صفر تا صد طراحی و اجرای بازاریابی آنلاین در اینستاگرام

طراحی استراتژی برای بازاریابی آنلاین در اینستاگرام چگونه انجام می‌شود؟ حتماً می‌دانید که منظور ما از واژه استراتژی چیست؟ این واژه که اصالت یونانی دارد در اصطلاح به معنای فرماندهی لشکراست. شما برای کسب موفقیت در زمینه‌های مختلف باید بتوانید استراتژی طراحی کنید. فرماندهان در میادین جنگ پیروزی‌های بزرگی به‌دست نمی‌آوردند، مگر با استراتژی‌های دقیق …

صفر-تا-صد-طراحی-و-اجرای-بازاریابی-آنلاین-در-اینستاگرام

طراحی استراتژی برای بازاریابی آنلاین در اینستاگرام چگونه انجام می‌شود؟ حتماً می‌دانید که منظور ما از واژه استراتژی چیست؟ این واژه که اصالت یونانی دارد در اصطلاح به معنای فرماندهی لشکراست. شما برای کسب موفقیت در زمینه‌های مختلف باید بتوانید استراتژی طراحی کنید. فرماندهان در میادین جنگ پیروزی‌های بزرگی به‌دست نمی‌آوردند، مگر با استراتژی‌های دقیق و منظم، اما استراتژی امروزی که می‌خواهیم به شما معرفی کنیم به میدان جنگ مرتبط نمی‌شود، بلکه در رقابت اینستاگرام تاثیر گذار است. شما چگونه می‌توانید از طریق تدوین استراتژی تاثیرگذار در بازاریابی آنلاین موفق باشید؟

یکی از راه‌های بازاریابی آنلاین حضور در شبکه‌های اجتماعی و فعالیت پیوسته در آن‌ها است و اگر شما در کسب و کار خود این فرصت را از بدهید، در حقیقت از سود دهی بخش اعظم بازار اینترنتی محروم خواهید شد. برای اینکه بازاریابی شما از طریق مهم‌ترین شبکه اجتماعی در ایران، یعنی اینستاگرام به درستی انجام گیرد و سود زیادی برای شما داشته باشد، باید مخاطبان هدف خود را به کامل‌ترین شکل بشناسید. در ادامه مقاله با مزایایی که اینستاگرام برای کسب و کار شما دارد، آشنا خواهید شد پس تا انتهای این مقاله همراه آژانس دیجیتال مارکتینگ تاس باشید!

بازاریابی آنلاین در اینستاگرام چه مزایایی برای شما به همراه دارد؟

بازاریابی-آنلاین-در-اینستاگرام-چه-مزایایی-برای-شما-به-همراه-دارد؟صفحه اینستاگرام شما مانند ویترین و دکور مغازه یا فروشگاه شما می‌باشد، شما می‌توانید با چیدن ویترینی زیبا و جذاب، دنبال کنندگان زیادی جذب کنید. از اینستاگرام برای ارائه کاتالوگ دیجیتال استفاده کنید. محدودیتی در ارائه کاتالوگ شما در اینستاگرام وجود ندارد. تمامی محصولات و فعالیت‌های خود را به نمایش بگذارید.

جالب است بدانید، در بیشتر مواقع تبلیغات و بازاریابی در اینستاگرام نسبت به تبلیغات در تلویزیون و سایر رسانه‌ها تأثیر بیشتری دارد. اینستاگرام مانند یک شبکه و کانال توسعه یافته و گسترده است، که در آن جمعیت زیادی از کاربران به ارتباط و اشتراک گذاری نظرات با یکدیگر می‌پردازند. سرمایه گذاری در اینستاگرام می‌تواند، باعث رشد و تحول عجیبی در کسب و کار شما شود.

آیا می‌دانید برای استراتژی بازاریابی آنلاین در اینستاگرام باید چه کنیم؟

حالا که با مزیت‌های اینستاگرام آشنا شدید باید برای تدوین استراتژی بازاریابی در آن چاره‌ای بی اندیشید. به شما پیشنهاد می‌کنیم، در اولین قدم برای استراتژی، یک قلم و کاغذ بردارید. حالا برای این که اهداف و روند فعالیت شما در اینستاگرام یادتان نرود، تمامی آن‌ها را یادداشت کنید. البته برای یادداشت برداری، از ابزارهای دیجیتال هم می‌توانید استفاده کنید. اما برای خلق ایده حتماً کاغذ و قلم نیاز دارید. برای یادگیری چهار ترفند طراحی استراتژی در اینستاگرام همراه ما باشید.

شناسایی مخاطبان، اولین اصل بازاریابی آنلاین

پیش از آنکه به فکر انجام کاری باشید، تدبیر مناسبی برای شناخت مخاطبان خود پیدا کنید. یکی از اصول طراحی استراتژی در اینستاگرام برای بازاریابی موفقیت آمیز، انتخاب مشتریان هدف یا بازار هدف کسب و کار شما است. البته این موضوع را با افزایش فالوور اشتباه نگیرید. فالوورهای شما مخاطبان مرتبط با پیج و محتواهای شما هستند، اما شناسایی مخاطبان یعنی مخاطبان شما از چه قشری هستند و چه هدفی از دنبال کردن پیج شما دارند.

شما باید کاری کنید که بازاریابی اینستاگرام شما برای مشتریان هدف جذاب به نظر برسد. اما وقتی شناخت درستی از مخاطب نداشته باشید، نمی‌دانید چه نوع محتوایی برای او مناسب است! تنها از طریق کسب اطلاعات و شناخت رفتارها و ویژگی‌های او، می‌توانید با انتشار پست او را تحت تأثیر قرار دهید. احتمالاً خواندن این مطلب ذهن شما را درگیر سؤالی درباره چگونه شناختن مخاطبان کرده است! برای این کار، کافیست برای خود تعدادی سؤال طرح کنید.

از خود بپرسید چه افرادی توانایی استفاده از محصولات برند را دارند؟، بازار هدف ما در آینده چه افرادی هستند؟ میانگین سن و سال مشتریان ما چقدر است؟ علاقه‌مندی‌های آن‌ها در چه زمینه‌هایی است؟ آن‌ها بیشتر طرفدار چه نوع محتوایی هستند؟ شما با پاسخ به سؤالات خود می‌توانید گام اول را خیلی محکم بردارید؛ بنابراین راز محبوبیت و ماندگاری در ذهن مخاطب، شناخت نیازها و علایق آن‌ها است.

بازاریابی آنلاین و شناخت ویژگی‌های مخاطبان هدف

بازاریابی-آنلاین-و-شناخت-ویژگی‌های-مخاطبان-هدفممکن است شما به عنوان یک شرکت بتوانید از امکانات پایگاه داده، یعنی دیتا بیس Data base استفاده کنید. کسب اطلاعات مشتریان از طریق پایگاه داده برای شما اهمیت خاصی دارد. اما اگر کسب و کار شما امکاناتی مانند پایگاه داده ندارد، باید از طریق ابزارهای دیجیتال مخاطبان خود را شناسایی کنید. مطمئن باشید این اطلاعات کاربرد زیادی برای شما دارد. شما حتی با نگاه کردن به مشتریان در هنگام خرید می‌توانید ویژگی‌های رفتاری آن‌ها بشناسید.

اما سؤال اینجاست، که کسب و کارهای جدید و تازه چگونه باید مخاطبان خود را بشناسند؟ یک راهکار خیلی مهم و اساسی برای این گونه کسب و کارها وجود دارد و آن هم بازدید از پیج رقیبان است. باید بررسی کنید، کدام پیج‌ها با زمینه فعالیت‌های شما مرتبط هستند. بعد از پیدا کردن رقیبان خود، وارد صفحه آن‌ها شوید و به بررسی و آنالیز دنبال کنندگان و ابعاد مختلف پیج بپردازید. اگر به درستی از این روش استفاده کنید، می‌توانید کم و کاستی‌های کسب و کار و عملکرد خود را در بازاریابی آنلاین اینستاگرام تحلیل کنید.

آخرین راهکاری که برای شناخت ویژگی‌های مخاطبان خود وجود دارد، مراجعه به صفحه Insight در اینستاگرام می‌باشد. از این طریق متوجه تعداد، سن، جنسیت و شهر بازدیدکنندگان خود خواهید شد. این صفحه کاربرد زیادی در رابطه با بازاریابی و کسب درآمد از اینستاگرام دارد.

مواد اولیه برای جذب و بازدید مخاطبان از صفحه

کلید طلایی جذب مخاطب در بازاریابی آنلاین و استراتژی اینستاگرام، تولید محتوای با کیفیت است. محتوای جذاب باعث می‌شود طرافداران شما افزایش یابند. پست‌ها و محتواهای شما باید احساس خوبی در مخاطبان ایجاد کند. آن‌ها با دیدن پست‌های شما، تصمیم می‌گیرند، صفحه تان را دنبال کنند. اما شما چگونه متوجه خواهید شد که بدون استفاده از ابزار خاصی کاربران به صفحه شما آمدند؟! در این جا یک ابزار خیلی کاربردی برای افزایش تعداد دنبال کنندگان وجود دارد، کاملاً درست حدس زدید! ربات افزایش فالوور اینستاگرام.

با استفاده از این ربات در کوتاه‌ترین زمان ممکن، می‌توانید فالوورهای خود را افزایش دهید. ربات اینستاگرام ابزاری است که باعث افزایش فالوورهای هدفمند شما خواهد شد. چگونه؟ بدین صورت که تنها کاربرانی به صفحه شما جذب می‌شوند که با محصولات مرتبط با کسب و کار شما سر و کار دارند.

اهداف خود را به صورت شفاف مشخص کنید

هدف شما از آمدن به اینستاگرام چیست؟ همین سؤال را از خودتان بپرسید. واضح است که هدف شما بازاریابی آنلاین در اینستاگرام و افزایش تعداد مشتریان و فروش محصولات است. اما چگونه می‌خواهید در بازاریابی به اهداف خود برسید؟ برای این که در شبکه‌های اجتماعی عملکرد موفقیت آمیزی داشته باشید، سه هدفی را که شامل این رسانه‌ها می‌شود را باید بررسی کنید. بعد از آن خواهید فهمید کدام هدف برای کسب و کار شما مناسب است.

برند خود را به خوبی معرفی کنید

اولین هدف معرفی خود و ارائه اطلاعات کامل درباره برند می‌باشد. به مشتریان خود اطلاع دهید که فعالیت‌های شما در چه زمینه‌ای است. نشان دادن فرآیندهای شرکت، باعث افزایش اعتماد مشتریان به برند شما می‌شود. ارائه اخبار و جدیدترین اطلاعات درباره کسب و کار می‌تواند در بازاریابی شما مؤثر باشد. ارائه علاقه‌مندی‌ها و فرهنگ مختص به برند خود برای مخاطبان جذاب به نظر می‌رسد. نشان دادن تصاویر پرسنلی همکاران شما باعث می‌شود کاربران دیدگاهی واقع‌گرایانه به صفحه و کسب و کار شما داشته باشند.

رمز موفقیت در اینستاگرام، تنها تعامل با کاربران است!

رمز-موفقیت-در-اینستاگرام،-تنها-تعامل-با-کاربران-است!اگر نشانه‌هایی مانند کاهش فالوور، کاهش تعداد لایک و بی توجهی کاربران را به پست‌ها و محتواهایتان می‌بینید. یعنی الگوریتم شبکه اجتماعی اینستاگرام دچار تغییراتی شده است. در چنین شرایطی باید در انتشار پست‌های خود تجدید نظر کنید، زیرا پست‌های شما بر اساس نظم و زمان بندی، توسط مخاطبان شما بازخوردی نداشته است. اما پست‌هایی که برای کاربران جذاب بوده و باعث ایجاد ارتباط و تعامل با آن‌ها شده است، خیلی سریع‌ بازخوردهای خوبی را دریافت کرده‌اند.

همان طور که گفتیم تولید محتوای با کیفیت می‌تواند تمامی این مسائل را حل کند. پست‌هایی به اشتراک بگذارید که احساس تعامل را در کاربران ایجاد کند. جذابیت پست‌های شما باید به قدری باشد که مخاطب به محض دیدن آن‌ها شما را فالوو کند. تنها راه ارتباط با فالوورهایتان تولید محتوای جذاب است.

فروش محصولات یکی از مهم‌ترین اهداف

شما تمام تلاشتان را به کار می‌گیرید تا از طریق بازاریابی در اینستاگرام بتوانید درآمد خوبی داشته باشید. برای این کار هم باید تصاویر محصولات خود را برای کاربران به اشتراک بگذارید. البته باید پست‌های مرتبط با محصولاتتان را مدیریت کنید. یعنی با خلاقیت و ایده پردازی عکس‌های تأثیر گذار و با کیفیت را به نمایش بگذارید تا کاربران با دیدن آن‌ها، به خرید محصولات شما ترغیب شوند.

ارائه کامل‌ترین اطلاعات در محتوا

یکی از اهداف مهمی که فالوورهای شما را افزایش می‌دهد، ارائه اطلاعات درباره جنبه‌های مختلف محصولات و تولید محتوای آموزشی است. اغلب مخاطبان در فضای مجازی به دنبال یادگیری و دیدن فیلم‌های آموزشی هستند. شما می‌توانید بروزترین اطلاعات و آموزش‌ها را درباره محصولات و برند خود ارائه کنید. برای این کار باید در زمینه تخصص کسب و کار خود مطالعه داشته باشید، تا بتوانید به سؤالات و چالش‌های مخاطبان در رابطه با محتواهای آموزشی پاسخ دهید.

تبلیغات، مصداق بارز با یک تیر چند نشان زدن

یکی از اصول مهم استراتژی بازاریابی آنلاین در اینستاگرام، تبلیغات اثر بخش و جذاب است. طراحی بنرهای تبلیغاتی، به اشتراک گذاری تبلیغات خود در فضای پر طرفدار و صفحات مرتبط با کسب و کارتان، استفاده از اینفلوئنسر مارکتینگ، برگزاری بزرگ‌ترین کمپین‌های تبلیغاتی و Call To Action از بهترین روش‌های تبلیغاتی برای بازاریابی آنلاین در اینستاگرام می‌باشد.

سخن پایانی

امیدواریم با خواندن این مقاله بتوانید برای بازاریابی آنلاین در اینستاگرام، بهترین استراتژی را طراحی کنید. فراموش نکنید که تولید محتوا مهم‌ترین اصل تبلیغات و جذب مخاطب در شبکه‌های اجتماعی است. بنابراین سعی کنید، در صفحات خود بهترین محتوا را به اشتراک بگذارید. اگر نیاز به خدمات مدیریت پیج اینستاگرام دارید، می‌توانید از کمک کارشناسان تاس استفاده کنید. همچنین اگر در این زمینه سوال، نظر و یا تجربه خاصی دارید، می‌توانید در بخش نظرات با ما و دیگر علاقه مندان به اشتراک بگذارید.