بهترین درگاه های واسط پرداخت آنلاین ایرانی در سال 1400

با پیشرفت تکنولوژی، افزایش استفاده از اینترنت و رونق خرید آنلاین، بسیاری از کسب و کارها در بستر اینترنت شکل گرفتند. درگاههای پرداخت واسط اینترنتی بخش مهمی از خرید اینترنتی هستند وبا استفاده از این درگاهها، خرید آنلاین با یک کلیک انجام میشود، در عین حال اطلاعات شخصی شما حفظ شده وامکان پرداخت انلاین برای …

۲۷ تیر ۱۴۰۰

با پیشرفت تکنولوژی، افزایش استفاده از اینترنت و رونق خرید آنلاین، بسیاری از کسب و کارها در بستر اینترنت شکل گرفتند. درگاههای پرداخت واسط اینترنتی بخش مهمی از خرید اینترنتی هستند وبا استفاده از این درگاهها، خرید آنلاین با یک کلیک انجام میشود، در عین حال اطلاعات شخصی شما حفظ شده وامکان پرداخت انلاین برای همه قابل دسترسی است.

شما با داشتن درگاه امن پرداخت  میتوانید محصولات فیزیکی خود را در بستر اینترنت به فروش برسانید و سپس به مشتریان ارسال کنید. همچنین میتوانید محصولات دانلودی خود را با امکان فعال شدن لینک دانلود یا ارسال فایل به صورت ایمیل پس از پرداخت به فروش برسانید.

وقتی صحبت از درگاههای پرداخت میشود، لیستی از انواع درگاهها وجود دارد که هرکدام مزایا و معایب مختلفی دارند. به همین دلیل ما در آژانس دیجیتال مارکتینگ تاس تصمیم گرفتیم تا بهترین درگاههای واسط پرداخت اینترنتی در ایران را از لحاظ مزایا و محدودیت ها بررسی کنیم.

درگاه پرداخت زرین پال

اولین و بهترین درگاه واسط پرداخت در ایران زرین پال می باشد که تمامی امور مربوط به پرداخت آنلاین را برای شما ممکن میکند. از مزایای این درگاه پرداخت واسط میتوان سرعت بالا، کیفیت بالای خدمات، پشتیبانی عالی و کمترین میزان اختلال را نام برد.

 

مزایای استفاده از زرین پال:

یکی از مزایای استفاده از زرین پال ارائه زرین کارت است که امکان استفاده از سه شنبه های طلایی را برای شما ممکن میکند و در صورت تسویه حساب در روز سه شنبه هر هفته کارمزد استفاده از خدمات زرین پال رایگان خواهد بود. همچنین با استفاده از زرین کارت، به جای کارمزد یک درصد برای تراکنشهای مالی شما، فقط نیم درصد کارمزد کسر میشود.

این درگاه اپلیکیشن موبایلی برای مدیریت تراکنشهای مالی، کیف پول و کارتهای بانکی را در اختیار شما قرار میدهد. با استفاده از اپلیکیشن زرین پال شما میتوانید جزئیات تراکنشها را در هر لحظه ببینید. شما میتوانید با وارد کردن کارتهای بانکی خود در اپلیکیشن زرین پال با همه ی کارتهای بانکی خود پرداخت انجام دهید.

از ویژگیهای دیگر این اپلیکیشن میتوان از امکان خرید شارژ و پرداخت قبض، انتقال وجه، و پشتیبانی همراه ، امکان پرداخت با USSD و ارائه ی زرین گیت و درگاه مستقیم به نام وبسایت شما نام برد. تسویه حساب در ماه اول استفاده از زرین پال به صورت کاملا رایگان خواهد بود. شما میتوانید جزئیاات تراکنشهای خود را توسط ربات تلگرامی ببینید. همچنین میتوانید تمامی تراکنشهای خود را با گرفتن خروجی اکسل در اختیار داشته باشید .

معایب استفاده از زرین پال:

در کنار تمام مزایای نام برده شده زرین پال معایب و محدودیتهایی هم دارد. یکی از این معایب داشتن حداقل میزان پرداخت به مبلغ 5 هزار تومان میباشد. برای کاربرانی که از زرین کارت استفاده نمیکنند تسویه حساب بین 4 تا 6 روز زمان میبرد. یکی دیگر از معایب زرین پال این است که شما برای فعال کردن زرین کارت و زرین گیت مجبور هستید هزینه اضافی پرداخت کنید و همچنین برای دریافت پیامک از حساب شما مبلغی کسر میشود.

درگاه پرداخت نکست پی

نکست پی با ارائه ی امکانات خوب برای مشتریان یک درگاه پرداخت واسط مناسب برای کسب و کار شما محسوب میشود. این شرکت از سال 1395 شروع به فعالیت کرده است. مهم ترین ویژگی این سایت این است که فعالسازی حساب در آن در 5 دقیقه انجام میشود و نصب و

راه اندازی آن کاملا رایگان م باشد، همچنین این سایت از بانکهای زیادی پشتیبانی میکند

 

مزایای استفاده از نکست پی

از مزایای درگاه پرداخت نکست پی میتوان تسویه حساب بسیار سریع و کارمزد رایگان در 45 روز اول را نام برد. همینطور که قبلا اشاره شد، نصب و راه اندازی این سرویس کاملا رایگان است و در کمتر از 5 دقیقه فعال میشود. این وبسایت به مشتریان خود صفحه پرداخت شخصی و همچنین لینک پرداخت برای شبکه های مجازی ارئه میدهد.

معایب استفاده از نکست پی

نکست پی امکان اتصال تنها دو بانک را به کاربرانش میدهد و امکان ایجاد درگاه مستقیم به نام سایت شما را ندارد.

درگاه پرداخت آیدی پی

یکی دیگر از درگاههای پرداخت محبوب ایرانی آیدی پی می باشد که دارای دو نوع سرویس جداگانه است و درگاه پرداخت برای سایت و اپلیکیشن شما و همچنین درگاه پرداخت شخصی به شما ارائه میدهد. شما میتوانید در سایت آیدی پی صفحه شخصی خود را با نام و آیدی دلخواه بسازید و در اختیار مشتریان خود قرار دهید.

 

مزایای استفاده از آیدی پی

آیدی پی مبلغ پرداخت را در ساعت 8 صبح روز بعد بدون نیاز به درخواست شما به حسابتان واریز میکند. از دیگر ویژگیهای منحصر به فرد این درگاه امکان انجام تراکنش تا سقف 50 میلیون تومان میباشد. شما میتوانید نام و آیدی دلخواه برای صفحه ی پرداخت خود داشته باشید. از دیگر مزایای این درگاه اطلاع رسانی پرداخت به روشهای مختلف مانند ایمیل، پیامک، اپلیکیشن و ربات تلگرام می باشد، همچنین سرویس پیامکی آیدی پی رایگان است.

معایب استفاده از آیدی پی

در کنار تمام مزایای ذکر شده، دو مورد از معایب آیدی پی نداشتن سبد خرید در فروشگاه سایت و کسر 500 تومان به عنوان کارمزد برای پرداختهای خارج از وب سرویس است.

درگاه پرداخت پی دات آی آر

یکی از بهترین درگاههای پرداخت آنلاین ایرانی، با رتبه 170 الکسا، پی دات آی آر می باشد که امکانات متعددی را در اختیار کاربران خود قرار می دهد. این درگاه برای کسانی که کسب و کارهای زیادی دارند بسیار ایده آل است و این امکان را میدهد که افراد برای هر یک از کسب و کارهای خود کیف پول مجزا ایجاد کنند. کارمزد این سایت 1 درصد با سقف 7000 تومان می باشد.

مزایای استفاده از پی دات آی آر

این درگاه برای درگاههای مستقیم و غیر مستقیم کارمزد ثابت 1 درصد دارد. مانند بیشتر درگاههای پرداخت، پی دات آی آر درگاه اختصاصی شما را به نام وبسایتتان ارائه میدهد. شما همچنین میتوانید از مزایای کیف پول پی دات آی آر استفاده کنید.

معایب استفاده از پی دات آی آر

یکی از معایب استفاده از پی دات آر این است که داری محدودیت سنی 18 سال برای ارائه درگاه می باشد و در واقع این امکان را به کسب و کارهایی که توسط نوجوانان راه اندازی شده برای استفاده از این سرویس نمیدهد.

درگاه پرداخت پی پینگ

یکی از درگاههای پرداخت اینترنتی مناسب برای کسب و کارها به ویژه برای کسب و کارهایی که وبسایت ندارند درگاه پرداخت پی پینگ میباشد. پی پینگ در مدتی کوتاه توانسته نظر افرادی زیادی را به خود جلب کند. این درگاه به شما این امکان را میدهد که صفحه اختصاصی خود را داشته باشید و لینک آن را در اختیار مشتریان خود قرارد دهید تا به راحتی بتوانید محصولات خود را بفروشید.

 

مزایای استفاده از پی پینگ

در پی پینگ شما میتوانید به نام کسب و کار خود صفحه اختصاصی ایجاد کنید. کارمزد پی پینگ مبلغ ثابت 1 درصد تا تا حد اکثر 5000 تومان میباشد. این درگاه به شما این امکان را میدهد که در شبکه های اجتماعی فرم پرداخت ایجاد کنید و همچنین میتوانید فاکتور آنلاین ایجاد کنید. همچنین در پنل شخصی خود میتوانید گزارش کامل فروش کسب و کارتان را ببینید. از دیگر مزایای این سرویس امکان تعریف کد تخفیف و امکان ساختن QR Code  میباشد.

معایب استفاده از پی پینگ

یکی از معایب استفاده از درگاه پرداخت پی پینگ تسویه حساب تجاری طولانی مدت میباشد. همچنین شما نمیتوانید این درگاه را به سایتهای شخصی خود متصل کنید.

حرف آخر

در این مقاله سعی کردیم بهترین درگاههای پرداخت آنلاین واسط در ایران را بررسی کنیم و تمام مزایا و معایب آنها را لیست کنیم. درگاه پرداخت اینترنتی یکی از اولین موارد مورد نیاز برای کسب و کارهای اینترنتی میباشد. شما به راحتی میتوانید با انتخاب درگاه پرداخت مناسب کسب و کار خود را در بستری امن راه اندازی کنید.

مریم معتمد کیا
مریم معتمد کیا

پیام شما

name
امیر محمدی

16:23 - 99/12/4

از این که تا انتهای مطلب همراه آژانس دیجیتال مارکتینگ تاس بودید، سپاسگذاریم حالا می‌توانید آزمون AB خود را به بهترین شکل بسازید و مدیریت کنید. اگر سوال یا تجربه ای درباره این آزمون دارید می‌توانید از قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

name
امیر محمدی

16:23 - 99/12/4

از این که تا انتهای مطلب همراه آژانس دیجیتال مارکتینگ تاس بودید، سپاسگذاریم حالا می‌توانید آزمون AB خود را به بهترین شکل بسازید و مدیریت کنید. اگر سوال یا تجربه ای درباره این آزمون دارید می‌توانید از قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.