معرفی کامل 4 تا از بهترین ابزارهای مدیریت پروژه

معرفی کامل 4 تا از بهترین ابزارهای مدیریت پروژه

به دنبال شناخت بهترین ابزارهای مدیریت پروژه می‌گردید؟ جای درستی را برای خواندن انتخاب کرده‌اید! سازمان‌های مختلفی برای تحقق اهداف خود، پروژه‌های کوچک و بزرگی برای خود تعریف می‌کنند. برای انجام هر یک از پروژه‌های مختلف به شیوه صحیح آن، باید از ابزارهای مدیریت پروژه استفاده نمود. ابزارهای مختلفی برای مدیریت پروژه‌ها وجود دارد که …

به دنبال شناخت بهترین ابزارهای مدیریت پروژه می‌گردید؟ جای درستی را برای خواندن انتخاب کرده‌اید! سازمان‌های مختلفی برای تحقق اهداف خود، پروژه‌های کوچک و بزرگی برای خود تعریف می‌کنند. برای انجام هر یک از پروژه‌های مختلف به شیوه صحیح آن، باید از ابزارهای مدیریت پروژه استفاده نمود. ابزارهای مختلفی برای مدیریت پروژه‌ها وجود دارد که هر یک از آن‌ها دارای امکانات متفاوتی است و برای استفاده از آن‌ها برای مدیریت پروژه، لازم است که ابتدا نیازها و امکانات مورد نیاز برای پروژه خود را مشخص نمایید و سپس از یکی از آن‌ها متناسب با نیازهای پروژه خود استفاده کنید. در واقع استفاده از ابزارهای مدیریت پروژه، به مشخص نمودن وظایف هر یک از اعضای تیم و مهلتی که برای انجام آن دارند، کمک می‌کند؛ این کار بدون استفاده از این ابزارها، کاری بسیار دشوار است و موجب بی‌نظمی در انجام امور مختلف می‌شود. بنابراین اگر اینجایید تا بدانید:

بهترین ابزارهای مدیریت پروژه چیست؟

به خواندن ادامه دهید و آژانس دیجیتال مارکتینگ تاس را تا انتهای این مطلب، همراهی کنید:

حتما مطالعه کنید: دیجیتال مارکتینگ چیست؟ با بازاریابی آنلاین، شاه کسب و کار خود شوید!

بهترین ابزارهای مدیریت پروژه چیست؟

بهترین-ابزارهای-مدیریت-پروژه-چیست؟

همانطور که در مقدمه به آن اشاره نمودیم، ابزارهای مختلفی برای مدیریت پروژه‌های مختلف وجود دارد که به تعیین وظایف هر یک از اعضای تیم و هم‌چنین مهلت مورد نیاز برای انجام هر یک از کارها، کمک شایانی می‌کند. ما در ادامه قصد داریم 4 تا از بهترین ابزارها را که می‌توانید از آن‌ها برای انجام هر چه بهتر پروژه‌های مختلف در زمان معین، استفاده نمایید، معرفی کنیم. این ابزارها عبارتند از:

ترلو (Trello)

یکی از بهترین ابزارهای مدیریت پروژه، ترلو نام دارد که بسیار قدرتمند است. امکانات این ابزار به حدی زیاد است که می‌توان از آن در انواع پروژه‌های کوچک و بزرگ، استفاده نمود.

نکته قابل توجه در رابطه با ترلو، سادگی آن در عین قدرتمندی است. نحوه کار با این ابزار قدرتمند و ساده به این صورت است که تمام کارهای مورد نیاز برای انجام یک پروژه، به شکل کارت در یک لیست، تعریف می‌شوند و می‌توانید هر یک از کارت‌ها را در دسته‌های مخصوص خود، قرار دهید و در زمان مشخص برای انجام هر یک از کارها، اقدام نمایید.

جزئیات مربوط به انجام کارهای مختلف پروژه را نیز می‌توانید به کارت‌ها اضافه نمایید. منظور از جزئیات مربوط به انجام کارها، اطلاعاتی نظیر مهلت انجام کار، اشخاصی که آن را انجام می‌دهند و … می‌باشد. برای مشخص کردن وضعیت پروژه، ترلو بهترین ابزار است و از انجام کارهای تکراری، جلوگیری می‌کند.

هزینه‌های مربوط به استفاده از ترلو برای مدیریت پروژه به این صورت است که برای تعریف 10 پروژه توسط هر فرد، رایگان است و برای تعریف بیش از 10 پروژه در آن باید از نسخه پولی ان استفاده کرد.

آسانا (Asana)

یکی دیگر از بهترین ابزارهای مدیریت پروژه، آسانا نام دارد. از ویژگی‌های بارز این ابزار نیز می‌توان به قدرتمند بودن آن و آسانی استفاده از آن اشاره نمود.

این ابزار برای انجام پروژه‌های گروهی، ابزار بسیار مناسبی است؛ به این صورت که ابتدا مدیر پروژه، یک پروژه ایجاد کرده و سپس وظایف هر یک از اعضای تیم را برای مدیریت بهتر روند کارها به آن اضافه می‌کنند. آسانا از یک جدول زمان‌بندی بهره‌مند است که می‌توان به کارهای مختلف برای انجام پروژه، نظم داد و زمانی را برای تحویل هر یک از کارها، در نظر گرفت.

رابط کاربری این ابزار مدیریت پروژه، بسیار تمیز است و همین امر استفاده از این ابزار را آسان کرده است.

تنها نقطه ضعف آسانا این است که برای انجام پروژه‌های بزرگ، مناسب نمی‌باشد. آسانا دارای نسخه رایگان و پولی است؛ به این صورت که برای استفاده از نسخه رایگان این ابزار می‌توان تا 15 نفر را برای انجام هر پروژه، اضافه نمود. نسخه‌های پولی آسانا در سه دسته مختلف با امکانات متنوعی وجود دارند.

اسلک (Slack)

یکی دیگر از ابزارهای مدیریت پروژه که عنوان جایگزین هوشمند برای ایمیل را به خود اختصاص داده است، اسلک است. یکی از قابلیت‌های خوب این ابزار این است که امکان مکالمه و چت گروهی را برای کاربران، فراهم آورده است.

این ابزار به این جهت که تمامی ارتباطات را سازمان‌دهی کرده و تمام تیم را در کنار هم جمع می‌کند از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

این ابزار نیز دارای دو نسخه رایگان و پولی است که نسخه رایگان آن برای پروژه‌هایی کوچک با تعداد اعضای کم، مناسب است و برای انجام پروژه‌هایی که به امکانات زیادی نیاز دارند باید از نسخه پولی این ابزار استفاده نمود.

تودوایست (Todoist)

تودوایست-(Todoist)

یکی دیگر از بهرین ابزارهای مدیریت پروژه، تودوایست نام دارد. استفاده از این ابزار این امکان را می‌دهد که از کارهایی که باید انجام دهید یک لیست، تهیه نمایید. از این ابزار میتوان برای انجام کارهای مختلفی اعم از کارهای شخصی و شغلی استفاده کرد. پس از تعریف پروژه‌های مختلف در این ابزار مدیریت پروژه، می‌توان کارهای مختلفی را که برای انجام پروژه لازم است را سازماندهی نمود و انجام هر یک از کارها را به فرد متخصص آن بسپارید و برای تحویل آن‎‌ها یک زمانی را در نظر بگیرید.

تودوایست از تم‌های متنوعی بهره‌مند است و می‌توان برای پروژه‌های مختلف از تم‌های مختلف استفاده نمود و سپس وظایف هر یک از اعضای تیم را با جزئیات آن مشخص نمود.

هزینه استفاده از این ابزار برای حداکثر 80 پروژه به طوریکه تعداد اعضای تیم برای هر پرژه، حداکثر 5 نفر باشد، رایگان است. اما دو نسخه پولی از این ابزار وجود دارد که بسته به تعداد اعضای تیم و اندازه پروژه، می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

سخن پایانی

و در نهایت، این هم از بهترین ابزارهای مدیریت پروژه!

سعی کردیم در این مطلب، بهترین ابزارهای مدیریت پروژه را به طور کامل به همراه هزینه استفاده از هر یک، معرفی کنیم. اکنون که با این ابزارها آشنا شدید، می‌توانید از آن‌ها برای انجام پروژه‌های کوچک و بزرگ خود استفاده کنید.

سپاسگزاریم که وقت ارزشمندتان را برای خواندن این مطلب صرف کردید. اگر سؤال و یا تجربه ای در این زمینه دارید، در بخش نظرات با ما و دیگر خوانندگان آموزش‌های دیجیتال مارکتینگ آژانس تاس، به اشتراک بگذارید.

مجید جورکش

علاقه مند به یادگیری و نوشتن در رابطه با سئو و دیجیتال مارکتینگ