7 ترند بازاریابی محتوا در سال 2021 که شما را شگفت زده می کند

همانطور که ویروس کرونا در سر تا سر جهان در حال پیشرفت است و مردم را درگیر خود کرده است شما هم باید در سال جدید به فکر استراتژی تولید محتوا خود باشید. در این محتوا از آژانس دیجیتال مارکتنیگ تاس به بررسی ترند های تولید محتوا در سال 2021 خواهیم پرداخت.  سال 2021 برای …

همانطور که ویروس کرونا در سر تا سر جهان در حال پیشرفت است و مردم را درگیر خود کرده است شما هم باید در سال جدید به فکر استراتژی تولید محتوا خود باشید. در این محتوا از آژانس دیجیتال مارکتنیگ تاس به بررسی ترند های تولید محتوا در سال 2021 خواهیم پرداخت.  سال 2021 برای بازاریابان محتوا چگونه خواهد بود ؟ آیا راهی هست که با آن همراه شد ؟

خب بیایید به سراغ چند ترند مهم بازاریابی محتوا در سال 2021 برویم :

1 – رقابت در بازاریابی محتوا در سال 2021 بسیار زیاد خواهد شد 

ترند-های-بازاریابی-محتوا

کرونا باعث شد که بسیاری از کسب و کار ها به سمت آنلاین شدن پیشروی کنند و وقت و پول زیادی را در این راه سرمایه گذاری کنند برای همین رقابت در سال جدید در حوزه آنلاین بسیار زیاد خواهد بود و از جمله این که بازاریابی محتوا جزئی از کسب و کار آنلاین است ، رقابت در حوزه تولید محتوا و بازاریابی محتوا نیز سخت خواهد شد . سعی کنید در سال جدید بودجه و زمان مناسبی را برای بازاریابی محتوا تان اختصاص دهید تا از رقبا جا نمانید .

2 – بازاریابی محتوا جزئی از سفر مشتری خواهد بود

ترند-های-بازاریابی-محتوا

اگر با نقشه سفر مشتری آشنایی ندارید پیشنهاد می شود محتوا زیر را از دست ندهید :

نقشه سفر مشتری چیست به علاوه دلایل استفاده از آن 

با گیر افتادن مردم در خانه و و استفاده بیش از پیش آن ها از اینترنت و تکنولوژی قاعدتا بازاریابی محتوا بسیار مهم است و در سفر مشتری تاثیر گذار خواهد بود . مطمئنا مردم بسیار زیادی از اینترنت استفاده خواهند کرد و با موبایل ها و رایانه هایشان به دنبال محصولات ، ویدئو ها ، نقد و یررسی ها و سوالات خواهند بود .

برای اینکه سفر مشتری خوبی برای بازدید کننده خود یا خریدار خود داشته باشید لازم است به نیاز  های کاربر و سوالات کاربر درباره محصولات و خدمات خود به خوبی پاسخ دهید . هیچ انسانی محصولات و خدمات شما را نخواهد خرید مگر درباره آن به خوبی قانع شود سعی کنید بازاریابی محتوایی داشته باشید که به تمامی سوالات و نیاز های کاربران درباره محصولات و خدمات خود توصیح دهید .

3 – ugc هنوز پابرجا خواهد بود

ugc یا همان محتوا تولید شده توسط کاربر در سال 2021 باز هم محبوب خواهد بود طبق آمار 85 درصد از مردم به محتوا تولید شده توسط کابران برای یک برند بیشتر از تبلیغات آن برند اعتماد خواهند کرد .

بیایید به برخی از مزایای ugc بپردازیم :

1 -افزایش اعتماد سازی

2 – رایکان بودن محتوا تولید شده

3 – نرخ تبدیل بالا

مثالی از ugc :

ترند-های-بازاریابی-محتوا

ترند-های-دیجیتال-مارکتینگ

یک نمونه موفق از ugc کمپین کوکاکولا با نام share a coke بود کوکاکولا تصمیم گرفت در استرالیا با نوشتن 150 اسم محبوب و استفاده شده آن ها را در بین مردم پخش کند مردم بعد از این که می دیدند اسم آن ها بر روی بطری های کوکاکولا نوشته شده آن را در شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذاشتند این کمپین تاثیر بسیار زیادی در افزایش فروش کوکاکولا و برندینگ این شرکت داشت .

4 – محتوا های ویدئو محور مهم تر از همیشه 

اگر هنوز از ویدئو در سایت یا شبکه های اجتماعی خود استفاده نمیکنید ضرر بسیار زیادی کرده اید بازاریابی ویدئویی این روز ها به بخش مهمی از هر کسب و کار آنلاین تبدیل شده است که نباید ازآن جا ماند . طبق آمار منتشر شده ویدئو ها 80 درصد بیشتر از عکس ها دیده می شوند و تاثیر گذاری فوق العاده بالایی دارند.

در سال جدید سعی کنید ویدئو را در تقویم محتوایی خودتان قرار دهید .

مزیت های ویدئو در بازاریابی محتوا

ترند-های-بازاریابی-محتوا

 

 سئو سایتتان را بالا تر می برد

به شما بگوییم، ویدیوها این توانایی را دارند که وب سایتتان را به رتبه‌های بهتری در گوگل برسانند، باور می‌کنید؟ اگر نه، این عین حقیقت است!

هنگامی که محتوای ویدیویی منتشر می‌کنید، احتمال به اشتراک گذاری آن بسیار بیشتر می‌شود. بنابراین، جدا از آنکه، محتوایتان بیشتر دیده می‌شود، نرخ کلیک تان بالا می‌رود و سئو وب سایت بهینه تر می‌شود.

 

نرخ تبدیل تان را افزایش می‌دهد

با نرخ تبدیل آشنایی دارید؟ نرخ تبدیل بدین معنی است که مخاطب با ورود به وب سایت شما، آن کاری را انجام دهد که شما می‌خواهید. ویدیو مارکتینگ در این زمینه هم، عصای دستتان خواهد بود و نرخ تبدیلتان را تا حدود بسیار زیادی بالا می‌برد.

بررسی‌ها نشان داده‌است که 57% خریداران یک فروشگاه آنلاین، اقدام به خرید محصولاتی کرده‌اند که برای آنها ویدیو تولید شده بود.

 

ویدیوها از در و دیوار اینترنت می‌ریزند

ویدیوها، جزو آن محتواهایی در دنیای اینترنت هستند که به راحتی در دست مردم قرار دارند. جالب است بدانید، روزانه 7.5 میلیون ویدیو در آپارات و 8 میلیارد فیلم در یوتیوب، تماشا می‌شود. این موضوع، علاوه بر نشان دادن جذابیت فیلم‌ها در بین مردم، آسان بودن دسترسی شان را هم نشان می‌دهد.

با وجود این آمار و ارقام، بازاریابی ویدیویی را تحت هیچ شرایطی دست کم نگیرید و بدانید با هزینه‌هایی مقرون به صرفه، می‌توانید تحول عظیمی در بازاریابی محتوایی تان ایجاد کنید.

5 – مولتی چنل بودن مهم تر از همیشه شده است

 

در نهایت بودن در همه جا برای همه کسب و کار ها حیاتی است برای مثال در ایران شما هم باید در تلگرام باشید هم اینستاگرام و هم سایت داشته باشید مردم همیشه در حال جستجو و رفتن به جاهای جدید در اینترتنت هستند هر چه بیشتر حضور خود را در جاهای مختلف تثبیت کنید امکان گرفتن مشتری و برندینگ بیشتری خواهید داشت.

سعی کنید در تمامی جاهای اینترنت حضور داشته باشید و برای هر کانال بازاریابی، محتوا مخصوص به خودش را تولید کنید .

سخن نهایی :

ضرب المثل همیشگی محتوا پادشاه است هنوز هم مهم است و باید در تصمیم گیری ها و نوشتن محتوایتان مهم باشد و آن را در نظر بگیرید هنوز هم مردم عطش رو به رو شدن با محتوا های جذاب را دارند که بتواند به آن ها کمک بکند . این چند موردی که در بالا نوشتیم چندین مورد مهم از ترند های بازاریابی محتوا در سال 2021 بود سعی کنید تمامی آن ها را مهم بدانید و اجرا کنید مطمئن باشید با این موارد بازاریابی محتوایتا را دگرگون خواهید کرد . ممنون از اینکه با ترند های بازاریابی محتوا از آژانس دیجیتال مارکتینگ تاس همراه بودید . محتوایتان همیشه پادشاه (: