پرکاربردترین و بهترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ در سال ۲۰۲۱

پرکاربردترین و بهترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ در سال ۲۰۲۱

باور کنید یا نه، وره‌ی پینه دوز پیر و ماهری که با ابزارهای ساده‌اش از کارخانه‌ها و کارگاه‌ها طرفداران بیشتری داشت به سر رسیده است. دنیای امروز دنیای تکنولوژی است و تکنولوژی بر اسب چابک پیشرفت یکه‌تاز است. و این یعنی کسی که نخواهد با آن همگام شود را به سادگی رها می‌کند و راهش …

باور کنید یا نه، وره‌ی پینه دوز پیر و ماهری که با ابزارهای ساده‌اش از کارخانه‌ها و کارگاه‌ها طرفداران بیشتری داشت به سر رسیده است. دنیای امروز دنیای تکنولوژی است و تکنولوژی بر اسب چابک پیشرفت یکه‌تاز است. و این یعنی کسی که نخواهد با آن همگام شود را به سادگی رها می‌کند و راهش را می‌رود. منظورم از گفتن این حرف‌‌ها این است که در دنیای امروز نمی‌توانیم دیجیتال مارکترهای خوبی باشیم، بی‌آن که بهترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ را بشناسیم و بر آن‌ها مسلط شویم. اگر نمی‌خواهید از اسب چابک تکنولوژی جا بمانید تا انتهای مطلب با آژانس دیجیتال مارکتینگ تاس همراه باشید و بخوانید:

 • بهترین ابزارهای دیحیتال مارکتینگ برای تحلیل داده‌ها و مدیریت پروژه
 • بهترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ برای مدیریت شبکه‌های اجتماعی 
 • بهترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ برای کلمات کلیدی 

 

پیشنهاد می‌کنیم مطالعه کنید:

هشت ابزار قدرتمند برای سئوی سایت 

بهترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ برای تحلیل داده ها

ابزار جامع Ahrefs

Ahrefs یک ابزار جامع جستجوگرها است که به شما کمک می کند تا بازدید وب سایت خود را افزایش دهید. در پایگاه داده Ahrefs داده هایی برای حدود 150 میلیون کلمه کلیدی در 150 کشور موجود است. Ahrefs برای تجزیه و تحلیل رقابتی عالی است. این ابزار  به شما  امکان می دهد بدانید که چه کسی به رقبای شما لینک می دهد. صفحه های برتر رقبا و موارد دیگر را بررسی کنید. همچنین می‌توانید رتبه بندی محتوای رقبا را بررسی کنید و با با استفاده از ابزار Content Gap نقاط ضعف اصلی محتوای خود را شناسایی کنید.

 

به دنبال جذب مشتریان جدید برای کسب و کارتان هستید؟
تیم ما قدم به قدم در مسیر موفقیت در کنار شما خواهد بود.
از اینجا شروع کنید

 

ابزار Top Pages به شما امکان می دهد ببینید کدام صفحات بیشترین بازدید را دارند و از این طریق می‌توانید میزان مراجعه به سایت های رقبا را مشاهده کنید.

ahrefs بهترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ

Google Analytics

شاید اغراق آمیز نباشد اگر بگویم فعالیت هر مارکتری که از گوگل آنالیتیکس استفاده نمی‌کند به طور قطع با دشواری و اختلال روبه رو خواهد شد. گوگل به عنوان اصلی ترین موتور جستجو در سطح جهان ابزار رایگان و همه جانبه‌ای در اختیار مارکترها قرارداده است که تقریبا تمام داده‌های موردنیازشان در آن وجود دارد. اگر به این ابزار آشنایی ندارید در دوره‌های آنلاین و رایگان خود گوگل شرکت کنید تا تمام جزییات را بفهمید.

تفکیک کردن موضوعاتی که درباره آن‌ها می‌توانید از آنالیتیکس اطلاعات کسب کنید کمی سخت است. چرا که آمار بازدید روزانه، اطلاعات کاربران نظیر دستگاه‌های مورد استفاده آنان، نمودارها و آمارهای رقابت، مسیر دسترسی کاربران به سایت شما، صفحات و کی‌وردهای پربازدید، نتایج کمپین‌ها و موارد بسیار دیگری در این ابزار وجود دارد که می‌تواند در تمامی زمینه‌های طراحی سایت، سئو، سوشال مدیا مارکتینگ و… به شما کمک می‌کند.

 

ابزار هاتجر

این ابزار گرافیکی جذاب اطلاعات مربوط به مارکتینگ را به صورت داده‌های تصویری مثل هیت مپ یا نقشه حرارتی سایت و اسکرول مپ به مارکترها نشان می‌دهد. با به کارگیری Hotjar همچنین می‌توانید ویدیوی بازدید کاربران از سایت را ضبط کرده و بعد با تماشای آن به نکاتی مثل عملکرد مناسب یا نامناسب UI، میزان جذابیت محتوا و نقاط سردرگمی کاربران پی‌ ببرید. دانستن این نکات تا حد قابل توجهی برداشت و تجربه کاربران از سایت را در اختیارتان قرار می‌دهد. و در نهایت می‌تواند در افزایش نرخ تبدیل، فراهم آوردن رضایت کاربر و کاهش نرخ پرش تاثیر بگذارد. برای تسلط کامل به عملکرد و کاربرد این ابزار جذاب پیشنهاد می‌کنیم مطلب همه چیز درباره ابزار هاتجر را مطالعه کنید.

بهترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ برای مدیریت پروژه

مدیریت برنامه ها با ترلو

ابزار Trello هم مثل Ahref یکی از ابزارهای جامع و مهم است. که در ایران هم محبوبیت ویژه‌ای دارد. این ابزار به شرکت‌ها کمک می‌کند ایده پردازی و استراتژی سازی خود را با نظم ویژه‌ای در آن اعمال کنند. با استفاده از ترلو می‌توانید برای خود و تیم‌تان پست‌های وبلاگ یا موارد دیگر را با ویژگی‌های مشخصی مثل زمان پردازش و افراد مسئول در آن مشخص کنید.

بهتر است من چیزی نگویم و خودتان در مقاله آموزش کار با ابزار ترلو کاربردهای ویژه این ابزار در نظم بخشی به فعالیت‌های تیم مارکتینگ را به طور مفصل بخوانید. اما خلاصه‌ترین چیزی که می‌توانم از ترلو برایتان شرح دهم این است که براساس یک تقویم، می‌توانید تمام پروژه‌های تیم را در لیست‌هایی تعیین کنید. و این لیست را به قسمت‌های کوچک‌تری به نام کارت تقسیم کنید و در هر کارت جزییات را تعیین کنید. به این ترتیب کلیات و جزییات برنامه‌های کوتاه مدت و بلند مدت خود را در اختیار داشته باشید.

این ابزار رایگان برای کوچک‌ترین تیم‌ها تا بزرگ‌ترین سازمان‌ها کارایی دارد.

آموزش استفاده از ابزار ترلو

ابزار Slack

یکی دیگر از ابزارهای مدیریت پروژه که عنوان جایگزین هوشمند برای ایمیل را به خود اختصاص داده است، اسلک است. یکی از قابلیت‌های خوب این ابزار این است که امکان مکالمه و چت گروهی را برای کاربران، فراهم آورده است. این ابزار به این جهت که تمامی ارتباطات را سازمان‌دهی کرده و تمام تیم را در کنار هم جمع می‌کند از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

این ابزار نیز دارای دو نسخه رایگان و پولی است که نسخه رایگان آن برای پروژه‌هایی کوچک با تعداد اعضای کم، مناسب است و برای انجام پروژه‌هایی که به امکانات زیادی نیاز دارند باید از نسخه پولی این ابزار استفاده نمود.

 

آسانا (Asana)

ابزار آسانا یکی از بهترین‌ها برای مدیریت پروژه است. از ویژگی‌های بارز این ابزار نیز می‌توان به قدرتمند بودن آن و کاربری ساده اشاره کرد. این ابزار برای مدیریت پروژه‌های گروهی بسیار مفید است. در ابتدا مدیر پروژه موضوع را تعریف کرده سپس وظایف هریک از اعضا را تعریف می‌کند. و براساس آن جدول زمان بندی ارائه می‌کند.

رابط کاربری این ابزار مدیریت پروژه، بسیار منظم است و همین امر استفاده از این ابزار را آسان کرده است. تنها نقطه ضعف آسانا این است که برای انجام پروژه‌های بزرگ، مناسب نمی‌باشد. آسانا دارای نسخه رایگان و پولی است؛ به این صورت که برای استفاده از نسخه رایگان این ابزار می‌توان تا 15 نفر را برای انجام هر پروژه، اضافه نمود. نسخه‌های پولی آسانا در سه دسته مختلف با امکانات متنوعی وجود دارند. عملکرد Portfolios همچنین به شما امکان می دهد وضعیت هر پروژه را پیگیری کنید ، اطمینان حاصل کنید که اعضای تیم شما از حمایت و انگیزه برخوردار هستند تا به موقع اقدامات بازاریابی دیجیتال خود را انجام دهند.

ابزار Proof

Proof به CRM یا وب سایت شما متصل می شود و برای تقویت تبدیل‌های سایت شما از تایید اجتماعی استفاده می کند. یعنی پیغام‌هایی درباره بازدید‌های شبکه اجتماعی به شما می‌دهد که بررسی آن‌ها می‌تواند به شما کمک کند بازدیدهای سایت را بالا ببرید. با استفاده از این ابزار می‌توانید بازدید کنندگان سایت و شبکه‌های اجتماعی را شناسایی کنید و سفر مشتری آن‌ها را دنبال کنید. این ابزار سرنخ‌های لازم برای بهبود تبدیل را به شما ارائه می‌دهد و گاهی پیشنهادات بسیار خوبی برایتان ارسال می‌کند. به طور مثال با ویژگی Live Visitor Count تعداد بازدیدکنندگان از پست‌هایتان در هر لحظه را نشان می‌دهد که می‌تواند به شما کمک کند بهترین ساعات پست گذاشتن و موضوعات جنجالی را بهتر تعیین کنید. یا از قسمت Hot Streak نحوه ثبت نام در فرم‌ها در بازه زمانی تعریف شده را بررسی کنید و سرنخ‌هایی برای تغییر در طراحی سایت خود بگیرید. این ابزار برای انواع دستگاه‌ها از جمله موبایل مناسب است.

نصب این ابزار بسیار ساده است و فقط لازم است داده‌‌هایی که در اختیارتان می‌گذارد را در سایت کپی پیست کنید.

 

به دنبال جذب مشتریان جدید برای کسب و کارتان هستید؟
تیم ما قدم به قدم در مسیر موفقیت در کنار شما خواهد بود.
از اینجا شروع کنید

 

بهترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ برای بازاریابی شبکه‌های اجتماعی

ابزار Followerwonk

اگر زمان زیادی از مدیریت مارکتینگ شما به شبکه‌های اجتماعی اختصاص می‌یابد این ابزار برای شما مناسب است. اگرچه این یک روش عالی برای جذب مخاطبان و ارسال ترافیک به وب سایت شما است، اما تنها در صورت داشتن یک برنامه ریزی جامع ، به نفع شما خواهد بود. ابزارهایی مانند Followerwonk برای کمک به شما در بهبود استراتژی بازاریابی در شبکه های اجتماعی ، مانند کاوش در داده های تجزیه و تحلیل توییتر ، طراحی شده اند.

با استفاده از این ابزار می‌توانید:

 • حساب‌های کاربری مخاطبان در شبکه‌های اجتماعی را بر اساس متغییرهای مختلف مقایسه گنید. 
 • اطلاعاتی همچون محل زندگی، سن و… دنبال کنندگان خود را بیابید. 
 • حساب‌های دیگری که فالوورهایتان دنبال می‌کنند را شناسایی کنید. 
 • محتواهای خود را از لحاظ عملکرد، تبدیل و همسویی با هدف استراتژی تحلیل کنید. 

تنها نقطه ضعف Followerwonk این است که نمی توان از آن در سیستم‌ عامل‌های مختلف برای مدیریت شبکه‌های اجتماعی مانند فیس بوک، اینستاگرام و لینکدین استفاده کرد. با این حال ، اگر برنامه های بزرگی برای توییتر دارید این ابزار همانی است که دنبالش هستید.

 

ابزار Hootsuite

این ابزار به طور خاص برای بازاریابی از طریق شبکه‌های اجتماعی ساخته شده است. در این ابزار می‌توانید مشابه آن چه که درباره گوگل آنالیتیکس و وبسایت‌ها توضیح دادیم، وضعیت شبکه‌های اجتماعی خود را تحلیل و بررسی کنید. و حتی فعالیت‌های خود در این شبکه‌ها را از پیش مشخص کنید و این ابزار حتی وقتی شما خواب هستید کارش را انجام بدهد. به این ترتیب که شما فعالیت‌هایی مثل پاسخدهی به نظرات و ارسال پست و تصاویر و ویدیو ها را در داشبورد تعریف کنید و سر زمان تعیین شده تان انجام شود. این ابزار همچنین کمک می‌کند تا:

 

 • اینفلوئنسرها را برای تیم بازاریابی و تیم های فروش را شناسایی کنید. 
 • با هرنوع سیستم عاملی ( بیش از سی سیستم عامل در این برنامه تعریف شده است) شبکه‌های اجتماعی را مدیریت کنید. 
 • پاسخ‌های از پیش تعیین شده برای نظرات تعریف کنید. 
 • به طور همزمان پروژه های مختلف بازاریابی شبکه‌های اجتماعی را مدیریت کنید. 

Hootsuite قادر است محتوای تأیید شده شما را در فضای ابری ذخیره کند تا اعضای تیم بتوانند برای نیازهای ارسال شبکه های اجتماعی به صورت شبانه روزی به آن دسترسی داشته باشند. این اجازه می دهد تا چندین پست همزمان با برچسب ها و کلمات کلیدی توسعه یافته برنامه ریزی شوند. با استفاده از Hootsuite می توانید عملکرد محتوای شبکه های اجتماعی خود را ردیابی و ارزیابی کنید. Hootsuite می تواند ROI و نرخ تبدیل ها را محاسبه کرده و مکالمات عمومی درباره برند یا موضوع خاص مدنظر شما را در شبکه‌های اجتماعی ردیابی کند.

بهترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ hootsuite

ابزار MailChimp

این ابزار برای بازاریابی ایمیلی و تبلیغات اجتماعی به صورت خودکار طراحی شده است. یعنی با استفاده از آن می‌توانید کمپین‌ها را برای زمان مشخصی تعیین و عملی کنید. در این ابزار میزان ترافیک ورودی به سایت از طریق ایمیل قابل ردیابی . بررسی است. از آن جایی که میل چمپ به عنوان قدیمی‌ترین ابزار ایمیل مارکتینگ از سال ۲۰۰۱ فعالیت خود را شروع کرده است کاربرد بسیار دقیق‌تری از همتایان خود دارد.

اگر کار خود را تازه شروع کرده‌اید و هربار حداکثر ۲۰۰۰ ایمیل ارسال می‌کنید می‌توانید از نسخه رایگان استفاده کنید. اما برای تعداد بالاتر بایستی اشتراک خریداری کنید. بیش از ۱۲ میلیون کسب و کار در سطح دنیا میل چمپ را به عنوان بهترین ابزار ایمیل مارکتینگ معرفی کرده‌اند.

MailChimp ابزاری برای بازاریابی از طریق ایمیل و تبلیغات اجتماعی است که برای خودکار سازی و تنظیم کمپین ها طراحی شده است.

می توانید میزان ترافیک حاصل از فعالیت های خود را ردیابی کنید – بعلاوه ، MailChimp ادغام های متعددی با سایر شرکت های SaaS ارائه می دهد. این ابزار به ویژه برای فعالیت های قطره ای ایمیل قدرتمند است. در نهایت ، این گزینه خوبی برای تعامل با مخاطبان شما است. با بیش از 12 میلیون مشتری ، MailChimp ادعا کرده است که به عنوان یکی از برترین ارائه دهندگان بازاریابی ایمیل و ابزار بازاریابی دیجیتال در جهان است.

سایر ابزارهای دیجیتال مارکتینگ

افزونه Yoast

اگر سایت محتوا محور داشته باشید احتمالا با این افزونه وردپرسی آشنا شده‌اید. مهم‌ترین ویژگی این افزونه این است که به شما اجازه می‌دهد URL محتوا را مستقیما تعیین کنید و از چگالی کلمه کلیدی در متن باخبر شوید. و متا تایتل و متا توضیحات مناسبی برای محتوا بنویسید. این افزونه همچنین براساس طول جملات و پاراگراف ها خوانایی متن شما را نیز بررسی می‌کند. نصب آن بسیار ساده است و به طور مستقیم به وردپرس و گوتنبرگ متصل می‌شود. بسیاری از ویژگی‌های ابتدایی و اصلی این افزونه رایگان هستند. نکته جذابی که درباره آن وجود دارد این است که هر ۲ هفته یک بار بر اساس الگوریتم‌های گوگل به روزرسانی می‌شود.

 

ابزار طراحی Canva

Canva  ابزاری است که طراحی با آن بسیار ساده است و با drag&drop انجام می‌شود. در این ابزار می‌توانید با استفاده از فونت‌ها، طرح‌ها و المان‌های پیش فرض به سادگی تمام محتوای تصویری و حتی ویدیویی ساده ایجاد کنید. به طور خلاصه ابزاری است که برای طراحی‌های ساده محتوای شبکه‌های اجتماعی به کارتان می‌آيد. و حتی برای طراحی لوگو، نمودارها و اینفوگرافیک‌ها زمان کمتری بگذارید.

Google AdWords

این ابزار از ابزارهای رایگان گوگل است که به خودی خود هزینه‌ای بابت مدیریت تبلیغات از شما دریافت نمی‌کند. استفاده از گوگل ادز برای هر مارکتر از جمله واجبات است چرا که تقریبا اصلی‌ترین ابزاری است که می‌توانید برای تبلیغات کلیکی استفاده کنید. در این ابزار کلمات کلیدی موردنظر برای کمپین‌های تبلیغاتی خود را در قالب ادد گروپ تعیین می‌کنید. سپس برای هر کلیک بودجه‌ای تعیین می‌کنید. گوگل ادز با توجه به بودجه شما و رقابتی که در تبلیغات کلمات کلیدی منتخب شما وجود دارد، جایگاهی در صفحه اول جستجو به شما اختصاص می‌دهد.

ناگفته نماند که  ادوردز میزبان Google Keyword Planner است و می‌توانید بهترین کلمات کلیدی برای کمپین‌های خود انتخاب کنید.

ابزار Google Trends

این ابزار برای یافتن بهترین کلمه کلیدی از طریق مقایسه میزان جستجوی آن‌ها کاربرد دارد. بازهم ابزاری رایگان از طرف گوگل که همین دومورد ضرورت تسلط به آن را مشخص می‌کند. پس از این که لیست کلمات کلیدی محبوب را از طریق ابزارهایی مثل keyword tool و .. تهیه کردید به مواردی بر می‌خورید که شاید ندانید بهتر است از کدامیک استفاده کنید. به طور مثال نمی‌دانید سوشال مدیا مارکتینگ را کلمه هدف قرار دهید یا Social Media Marketing یا ترجمه فارسی آن یعنی بازاریابی شبکه‌های اجتماعی. در این موارد می‌توانید به گوگل ترندز مراجعه کنید، محدوده جغرافیایی جستجو را که احتمالا ایران است تعیین کنید. سپس کلمات کلیدی را وارد کنید و حجم جستجوی آن را با یکدیگر مقایسه کنید.

این ابزار اطلاعات دیگری مثل لانگ تیل‌های مرتبط و پرجستجو و نقشه تراکم جستجو را نیز در اختیارتان قرار می‌دهد. می‌توانید روش استفاده از گوگل ترندز را به صورت مفصل در مقاله‌ای به همین نام در وبلاگ تاس بخوانید.

 

جمع بندی

در این مطلب بهترین ابزارهایی که می‌توانند فعالیت شما در حوزه دیجیتال مارکتینگ را به طرز چشمگیری سازمان یافته تر و موثر تر کنند را معرفی کردیم. اگر سوالی درباره هریک از آن‌ها در ذهن دارید می‌توانید از بخش نظرات پایین همین پست از ما بپرسید. در صورتی که تجربه‌ای دارید که می‌تواند برای سایر کاربران موثر واقع شود از همین بخش به اشتراک بگذارید. فراموش نکنید که برای تمامی خدمات دیجیتال مارکتینگ از جمله مدیریت شبکه‌های اجتماعی ، طراحی سایت در مشهد و سئو در مشهد می‌توانید روی تاس حساب کنید.

به دنبال جذب مشتریان جدید برای کسب و کارتان هستید؟
تیم ما قدم به قدم در مسیر موفقیت در کنار شما خواهد بود.
از اینجا شروع کنید
نعیمه نخعی

نعیمه می‌نویسد، مباحث پیچیده مارکتینگ را ساده می‌نویسد تا همه بتوانند به سادگی حرفه‌ای شوند!

پیام شما