بهترین ابزارها برای بررسی ترافیک وبسایت در سال 2021

بهترین ابزارها برای بررسی ترافیک وبسایت در سال 2021

هدف نهایی همه ما از تمرکز بر سئو دریافت بازدید و ترافیک بالاست. و تا زمانی که این معیار را با ابزارهای مناسب آن نسنجیده باشیم دقیقا نمی توانیم بفهمیم تا چه حد به این هدف نزدیک شده ایم. از آن جایی که رقبا در سئو تاثیرگذار ترین عامل در رتبه گرفتن سایت ما هستند …

۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

هدف نهایی همه ما از تمرکز بر سئو دریافت بازدید و ترافیک بالاست. و تا زمانی که این معیار را با ابزارهای مناسب آن نسنجیده باشیم دقیقا نمی توانیم بفهمیم تا چه حد به این هدف نزدیک شده ایم. از آن جایی که رقبا در سئو تاثیرگذار ترین عامل در رتبه گرفتن سایت ما هستند بد نیست گاهی به سایت آن ها نیز سر بزنیم و با استفاده از ابزارهای بررسی ترافیک وبسایت ، آماری از آن ها نیز بگیریم. تا انتهای مطلب همراه آژانس دیجیتال مارکتینگ تاس باشید و در این باره بخوانید:

  • چرا باید ترافیک وبسایت خود و رقبا را بررسی کنیم؟
  • برترین ابزارهای بررسی ترافیک سایت در سال ۲۰۲۱

 

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید: چطور نرخ کلیک یا CTR وبسایت را افزایش بدهیم؟

 

چرا باید ترافیک وب سایت خود را بررسی کنید؟

واضح ترین راهی که می توانید بازدهی سئوی سایت خود را بررسی کنید سنجش ترافیک وبسایت است.  داده های ترافیک وب سایت شما به شما نشان می دهد که ترافیک شما از کجا می آید ، بازدید کنندگان با سایت شما چگونه درگیر می شوند و چه راهکارهای بازاریابی دیجیتال کار می کنند.

اگر می خواهید مشترکان ایمیل بیشتری دریافت کنید ، فروش بیشتری برای فروشگاه آنلاین خود داشته باشید یا فقط در کل بازدید بیشتری داشته باشید ، پس باید مرتباً تجزیه و تحلیل وب سایت خود را بررسی کنید. با ردیابی میزان بازدید سایت خود ، خواهید دانست که سایت شما در حال حاضر در کجا قرار دارد و برای بهبود چه کاری می توانید انجام دهید.

 

به دنبال حضور در اولین نتایج گوگل هستید؟
ما بالاترین جایگاه های نتایج جستجو را برای شما تصاحب می کنیم !
از اینجا شروع کنید

 

 

تحلیل ترافیک رقبا

عاملی که همواره در تمام فعالیت های دیجیتال مارکتینگ شما تاثیر گذار است، کیفیت و کمیت فعالیت رقباست.  تجزیه و تحلیل آمار ترافیک وب سایت رقیب شما می تواند بسیاری از اطلاعات مفید مانند موارد زیر را نشان دهد:

  • صفحات و پست هایی که بیشترین میزان بازدید را برای رقبای شما به همراه دارد
  • رقبای شما برای کدام کلمات کلیدی رتبه بندی می کنند
  • کانالهایی که بیشترین بازدید را برای آنها ایجاد می کنند

از همه این اطلاعات می توان برای بهبود استراتژی بازاریابی محتوا ، ایجاد پیوند ، روند تحقیق درباره کلمات کلیدی و موارد دیگر استفاده کرد. اگر بدانید که رقبای شما بیشترین بازدید های خود را از چه طریقی رقم می زنند می توانید روی کلمات کلیدی مشابه کارکنید و گوی سبقت را از دستان آن ها بربایید.

بهترین ابزارها برای سنجش ترافیک سایت خود و دیگران

1. ابزار جامع SEMRush

SEMRush  ابزاری جامع و کاربردی است که در تمام زمینه های بررسی ترافیک و تحقیقات رقابت به کمک تان می آید. در مرحله ی تحقیق در مورد کلمات کلیدی، ردیابی رتبه بندی کلمات کلیدی و موارد دیگر از این ابزار در می توانید از ویژگی WPBeginner استفاده کنید.

در این ابزار کافی است URL سایت رقیب را در کادر مشخص شده وارد کنید تا به تمام اطلاعات مربوط به ترافیک شامل حجم بازدید ماهانه، توزیع ترافیک براساس منطقه جغرافیایی، کلمات کلیدی پر بازدید و موارد مهمی مثل این ها دسترسی داشته باشید.

 

در صفحه Analytics یا تحلیل این ابزار، تعداد بازدیدکنندگان منحصر به فرد، کل بازدیدها ، میانگین مدت زمان بازدید، تعداد بازدید از صفحه و نرخ پرش سایت نیز به شما ارائه میشود. دقیقا مثل این که به حساب گوگل آنالیتیکس رقبا دسترسی داشته باشید.

 

با استفاده از ویژگی Bulk Traffic Analysis می توانید چندین حساب رقیب را به طور همزمان بررسی کنید. بسته به اشتراکی که خریداری می کنید می توانید تا سقف ۲۰۰ وبسایت رقیب را به این روش بررسی کنید. اگر نمی خواهید اشتراک بخرید یک دوره آزمایشی ۱۴ روزه با تمام ویژگی ها و همچنین نسخه رایگان اما محدود نیز برایتان کاربرد خواهد داشت.

ابزار تحلیل ترافیک سایت ‌SEMrush

2. ابزار بررسی ترافیک سایت SimilarWeb

ابزارSimilarWeb هم مانند قبلی، گزارشات کاملی از کل استراتژی ترافیک وب سایت رقیب را در اختیارتان قرار می دهد. با اجرای سایت موردنظر در این ابزار، میزان بازدید عمومی، گزارش ترافیک منطقه ای، میانگین مدت بازدید و مهم ترین منابع بازدید آن وبسایت را دریافت خواهید کرد. علاوه بر این خواهید دانست این وبسایت از طریق کدام کلمات کلیدی در تبلیغات پولی، بازدید کننده جذب می کند و مهم ترین کانال های اجتماعی شان را نیز خواهید دید.

اگر سایت های رقیب خود را نمی شناسید کافی است سایت خود را به این ابزار معرفی کنید و اطلاعات دقیق مخاطبان سایت، سایر سایت های مورد علاقه آن ها، سایتهای برتر ارجاع داده شده و لیستی از سایت های رقیب را برای تحقیقات بیشتر دریافت کنید.

نسخه رایگان این ابزار ، داده های مفید ترافیک را در اختیار شما قرار می دهد. اگر به گزارش های دقیق تری احتیاج دارید ، می توانید یک حساب سازمانی با قیمت گذاری سفارشی ایجاد کنید.

 

3. Google Search Console

این ابزار که برای همه شناخته شده است گزارشات کاملی از بازدید ها در اختیارتان قرار می دهد. تنها موردی که وجود دارد این است که برای دسترسی به اطلاعات هر وبسایت بایستی یکی از وبمستران آن باشید و به شما دسترسی داده شده باشد.

در صفحه اصلی داشبورد سرچ کنسول، تعداد نمایش، کلیک، نرخ کلیک (CTR) و جایگاه متوسط ​​کلمات کلیدی شما در صفحه نتایج موتورهای جستجو نشان داده  می شود.

این به شما کمک می کند بفهمید چه کلمات کلیدی را برای چه رتبه ای رتبه بندی می کنید و چه حجمی از جستجو را که وارد می کنید. و واضح است که این اطلاعات می تواند به شما در بهبود بازدید سایت کمک کند.

به عنوان مثال ، اگر متوجه شدید که در موقعیت ۱۱ قرار دارید، می توانید پست وبلاگ را بهینه کنید و سعی کنید آن را به صفحه اول نتایج جستجو برسانید.

همچنین می توانید هرگونه مشکل در ایندکس صفحات یا سایر موارد را در این ابزار بررسی کنید و با برطرف کردن آن بازدید را بالا ببرید.

 

 

به دنبال حضور در اولین نتایج گوگل هستید؟
ما بالاترین جایگاه های نتایج جستجو را برای شما تصاحب می کنیم !
از اینجا شروع کنید

 

 

4. استفاده از ابزار Ubersuggest برای سنجش ترافیک سایت

یکی از بزرگترین مزایای این ابزار این است که استفاده از آن ساده است و رابط کاربری مناسبی برای مبتدیان دارد. اگر قبلاً هرگز تحقیق کلمه کلیدی یا تجزیه و تحلیل ترافیک را انجام نداده اید ، این ابزار کار را برایتان بسیار ساده می کند.

ویژگی تجزیه و تحلیل ترافیک به شما تفکیک جزئی از ترافیک رقیب خود را در طول زمان ، کلمات کلیدی بیشترین بازدید و محبوب ترین صفحات در سایت ارائه می دهد.تمام کاری که شما باید انجام دهید اینست که URL وب سایتی را که می خواهید تجزیه و تحلیل کنید وارد کنید و روی “Search” کلیک کنید.

صفحه “Traffic Overview” به شما کل تعداد کلمات کلیدی ارگانیک را که سایت برای آنها رتبه بندی می کند ، میزان بازدید ماهانه ارگانیک ، اعتبار دامنه و تعداد کل پیوندها را به شما ارائه می دهد.

برای اطلاعات بیشتر در هر تب می توانید عمیق تر جستجو کنید. به عنوان مثال ، می توانید نتایج “Top Pages” را گسترش دهید تا به تفکیک هر صفحه منتشر شده در سایت و میزان تخمینی میزان بازدید آن در هر ماه بپردازید.

5. ابزار بررسی ترافیک سایت SERPStat

Serpstat طیف گسترده ای از ابزارهای مختلف سئو را ارائه می دهد. این ابزار کار خود را با کلمات کلیدی شروع کرده اما اکنون یک ابزار تحلیل همه جانبه است.

مانند بسیاری از ابزارهای قبلی این ابزارهم  فقط با واردکردن URLر گزارش ترافیک را ایجاد می کند. در این ابزار می توانید بک لینک ها را تحلیل کنید و ترافیک دسکتاپ و همراه و  همچنین روش های ارگانیک و پولی که رقبا با استفاده از آن رتبه گرفته اند را نیز بررسی و ردیابی کنید. میانگین بازدید ماهانه سایت، کلمات کلیدی پربازدید و داده های مربوط به دامنه نیز در گزارشات وجود دارند.

نسخه رایگان این ابزار به شما امکان دسترسی به بخشی از کل داده های موجود برای یک نام دامنه را می دهد. برنامه های اشتراک از 69 دلار در ماه شروع می شوند و به شما امکان دسترسی به تمام داده های ابزار را می دهند.

 

به دنبال حضور در اولین نتایج گوگل هستید؟
ما بالاترین جایگاه های نتایج جستجو را برای شما تصاحب می کنیم !
از اینجا شروع کنید

 

 

6. ابزار بررسی ترافیک سایت Ahrefs

Ahrefs یکی از محبوب ترین ابزارهای برای وبمستران در بازار است که توسط برند هایی مثل Netflix ، Uber و Facebook بسیار تایید شده است. این ابزار  به شما کمک می کند ببینید رقابت شما چقدر ترافیک می گیرد و چرا رتبه بندی آنها بسیار بالا است.

ابزار Ahrefs روزانه در بیش از 6 میلیارد صفحه وب عملیات خزش را انجام داده و بیش از 200 میلیون وب سایت را در فهرست خود قرار داده است. این حجم بالای داده  به شما ایده های عملی می دهد تا به شما کمک کند از رقبای خود پیشی بگیرید و بازدید بیشتری داشته باشید.

رابط کاربری آن بسیار ساده و کاربرپسند است. به سادگی URL وب سایت را در قسمت جستجو وارد کنید و این ابزار تمام اطلاعات موجود در وب سایت را گردآوری می کند. گزارش search overview به شما نمای کلی از ترافیک جستجوی ارگانیک یک سایت ، دامنه اقتدار ، بزرگترین رقبا و موارد دیگر را می دهد.

برای مشاهده آمار ترافیک سال ، 30 روز گذشته یا هز بازه زمانی دیگری، می توانید گزارش را فیلتر کنید. حتی اگر تعداد زیادی داده موجود باشد ، فیلتر کردن و یافتن معیارهای وب سایت مورد نظر آسان است.به خاطر داشته باشید که داده های ترافیک فقط داده های جستجوی ارگانیک را نشان می دهند و منابع دیگری مانند رسانه های اجتماعی را نشان نمی دهند.

 

ابزار بررسی ترافیک سایتahrefs

 

 

جمع بندی

در این مقاله با ضرورت بررسی ترافیک سایت خود و رقبا آشنا شدید و  ۶ ابزار برتر برای این کار را نیز شناختید. اگر هنوز سوالی درباره بررسی ترافیک سایت در ذهن دارید می توانید از بخش نظرات زیر همین پست از ما بپرسید و پاسخ بگیرید. در صورتی که تجربه مفید یا جالبی دارید نیز می توانید از همین قسمت با ما به اشتراک بگذارید. فراموش نکنید که همواره و برای تمامی خدمات سئو از جمله سئو در مشهد می توانید روی تاس حساب کنید.

نعیمه نخعی

نعیمه می‌نویسد، مباحث پیچیده مارکتینگ را ساده می‌نویسد تا همه بتوانند به سادگی حرفه‌ای شوند!