بهترین دوره های آنلاین طراحی UX (داخلی و بین المللی)

بهترین دوره های آنلاین طراحی UX (داخلی و بین المللی)

یادگیری طراحی تجربه کاربری مثل آموزش رانندگی است. برخی به صورت خودآموز و پراکنده آن را شروع می کنند اما در نهایت به آموزش اصولی و مدرک نیاز پیدا می کنند. برخی دیگر کار را با دوره های آموزش اصولی شروع می کنند و مهارت ورزی و تجربه اندوزی پس از آن و در اثر …

۳ خرداد ۱۴۰۰

یادگیری طراحی تجربه کاربری مثل آموزش رانندگی است. برخی به صورت خودآموز و پراکنده آن را شروع می کنند اما در نهایت به آموزش اصولی و مدرک نیاز پیدا می کنند. برخی دیگر کار را با دوره های آموزش اصولی شروع می کنند و مهارت ورزی و تجربه اندوزی پس از آن و در اثر تمرین مکرر صورت می پذیرد. در این مطلب از آژانس دیجیتال مارکتینگ تاس بهترین دوره های آنلاین طراحی UX را که برخی شان مدارک بین المللی معتبری هم اهدا می کنند را بررسی خواهیم کرد.

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید: بهترین ابزارهای طراحی سایت رایگان در سال ۲۰۲۱ !

چطور طراحی تجربه کاربری را بیاموزیم؟

اگر تصمیم دارید خودتان به هر دوره طراحی آنلاین UX بروید ، همه چیز را پیدا خواهید کرد ، از موارد طولانی که ماه ها از زندگی شما را می گیرد و از تاریخ طراحی گرفته تا جدیدترین ابزار طراحی ، به موارد مختصر که فقط نشان می دهد ، به شما آموزش می دهد. شما بیت های کوچکی از تصویر بزرگ اگر می خواهید در وقت خود صرفه جویی کنید و ایمن بازی کنید ، پیشنهاد می کنیم شروع به کاوش در دوره های آنلاین کنید که در اینجا بررسی می کنیم – مطمئناً آنها از بهترین دوره ها هستند.

۱. دوره آنلاین طراحی UX در Hack Design

اگر دوست دارید آرام یاد بگیرید ، پس این احتمالاً بهترین گزینه شماست. لحظه ای که برای Hack Design وارد سیستم می شوید ، هر هفته یک درس مختصر در صندوق ورودی خود دریافت می کنید. این درس ها توسط طراحان بزرگ و باتجربه ساخته شده است. می توانید فهرست را مرور کنید تا ببینید آیا کسی را پیدا کرده اید که آموزش موردنظر را برایتان ارسال کند. اگر می خواهید به طور خاص چیزی یاد بگیرید می توانید دروس را مرور کنید.

اما اگر نمی دانید از کجا شروع کنید ، یک بسته آموزشی 50 تایی برای مبتدیان وجود دارد که شما را با تمام اصول ، از “Hello world” برای گرفتن اولین شغل خود به عنوان طراح ، درگیر می کند. و بهترین قسمت ماجرا این است که این آموزش رایگان است.

دوره آنلاین طراحی UX در سایت هک دیزاین

۲. دوره ی Coursera: Introduction to User Interface Design

سایت کورسرا همواره مورد تایید بسیاری از شرکت ها و  کمپانی های داخلی و خارجی بوده است و مدرک معتبری به شرکت کنندگان در دوره ها ارائه می دهد. یکی از بهترین دوره های آنلاین طراحی UX موحود دوره «مقدمه ای بر طراحی رابط کاربری» در همین سایت است.

فقط باید به یک نکته توجه کنید. همانطور که همواره اشاره می کنیم، طراحی UI بخش مهمی از UX است. تفاوت بین هر دو رشته این است که UI بر ظاهر بصری محصول متمرکز است ، در حالی که UX تمام تعاملات بین محصول و کاربران آن را پوشش می دهد. هنگامی که ما در مورد محصولات نرم افزاری صحبت می کنیم (بیشتر برنامه ها و وب سایت ها) ، UI بیشترین تعاملات را انجام می دهد ، به همین دلیل UI بخش مهمی از UX است و فقط برای یادگیری در مورد طراحی UI سزاوار یک دوره مجزاست.

دوره مقدمه ای برای طراحی رابط کاربر که توسط دانشگاه مینه سوتا ارائه می شود ، نوید می دهد که درک بالایی از روند طراحی رابط کاربر خواهید داشت. علاوه بر این که به شما نحوه طراحی رابط های کاربری را آموزش می دهد ، در مورد قابلیت استفاده ، تئوری طراحی و روش های استاندارد صنعت برای نزدیک شدن به طراحی رابط کاربر نیز آموزش داده می شود.

این دوره چهار هفته طول می کشد و در مجموع 13 ساعت آموزش دارد. دارای بسیاری از بررسی های خوب و امتیاز ستاره 4.7 از 5 است. شما می توانید به صورت رایگان وارد سیستم شوید و پس از اتمام آن می توانید دوره های دیگری را در برنامه تخصصی مانند تحقیق و طراحی کاربر ، نمونه سازی و طراحی کاربر ، و ارزیابی رابط کاربر دریافت کنید.

۳. دوره Udemy: Adobe XD Professional Course

Adobe XD پرکاربردترین و محبوب ترین ابزار برای طراحی UX است. در این دوره ، همه چیزهایی را که برای حرفه ای شدن و تسلط بر این نرم افزار باید بدانید در اختیار خواهید داشت. یعنی تمام جزییات نرم افزار و ابزارهای آن و رویه طراحی در آن را فرا خواهید گرفت. این دوره رایگان نیست اما در ازای چند دلار ۲.۵ ساعت آموزش ویدیویی به علاوه دسترسی مادام العمر به مطالب آن و گواهینامه گذراندن دوره را در اختیارتان قرار می دهد.

دوره آنلاین طراحی تجربه کاربر توسط Udemy

این دوره با امتیاز 4،2 از 5  برای هر کسی که می خواهد طراحی رابط کاربر را شروع کند مناسب است.

۴. دوره آموزش آنلاین UX Training

وقتی به طراحی تجربه کاربری روی می آورید وارد چرخه توسعه هم می شوید. فرایندی بسیار حساس و دقیق که معلوم نیست چقدر طول بکشد تا در آن خبره شوید. در واقع بخشی از کار هر طراح UX طراحی تجربه کاربر در اپلیکیشن های موبایلی است و روش هایی برای کنترل چرخه توسعه اپ ها وجود دارد که رایج ترین آن ها Lean  نام دارد.

این دوره در مورد ابزارها یا تکنیک های طراحی UX نیست. این یک برنامه دو روزه است که به شما یاد می دهد برای تسلط بر روند طراحی UX از طریق Lean ، از چگونگی هدایت مصاحبه های کاربران تا چگونگی انجام ایده پردازی و ایده پردازی و سپس شروع به ترسیم رابط، و به طورکلی همه چیزهایی که نیاز دارید در این باره بدانید را به شما آموزش می دهد.

 

برای تغییر ظاهر وب سایت خود یا بهتره مندی از خدمات UI  می توانید از خدمات طراحی ui  تاس استفاده کنید

 

 

۳. دوره آنلاین آموزش طراحی UX Collective

UX Collective داستان هایی منظم درباره تجربه کاربر و قابلیت استفاده را ارائه می دهد. با خواندن آن ، خود را در جریان رویدادهای UX ، اخبار ، روندها ، نکات و ترفندها و ابزارها قرار می دهید. داستان های جذاب و مفید این سایت به شما این تصور را می دهد که خودتان در لحظه اتفاق افتادن این رویداد ها آن جا بوده اید.

این اطلاعات به روز به شما درس های ارزشمند زیادی می دهد که می تواند به عنوان یک آموزش تکمیلی مورد استفاده طراحان قرار بگیرد.

پانیت چاولا این کانال را با تعداد زیادی فیلم درباره UX Design اجرا می کند. کمی Adobe XD محور است ، اما همچنین دارای اطلاعاتی در مورد ابزارهای دیگر و مصاحبه های جالب با بحث در مورد انواع موضوعات طراحی است. قسمت “Design Sucks” را بررسی کنید ، در اینجا تجزیه و تحلیل و قضاوت UI های محبوب ، همراه با نقص و نقاط قوت آنها را پیدا خواهید کرد.

۴. آموزش در LinkedIn Learning: Sketch Training and Tutorials

این اسکچ همچنین یک ابزار طراحی بسیار محبوب UX است و Lynda (آموزش LinkedIn) یک دوره کامل را برای تسلط بر تمام ویژگی های آن ارائه می دهد. اگر در Lynda تازه وارد هستید ، می توانید با استفاده از ماه رایگان شرکت برای شروع ، این دوره را به صورت رایگان بگذرانید. بعد از ماه اولیه رایگان ، اگر می خواهید دوره های خود را ادامه دهید ، بایستی از اشتراک ها و برنامه های پرداختی استفاده کنید.

این دوره دارای چندین مسیر یادگیری است که در مجموع شامل 31 دوره است که همه مواردی را که برای یادگیری استفاده از Sketch نیاز دارید ، اعم از مبتدی ، متوسط یا کاربر پیشرفته ، پوشش می دهد.

برای تغییر ظاهر وب سایت خود یا بهتره مندی از خدمات UI  می توانید از خدمات طراحی ui  تاس استفاده کنید

 

 

۵. دوره های آنلاین طراحی UX در سایت های داخلی

آکادمی آمانج و مدرسه اینورس همواره و به صورت منظم دوره های ویدیویی آموزش طراحی تجربه کاربری را برگزار می کنند. سایت فرادرس که یکی از معتبرترین سایت های داخلی است نیز به این آموزش ها اقدام کرده و در مرحله پیش ثبت نام قرار دارد. اما همواه مغتبر ترین دوره ها توسط کانون های دانشگاه های مادر از جمله دانشگاه تهران، صنعتی شریف، خواجه نصیر و… برگزار می شوند.

جمع بندی

در این مطلب با بهترین دوره های آنلاین طراحی UX در داخل و خارج کشور آشنا شدید. اگر سوالی درباره هریک از آن ها در ذهن شماست می توانید از بخش نظرات زیر همین پست از ما بپرسید و پاسخ بگیرید. در صورتی که تجربه ای در این زمینه دارید که می تواند برای سایر کاربران مفید باشد، از همین قسمت به اشتراک بگذارید. فراموش نکنید که همواره و برای تمامی خدمات طراحی از جمله طراحی UI می توانید روی تاس حساب کنید.

نعیمه نخعی

نعیمه می‌نویسد، مباحث پیچیده مارکتینگ را ساده می‌نویسد تا همه بتوانند به سادگی حرفه‌ای شوند!