4 استراتژی موثر در بازاریابی ایمیلی

4 استراتژی موثر در بازاریابی ایمیلی

چگونه در بازاریابی ایمیلی موفق شویم؟ بازاریابی ایمیلی(email marketing) یکی از موثرترین روش های بازاریابی دیجیتال برای تبلیغ محصولات و خدمات شما است. یکی از برجسته ترین مزایی که این نوع استراتژی  دارد مقرون به صرفه بودن هزینه هاست،ارسال یک ایمیل برای حجم انبوهی از مخاطبانتان کمک زیادی به کم کردن هزینه ها می کند. …

چگونه در بازاریابی ایمیلی موفق شویم؟

بازاریابی ایمیلی(email marketing) یکی از موثرترین روش های بازاریابی دیجیتال برای تبلیغ محصولات و خدمات شما است. یکی از برجسته ترین مزایی که این نوع استراتژی  دارد مقرون به صرفه بودن هزینه هاست،ارسال یک ایمیل برای حجم انبوهی از مخاطبانتان کمک زیادی به کم کردن هزینه ها می کند. از این طریق می توانید به مخاطبان هدفمندی که معیار های شما را دارند متصل شوید. با این حال، موانعی وجود دارد که می تواند کل کمپین را نابود کند و مشکلاتی را ایجاد کند.

 

به دنبال جذب مشتریان جدید برای کسب و کارتان هستید؟
تیم ما قدم به قدم در مسیر موفقیت در کنار شما خواهد بود.
از اینجا شروع کنید

 

برای جلوگیری از چنین مشکلاتی، تهیه یک استراتژی روشن و موثر برای بخش بازاریابی بسیار مهم است.یک کمپین ایمیل طراحی شده، بازگشت سرمایه(ROI) بهتری را ارائه می دهد.

برای بهبود نرخ تبدیل خودتان، مراحل زیر را اجرا کنید:

  1. کمپین های بهینه شده برای موبایل

با پیشرفت تکنولوژی، بیشتر مردم ترجیح می دهند که از دستگاه تلفن همراه  برای اهداف شخصی و حرفه ایی استفاده کنند.برای مردم راحت است که ایمیل ها را از طریق تلفن همراه باز کنند و به آنها پاسخ دهند.از آنجایی که این روند همچنان ادامه دارد و رو به رشد است، کمپین های بازاریابی ایمیلی خودتان را با توجه به این عامل برنامه ریزی کنید.

ایمیلی را انتخاب کنید که دارای یک موضوع خلاصه و شامل 30-35 کلمه باشد.به طوری که به راحتی در دستگاه قابل مشاهده باشد. باید به طور هوشمندانه ای طراحی شود که خواننده را فریب دهد تا نامه را باز کند.

سازماندهی محتوا در یک چیدمان مشخص، به کاربر کمک می کند که متن ایمیل را به راحتی  بدون اینکه احساس کند صفحه ایمیل خیلی شلوغ یا پر محتوا است، اسکن کند تا بدون از دست دادن داده های مهم، هدف اصلی ایمیل را به خوبی بفهمند.

شما می توانید از شرکت های بازاریابی ایمیل برای برنامه ریزی یک طرح پستی موثر استفاده کنید.

یکی دیگر از ترفندهای بازاریابی ایمیلی، قرار دادن لینک است به گونه ای که هم قابل مشاهده باشد و هم دسترسی و وارد شدن به آن برای گروهی که علاقمند شده اند، راحت باشد.علاوه بر این، برای افزایش سرعت بارگذاری ایمیل، از تصاویر و محتوای بهینه استفاده کنید.

پیشنهاد می کنم که بعد از طراحی نهایی، یکبار آن را تست کنید تا اطمینان حاصل کنید که تمام عناصر مورد نظر درست کار می کنند.

  1. تفکیک لیست ایمیل ها

برای اینکه هر استراتژی بازاریابی ایمیل به طور کارآمد باشد، مهم است که شرکت لیست نامه موجود را تقسیم کند.کیفیت لیست نقش اساسی در نرخ تبدیل دارد.اگر لیست شما شامل آدرس پستی افرادی که نظر مثبتی نسبت به محصولات/ خدمات شما ندارند یا به طور تصادفی یا اشتباهی به آن ها اضافه شده اند باشد، به احتمال زیاد نرخ تبدیل شما کاهش می یابد و به تجارت شما آسیب خواهد زد.

شما باید به طور مداوم لیست پستی خودتان را به روز کنید.به محض عضو شدن کاربر جدید او را به لیست اضافه کنید.همینطور افرادی را که از لیست خارج شده اند را حذف کنید، چراکه ارسال ایمیل مجدد به آنها باعث افزایش فروش نمی شوند. در عوض، اگر آنها حتی پس از لغو اشتراک ایمیل های مکرر را دریافت کنند، می تواند از طریق تبلیغات دهان به دهان منجر به تبلغیات منفی شوند.

همچنین شما می توانید چندین لیست ایجاد کنید و یا اینکه یک لیست واحد ایجاد کنید اما مرتبا آن را براساس اطلاعات جمعیتی،علایق،محصولات و غیره به روز کنید.این تقسیم بندی به شما امکان می دهد با ارسال کمپین های ایمیل متناسب با نیازهای مشتری خود را برآورده کنید.با ارائه محتوای مربوطه شما نشان می دهید که به مشترکین خود اهمیت می دهید و نیازهای آنها را در نظر می گیرید.

  1. محتوای فریبنده تولید کنید

بهترین راه برای ارتباط برقرار کردن با مشترکین، دادن محتوای مورد نظر آنهاست. گیرنده، به طور ناخودآگاه، کیفیت محصول و شرکت را با اسکن ایمیل از ابتدا تا انتها ارزیابی می کند.بنابراین مهم است که ایمیل برای ایجاد ارتباط قوی با خواننده آموزنده و جالب باشد.

بعلاوه، برای برقراری ارتباط با مشترکین خود، از شناسه و ایمیل واضح و قابل شناسایی استفاده کنید.استفاده از شناسه های جداگانه خواننده را گیج می کند و احتمال اینکه پیام شما به هرزنامه(spam) انتقال بدهند را بالا می برد. شما همچنین می توانید با استفاده از یک دکمه  فراخوان(call to action)خواننده را دعوت به “ثبت” ، “عضویت” ،”امتحان رایگان” کنید. نکات مهم در این مورد از بازاریابی ایمیلی این است که جزئیات مهم را در یک متن کوتاه نقل کنید، چراکه مردم اکثرا از ایمیل های طولانی و یکنواخت دوری می کنند.

  1. دعوت به اشتراک فضاهای مجازی

پتانسیل زیادی در بازاریابی ایمیلی وجود دارد که می تواند تاثیر زیادی به روی مشترکین بگذارد که از فضا های مجازی استفاده کنند. یک ایمیل با محتوای عالی و کاربردی شانس بیشتری برای اشتراک گذاری کاربران شما بین دوستانشان ایجاد می کند.اما فقدان گزینه شبکه های اجتماعی می تواند حتی علاقه کاربر شمارا نسبت به شما کمتر کند.

شما باید چندین دکمه اشتراک اجتماعی در ایمیل خود قرار بدید، زیرا نرخ کلیک و تبدیل را بالا می برد. علاوه بر این می توانید با استفاده از لیست بازدید کنندگان فضای اجتماعی لیست اصلی خودتان را بهبود ببخشید.به این ترتیب شما از بازاریابی ایمیلی در شبکه های مجازی استفاده می کنید.

 

به دنبال جذب مشتریان جدید برای کسب و کارتان هستید؟
تیم ما قدم به قدم در مسیر موفقیت در کنار شما خواهد بود.
از اینجا شروع کنید

 

نتیجه:

بازاریابی از طریق ایمیل یک بستر بسیار موثر برای برقراری ارتباط با مشتریان برای بار اول است، بنابراین بهینه سازی آن اجباری است. یک قدم قبل از شروع بازاریابی ایمیلی این است که دو برنامه مختلف کمپین طراحی کنید و آنهارا برای گروه کوچکی از مشترکان ارسال کنید و پاسخ هایی که از هر دو کمپین گرفتید را باهم مقایسه کنید.

این روش به شما کمک می کند تا یک استراتژی موفق در صنعت بازاریابی ایمیلی را با موفقیت انجام دهید.

مجید جورکش

علاقه مند به یادگیری و نوشتن در رابطه با سئو و دیجیتال مارکتینگ

پیام شما