تعداد مناسب پست اینستاگرام برای حساب های تجاری چند تاست؟

تعداد مناسب پست اینستاگرام برای حساب های تجاری چند تاست؟

گرچه پست گذاشتن در حساب شخصی اینستاگرام آن قدر جذاب است که می توانیم تمام روز به آن مشغول شویم اما برای حساب های تجاری و بیزنسی همه چیز فرق می کند. اگر قصدتان از داشتن یک حساب، کسب درآمد است بایستی دقت بیشتری در تصمیماتتان به خرج دهید تا نتیجه خوبی را رقم بزنید. …

۱۳ خرداد ۱۴۰۰

گرچه پست گذاشتن در حساب شخصی اینستاگرام آن قدر جذاب است که می توانیم تمام روز به آن مشغول شویم اما برای حساب های تجاری و بیزنسی همه چیز فرق می کند. اگر قصدتان از داشتن یک حساب، کسب درآمد است بایستی دقت بیشتری در تصمیماتتان به خرج دهید تا نتیجه خوبی را رقم بزنید. در این مقاله از آژانس دیجیتال مارکتینگ تاس به تعداد پست هایی که باید در اینستاگرام منتشر شود می پردازیم.

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید: آموزش تحلیل داده های اینستاگرام

 حساب های تجاری روزانه چند پست بایستی منتشر کنند؟

 

“چند بار باید در هفته ارسال کنم؟” “آیا حساب من نیاز به ارسال هر روزه دارد؟” “آیا ممکن است بیش از حد پست کنم؟”این سوالات برای دارندگان حساب های تجاری آشناست.

و نمی توان ایرادی به آن گرفت چرا که شنیده های حقیقی و غیرحقیقی این روزها آن قدر زیاد است که برخی ممکن است ندانند چه درست اسست و چه غلط.

تقریباً همه افرادی که درباره بازاریابی شبکه های اجتماعی پست می گذارند ، این نوع قانون را مطرح می کنند. “یک بار در روز ارسال کنید ، در غیر اینصورت این کار را در اینستاگرام انجام نمی دهید زیرا الگوریتم شما را دوست ندارد.”

گرچه تمام این ادعا درست نیست اما در این قانون واقعیتی وجود دارد: شما باید به طور منظم در اینستاگرام پست بگذارید. منظورم این نیست که هرروز یک بار پست بگذارید و دیگر هیچ! بلکه می گویم به جای این که یک بار چندین پست بگذارید و تا مدتی از شما خبری نباشد براساس چیزی که کسب و کار شما لازم دارد بایستی ریتمی تعیین کنید و به آن مقید باشید.

 

 

شما می توانید برای افزایش فالوور و همچنین برنامه ریزی برای پیشرفت پیجتان از خدمات مدیریت پیج اینستاگرام تاس استفاده کنید

 

تعداد مناسب پست اینستاگرام توهم است!

وقتی در اینستاگرام پست می گذارید ، پست شما به قسمت کوچکی از مخاطبان شما نشان داده می شود. اگر این قسمت کوچک با محتوای شما تعامل خوبی با پست برقرار کنند این جامعه گسترده تر می شود. یعنی نسبت تعامل بالا باعث می شود پست شما به اکسپلور راه پیدا کند و افراد بیشتری آن را ببینند.

در واقع اینستاگرام تمرکز را روی محبوبیت شما میان مخاطبان خودتان می گذارد. و سپس از روی آن تصمیم می گیرد. اما نکته اینجاست که برخی موارد مشخص در بالا رفتن میزان تعامل مخاطب شما تاثیر دارد که یکی از آن ها فرکانس ارسال است. یعنی ریتم پست گذاشتن شما باعث بالا و پایین رفتن نرخ تعامل می شود.

زیرا هرچه بیشتر ارتباط برقرار کنید ، مخاطبان شما بیشتر به دیدن محتوای شما عادت می کنند و احتمالاً بیشتر با شما تعامل برقرار می کنند. اگر مخاطبان شما با دیدن شما به طور منظم در فید خود آشنایی دارند ، لازم نیست به خاطر بیاورند شما کی هستید ، چه کاری انجام می دهید ، چرا شما را دنبال کرده اند ، پست شما چیست.

افزایش تعامل کاربران در شبکه های اجتماعی

 

 

با ارسال منظم پست ، اصطکاک بین خود و مخاطبان خود را از بین می برید. به خاطر داشته باشید که پیروان شما صدها حساب را دنبال می کنند. آنها لزوماً نمی دانند شما چه کسانی هستید و چه کاری انجام می دهید.

 

اگر به طور منظم پست می گذارید ، مجبور نیستند این تلاش را به خاطر بسپارند که چرا محتوای شما برای آنها ارزشمند است.

 

چرا رعایت یک قانون “ارسال یک بار در روز” اشتباه است؟

هنگام ارسال پست در اینستاگرام ، باید محتوای با کیفیتی ارائه دهید که برای مخاطبان شما ارزش دارد.

و یک پست با کیفیت بدون وقت گذاشتن تهیه نمی شود. بعضی اوقات ، شما چیز ارزشمندی برای گفتن ندارید. اصلاً شاید مریض باشید یا کل روز روی یک پروژه سنگین کارکرده باشید و یا اصلا خبر تازه و محتوای ارزشمندی ندارید. بنابراین مجبور نیستید که هرروز پست بگذارید تا از قافله عقب نمانید و کیفیت را فدای کمیت کنید.

 

بهتر است اصلاً پست نگذارید تا اینکه یک تصویر کسل کننده با کپشن خسته کننده ارسال کنید. بله این که هرروز و بی وقفه پست خوب بگذارید خیلی هم عالیست اما همیشه بپرسید کاری که می کنم چه نتیجه ای دارد؟

پست بی کیفیت به خوبی تعامل  نخواهد گرفت ، به این معنی که کمتر در معرض دید قرار می گیرد. البته ، این پایان جهان نیست ، اما انجام این کار چه فایده ای داشت؟ شما مطلبی ارسال کردید که خیلی با ارزش نبود. مخاطبان شما با آن درگیر نشدند. توسط الگوریتم اینستاگرام مورد توجه قرار نگرفت ، بنابراین همه آن را نمی دیدند. پست عملکرد کمتری داشت.

در نتیجه شما با این پست فقط وقتتان را هدر دادید، عده کمی آن را دیدند و شایداز کیفیت محتوای شما ناامید شدند و آمار مربوط به تعاملتان هم پس رفت کرد!

من حتی قصد ندارم در مورد این موضوع صحبت کنم که داشتن پستی که عملکرد کمتری داشته باشد می تواند ناامید کننده باشد و در اعتماد به نفس شما تأثیر بگذارد. همه ما می دانیم که نباید به آن اهمیت دهیم ، اما همه ما این کار را می کنیم.

 

شما می توانید برای افزایش فالوور و همچنین برنامه ریزی برای پیشرفت پیجتان از خدمات مدیریت پیج اینستاگرام تاس استفاده کنید

 

فقط وقتی پست بگذارید که حرفی برای گفتن داشته باشید!

قانون اینستاگرام جذابیت و مفید بودن است. اگر قرار است پستی بگذارید تا پستی گذاشته باشید هیچ اعتباری دریافت نخواهید کرد. حالا اگر نظرتان این است که با مساله ای که در ابتدا به آن اشاره کردیم تضاد دارد باید توضیحات بیشتری بدهیم.

برنامه ای را مشخص کنید که می دانید می توانید به آن پایبند باشید. این می تواند پنج بار در هفته ، یک بار در روز ، 14 بار در روز باشد. مهم نیست چیزی که مهم است این است که شما به آن پایبند باشید و با حفظ چنین برنامه ای احساس راحتی کنید.

هر وقت ایده خوبی برای یک پست دارید ، آن را در اسرع وقت ایجاد کنید. سپس آن را طوری تنظیم کنید که با برنامه تعریف شده شما مطابقت داشته باشد. برای این کار می توانید از ابزارهایی مانند Later یا Buffer استفاده کنید.

یعنی روزهایی که خلاقیت و ایده پردازی شما در اوج است، لیست موضوع تهیه کنید و از قبل برنامه پست های جذاب را برای آینده بنویسید و کمی زودتر اقدام به تهیه پست ها کنید. سپس آن ها را در ابزارهای گفته شده تنظیم کنید تا در زمان موردنظرتان به صورت خودکار ارسال شوند.

تعداد مناسب پست اینستاگرام در ابزار buffer

با پیروی از این روش ، در نهایت با یک اینستاگرام نیمه اتوماتیک مواجه خواهید شد که احساس کار نسبت به قبل بسیار کمتر است. محتوای شما بهتر خواهد بود و همچنین عملکرد بهتری خواهد داشت.

 

در نهایت باید بگویم که دست از سر باور غیر واقعی، فرکانس مطلوب پست در اینستاگرام بردارید. تنها قانونی که در این زمینه وجود دارد ارسال منظم پست جذاب است. و هیچ تعداد به خصوصی وجود ندارد و هیچ کس نمی تواند به شما عدد بدهد.

اما میانگین پست گذاشتن حساب های تجاری موفق بین دوبار در هفته تا دوبار در روز است.

همچنین استوری ها و لایو ها و سایر ویژگی های اینستاگرام مثل نظرسنجی ها می توانند به شما کمک کنند تعامل خود را افزایش بدهید و بیشتر در ذهن مخاطبان جای بگیرید.

هرروز برچسب های بیشتری به اینستاگرام اضافه می شوند و خوب است که هرروز برای موارد جذابی که از قبل در اتاق فکر های تیم دیجیتال مارکتینگ خود به آن فکر کرده اید نظر سنجی، پرسش و پاسخ و مواردی از این قبیل را بگذارید.

به طور معمول کسب و کارها با ایجاد حس رقابت در استوری های رای گیری تعامل را حفظ می کنند.

 

جمع بندی

در این مقاله خواندید که این استراتژی و نظم در پست گذاری است که اهمیت دارد نه تعداد پست ها! اگر سوالی درباره این موضوع دارید می توانید در بخش نظرات زیر همین پست از ما بپرسید. در صورت تمایل می توانید از همین قسمت تجربیات خود را با سایر کاربران به اشتراک بگذارید. فراموش نکنید که برای تمامی خدمات بازاریابی از طریق شبکه های اجتماعی از جمله مدیریت پیج اینستاگرام می توانید روی همکاری تیم تاس حساب کنید.

 

نعیمه نخعی

نعیمه می‌نویسد، مباحث پیچیده مارکتینگ را ساده می‌نویسد تا همه بتوانند به سادگی حرفه‌ای شوند!