همه آنچه نیاز است درباره آپدیت گورخر گوگل بدانید، اینجاست!

همه آنچه نیاز است درباره آپدیت گورخر گوگل بدانید، اینجاست!

به دنبال آموزش آپدیت گورخر گوگل می‌گردید؟ جای درستی را برای خواندن انتخاب کرده‌اید! امروزه، گوگل از الگوریتم‌های بسیار هوشمندی استفاده می‌کند تا بتواند توجه و رضایت کاربران را جلب نماید. الگوریتم‌های گوگل، پیوسته در حال بروزرسانی هستند و در آپدیت‌های جدید خود به نکات بیشتری برای جلب رضایت کاربران، توجه می‌کنند. یکی از الگوریتم‌هایی …

۱۸ بهمن ۱۳۹۹

به دنبال آموزش آپدیت گورخر گوگل می‌گردید؟ جای درستی را برای خواندن انتخاب کرده‌اید! امروزه، گوگل از الگوریتم‌های بسیار هوشمندی استفاده می‌کند تا بتواند توجه و رضایت کاربران را جلب نماید. الگوریتم‌های گوگل، پیوسته در حال بروزرسانی هستند و در آپدیت‌های جدید خود به نکات بیشتری برای جلب رضایت کاربران، توجه می‌کنند. یکی از الگوریتم‌هایی که به تجربه کاربری در فروشگاه‌های اینترنتی، توجه ویژه‌ای دارد، گورخرگوگل است که اخیرا آپدیت آن نیز آمده است و با سایت‌های فروشگاهی که کیفیت مناسبی ندارند، برخورد کرده و آن‌ها را جریمه خواهد کرد؛ به طوریکه از نتایج گوگل، حذف خواهند شد. بنابراین اگر اینجایید تا بدانید:

  • الگوریتم گورخر گوگل چیست؟
  • چگونه دچار جریمه آپدیت گورخر گوگل نشویم؟

به خواندن ادامه دهید و آژانس دیجیتال مارکتینگ تاس را تا انتهای این مطلب، همراهی کنید:

حتما مطالعه کنید: سئو و همه آنچه برای شروع نیاز دارید(برای مبتدی ها+آپدیت 2021)

الگوریتم گورخر گوگل چیست؟

الگوریتم-گورخر-گوگل-چیست؟

الگوریتم گورخر گوگل با هدف حذف تمامی فروشگاه‌های قلابی از نتایج گوگل، پدید آمده است. به بیان دیگر، گوگل با استفاده از این الگوریتم خود، تمامی فروشگاه‌های اینترنتی که از کیفیت خوبی برخوردار نیستند را از نتایج گوگل، حذف خواهد کرد؛ آپدیت گورخر گوگل نیز برای تحقق همین هدف است و این کار را با سخت‌گیری بیشتری نسبت به قبل انجام می‌دهد.

نکته قابل توجه در رابطه با الگوریتم‌ها و آپدیت‌های گوگل این است که ابتدا بر روی وبسایت‌های انگلیسی و فارسی، اعمال می‌شوند و در نهایت بر روی وبسایت‌های فارسی، تاثیر می‌گذارند؛ بنابراین برای اینکه فروشگاه اینترنتی‌تان در آینده به عنوان فروشگاه اینترنتی بی‌کیفیت شناخته نشود و از نتایج گوگل حذف نشود به کیفیت فروشگاه اینترنتی خود توجه داشته باشید.

چگونه دچار جریمه آپدیت گورخر گوگل نشویم؟

برای اینکه کیفیت فروشگاه اینترنتی خود را افزایش دهید لازم است که به یک سری نکات، توجه ویژه‌ای داشته باشید. این نکات عبارتند از:

تولید محتوای باکیفیت برای فروشگاه اینترنتی

آپدیت گورخر گوگل به محتوای فروشگاه اینترنتی، توجه ویژه‌ای دارد؛ بنابراین برای اینکه دچار جریمه این الگوریتم از گوگل نشوید، لازم است که محتوای باکیفیت، تولید نمایید.

بنابراین اول از همه به محتوای وبلاگ سایت خود توجه داشته باشید و سپس، محتوای صفحات مربوط به محصولات فروشگاه اینترنتی خود را نیز با کیفیت خوب، تولید کنید.

توجه به رابط کاربری و تجربه کاربری

رابط کاربری و تجربه کاربری برای کاربران مختلف هر وبسایت مخصوصا فروشگاه‌های اینترنتی بسیار مهم است. این موضوع هم‌چنین برای گوگل نیز بسیار مهم است؛ بنابراین حتما تصاویر محصولات مختلف خود را در سایز و کیفیت مناسب بر روی سایت خود، بارگذاری نمایید.

سعی کنید سایت خود را به نحوی طراحی نمایید که همه چیز در جای مناسب و در دسترس کاربران قرار گیرد.

برای راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی خود، حتما یک سایت Responsive راه‌اندازی نمایید؛ به این معنا که سایت شما در دستگاه‌های مختلف اعم از موبایل، کامپیوتر و … به درستی نمایش داده شود.

استفاده از نشانه‌‌گذاری‌ها

یکی دیگر از نکاتی که آپدیت گورخر گوگل به آن توجه دارد، استفاده از نشانه‌گذاری‌هاست. نشانه‌گذاری‌ها تاثیر خوبی بر سئوی سایت دارد و گوگل با استفاده از آن‌ها راحت‌تر می‌تواند به درک درستی درباره بخش‌های مختلف وبسایت شما اعم از نوع محصول، قیمت، ساختار صفحه و … برسد. هم‌چنین استفاده از نشانه‌گذاری‌ها، اعتبار فروشگاه اینترنتی را برای الگوریتم گورخر گوگل، ثابت می‌نماید.

معرفی محصولات با استفاده از ویدئو

برای تولید محتوای سایت فروشگاهی خود می‌توانید از انواع محتوا مانند ویدئو استفاده نمایید، این موضوع بیانگر این است که شما به مخاطبان خود اهمیت می‌دهید و برای آپدیت گورخر گوگل خوشایند است. هم‌چنین می‌توانید ویدئوهایی را که برای معرفی محصولات سایت خود تهیه نموده‌اید را در آپارات نیز بارگذازی نمایید.

فعال‌سازی چت زنده

یکی دیگر از مواردی که برای آپدیت گورخر گوگل، خوشایند است، فعال‌سازی چت زنده می‌باشد. منظور از چت زنده این است که برای کاربران سایت این امکان فراهم شده باشد تا از این طریق، سوالات خود را بپرسند و در کمترین زمان ممکن به آن‌ها پاسخ مناسب داده شود.

برای این منظور می‌توانید از افزونه‌های مختلفی که به صورت رایگان وجود دارد، استفاده نمایید.

افزایش سرعت سایت

سرعت سایت برای کاربران از اهمیت خاصی برخوردار است، به همین دلیل در آپدیت گورخر گوگل نیز به این موضوع، توجه ویژه‌ای شده است. فروشگاه‌های اینترنتی به دلیل بارگذاری تصاویر زیاد، ممکن است که سرعت کمی داشته باشند، بنابراین حتما برای بهینه‌سازی سایز تصاویر، اقدامات لازم را انجام دهید تا سرعت سایت‌تان افزایش یابد. برای این منظور می‌توانید از سایت‌های نظیر tinypng و یا نرم‌افزار فتوشاپ، استفاده نمایید.

قرار دادن شرایط و قوانین سایت در دسترس مخاطبان

مخاطبان سایت شما باید بتوانند به راحتی و در کمترین زمان ممکن به قوانین سایت شما دست یابند. برای این منظور، لینک صفحات قوانین سایت خود را در بخش‌های مختلف وبسایت خود اعم از فوتر و هدر قرار دهید.

استفاده از درگاه‌های پرداخت معتبر

استفاده-از-درگاه‌های-پرداخت-معتبر

از آنجایی که هدف از راه‌اندازی فروشگاه اینترنی، فروش آنلاین محصولات است، بنابراین لازم است که از درگاه‌های پرداختی معتبر استفاده شود. این کار هم موجب اعتماد و رضایت مشتریان از شما خواهد شد و هم رضایت گوگل و گورخر گوگل را به همراه دارد.

در ایران، درگاه‌های معتبر بانکی و درگاه زرین پال از اعتبار کافی برخوردار هستند و می‌توان از آن‌ها برای جلب رضایت کاربران و آپدیت گورخر گوگل استفاده نمود.

توجه به نظرات و امتیازات کاربران

یکی دیگر از فاکتورهایی که احتمالا آپدیت گورخر گوگل به آن توجه داشته باشد، نظرات کاربران فروشگاه‌های اینترنتی است. بنابراین سعی کنید ک به خوبی به مشتریان و کاربران خود، محصولات و خدمات ارائه دهید تا نظر آن‌ها را به خود جلب نمایید.

و در نهایت …

و در نهایت، این هم از آپدیت گورخر گوگل!

سعی کردیم در این مطلب، سیر تا پیاز آپدیت گورخر گوگل را ساده، کاربردی و خلاصه بیان کنیم. اکنون با توجه به این اطلاعات می‌توانید فروشگاه اینترنتی خود را به گونه‌ای راه‌اندازی نمایید تا گرفتار خشم و جریمه آپدیت گورخر گوگل نشوید.

سپاسگزاریم که وقت ارزشمندتان را برای خواندن این مطلب صرف کردید. اگر سؤال و یا تجربه ای در این زمینه دارید، در بخش نظرات با ما و دیگر خوانندگان آموزش‌های دیجیتال مارکتنیگ آژانس تاس، به اشتراک بگذارید.

مجید جورکش

علاقه مند به یادگیری و نوشتن در رابطه با سئو و دیجیتال مارکتینگ