بهترین نرم افزارهای تولید پادکست در سال 2021!

بهترین نرم افزارهای تولید پادکست در سال 2021!

این روزها همه پادکست می سازند، شما چطور؟ اصلا بد نیست و اتفاق بسیار خوبی است که در این دهکده جهانی بدون مرز افراد مختلف بدون هیچ قید و شرطی با اهداف مختلف محتوایی می سازند که علاوه بر ایجاد ارتباط و اطلاع رسانی می تواند منافع مالی و شهرت و اعتبار هم برای سازنده …

این روزها همه پادکست می سازند، شما چطور؟ اصلا بد نیست و اتفاق بسیار خوبی است که در این دهکده جهانی بدون مرز افراد مختلف بدون هیچ قید و شرطی با اهداف مختلف محتوایی می سازند که علاوه بر ایجاد ارتباط و اطلاع رسانی می تواند منافع مالی و شهرت و اعتبار هم برای سازنده داشته باشد. اما اگر پادکست با کیفیتی نسازید به هیچ یک از این مراحل نمی رسد. تا انتهای مطلب همراه آژانس دیجیتال مارکتینگ تاس باشید و بهترین نرم افزارهای تولید پادکست را بشناسید.

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید: کامل ترین راهنمای کسب درآمد از آپارات در به روزرسانی اخیر!

وقتی نوبت به بهترین نرم افزار ویرایش و ضبط پادکست می رسد، مساله ی  مهم این است که چیزی قابل اعتماد داشته باشید. یعنی نرم افزاری که در آن به راحتی و با کیفیت بالا بتوانید کار کنید.  بنابراین در لیست پیش رو ما نه گرانترین ابزارها را معرفی کرده ایم و نه پیچیده ترین شان را، بلکه کاربردی ترین ها را برایتان درنظر گرفته ایم.

چطور بهترین نرم افزارهای تولید پادکست را انتخاب کنیم؟

چندین قالب مختلف پادکست وجود دارد که می توانید هنگام ایجاد پادکست انتخاب کنید. بسته به اینکه چه فرمت را انتخاب می کنید ، نرم افزاری که برای ضبط پادکست و ویرایش پادکست خود استفاده می کنید می تواند ابزارهای مختلفی باشد. در نهایت بهترین نرم افزار همان است که شما با آن راحت تر هستید.

بهترین نرم افزارهای تولید پادکست های مصاحبه ای

ممکن است شما در نظر داشته باشید در پادکست های خود با فرد یا افراد دیگری به عنوان مهمان صحبت کنید. و این مهمان ها در محیط جغرافیایی دور از شما باشند. در این صورت بهتر است با مهمان خود ارتباط برقرار کرده و مصاحبه صوتی خود را با استفاده از یکی از موارد زیر ضبط کنید:

 • اسکایپ
 • Zencastr
 • Zoom

سپس ، وقتی نوبت به ویرایش صدا می رسد ، فایل mp3 را از نرم افزار ضبط خود بارگیری کرده و با استفاده از یکی از برنامه های نرم افزار ویرایش زیر ، صدا را ویرایش می کنید:

 • Adobe Audition
 • Audacity
 • GarageBand
 • The Solo Podcast

از طرف دیگر ، اگر پادکست انفرادی تولید می کنید – یعنی فقط شما روی آن صحبت می کنید- پس می توانید صدای خود را فقط با استفاده از یک برنامه ضبط و ویرایش کنید.

به دنبال جذب مشتریان جدید برای کسب و کارتان هستید؟
تیم ما قدم به قدم در مسیر موفقیت در کنار شما خواهد بود.
از اینجا شروع کنید

بهترین نرم افزار های تولید پادکست کدام اند؟

اگر در حال تولید پادکست انفرادی هستید و از همان نرم افزار برای ضبط و ویرایش پادکست خود استفاده می کنید یا به دنبال بهترین نرم افزار ویرایش برای پس از تولید خود هستید ، این 3 پیشنهاد برتر ما هستند:

 1. Adobe Audition

Adobe Audition بهترین توصیه نرم افزاری ما است. به این دلیل آن را بهترین می دانیم که قالب ها در
آن به سادگی ایجاد شده و می توانند بارها استفاده شوند و همچنین افکت های پیشرفته ای نیز در آن در دسترس است. کافی است چند بار از آن استفاده کنید و ویژگی هایش را بشناسید تا به یک حرفه ای تمام عیار تبدیل شوید.

این نرم افزار رایگان نیست  و می توانید از آن بر روی Mac و PC استفاده کنید.

 1. بهترین نرم افزارهای تولید پادکست : Audacity

Audacity همچنین یک گزینه نرم افزاری عالی است و پادکسترهای حرفه ای و باسابقه زیادی وجود دارند که از Audacity استفاده می کنند و آن را دوست دارند.یک مزیت بزرگ برای Audacity این است که رایگان است و می توانید از آن در Mac و PC استفاده کنید.

 1. بهترین نرم افزارهای تولید پادکست : GarageBand

GarageBand فقط برای کاربران Mac است و به عنوان یک برنامه در لپ تاپ Macbook Pro یا Macbook Air و روی Mac Desktop شما نصب می شود. برای یک نرم افزار رایگان ، قطعاً این یکی است که باید بررسی کنید آیا کاربر Mac هستید.

بهترین نرم افزار تولید پادکست garage band

اگر شما می خواهید از یک نرم افزار آسان و سریع برای ضبط در رویدادها ، کنفرانس ها یا هنگام مسافرت استفاده کنید ، GarageBand از یک برنامه موبایل عالی نیز برخوردار است.

 1. بهترین نرم افزارهای تولید پادکست : SquadCast

SquadCast یک نرم افزار ضبط است که به شما کمک می کند با مهمان خود ارتباط برقرار کرده و صدا را ضبط کنید. این برنامه از 3 نفر به طور همزمان پشتیبانی می کند و همچنین می تواند جلسات شما را از قبل در داخل نرم افزار زمان بندی کند.

SquadCast در حال حاضر از ضبط ویدئو پشتیبانی نمی کند ، اما به شما یک پخش کننده ویدیو می دهد تا بتوانید دیگران را هنگام ضبط صدا مشاهده کنید. این مفید است زیرا صف های بصری هنگام برقراری ارتباط با چند نفر مهم هستند تا شما روی یکدیگر صحبت نکنید.

این نرم افزار یک دوره آزمایشی 7 روزه رایگان ارائه می دهد ، سپس قیمت گذاری بر اساس تعداد ساعات ثبت شده شما در یک ماه مشخص است. می توانید

به دنبال جذب مشتریان جدید برای کسب و کارتان هستید؟
تیم ما قدم به قدم در مسیر موفقیت در کنار شما خواهد بود.
از اینجا شروع کنید

 

 

5. Hindenburg Journalist

من شخصاً از روزنامه نگار Hindenburg استفاده نکردم ، اما  می توانم بگویم کاملاً شبیه Adobe Audition است از این جهت که به شما یک مجموعه ابزار و چندین جلوه می دهد تا داستان صوتی خود را در مرحله پس از تولید واقعاً زنده کنید.

روزنامه نگار Hindenburg یک دوره آزمایشی 30 روزه را ارائه می دهد ، سپس می توانید 3 گزینه را با قیمت 95 دلار انتخاب کنید. در اینجا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد روزنامه نگار هنددنبورگ کسب کنید.

6. بهترین نرم افزارهای تولید پادکست: Auphonic

Auphonic یک ابزار نرم افزاری منحصر به فرد پس از تولید است که به شما کمک می کند تا فایل های صوتی خود را سطح بندی ، نرمال سازی،ترمیم و حذف کنید. یعنی در واقع این برنامه نمونه پیشرفته تر ارتقا صوتی است.

در حالی که Auphonic نمی تواند شما را از ‌‌شر ضبط صداهای جانبی یا فاجعه صوتی نجات دهد ، اما به شما کمک می کند تا به سرعت صدا را تمیز کنید.

بهترین نرم افزار تولید پادکست auphonic

به عنوان مثال ، اگر مصاحبه را ضبط می کنید و احساس می کنید سطح صدای شما و مهمانتان به شدت متفاوت از است. خودتان ، سپس اجرای فایل صوتی خود را از طریق Auphonic می تواند یک نجات دهنده بزرگ باشد.

همچنین می توانید با کلیک روی چند دکمه در هر نرم افزار ویرایش این نوع مشکلات را برطرف کنید ، اما Auphonic با کلیک یک دکمه همه کارها را برای شما انجام می دهد.

Auphonic با حداکثر 2 ساعت صدا در ماه رایگان است ، سپس برنامه ها از 11 دلار در ماه شروع می شود. می توانید در اینجا درباره Auphonic اطلاعات بیشتری کسب کنید.

7. بهترین نرم افزارهای تولید پادکست: Reaper

REAPER یک برنامه کامل تولید صوتی دیجیتال برای رایانه ها است که یک مجموعه ابزار صوتی و MIDI کامل ضبط ، ویرایش ، پردازش ، میکس و مسترینگ را در اختیار دارد.

Reaper دارای مجوز تخفیفی است که ممکن است 60 دلار واجد شرایط باشید. در غیر این صورت هزینه 225 دلار است. می توانید در اینجا درباره Reaper بیشتر بدانید.

Logic Pro

Logic Pro یک محصول نرم افزاری Apple Mac است و بر تولید موسیقی و صدای حرفه ای متمرکز است.

این اپ پادکست ساز مناسب خیلی حرفه ای هاست و برای همین در انتهای لیست معرفی می شود. افرادی که پادکست با موضوعات آموزشی یا روان شناسی و کتاب صوتی و به خصوص موسیقی تولید می کنند بایستی به این گزینه فکر کنند چرا که امکانات زیادی را در اختیارشان می گذارد.  آنها یک دوره آزمایشی رایگان ارائه می دهند و پس از آن 199 دلار است.

بهترین برنامه های تولید پادکست موبایل

اکنون که لیست گسترده ای از برنامه های دسک تاپ را برای ویرایش و ضبط پادکست شما شرح داده ایم ، اگر پادکستر فعال هستید و می خواهید از دستگاه تلفن همراه خود ضبط کنید ، به برخی از گزینه های جایگزین نگاهی بیندازیم.

همانطور که قبلاً ذکر شد ، GarageBand یک برنامه تلفن همراه عالی دارد ، بنابراین برای تمیز و ساده نگه داشتن موارد توصیه می کنیم اگر به هر حال با GarageBand بروید از آن استفاده کنید.

 • Recording on-the-go podcasts
 • Voice Memo App (Mac / iOS)
 • Spreaker
 • Backpack Studio (Bossjock سابق)

توجه: برخی از این برنامه های تلفن همراه همچنین میزبان پادکست را ارائه می دهند. ما هیچ یک از موارد بالا را برای میزبانی پادکست توصیه نمی کنیم. بهترین پیشنهاد میزبانی پادکست ما Libsyn است زیرا آندها 100٪ روی پادکست متمرکز هستند و سالهاست که مورد توجه قرار گرفته اند.

 

به دنبال جذب مشتریان جدید برای کسب و کارتان هستید؟
تیم ما قدم به قدم در مسیر موفقیت در کنار شما خواهد بود.
از اینجا شروع کنید

 

 

سوالات متداول

چه نرم افزاری برای پادکست نیاز دارید؟

بسته به قالب پادکست خود ، ممکن است فقط به نرم افزار ضبط و ویرایش پادکست مانند Adobe Audition نیاز داشته باشید. اگر در حال اجرای یک برنامه مبتنی بر مصاحبه یا نمایش با چندین میزبان و مهمان هستید ، در تنظیمات خود به چند نرم افزار دیگر نیز نیاز خواهید داشت.

آیا می توانم پادکست را بر روی تلفن خود ضبط کنم؟

بله ، می توانید از برنامه های ضبط پادکست مانند Ringr یا برنامه GarageBand برای ضبط پادکست در تلفن خود استفاده کنید.

بهترین نرم افزار پادکست رایگان چیست؟

بهترین نرم افزار رایگان پادکست Audacity است و برای PC و MAC کار می کند.

آیا می توانید پادکست را از راه دور ضبط کنید؟

بله ، می توانید پادکست را از راه دور با استفاده از ابزارهایی مانند Zoom.us برای ضبط با میهمان خود و ضبط مصاحبه ضبط کنید.

جمع بندی

در این مقاله با بهترین نرم افزارهای تولید و ویرایش پادکست آشنا شدید. اگر در این باره سوالی دارید می توانید از بخش نظرات زیر همین پست از ما بپرسید. فراموش نکنید که همواره و برای تمامی خدمات دیجیتال مارکتینگ می توانید روی تاس حساب کنید.

نعیمه نخعی

نعیمه می‌نویسد، مباحث پیچیده مارکتینگ را ساده می‌نویسد تا همه بتوانند به سادگی حرفه‌ای شوند!

پیام شما