تگ H1 چیست و چه کاربردی در صفحات وب دارد؟

تگ H1 چیست و چه کاربردی در صفحات وب دارد؟

هر صفحه ای در اینترنت، دارای المان‌ها و بخش‌های مختلفی است که آن‌ها را با نام‌ها و اسامی مختلفی می‌شناسیم که از جمله آن‌ها می‌توان به عنوان، آدرس کوتاه، محتوا، توضیحات متا، عکس و … می‌شناسیم! یکی از این مهم‌ترین المان‌ها و بخش‌ها که برای سئو سایت اهمیت فراوانی دارد، تگ H1 نام دارد! تگ …

۲۳ دی ۱۳۹۹

هر صفحه ای در اینترنت، دارای المان‌ها و بخش‌های مختلفی است که آن‌ها را با نام‌ها و اسامی مختلفی می‌شناسیم که از جمله آن‌ها می‌توان به عنوان، آدرس کوتاه، محتوا، توضیحات متا، عکس و … می‌شناسیم! یکی از این مهم‌ترین المان‌ها و بخش‌ها که برای سئو سایت اهمیت فراوانی دارد، تگ H1 نام دارد! تگ H1 چیست؟

 

 

امروز در این مقاله کوتاه از آژانس دیجیتال مارکتینگ تاس می‌خواهیم به صورت خیلی خلاصه و کوتاه به شما توضیح دهیم که این تگ چیست و چرا نباید بیشتر از یکبار در هر صفحه به کار رود. اگر دوست دارید که صفحات بهینه سازی شده بیشتری در سایت خود داشته باشید، بهتر است که این مقاله را از دست نداده و تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

حتما مطالعه کنید: سئو و همه آنچه برای شروع نیاز دارید(برای مبتدی ها+آپدیت 2021)

تگ H1 یا همان تگ صدر نشین صفحه وب سایت شما

تگ‌های H که در واقع همان HTML Heading Tags هستند به فارسی ما آن‌ها را تگ‌های تیتر معنی کرده از جنبه نگارشی در محتوا به ما کمک می‌کنند که محتوای خود را بخش بندی کرده و از آن برای شاخص بندی استفاده کنیم. در تصویر زیر شما می‌توانید جایگاه مهم‌ترین تگ تیتر که در واقع همان تگ H1 است را مشاهده کنید:

تگ-H1-یا-همان-تگ-صدر-نشین-صفحه-وب-سایت-شما

شما مجاز هستید، فقط و فقط یکبار از این تگ یکبار در سایت خود استفاده کنید در غیر این صورت به ساختار سئو سایت خود ضرر می‌زنید و مشکلات متعددی برای سایت خود ایجاد می‌کنید. در ادامه بیشتر به این موضوع می‌پردازیم تا ساختار آن برای شما شفاف تر شود.

تاثیر تگ H1 بر روی سئو سایت چقدر است؟

شما می‌توانید هرچقدر که دلتان می‌خواهد از هدینگ 1 برای سئو سایت خود بهره بگیرید، اما همانطور که حدس می‌زنید، این کار اصلا اصولی نیست! شما باید یک تگ H1 برای سایت خود انتخاب کرده که دارای خصوصیات زیر باشد:

  • موضوع محتوا، مقاله و مطلب شما را به شیوه و شکل جذابی برساند!
  • کوتاه یا بلند نباشد! حد وسط را در نظر بگیرید!
  • از کلمات کلیدی در آن به شکل هوشمندانه ای استفاده شده باشد
  • جذاب باشد به شکلی که مخاطب را ترغیب کند که محتوا را مطالعه کنند

چگونه متوجه شویم در یک صفحه، چه تگ‌هایی به کار رفته‌است؟

راه‌های مختلفی برای این کار وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به استفاده از خاصیت Inspect Element اشاره کرد. راه آسانتر استفاده از افزونه MozBar در Chrome است که می‌توانید آن را به صورت رایگان دانلود کنید. با این روش‌ها شما می‌توانید متوجه شوید که در هر صفحه چند بار از تگ H1 استفاده شده‌است.

نتیجه‌گیری: اصولی کار کنید تا نتیجه اصولی ببینید

 

به دنبال حضور در اولین نتایج گوگل هستید؟
ما بالاترین جایگاه های نتایج جستجو را برای شما تصاحب می کنیم !
از اینجا شروع کنید

 

در هر زمینه ای باید قوانین و اصول را بدانید. شما با اصولی کار کردن و یادگیری قواعد و یا کمک گرفتن از یک کارشناس که خدمات سئو ارائه می‌دهد، می‌توانید وبسایت خود را بهبود ببخشید و نتیجه کار خود را به صورت اصولی مشاهده کنید.

نظر شما در مورد تگ H1 چیست؟ چه اطلاعاتی در این زمینه دارید؟ در این رابطه می‌توانید اطلاعات و دانسته‌های خود را با ما و دیگر افراد در این حوزه به اشتراک بگذارید!

مجید جورکش

علاقه مند به یادگیری و نوشتن در رابطه با سئو و دیجیتال مارکتینگ