آموزش لینکدین | با این 8 قدم، متخصص لینکدین شوید! (+نکات ساخت یک پروفایل فوق‌حرفه‌ای)

آموزش لینکدین | با این 8 قدم، متخصص لینکدین شوید! (+نکات ساخت یک پروفایل فوق‌حرفه‌ای)

به دنبال آموزش لینکدین می‌گردید؟ جای درستی را برای مطالعه انتخاب کرده‌اید! آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که با شنیدن نام شبکه‌های اجتماعی، ذهن مردم بیشتر به سمت اینستاگرام و تلگرام می‌رود. محیط‌هایی که مردم از آن برای گشت و گذار استفاده می‌کنند و این روزها، به خوبی جای خودشان را …

به دنبال آموزش لینکدین می‌گردید؟ جای درستی را برای مطالعه انتخاب کرده‌اید! آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که با شنیدن نام شبکه‌های اجتماعی، ذهن مردم بیشتر به سمت اینستاگرام و تلگرام می‌رود. محیط‌هایی که مردم از آن برای گشت و گذار استفاده می‌کنند و این روزها، به خوبی جای خودشان را در زندگی‌ها باز کرده‌اند. با این وجود، کمتر کسی است که راجب لینکدین صحبت کند! در واقع، قرار نیست همه شبکه‌های اجتماعی یک شکل باشند و لینکدین این موضوع را به خوبی ثابت کرده‌است. اگر می‌خواهید در بین افراد حرفه ای قرار بگیرید، لینکدین، بهترین شبکه اجتماعی پیش رویتان است. هر جا صحبت از تخصص باشد، هیچ جایی بهتر از این شبکه اجتماعی نیست و جایگزین بهتری هم برای آن وجود ندارد.

اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که در کارتان جدی هستید و می‌خواهید در فضایی فوق‌العاده، خودتان را به بقیه کسب و کارها معرفی کنید و شبکه سازی کنید، این مطلب حسابی بهتان کمک خواهد کرد.

بنابراین، تا انتها، همراه آژانس دیجیتال مارکتینگ تاس باشید و 0 تا 100 آموزش لینکدین را در 8 قدم، فرا بگیرید!

آموزش لینکدین حرفه ای

این روزها، دنیا دنیای ارتباطات است! در واقع بهتر است بگوییم اگر ارتباطات درست و هدفمندی در زمینه تخصصتان ایجاد نکنید، شاید تا موفقیت راه درازی در پیش داشته باشید!

اما لینکدین، همه این احتمالات منفی را از بین برده‌است و یک فضای فوق‌العاده برایتان به وجود آورده‌است تا خودی نشان دهید و افراد دیگر، شما را به عنوان متخصص زمینه خودتان بشناسند.

بیایید کمی با آمار و ارقام با هم صحبت کنیم.

  • LinkedIn از کارفرماها، از این شبکه اجتماعی برای استخدامی‌هایشان استفاده می‌کنند.
  • 93 مدیران، برای استخدام کارمندانشان، سری به این شبکه اجتماعی می‌زنند و پروفایل آنها را بازدید می‌کنند.
  • آگهی‌های ان شبکه اجتماعی در سراسر جهان، بیش از 6.5 میلیون است و در ایران هم روز به روز بیشتر می‌ شبکه ای اجتماعی است که بیش از 500میلیون کاربر در بیش از 200 کشور دنیا دارد.

با این تفاسیر، جای شما بودیم اصلاً از اهمیت این شبکه اجتماعی غافل نمی‌شدیم! البته حدس می‌زنیم، اکنون که در حال خواندن این مطلب هستید، می‌دانید که لینکدین تا چه حد می‌تواند روی موفقیت تان تأثیر بگذارد.

بیش از این منتظرتان نمی‌گذاریم؛ برویم تا با ساختن یک حساب کاربری حرفه ای در این شبکه اجتماعی آشنا شویم و 0 تا 100 آموزش لینکدین را همین‌جا، بخوانید:

یک عکس فوق حرفه ای داشته باشید

بدون شک، اولین و یکی از مهمترین نکاتی که در آموزش لینکدین باید به آن توجه کنید، عکس پروفایلتان است.

شنیده‌اید که می‌گویند، یک عکس، کار هزار متن را می‌کند؟

خب برای لینکدین هم همین‌طور است. خوب است بدانید داشتن یک عکس کاربری حرفه ای، تا 14 برابر می‌توانید بازدید پروفایلتان را افزایش دهد! بنابراین، به همان نسبت هم آگاهی از شخص شما و تخصتتان هم بالا می‌رود.

اگر جزو آن حرفه ای‌هایی هستید که می‌توانید با موبایلتان عکس خوب گیرید، چه بهتر! اما اگر تخصصی در این زمینه ندارید، اصلاً نکران نباشید! سری به یک آتلیه بزنید و برای گرفتن یک عکس کاری و حرفه ای درخواست کنید.

در نظر داشته باشید، نورپردازی، نوع پوشش و بک گراند تصویرتان، همه و همه متناسب با کاری باشد که انجام می‌دهید. به عنوان مثال، اگر مدیر یک بانک هستید، بهترین تصویر شاید با کت و شلوار و کاملاً رسمی باشد.

اما اگر تخصصتان، مدیریت پیج اینستاگرام است، شاید بهتر باشد پوشش و عوامل دیگر تصویر را کمی خودمانی تر کنید!

این مطلب را هم بخوانید:

بازاریابی اینستاگرام | +فرمولی بی‌نهایت ساده که 87% موفقیت‌تان را تضمین می‌کند!

زمینه تخصص و موقعیت مکانی تان را وارد کنید

دومین که کاری قرار است در آموزش لینکدین فرا بگیرید، اضافه کردن تخصص و موقعیت مکانی تان است.

این 2 مورد، جزو حیاتی‌ترین کارهایی هستند که باید برای داشتن یک حساب کاربری فوق حرفه ای، انجام دهید.

اما چرا این موضوع تا این اندازه مهم است؟ اهمیت این دو فاکتور به دلیل آن است که LinkedIn از آنها برای فیلتر جست و جوهایش استفاده می‌کند.

فیلترهای دیگر جست و جو عبارتند از: نام، عنوان، موقعیت، خلاصه و تجربه.

برای عوض کردن و یا پر کردن موقعیت مکانی و تخصص، تنها کافی است، روی آیکون مداد در بخش پروفایلتان کلیک کنید و مطابق با تصویر، منطقه زندگی تان و حوزه کاری تان را وارد کنید.

دومین که کاری قرار است در آموزش لینکدین فرا بگیرید، اضافه کردن تخصص و موقعیت مکانی تان است.

آدرس لینکدین را شخصی‌سازی کنید

یکی  از بهترین کارهایی که در این آموزش لینکدین فرا می‌گیرید، شخصی‌سازی حساب کاربری تان است.

شما پس از آنکه با موفقیت حساب کاربری تان را در شبکه اجتماعی لینکدین، راه اندازی کردید، آدرسی به‌طور اختصاصی و رندوم در این شبکه اجتماعی برای شما در نظر گرفته می‌شود.

این آدرس برای هر کس در لینکدین، منحصر به فرد است و افراد دیگر می‌توانند به واسطه آن لینک، شما را پیدا کنند.

با  وجود اینکه، این لینک به صورت منحصر به فرد برای شما تشکیل می‌شود و مجموعه از اعداد تصادفی به همراه اسمتان است؛ اما توصیه می‌کنیم، این لینک را تغییر دهید و برای خودتان شخصی‌سازی کنید. اگر این لینک را در رزومه‌های کاری تان قرار دهید، حرفه ای بودنتان را نشان داده‌اید.

برای تغییر آن، به قسمت Edit your public profile بروید. در گوشه سمت راست و بالا، می‌توانید این آدرس را تغییر دهید.

در نظر داشته باشید، تا جایی که ممکن است سعی کنید از اسم و فامیل خودتان استفاده کنید و یا اگر تکراری بود، می‌توانید تخصصتان را هم به آن اضافه کنید.

در واقع، استفاده از اعداد زیاد برای لینکدین جالب نیست.

یکی  از بهترین کارهایی که در این آموزش لینکدین فرا می‌گیرید، شخصی‌سازی حساب کاربری تان است.

خلاصه ای برای خودتان بنویسید

یکی دیگر از بخش‌های مهم لینکدین که باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید، قسمت خلاصه است. همان‌طور که در موارد قبلی گفتیم، خلاصه، یکی از فیلترهای جست و جوی لینکدین است؛ از این رو آن را دست کم نگیرید!

در این خلاصه، می‌توانید معرفی کوتاهی از خودتان داشته باشید و یا شرکت و کسب و کارتان را در کنار آن هم معرفی کنید.

یادتان باشد، در این خلاصه از کلیدواژه‌هایی خاصی که فکر می‌کنید در جست و جوها استفاده می‌شود، حتماً استفاده کنید.

به عنوان مثال، برای من که یک متخصص تولید محتوا هستم، شاید به کاربردن کلیدواژه‌های نویسنده محتوا، تولیدکننده محتوا، متخصص تولید محتوا و … حسابی، کارساز باشد.

این مطلب را هم بخوانید:

بازاریابی محتوا چیست و چگونه انجام می‌شود؟ (+9 مرحله برای شروع!)

 

البته برای نوشتن خلاصه محدودیت‌هایی هم وجود دارد و تنها به اندازه 2000 کاراکتر می‌توانید از آن استفاده کنید. بنابراین قدرت تخیلتان را به کار بیندازید و بهترین استفاده را از فرصت ببرید.

تجربه کاری تان را شرح دهید

نکته دیگری که در این آموزش لینکدین باید به آن توجه داشته باشید، شرح است. شرح بخشی از پروفایلتان است که در آن از تجربه شغلی تان و سمت‌هایی که در گذشته داشته‌اید، صحبت می‌کنید.

یادتان باشد، در این بخش، مهارت‌هایتان را به عنوان کلید واژه در نظر بگیرید و تا جایی که می‌توانید از آنها ر این شرح استفاده کنید! (البته جذابیت متن را برهم نزنید).

این کار چه تأثیری دارد؟ به عنوان مثال، اگر من در شرح خودم 25 بار کلمه تولیدکننده محتوا را به کار برده باشم، نسبت به شمایی که 10 بار به کار برده‌اید در نتایج جست و جو، اولویت بیشتری دارم. بنابراین، واضح است که کارفرماها، ابتدا پروفایل من را بازدید می‌کنند و سپس شما!

اگر نمی‌دانید چه کلیدواژه‌هایی به درد تخصص شما می‌خورد، می‌توانید سری به آگهی‌های استخدامی در لینکدین مرتبط به کار خودتان بزنید. در آنها دقت کنید که از چه کلمات و مهارت‌هایی استفاده شده‌است. شما هم بین 20 تا 40 مورد برتر آن‌ها را انتخاب کنید و در شرح خودتان، مورد استفاده قرار دهید.

این مطلب را هم بخوانید:

بازاریابی ویدیویی چیست؛ 24 راز موفق‌ترین کسب‌وکارهای دنیا(برای مبتدی ها + آموزش)

5 مهارت یا بیشتر را در پروفایلتان ثبت کنید

لینکدین، واقعاً بهترین فضا برای افراد متخصص است. این شبکه اجتماعی این امکان را برایتان به وجود آورده‌است که تا 50 مورد، مهارت به پروفایلتان اضافه کنید.

توصیه می کنیم، تا 40 یا حتی 50 مورد از مهارت‌هایتان را در این فضا اضافه کنید.

در نظر داشته باشید، کاری که شما انجام می‌دهید و در آن مهارت دارید، ممکن است برای کسب و کارهای مختلف به شکل‌های مختلفی تعبیر شود.

به عنوان مثال، یکی از شرکت‌ها، به دنبال مهارت “فروش” شما است و یکی دیگر به دنبال “توسعه کسب و کار” است. با این اینکه هر دو یکی است، اما کلیدواژه‌های متفاوتی برای ان در نظر گرفته شده‌است. پس ار هیچ‌یک از این کلیدواژه‌ها، غافل نشوید.

برای اضافه کردن مهارت باید چه کنید؟

در پروفایلتان، روی add a new skill کلیک کنید و مهارت‌های مورد نظرتان را به آن بیفزایید. همچنین برای حذف هر کدام، کافی است روی آیکون ضربدر کلیک کنید.

در پروفایلتان، روی add a new skill کلیک کنید و مهارت‌های مورد نظرتان را به آن بیفزایید. همچنین برای حذف هر کدام، کافی است روی آیکون ضربدر کلیک کنید.

اطلاعات تحصیلی تان را ثبت کنید

اضافه کردن اطلاعات تحصیلی، به اندازه کافی واضح است و نیازی نیست آن را در آموزش لینکدین به‌طور تخصصی فرا بگیرید؛ تنها یادتان باشد، چند نکته را در رابطه آن فراموش نکنید.

برای ثبت دانشگاه و محل تحصیلتان، سعی کنید از منوی کشویی استفاده کنید تا لوگوی دانشگاه هم در پروفایلتان، قرار داده شود.

همچنین، باز هم در این بخش، مهارت‌هایتان را با تکرار کلیدواژه‌ها، دوباره تکرار کنید.

برای همکاری، اعلام آمادگی کنید

اگر پروفایلا لینکدینتان را برای پیدا کردن شغل ایده آلتان تغییر می‌دهید و آن را به روز می‌کنید، خوب است بدانید، این شبکه اجتماعی این امکان را برایتان به وجود آورده‌است تا به بقیه افراد اعلام کنید که به دنبال شغل هستید.

روش‌های مختلفی برای انجام این کار وجود دارد؛ اما همه بازده لازم را ندارند. بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید تا اعلام کنید که به دنبال شغل هستید، در قسمت پروفایلتان روی Jobs کلیک کنید و گزینه Career interest را انتخاب کنید.

این مطلب را هم بخوانید:

مخاطبان لینکدین را با این 9 راهکار جادویی، 167% افزایش دهید!

بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید تا اعلام کنید که به دنبال شغل هستید، در قسمت پروفایلتان روی Jobs کلیک کنید و گزینه Career interest را انتخاب کنید.

و در نهایت …

و در نهایت، این هم از آموزش ساخت یک اکانت حرفه ای در لینکدین! این 8 قدم را مرله به مرحله طی کنید و منتظر معجزه‌هایش باشید!

سپاسگزاریم که وقت ارزشمندتان را برای خواندن این مطلب صرف کردید، اگر سؤالی از این مطلب، آموزش لینکدین دارید، در بخش نظرات با ما و دیگر خوانندگان آموزش‌های دیجیتال مارکتینگ آژانس تاس، به اشتراک بگذارید.

مجید جورکش

علاقه مند به یادگیری و نوشتن در رابطه با سئو و دیجیتال مارکتینگ