Average position  به چه معناست؟

به دنبال مفهوم Average position می‌گردید؟ جای درستی را برای خواندن انتخاب کرده‌اید. برای طراحی سایت و تولید محتوا، لازم است که یک سری اصول را به خوبی رعایت کنید تا بتوانید برای سایت خود در نتایج موتورهای جستجوگر، رتبه خوبی کسب نمایید. یکی از اصطلاحاتی که در این رابطه وجود دارد، Average position نام …

Average-position- به-چه-معناست؟

به دنبال مفهوم Average position می‌گردید؟ جای درستی را برای خواندن انتخاب کرده‌اید. برای طراحی سایت و تولید محتوا، لازم است که یک سری اصول را به خوبی رعایت کنید تا بتوانید برای سایت خود در نتایج موتورهای جستجوگر، رتبه خوبی کسب نمایید. یکی از اصطلاحاتی که در این رابطه وجود دارد، Average position نام دارد. بنابراین اگر اینجایید تا بدانید:

Average position  چیست؟

به خواندن ادامه دهید و آژانس دیجیتال مارکتینگ تاس را تا انتهای این مطلب، همراهی کنید:

حتما مطالعه کنید: سئو و همه آنچه برای شروع نیاز دارید(برای مبتدی ها+آپدیت 2021)

Average position  چیست؟

به موقعیت کلمه کلیدی در نتایج موتورهای جستجو، position گفته می‌شود  و به میانگین موقعیت‌ کلمه کلیدی در نتایج موتورهای جستجوگر، Average position می‌گویند.   

برای روشن شدن این موضوع به مثال زیر توجه کنید:

فرض کنید که وبسایت شما با کلمه کلیدی به عنوان مثال “سئو” رتبه سوم را در نتایج موتور جستجوی گوگل دارد؛ این بدان معناست که میانگین نمایش سایت شما برای این کلمه کلیدی در موقعیت سوم گوگل است.

عوامل مختلفی اعم از سایت‌ها و لینک‌هایی که روی آن‌ها کلیک کرده‌اید، موقعیت جغرافیایی هنگام جستجوی یک عبارت، ابزار مورد استفاده برای جستجوی یک عبارت اعم از لپتاپ، تبلت و گوشی همراه و … در تغییر رتبه یک سایت در نتایج موتورهای جستجو، تاثیرگذار است.

همین امر موجب شده است که رتبه کلمه‌ها در سرچ کنسول، به صورت میانگینی نمایش داده شود.

اگر شما از ابزار سرچ کنسول استفاده کرده باشید خواهید دید که به عنوان مثال برای کلمه کلیدی “بهینه‌سازی سایت برای موتورهای جستجو” در مجموع 345677 دفعه توسط کاربران مختلف، جستجو شده و هر سری نیز رتبه‌های مختلفی در نتایج موتورهای جستجو داشته که در نهایت گوگل، Average position آن را 4.5 تخمین زده است.

Average position یکی از مهم‌ترین پارامترها برای بررسی کلمات کلیدی در نتایج جستجو است.

Average position چه تفاوتی با موقعیت کنونی که مشاهده می‌کنید، دارد؟

Average-position-چه-تفاوتی-با-موقعیت-کنونی-که-مشاهده-می‌کنید،-دارد؟

گوگل، سایت‌های مختلف را برای یک کلمه کلیدی در چندین مکان قرار می‌هد. تغییرات مکانی یک سایت در نتایج موتورهای جستجو برای یک کلمه کلیدی به زمانی که جستجو شده و مکانی که بازدید کننده در آن قرار دارد، بستگی دارد. این به چه معناست؟

فرض کنید که سایت شما برای کلمه کلیدی سئو سایت در کشور ایران در صفحه اول واقع شده باشد، اما همین سایت شما برای همین کلمه کلیدی در فرانسه در صفحه دوم و در سنگاپور در صفحه هفتم واقع شده باشد. 

به بیان دیگر Average position به منطقه‌ای که در آن جستجو می‌کنید، بستگی دارد.

موقعیتی که در گوگل مشاهده می‌کنید گاهی با موقعیت کنونی شما، متفاوت است که امری طبیعی است.

هنگامی که عبارتی را در گوگل، جستجو می‌کنید، مکان دستگاه شما به گوگل کمک کرده تا نتایج اطراف شما نمایش داده شود.

در واقع مکان شما از منابع مختلفی، حاصل می‌شود . هنگام استفاده از سرویس‌های گوگل می‌توانید تنظیمات مربوط به مکان را بروزرسانی کنید.

سخن پایانی

و در نهایت، این هم از مفهوم Average position!

سعی کردیم در این مطلب، مفهوم Average position را به طور کامل، بیان کنیم.

سپاسگزاریم که وقت ارزشمندتان را برای خواندن این مطلب صرف کردید. اگر سؤال و یا تجربه ای در این زمینه دارید، در بخش نظرات با ما و دیگر خوانندگان آموزش‌های دیجیتال مارکتینگ آژانس تاس، به اشتراک بگذارید.