت گواهینامه پاک کنند. دوره صدور گواهینامه بازاریابی دیجیتال در edX برای دانشجویان سطح پیشرفته ای است که از قبل دانش اولیه دارند.

مدرک معتبر دیجیتال مارکتینگ edX

۴. بستر دریافت مدرک معتبر بین المللی دیجیتال مارکتینگ LinkedIn هم فراهم است!

LinkedIn یک سایت شبکه اجتماعی محبوب برای متخصصین شاغل و صاحبان مشاغل است. با این حال، افزایش تعداد اعضای فعال در این بستر رسانه های اجتماعی ، آن را به یک بستر بازاریابی نیز تبدیل کرده است. لینکدین به دلیل دسترسی جهانی و ترافیک ارگانیک، به یک کانال بازاریابی در شبکه های اجتماعی جذاب برای بازاریابان دیجیتال تبدیل شده است. با این حال ، LinkedIn همچنین پلتفرم یادگیری خود را با نام LinkedIn learning راه اندازی کرده است. این بستر آموزش آنلاین دوره های خود را بصورت اشتراک ماهانه ارائه می دهد و کاربران برای دسترسی به محصولات مختلف ارائه شده توسط این بستر رسانه های اجتماعی نیاز به پرداخت هزینه اشتراک دارند.

با این حال ، برای کاربران جدید ، ماه اول کاملا رایگان است. اگر بتوانید کل دوره را در این دوره آزمایشی به پایان برسانید، مدرک معتبر بین المللی دیجیتال مارکتینگ را بدون صرف هیچ هزینه ای دریافت خواهید کرد.

بیش از 15000 دوره برای اعضای جامعه ارائه می شود. دانشجویان همچنین می توانند برای کسب تخصص در استراتژی بازاریابی سیستم عامل های مختلف رسانه های اجتماعی ارائه شده توسط متخصصان مشهور صنعت ، در دوره های گسترده ای شرکت کنند. اگر دانش مهمترین اولویت شماست و شما می خواهید آن را از متخصصان صنعت بیاموزید ، گذراندن دوره در لینکدین و دریافت مدرک معتبر بین المللی دیجیتال مارکتینگ  باید در لیست اولویت شما باشد.

۵. طرح آموزشی Blueprint فیس بوک برای مدرک معتبر بین المللی دیجیتال مارکتینگ

رسانه های اجتماعی به دلیل افزایش کاربران خود محبوبیت زیادی کسب کرده اند و این جنبه از سیستم عامل های رسانه های اجتماعی به یک زمین بازی جذاب برای بازاریابان دیجیتال نیز تبدیل شده است.

اگر می خواهید یک تجارت آنلاین موفق ایجاد کنید یا می خواهید یک حرفه پایدار در بازاریابی دیجیتال ایجاد کنید ، پس باید استراتژی صحیحی را برای بازاریابی محصول یا خدمات هدفمند در سیستم عامل های رسانه های اجتماعی بدانید. Facebook Blueprint آکادمی آنلاین بازاریابان است و افراد از زمینه های مختلف می توانند از طریق این بستر در مورد بازاریابی اطلاعات کسب کنند.

بیش از 150 دوره برای عضویت در این پلتفرم فیسبوک  وجود دارد و هر دوره متناسب با گروه خاصی از دانشجویان طراحی شده است. هر دو دسته بازاریابان مبتدی و پیشرفته می توانند دوره های مفیدی را برای عضویت پیدا کنند. با این حال این پلتفرم دوره ها را برای ارائه ایده ای دقیق در مورد روند بازاریابی آنلاین، به ویژه رویکرد بازاریابی همه کانال ارائه کرده است که بسیار محبوب شده است.

دوره های مختلفی متناسب با نیاز به انواع مختلف مشاغل آنلاین طراحی شده است و مربیان نیز استراتژی های مفصلی را متناسب با نیاز به مشاغل از هر شکل و اندازه ارائه داده اند. دوره فیس بوک ، دانش صحیحی در مورد بازاریابی در شبکه های اجتماعی و همچنین مدرک معتبر بین المللی دیجیتال مارکتینگ به شما ارائه می دهد.

 

 

به دنبال جذب مشتریان جدید برای کسب و کارتان هستید؟
تیم ما قدم به قدم در مسیر موفقیت در کنار شما خواهد بود.
از اینجا شروع کنید

 

 

۶. مدرک معتبر بین المللی دیجیتال مارکتینگ در آکادمی Google Analytics

بازاریاب بودن همیشه به معنای اجرای کمپین های موفق نیست. برخی از کمپین ها ممکن است نتایج مطلوبی را ارائه ندهند ، و این برای متخصصان نیز اتفاق می افتد. یک بازاریاب دیجیتال خوب باید از توانایی تجزیه و تحلیل مهم نیز برخوردار باشد ، که آنها را قادر می سازد به اندازه کافی قادر به نظارت دقیق بر تجزیه و تحلیل KPI در مبارزات خود باشند و بر اساس داده ها تصمیم بگیرند. قبل از ثبت نام در این دوره صدور گواهینامه ، باید از این واقعیت آگاه باشید که این دوره برای افرادی است که قبلاً دانش اولیه در مورد بازاریابی دیجیتال را دارند.

آکادمی Google Analytics نه تنها دانش استفاده از این ابزار را ارائه می دهد ، بلکه به شما کمک می کند تا مهارت های کلی تجزیه و تحلیل خود را ارتقا دهید. دوره های مینی برای چندین کانال رسانه اجتماعی در دسترس است که به شما در تجزیه و تحلیل عملکرد مبارزات بازاریابی خود در سیستم عامل های مختلف نیز کمک می کند.

پس از قبولی در آزمون نهایی آکادمی google analytics مدرک معتبر بین المللی دیجیتال مارکتینگ دریافت خواهید کرد. این دوره صدور گواهینامه پیشرفته در google analytics به شما کمک می کند مهارت های بازاریابی خود را ارتقا دهید و همچنین نقش حرفه ای پردرآمد را داشته باشید.

مدرک معتبر و رایگان دوره آموزشی goole analytics academy

جمع بندی

در این مقاله با ۶ پلتفرم آموزشی رایگان و دریافت مدرک معتبر بین المللی دیجیتال مارکتینگ آشنا شدید که تمامی آن ها می توانند برای فعالیت های بازاریابی دیجیتال شما تخصص و رزومه مناسب را مهیا کنند. اگر درباره هر یک از این موارد سوالی دارید می توانید از بخش نظرات زیر همین پست از ما بپرسید و پاسخ بگیرید. در صورت تمایل می توانید از همین قسمت تجربیات مفید خود را با سایر کاربران به اشتراک بگذارید. فراموش نکنید که همواره و برای تمامی خدمات دیجیتال مارکتینگ می توانید روی همکاری تیم تاس حساب کنید.

نعیمه نخعی

نعیمه می‌نویسد، مباحث پیچیده مارکتینگ را ساده می‌نویسد تا همه بتوانند به سادگی حرفه‌ای شوند!

منتظر

۲۰ شهریور ۱۴۰۰

سلام من می خوام از یه جای معتبر شروع کنم و اموزش مدون و کاربردی ببینم میشه راهنمایی کنید لطفا در ضمن برای شرکت در کلاسهای فوق نیاز هست زبان انگلیسی خیلی عالی بلد باشیم یا خیر؟