بازاریابی محتوایی و نکاتی که باید به آن‌ها توجه کنید!

بازاریابی محتوایی بهترین فرصت برای مدیران و کارفرمایانی است که می‌خواهند از طریق شبکه‌های اجتماعی اقدامات لازم را برای افزایش تعداد بازدید کننده، ترافیک ورودی سایت و مشتریان وفادار انجام دهند. برای این که از شبکه‌های اجتماعی به درستی استفاده کنید، باید دائماً اطلاعات خود را در این زمینه به روز رسانی نمایید و عملکرد …

بازاریابی-محتوایی

بازاریابی محتوایی بهترین فرصت برای مدیران و کارفرمایانی است که می‌خواهند از طریق شبکه‌های اجتماعی اقدامات لازم را برای افزایش تعداد بازدید کننده، ترافیک ورودی سایت و مشتریان وفادار انجام دهند. برای این که از شبکه‌های اجتماعی به درستی استفاده کنید، باید دائماً اطلاعات خود را در این زمینه به روز رسانی نمایید و عملکرد کاملاً با دقت و حرفه‌ای داشته باشید، در غیر این صورت یک اشتباه می‌تواند، خسارات سنگینی را به سایت و اعتبار برند شما وارد کند.

بازاریابی محتوایی در شبکه‌های اجتماعی متخلف می‌تواند باعث ایجاد تغییر و تحول در کسب و کار شما شود. البته قبل از آن، باید به طور کامل از مشکلات و چالش‌هایی که قرار است با آن‌ها مواجه شوید، شناخت کافی داشته باشید. اولین کاری باید انجام دهید، پاکسازی روش‌های نادرست و غلط است. با آژانس دیجیتال مارکتینگ تاس همراه باشید.

 

به دنبال موفقیت ۱۰۰٪ هستید؟
ما میتوانیم استراتژی بازاریابی محتوایی شما را تدوین کنیم!
از اینجا شروع کنید

 

شما در شبکه‌های اجتماعی چند پروفایل دارید؟

موفق‌ترین و بهترین شرکت‌ها با داشتن تعداد بسیار کمی پروفایل، تأثیرگذاری خود را در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهند. اگر بخواهیم بر اساس آمار پیش برویم، باید بگوییم با توجه به این که شبکه اجتماعی اینستاگرام از 500 میلیون کاربر برخوردار است و نزدیک به 100 میلیون آن تنها در پینترست فعالیت می‌کنند. بهتر است روی شبکه‌های اجتماعی تمرکز داشته باشید که مورد استقبال کاربران بیشتری قرار می‌گیرند. در حقیقت شبکه اجتماعی شما به واسطه بازاریابی محتوایی که انجام می‌دهید، باید بیشترین بازدهی را از سرمایه داشته باشد.

اگر برای حضور در شبکه‌های اجتماعی حساسیت زیادی به خرج می‌دهید، می‌توانید به جای حضور همزمان در چند شبکه اجتماعی، تنها یک یا دو رسانه را برای معرفی کسب و کار خود در نظر بگیرید، در این صورت می‌توانید با تمرکز بیشتری به مدیریت پیج شبکه‌های اجتماعی خود بپردازید. یکی از راهکارهای مهم برای انتخاب و تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی، بررسی و ارزیابی کاربران است، از این طریق می‌توانید بفهمید که مخاطبان شما بیشتر در چه شبکه‌هایی فعالیت دارند. بعد از این مرحله می‌توانید رسانه مورد نظر خود را تعیین کنید و به ایجاد صفحه در شبکه مورد نظر و تکمیل اطلاعات کسب و کارتان بپردازید، سپس به سراغ شبکه دیگر بروید و دومین صفحه خود را بسازید.

بازاریابی-محتوایی-چیست-و-چرا-به-آن-نیاز-دارید؟

 مزایای بازاریابی محتوایی

اگر از آن دسته افرادی هستید که فکر می کنند تنها نیازی که به سایت دارند صفحه محصولات و فروشگاه است، باید بدانید که این تنها یکی از کاربردهای سایت است. بازاریابی دیجیتال ابعاد مختلفی دارد که بسیاری از ابعاد آن در بازاریابی محتوایی در نظر گرفته می شوند. اجازه بدهید برخی از این موارد را بررسی کنیم:

1. افزایش بازدید سایت

مستقیم ترین تاثیری که محتوا می تواند روی فعالیت کسب و کار شما بگذارد این لست که مشتریان بالقوه ای که دنبال پاسخی برای سوالات خود هستند را به سمت سایت شما می کشاند. تعداد کسانی که نام کالا را دقیقا بدانند و آن را جستجو کنند بسیار کمتر از کسانی است که سوالاتی پیرامون آن دسته کالا دارند و با دیدن سایت شما به خرید ترغیب می شوند.

2.سئوی پیشرفته

روش های سئوی وبسایت بسیار گسترده هستند. اما روش های بسیار زیادی از آن که می توانید به گوگل اهمیت و ارزش سایت خود را معرفی کنید از طریق محتوا حاصل می شوند.

3. افزایش محبوبیت برند

با وجود محتوا شما می تواند آگاهی از برند خود را افزایش دهید. یعنی افرادی که می توانند مشتریان بالقوه شما باشند را با استفاده از روش های بازاریابی محتوا از فعالیت، محصول و خدمات خود آگاه کنید.ضمن این که وقتی این افراد با محتوای خوب و ارزشمند مواجه شوند اعتماد بیشتری به شما کرده و شمارا نسبت به رقبایتان تمایز می دهند.

انتقادات پذیر باشید و پاسخ کاربران را بدهید

شما باید تمامی نظرات را به صورت کارشناسانه بررسی کنید. حتی کوچک‌ترین دیدگاه منفی کاربران را، در چنین شرایطی باید فرصت را غنیمت شمارید و برای جبران کم و کاستی‌های خدمات کسب و کار خود تلاش کنید. با شناخت سلیقه مخاطب و نیاز‌های او و کمی تغییر در عملکرد، می‌توانید رضایت آن‌ها را بدست آورید. زمانی که شما به تمامی دیدگاه‌های منفی و انتقادات پاسخگو باشید. علاوه بر این که شرایط را برای ایجاد بازار بهتر آماده می‌کنید، در واقع اعتبار برند خود را نشان می‌دهید.

در بازاریابی محتوایی از تکرار دوری کنید

تولید محتوای تکراری و کسل کننده می‌تواند یکی از بدترین چیزهایی باشد، که ممکن است مخاطب را نسبت به صفحه شما دلسرد کند. وقتی شما از مطالب صفحات دیگر استفاده کنید، یا در تولید محتوا، متن‌های تکراری را به اشتراک بگذارید، احتمال می‌رود که دیگر صفحه شما را دنبال نکنند. آن‌ها تصور می‌کنند شما در زمینه تولید محتوا دچار ضعف هستید؛ بنابراین باید زمان بیشتری را برای تولید محتوا در شبکه‌های اجتماعی اختصاص دهید.

اگر زمان کافی برای یادگیری مفاهیم تولید محتوا ندارید، به شرکت‌های تولید محتوا یا آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ مراجعه کنید. با وجود کارشناس تولید محتوا و افراد متخصص، دیگر چالش تولید محتوای مشابه را نخواهید داشت. تاثیر محتوای جذاب و با کیفیت گاهی از تبلیغات گسترده و پر هزینه بهتر است. یکی از راه‌های دیگر در زمینه تولید محتوا، بازدید از صفحات رقبا و بررسی محتوا‌های آن‌ها می‌باشد. اگر زمانی برای محتوای شبکه اجتماعی خود موضوعی نداشتید، می‌توانید با بهره‌گیری از محتوای رقبا و کمی تغییرات آن را صفحه خود انتشار دهید.

زمان بندی در اشتراک گذاری محتوا

وقتی شما در مدت زمان بسیار کوتاهی، حجم زیادی از مطالب را بارگذاری کنید، قطعاً با نارضایتی مشتریان مواجه خواهید شد. آن‌ها بدون توجه به محتوای شما، پیج شما را آنفالو خواهند کرد و دیگر حاضر به همراهی شما نخواهند بود. با استفاده از ابزار‌هایی مانند Analytics می‌توانید زمان انتشار محتوا‌های خود را مدیریت کنید. استفاده از تقویم محتوایی بهترین راهکار برای حل این مشکل است. استفاده از تصاویر با کیفیت در کنار تولید محتوای متنی می‌تواند برای کاربران جذاب به نظر برسد. بازاریابی محتوایی شما زمانی تاثیر گذار خواهد بود که بتوانید از انواع روش‌های تولید محتوا برای تبلیغات کسب و کار خود استفاده کنید. انواع محتوا شامل محتوای ویدیویی، گرافیکی، متنی، پادکست، عکس و … می‌شود.

 

به دنبال موفقیت ۱۰۰٪ هستید؟
ما میتوانیم استراتژی بازاریابی محتوایی شما را تدوین کنیم!
از اینجا شروع کنید

 

از کنترل وضعیت شبکه‌های اجتماعی فراموش نکنید

توسعه و پیشرفت روز افزون بازار شما، با بررسی و کنترل نتایج شبکه‌های اجتماعی امکان پذیر خواهد بود. به کمک بررسی و آنالیز شبکه اجتماعی خود، می‌توانید در ادامه مسیر از استراتژی‌های بهتری استفاده کنید. بررسی نتایج بدست آمده از تبلیغات می‌تواند، استراتژی‌های مورد نظر ما را بهینه سازی کند. آنالیز و تجزیه و تحلیل نشان می‌دهد، که صفحات پیج شما از طریق روش‌های تبلیغاتی، چه میزان بازدهی داشته‌اند. شاید مهم‌ترین بخش بازاریابی محتوایی تحلیل و آنالیز عملکرد شبکه اجتماعی باشد.

فنون-بازاریابی-محتواییتولید محتوای متنی با ارائه تصاویر با کیفیت

برای این که شاهد نتایج منفی بر اعتبار برند و افزایش میزان مشتریان نباشید، در کنار تولید محتوای متنی از تصاویر و عکس‌های با کیفیت استفاده کنید. عکس‌هایی که انتخاب می‌کنید، باید مطابق با متن و موضوع کسب و کار شما باشد. مخاطب زمانی موضوع محتوای شما را به خوبی درک می‌کند، که تصاویر شما کاملاً با موضوع محتوا مرتبط باشد. جذابیت و کیفیت عکس‌ها نقش مهمی در افزایش بازدیدکنندگان پیج شما دارند.

بازاریابی محتوایی از طریق به روز رسانی صفحات

همواره به فکر به روز رسانی شبکه اجتماعی خود باشید. ارائه محتواهای جدید همراه با ایده پردازی و خلاقیت می‌تواند سرعت شما را در رسیدن به اهداف خود افزایش دهد. مطالبی را که به اشتراک می‌گذارید را دائم بررسی و آنالیز کنید، زیرا از این طریق می‌توانید متوجه شوید که کاربران شما بیشتر از کدام محتواها تأثیر می‌پذیرند.

نتیجه‌گیری: اهمیت تولید محتوا در شبکه‌های اجتماعی

در مدیریت پیج شبکه‌های اجتماعی خود باید به نکات کلیدی دقت بسیاری داشته باشید. برای این که در زمینه بازاریابی محتوایی و مدیریت شبکه‌های اجتماعی بهترین خدمات را دریافت کنید، صفر تا صد آن را به یک شرکت تولید محتوا بسپارید. شرکت‌های تولید محتوا در راستای اهداف و خواسته‌های شما، خدمات تولید محتوای مورد نظرتان را روی شبکه اجتماعی و سایت شما پیاده سازی می‌کنند. شما می‌توانید بعد از مطالعه این مقاله سؤالات و چالش‌های به وجود آمده را با ما در میان بگذارید کنید.

 

به دنبال موفقیت ۱۰۰٪ هستید؟
ما میتوانیم استراتژی بازاریابی محتوایی شما را تدوین کنیم!
از اینجا شروع کنید