بازاریابی محتوا چگونه فروش شما را مانند موشک، افزایش می‌دهد؟

بازاریابی محتوا چگونه فروش شما را مانند موشک، افزایش می‌دهد؟

همه ما در مورد بازاریابی اینترنتی و سهم زیادی که در دنیای امروز تجارت دارد، زیاد شنیده‌ایم، اما مسئله ای که بوجود می‌آید، این است که دیگر مانند گذشته در دنیای اینترنت ما برای بازی و سرگرمی مشغول به فعالیت نیستیم، بلکه با کمک روش‌های مختلف دیجیتال مارکتینگ از جمله بازاریابی محتوا، قصد داریم که …

۸ بهمن ۱۳۹۹

همه ما در مورد بازاریابی اینترنتی و سهم زیادی که در دنیای امروز تجارت دارد، زیاد شنیده‌ایم، اما مسئله ای که بوجود می‌آید، این است که دیگر مانند گذشته در دنیای اینترنت ما برای بازی و سرگرمی مشغول به فعالیت نیستیم، بلکه با کمک روش‌های مختلف دیجیتال مارکتینگ از جمله بازاریابی محتوا، قصد داریم که محصولات، خدمات و هر آن چیزی که کسب و کارمان به مشتریان هدف ارائه می‌کند، بفروشیم، اما چطور چنین چیزی امکان پذیر است؟ بازاریابی محتوا چگونه باعث افزایش فروش خواهد شد؟

امروز با آژانس دیجیتال مارکتینگ تاس همراه باشید تا اطلاعات کامل و دقیقی در رابطه با شیوه افزایش فروش با کمک بازاریابی محتوا بدست آورید!

حتما مطالعه کنید: بازاریابی محتوا چیست و چگونه انجام می‌شود؟ (+9 مرحله برای شروع!)

بازاریابی محتوا به زبان ساده چیست؟

بازاریابی-محتوا-به-زبان-ساده-چیست؟

بهتر است قبل از پرداختن به موضوع اصلی، تعریف کنیم که اصلا بازاریابی محتوا چیست؟ حقیقت این است که کسب و کار آنلاین بدون محتوا، عملا وجود ندارد. شما برای سئو سایت، نیاز به محتوا دارید. برای مدیریت پیج اینستاگرام، نیاز به محتوا دارید. برای اعتمادسازی و فروش محصولات خود، باید محتوای خوبی داشته باشید و …!

در واقع همه چیز به محتوا بستگی دارد. همین موضوع باعث می‌شود که ما با مقوله ای به نام بازاریابی محتوا روبرو باشیم! بازاریابی محتوا در واقع استفاده از محتوا برای افزایش فروش، برندسازی، آگاهی از برند و اعتماد سازی است. شما با کمک بازاریابی محتوا می‌توانید فروش بیش از اندازه را تجربه کنید. در این زمینه کمک گرفتن از تکنیک‌هایی مثل CTA، صفحات لندینگ پیج و … می‌تواند موثر باشد.

بازاریابی محتوا چگونه می‌تواند باعث افزایش فروش شود؟

همه شرکت‌های مختلف دنیا می‌دانند که هزینه تبلیغات تنها در صورتی به صرفه است که متناسب با برند باشد. در این زمینه بازاریابی محتوا، بهترین نوع تبلیغاتی است که می‌تواند باعث افزایش فروش شما شود چرا که مزایای بی شماری از جمله موارد زیر را دارد:

افزایش آگاهی از برند و شهرت آن

ایجاد یک محتوای مناسب باعث می‌شود که شما همیشه چیزی برای گفتن داشته باشید! شما باید یاد بگیرید که چگونه و به چه صورت باید، محتوایی برای ارائه باید داشته باشید. هرچقدر که در این حوزه به شکل موثرتری عمل کنید، می‌توانید با افزایش آگاهی از برند خود در آینده نه چندان دور، کسب و کار پر رونقی را برای خود خلق کنید که فروش چند ده میلیونی به صورت ماهیانه داشته باشد.

مدنظر داشته باشید که مطالب، اینفوگرافیک‌ها، ویدئوها و … تنها زمانی می‌توانند موثر باشند که شما را به هدف نهاییتان یعنی موفقیت و آگاهی از برند نزدیک کنند. در این زمینه کمک گرفتن از یک کارشناس تولید محتوا حرفه ای می‌تواند راه را برای شما هموارتر کند.

کسب احترام از سوی کاربران و رقبا برای کسانی که به بازاریابی محتوا اهمیت می‌دهند!

کسانی که به بازاریابی محتوا اهمیت می‌دهند، کسانی هستند که از سوی مخاطبین خود اعتماد و احترام کسب می‌کنند که نتیجه آن، بهبود و افزایش فروش به صورت چند ده میلیونی است. هرچقدر که در این حوزه به شکل بهتری عمل کنید، نتیجه نهایی یعنی جلب اعتماد به شکل بهتری خود را نشان خواهد داد.

مخاطبان خود تبدیل به داورانی می‌شوند که تصمیم می‌گیرند از میان برندها، کدام برند، باید بهترین انتخاب، هدف و ایده در این زمینه باشد. شما کار را به بهترین شکل انجام دهید و منتظر نتیجه نهایی نمانید چرا که خود کاربران آن را رقم می‌زنند.

فروش شما به صورت غیر مستقیم رشد خواهد کرد

بازاریابی محتوا یعنی تبلیغات به صورت غیر مستقیم! در این شیوه تبلیغاتی شما صریحا از مخاطب نمی‌خواهید که کالا یا محصول شما را خریداری کند، بلکه با توجه به مزیت‌ها و کاربردهای محصول خود، او را وادار می‌کنید که خود تصمیم به خرید محصول شما بگیرد. هرچقدر که در این زمینه مهارت بیشتری کسب کنید، بدون شک مشتریان بیشتری در آینده نه چندان دور برای کسب و کار شما وجود خواهد داشت.

مدنظر بگیرید که این هدف تنها زمانی امکان پذیر است که شما از نوع صحیحی از استراتژی محتوا استفاده کرده باشید، در غیر این صورت، بازاریابی محتوا به تنهایی نمی‌تواند شما را به هدفی که می‌خواهید نزدیک کند.

افزایش ترافیک و بازدید سایت به صورت بسیار زیاد

افزایش-ترافیک-و-بازدید-سایت-به-صورت-بسیار-زیاد

شما برای فروش به چه چیزی نیاز دارید؟ بله درست حدس زدید! شما به مشتریان زیادی نیاز دارید که به آن‌ها دسترسی داشته باشید و کجا بهتر از اینترنت می‌تواند به شما کمک کند که این مخاطبان را بدست آورید؟ افزایش ترافیک  و بازدیدهای سایت، تنها یکی از راه‌هایی است که کمک می‌کند، شما به هدفی که می‌خواهید برسید.

در این عرصه، بازاریابی محتوا به کمک سئو سایت می‌رود و آن را به صورت هدفمندتر برای فروش محصولات و خدمات بهینه سازی می‌کند. هرچقدر که سایت شما از لحاظ سئو قدرتند تر باشد، بدون شک، کسب و کار آنلاین شما در آینده قوی تر و قدرتمندتر عمل خواهد کرد.

نتیجه‌گیری: برای افزایش فروش از بازاریابی محتوا کمک بگیرید

حالا که متوجه شدید بازاریابی محتوا چگونه به افزایش فروش شما کمک می‌کند، بهتر است که در این زمینه تصمیم بگیرید که چگونه بازاریابی محتوا کنید تا به موفق‌ترین شکل ممکن، فروش داشته باشید. در این زمینه توصیه می‌کنیم که از خدمات آژانس دیجیتال مارکتینگ تاس برای بهبود وضعیت کسب و کار خود کمک بگیرید.

نظر شما در این رابطه چیست؟ آیا بازاریابی محتوا بهترین روشی است که در این زمینه می‌توانید آن را به کار بگیرید؟ نظرات خود را در این عرصه با ما و دیگر افراد به اشتراک بگذارید.

مجید جورکش

علاقه مند به یادگیری و نوشتن در رابطه با سئو و دیجیتال مارکتینگ