معرفی جامع 5 تا از بهترین ابزارهای سئو

معرفی جامع 5 تا از بهترین ابزارهای سئو

اگر می‌خواهید بدانید که بهترین ابزارهای سئو کدامند، جای درستی را برای خواندن انتخاب کرده‌اید. یکی از مهم‌ترین نکات برای رتبه گرفتن سایت‌های مختلف در نتایج موتورهای جستجو اعم از گوگل، سئو است. سئو کاران باید تمامی اصول سئو را آموزش دیده و به درستی از هر یک از آن‌ها استفاده کنند. ابزارهای مختلفی برای …

۱۱ بهمن ۱۳۹۹

اگر می‌خواهید بدانید که بهترین ابزارهای سئو کدامند، جای درستی را برای خواندن انتخاب کرده‌اید. یکی از مهم‌ترین نکات برای رتبه گرفتن سایت‌های مختلف در نتایج موتورهای جستجو اعم از گوگل، سئو است. سئو کاران باید تمامی اصول سئو را آموزش دیده و به درستی از هر یک از آن‌ها استفاده کنند. ابزارهای مختلفی برای بررسی و کنترل سئو وجود دارد که لازم است تمامی سئو کاران از آن‌ها برای کسب اطلاعات مفیدی درباره سئو سایت خود، بهره ببرند. اطلاعات ناشی از ابزارهای سئو به افراد در تعیین استراتژی بازاریابی و هم‌چنین رفع ایرادات سایت خود، کمک بزرگی خواهد کرد. بنابراین اگر اینجایید تا بدانید:

بهترین ابزارهای سئو کدامند؟

به خواندن ادامه دهید و آژانس دیجیتال مارکتینگ تاس را تا انتهای این مطلب، همراهی کنید:

حتما مطالعه کنید: سئو و همه آنچه برای شروع نیاز دارید(برای مبتدی ها+آپدیت 2021)

بهترین ابزارهای سئو کدامند؟

بهترین-ابزارهای-سئو-کدامند؟

همانطور که در مقدمه به آن اشاره نمودیم، ابزارهای مختلفی برای بررسی و مدیریت سئو وجود دارد. 5 تا از بهترین ابزارهای سئو عبارتند از:

گوگل آنالیتیکس (Google Analytics)

یکی از بهترین ابزارهای سئو، گوگل آنالیتیکس است که اطلاعات بسیار مفیدی را در اختیار سئو کاران قرار می‌دهد. با استفاده از این ابزار می‌توانید اطلاعات لحظه‌ای اعم از نحوه ورود کاربران به سایت، تعداد صفحات دیده شده توسط هر کاربر، صفحات فعال و … کسب کنید. این بخش از داده‌ها که در طبقه بررسی لحظه به لحظه قرار گرفته‌اند از اهمیت خاصی بخوردارند.

بخش دیگری در این ابزار وجود دارد که اطلاعاتی درباره مخاطبان در اختیار ما قرار می‌دهد. این اطلاعات عبارتند از: تعداد کاربران آنلاین و جنسیت آن‌ها، مدت زمان بازدید از صفحات مختلف در سایت توسط هر کاربر و …

با استفاده از این ابزار هم‌چنین می‌توان درباره نحوه جذب به سایت، اطلاعاتی اعم از طریقه ورود کاربران به سایت و راه‌های ترافیک ورودی به وبسایت را کسب نمود.

از دیگر اطلاعات موجود در این ابزار، اطلاعاتی درباره رفتار کاربران مختلف هنگام ورود به صفحات سایت است.

با استفاده از این ابزار هم‌چنین می‌توان اطلاعاتی درباره نرخ تبدیل نیز دریافت نمود؛ به بیان دیگر گوگل آنالیتیکس به شما کمک می‌کند تا تعداد کاربرانی را که تبدیل به مشتری شده‌اند را تشخیص دهید.

اطلاعاتی که این ابزار در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد بسیار مفید هستند و می‌توانید از آن‌ها در جهت تنظیم استراتژی بازاریابی خود استفاده کنید.

Google PageSpeed Insights

یکی از مهم‌ترین نکات در سئو سایت، سرعت بارگذاری صفحات مختلف وبسایت‌هاست. با استفاده از ابزار Google PageSpeed Insights می‌توانید سرعت بارگذاری صفحات مختلف یک سایت را بررسی کنید. نکته قابل توجه در این رابطه این است که سرعت سایت‌ها در موبایل و لپتاپ با یکدیگر متفاوت است و با استفاده از این ابزار، سرعت سایت خود در هر دو دستگاه را بررسی نمایید.

Similar Web

یکی از نکاتی که در کسب و کارهای مختلف، اهمیت زیادی دارد، رقبا هستند. اینکه بدانید رقبای شما چه کارهایی انجام می‌دهند از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

با استفاده از ابزار Similar Web می‌توانید اطلاعاتی درباره رقبای خود اعم از اینکه ترافیک رقبا چقدر است، صفحات مختلف وبسایت‌شان چه رتبه‌ای دارد و … کسب کنید.

نکته قابل توجه درباره این ابزار، سادگی استفاده از آن است و می‌توانید با استفاده از اطلاعاتی که  از آن در اختیارتان قرار می‌گیرد، استراتژی بازاریابی خود را بهبود بخشید.

این ابزار علاوه بر اطلاعاتی که درباره رقبا در اختیارتان قرار می‌دهد، اطلاعاتی در رابطه با سایت خودتان نیز به شما می‌دهد، این اطلاعات شامل مواردی نظیر این است که مشخص می‌کند ترافیک سایت شما از کجا تامین شده، بیشترین ترافیکی که دارید روی چه کلماتی است و …

گوگل سرچ کنسول (Google Search Console)

یکی دیگر از بهترین ابزارهای سئو که رایگان نیز است، گوگل سرچ کنسول می‌باشد. از این ابزار به صورت مرتب و ساده می‌توانید برای کسب اطلاعات و آمار سایت خود استفاده نمایید.

اطلاعاتی که گوگل سرچ کنسول در اختیار افراد قرار می‌دهد شامل مجموع کلیک‌ها، impressio‌ها، میانگین نرخ کلیک سایت و میانگین جایگاه در گوگل صفحات سایت شما در هر بازه زمانی که انتخاب کنید، می‌باشد. این ابزار سئو از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است که از هر یک از این قسمت‌ها می‌توانید اطلاعات بسیار مفیدی کسب کنید.

یکی از پرکاربردترین بخش‌های ابزار سرچ کنسول، search result است که با استفاده از آن می‌توانید بررسی کنید که سایت شما در گوگل چه عملکردی دارد.

یکی از نکات مهم برای رتبه گرفتن سایت‌ها، لینک‌ها هستند که با استفاده از این ابزار می‌توانید تمامی لینک‌هایی که به سایت شما داده شده را بررسی نمایید که شامل تعداد لینک‌ها و صفحاتی است ک بیشترین لینک به آن‌ها داده شده است، می‌باشد.

SEO SiteCheckup

SEO-SiteCheckup

یکی دیگر از بهترین ابزارهای سئو برای یافتن عیب و ایرادات وبسایت، SEO SiteCheckup است. هنگامی که اصول سئو را رعایت کرده و منتظر مانده‌اید که سایت شما رتبه خوبی در نتایج گوگل کسب نماید، اما بر خلاف تصورتان، رتبه خوبی کسب ننموده‌اید، با استفاده از این ابزار می‌توانید از ایرادات کار خود، مطلع شوید و در جهت رفع آن‌ها اقدام کنید.

هنگامی که آدرس سایت خود را در این ابزار وارد نمودید، یک نمره به شما نشان داده می‌شود که بیانگر نمره سایت شماست. پس از آن می‌توانید با کلیک بر گزینه How to Fix اطلاعاتی درباره نحوه حل ایرادات سایت خود کسب کنید که کمک بزرگی به شما در این مورد می‌کند و در نهایت می‌توانید رتبه سایت خود را در نتایج موتورهای جستجو، ارتقا دهید.

به طور کلی SEO SiteCheckup از قابلیت‌های مختلفی اعم از تجزیه و تحلیل مشکلات مربوط به سئو، بررسی رقبا، قابلیت ایجاد گزارشات مرتبط با سئو و مانیتورینگ رقبا برخوردار است.

سخن پایانی

و در نهایت، این هم از معرفی ابزارهای سئو!

سعی کردیم در این مطلب، مهم‌ترین و کاربردی‌ترین ابزارهای سئو را به طور کامل، معرفی کنیم. اکنون می‌توانید از این ابزارها برای کسب اطلاعات مختلف درباره سئو وبسایت خود استفاده نمایید.

سپاسگزاریم که وقت ارزشمندتان را برای خواندن این مطلب صرف کردید. اگر سؤال و یا تجربه ای در این زمینه دارید، در بخش نظرات با ما و دیگر خوانندگان آموزش‌های دیجیتال مارکتینگ آژانس تاس، به اشتراک بگذارید.

مجید جورکش

علاقه مند به یادگیری و نوشتن در رابطه با سئو و دیجیتال مارکتینگ