چطور به استوری اینستاگرام موزیک اضافه کنیم؟

اگر در اینستاگرام فعال هستید در بسیاری از صفحات به خصوص صفحه‌ی اینفلوئنسرها، دیده‌اید که روی استوری اینستاگرام موزیک‌های زیبا و با کیفتی پخش می‌شود. شاید با پخش کردن موزیک از پلیر گوشی موبایل و نگه داشتن دکمه ضبط، امتحان هم کرده باشید، اما کیفیت مطلوب را ندیده باشید. در این مقاله از آژانس دیجیتال …

پخش آهنگ در استوری اینستاگرام

اگر در اینستاگرام فعال هستید در بسیاری از صفحات به خصوص صفحه‌ی اینفلوئنسرها، دیده‌اید که روی استوری اینستاگرام موزیک‌های زیبا و با کیفتی پخش می‌شود. شاید با پخش کردن موزیک از پلیر گوشی موبایل و نگه داشتن دکمه ضبط، امتحان هم کرده باشید، اما کیفیت مطلوب را ندیده باشید. در این مقاله از آژانس دیجیتال مارکتینگ تاس به آموزش روش اضافه کردن موزیک به استوری اینستاگرام و نکات و ترفندهای آن خواهیم پرداخت. تا انتهای مطلب با ما همراه باشید و بخوانید:

  • چطور به استوری اینستاگرام موزیک اضافه کنیم؟
  • نکات و ترفندهای موزیک در استوری اینستاگرام

 

پیشنهاد می‌کنیم مطالعه کنید:

جدیدترین الگوریتم‌های اینستاگرام در سال ۲۰۲۱

 

مدتی است که اینستاگرام ویژگی‌ها و قابلیت‌های جذابی به کاربران ارائه می‌کند تا سکان شبکه‌های اجتماعی را هم چنان در دست حفظ کند. ویژگی اضافه کردن آهنگ به تصاویر و ویدیوهایی که در استوری منتشر می‌شود، با وجود محدودیت‌ها و شروط و قوانین ویژه‌ای ارائه شده است. در این مقاله روش راه‌اندازی و ترفندهای موسیقی اینستاگرام را بررسی خواهیم کرد:

 

به دنبال موفقیت ۱۰۰٪ در اینستاگرام هستید؟
موفقیت برند شما در شبکه های اجتماعی را تضمین خواهیم کرد.
از اینجا شروع کنید

 

روش اضافه کردن موزیک به استوری اینستاگرام

برای این کار لازم است مراحل زیر را به ترتیب طی کنید:

۱. اینستاگرام را به آخرین نسخه به روزرسانی کنید.

۲. از قسمت برچسب‌ها منوی کشویی را باز کنید.

۳. از این قسمت می‌توانید به آرشیوهای موزیک دسترسی داشته و موزیک مورد نظر خود را جستجو کنید.

۴. در قسمت “For You” می‌توانید در دسته‌بندی ها بگردید و موزیک موردعلاقه خود را بیابید.

۵. پس از انتخاب موسیقی روی کلید Done ضربه بزنید.

۶. اگر مایل نیستید همه استوری شما را ببینند آن را در Close friends و در غیر این صورت برای همه منتشر کنید.

۷. با ضربه زدن روی برچسب موزیک و play/pause می‌توانید آهنگ را متوقف کنید.

روش اضافه کردن آهنگ به استوری اینستاگرام

پس از انجام این مراحل لازم است به چند نکته توجه کنید:

نکته۱: اگر حساب کاربری اینستاگرام شما بیزنس اکانت باشد، ممکن است در دسترسی به برخی موزیک‌ها محدودیت داشته باشید و تنها بتوانید از موزیک‌هایی که کپی رایت آن‌ها با مبلغ پرداختی رعایت می‌شود استفاده کنید. بسیاری از کاربران با حساب کاربری تجاری عدم دسترسی به برچسب موزیک را گزارش کرده‌اند!

نکته۲: در استوری‌های تبلیغاتی نمی‌توانید موزیک، گیف و بیش از یک برچسب استفاده کنید.

نکته ۳: اگر موزیکی که انتخاب کرده‌اید را دوست ندارید نیازی نیست از ابتدا شروع کنید. در همان صفحه‌ی ویرایش از بالای صفحه و بین آیکون رنگ و علامت تعجب، جایی که عکس کاور موسیقی درج شده است ضربه بزنید و موزیک جایگزین را انتخاب کنید.

نکته ۴: برچسب موزیک در اینستاگرام صرفا برای انتشار در ۱۵ ثانیه و شنیدن به صورت آنلاین طراحی شده است. از آن جایی که دانلود رایگان موسیقی خلاف کپی رایت است، نمی‌توان موزیک کامل را از آرشیو اینستاگرام دانلود کرد.

 

چرا نمی‌توانم به استوری اینستاگرام موزیک اضافه کنم؟

ممکن است محدودیت دسترسی به دلیل آپدیت نبود اپلیکیشن مورد استفاده شما اتفاق افتاده باشد. پیش از هر اقدامی مطمئن شوید که آخرین نسخه ارائه شده برای سیستم عامل خود را نصب کرده‌اید.

به طورکلی ویژگی اضافه کردن موزیک به استوری اینستاگرام در برخی کشورها از جمله ایران با محدودیت مواجه است. ممکن است با کندی بارگزاری یا عدم دسترسی به آلبوم‌های موسیقی مواجه شوید. برای دسترسی به آرشیو موزیک اینستاگرام در ایران بایستی از فیلتر شکن کمک بگیرید.

بهترین مقاصدی که می‌توانید انتخاب کنید فرانسه، آلمان، نیوزلند، امریکا و انگلیس هستند. طبق گزارش‌ها اینستاگرام کاربران این محدوده‌ها خطاهای بسیار کمتری از موزیک اینستاگرام گزارش کرده‌اند.

امکان دیگری که وجود دارد این است که هوش مصنوعی اینستاگرام تشخیص داده باشد که شما در حال تبلیغ یک برند هستید. تبلیغات برند در استوری اینستاگرام به خودی خود مشکلی به حساب نمی‌آید. اما برای این دست تبلیغات حق استفاده از موزیک، برچسب و گیف‌های اینستاگرام را ندارید. چرا که با موازین بی‌طرفی این شبکه اجتماعی در تناقض است.

ترفندهای موزیک در استوری اینستاگرام

کار شما با یادگیری روش قراردادن موزیک روی تصاویر تمام نمی‌شود. ترفندهایی وجود دارند که دست شما را برای حرفه‌ای تر عمل کردن، باز می‌کنند. تا بتوانید  استایل، رنگ، زمان پخش و … را به طور کامل تنظیم کنید:

ترفند ۱: لیریک یا متن ترانه

اگر برای موزیکی که انتخاب کرده‌اید متن ترانه تعریف شده باشد به صورت پیش فرض روی صفحه استوری‌تان قرار خواهد گرفت. برای تغییر فونت یا استایل می‌توانید روی متن ضربه بزنید و استایل و رنگ مورد نظر خود را انتخاب کنید. برای پنهان کردن متن می‌توانید روی آیکون ویدیو ضربه بزنید. پس از آن فقط نام آلبوم، ترانه و هنرمند روی استوری شما نمایش داده می‌شود. پس از ثبت تغییرات روی کلید Done ضربه بزنید. با نگه داشتن و کشیدن می‌توانید اندازه و محل نمایش متن ترانه را نیز انتخاب کنید.

پنهان کردن متن ترانه در استوری اینستاگرام

 

ترفند ۲: پخش کردن قسمت دلخواه از موزیک

طول موزیک‌هایی که انتخاب می‌کنید عموما بالای یک دقیقه هستند. درحالی که در استوری اینستاگرام تنها می‌توانید ۱۵ ثانیه از آن را پخش کنید. برای این که بتوانید ۱۵ ثانیه منتخب خود را روی استوری قرار بدهید، کافی است از اسلایدر مستطیل شکلی که در پایین صفحه قرار دارد استفاده کنید. همانطور که در تصویر بالا می‌بینید با کشیدن مستطیل نارنجی رنگ به سمت چپ و راست می‌توانید تعیین کنید آهنگ عقب‌تر یا جلوتر برود.

 

به دنبال موفقیت ۱۰۰٪ در اینستاگرام هستید؟
موفقیت برند شما در شبکه های اجتماعی را تضمین خواهیم کرد.
از اینجا شروع کنید

 

ترفند ۳: تغییر زمان پخش شدن موزیک

در استوری اینستاگرام حداکثر ۱۵ ثانیه می‌توانید موزیک پخش کنید. اگر زمانی کم‌تر از این مدنظر شماست می‌توانید روی آیکون دایره‌ای در پایین صفحه که روی آن به طور پیش فرض عدد ۱۵ درج شده است، ضربه بزنید و زمان را کاهش دهید.

ترفند ۴: حذف برچسب از استوری بدون حذف موزیک

ممکن است آیکون برچسب موسیقی در استوری شما باعث دور شدن از موضوع شود یا تصویری که انتخاب کرده‌اید را خدشه دار کند. برای این که از شر این برچسب خلاص شوید اما همچنان موسیقی را نگه دارید، یک راه ساده و بامزه وجود دارد. برچسب را با دو انگشت نگه دارید و اندازه اش را آنقدر کوچک کنید تا دیده نشود و به کورترین نقطه تصویر متصل کنید!

ترفند ۵: پیدا کردن موزیک استوری دیگران

ممکن است موزیکی را در استوری افراد دیگر بشنوید و راغب شوید آن را پیدا کرده یا در استوری خودتان قرار دهید. اگر این فرد از ترفند ۴ استفاده نکرده باشد، می‌توانید با ضربه زدن روی متن ترانه یا برچسب موزیک در استوری آن‌ها نام آهنگ، آلبوم و هنرمند را ببینید. در غیر این صورت روی گزینه Try Music in Your Story ضربه بزنید و موزیک را به استوری خود اضافه کنید یا این که بدون منتشر کردن به طور کامل آن را گوش بدهید.

ترفند ۶: اضافه کردن افکت به استوری موزیک

برای تمام استوری هایی که موزیک دارند می‌توانید از افکت‌های ویژه اینستاگرام استفاده کنید و تصویر یا ویدیو را زیباتر کنید. کافی است مطابق تصویر روی آیکون افکت کلیک کنید و با کشیدن گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید.

افکت در استوری اینستاگرام

اگر موفق نشدید از این روش روی تصاویر و ویدیوهایی که در استوری منتشر می‌کنید موزیک قرار بدهید و نکات و ترفندها هم برایتان مفید واقع نشد، می‌توانید از روش دستی استفاده کنید. گرچه این روش اصولی نیست و ممکن است کیفیت پایین صدا و ادغام شدن موزیک با صدای محیط و مشکلات این چنینی رو به رو شوید. موزیک مورد نظر را از پلیر گوشی موبایل پخش کنید و کلید ضبط را نگه دارید. یا این که از حالت handsfree استفاده کنید.

جمع بندی

در این مطلب هر آن چه که بایستی درباره موزیک استوری اینستاگرام و  ترفندها و نکات آن می‌دانستید، با شما به اشتراک گذاشتیم. اگر هنوز سوالی در ذهن شما باقی مانده که ما پاسخی برای آن ارائه نکرده‌ایم، می‌توانید از بخش نظرات برایمان ارسال کنید. همچنین فراموش نکنید که یکی از فعالیت‌های تخصصی تیم مارکتینگ تاس، بازاریابی شبکه‌های اجتماعی است. و برای دریافت کلیه خدمات مشاوره، دریافت استراتژی و مدیریت پیج اینستاگرام می‌توانید روی تاس حساب کنید.

به دنبال موفقیت ۱۰۰٪ در اینستاگرام هستید؟
موفقیت برند شما در شبکه های اجتماعی را تضمین خواهیم کرد.
از اینجا شروع کنید