چطور کپشن و کامنت‌های اینستاگرام را کپی کنیم؟

به طور کلی اینستاگرام امکان کپی کردن کپشن‌ها برای تمام دستگاه‌های اندروید، آی او اس و دسکتاپ را بسته است چون به نظرش همه پتانسیل استفاده سوذجویانه را دارند،مگر این که خلافش ثابت شود. ما در این مطلب به شما روش کپی کردن کپشن در اینستاگرام را یاد می‌دهیم، چون به نظرمان مخاطبان تاس از …

کپی کردن کپشن در اینستاگرام

به طور کلی اینستاگرام امکان کپی کردن کپشن‌ها برای تمام دستگاه‌های اندروید، آی او اس و دسکتاپ را بسته است چون به نظرش همه پتانسیل استفاده سوذجویانه را دارند،مگر این که خلافش ثابت شود. ما در این مطلب به شما روش کپی کردن کپشن در اینستاگرام را یاد می‌دهیم، چون به نظرمان مخاطبان تاس از هر تکنیکی در راستای اهداف شرافتمدانه و مثبت استفاده می‌کنند، مگر این که خلافش ثابت شود. پس تا انتهای مطلب همراه آژانس دیجیتال مارکتینگ تاس باشید و بخوانید:

روش اول کپی کردن کپشن اینستاگرام: اپلیکیشن موبایل + مرورگر

در این روش هیچ فرقی نمی‌کند که از کدام دستگاه استفاده می‌کنید. چه موبایل اندرویدی داشته باشید چه آیفون چه هر سیستم عامل دیگری، کافی است برنامه اینستاگرام را باز کنید و مراحل زیر را طی کنید:

 • به صفحه مورد نظر خود در اینستاگرام بروید و پست مورد نظر را پیدا کنید. 
 • روی علامت سه نقطه که در بالای هر پست وجود دارد ضربه بزنید. 
 • از منوی باز شده گزینه‌ی ‘Copy Link’  را انتخاب کنید و روی آن ضربه بزنید. 
 • در این مرحله URL پست شما روی کلیپ بورد دستگاهتان کپی می‌شود. 
 • در فضای مشترکی بین موبایل و دستگاه دسکتاپ خود بروید. ( پیامرسان هایی که روی هردو دستگاه فعال هستند یا چیزی شبیه به این)
 • در محیط نوشتاری مثل پیام واتساپ صفحه را لمس کنید و چند ثانیه نگه دارید. 
 • روی گزینه Paste یا چسباندن ضربه بزنید. URL در دستگاه مقصد یعنی دسکتاپ کپی می‌شود.
 • روی URL ضربه بزنید و آن را در مرورگر دسکتاپ باز کنید. 
 • در این مرحله پست اینستاگرام در فضای مرورگر دسکتاپ نمایش داده می‌شود. ممکن است لازم باشد با دسکتاپ هم به صفحه اینستاگرام خود وارد شوید. 
 • موس را روی کپشن ببرید و مانند هر کپی پیست دیگری، بخش موردنظر خود را کپی کنید. 
 • کار تمام است. اگر دستگاه دسکتاپ متعلق به خودتان نیست فراموش نکنید از حساب کاربری خود خارج شوید. 

ممکن است آپدیت جدید کروم به شما اجازه کپی را ندهد. در این صورت از مرورگر دیگری استفاده کنید. اگر بازهم جواب نگرفتید به روش دوم و سوم در همین پست مراجعه کنید.

 

روش اول کپی کردن کپشن در اینستاگرام

روش دوم : کپی کردن کپشن اینستاگرام از دسکتاپ در موبایل

در حالتی که نتوانید از کروم برای کپی کردن متن موردنظر خود استفاده کنید می‌توانید از این روش کمک بگیرید. اگر اینستاگرام شما فقط روی نسخه دسکتاپ فعال است مشکلی نیست. اینستاگرام را در دسکتاپ باز کنید و به حساب کاربری خود وارد شوید. در این قسمت از اینستاگرام بخواهید نسخه موبایلی را ـ اگر فعال است‌ ـ Discard کند و فقط روی دسکتاپ فعال باشد.

 

بعد صفحه مورد نظر را به صورت یک صفحه وب معمولی در یک تب بازکنید. حالا بدون این که وارد نسخه نصبی بشوید، پست مورد نظر را در محیط مرورگر باز کنید. روی دکمه منوی سه نقطه ای در گوشه سمت راست بالای تلفن خود ضربه بزنید و روی “Desktop Site” ضربه بزنید. متن را به روشی که در قسمت قبلی توضیح دادیم انتخاب و کپی کنید و در محل مورد نظر خود جای گذاری کنید.

برای این که بتوانید کامنت‌های یک پست را هم کپی کنید می‌توانید از کروم استفاده کنید. کروم دسکتاپ را باز کنید و Instagram.com را وارد کنید. همانطور که توضیح داده شد به پست موردنظرتان بروید و نظرات را کپی کنید. ممکن است فضای اینستاگرام در مرورگر با ابعاد خیلی کوچکی باز شود. که در این صورت از Zoom in استفاده کنید. یا با فشردن کلید CTRL همزمان اسکرول موس را به بالا بچرخانید.

کامنت موردنظر را  کپی کنید و در محل موردنظر جای گذاری کنید. حالا مثل یک متن ساده آن را از طریق پیام رسان‌ها به محیط موبایل وارد کنید. و در جایی که می‌خواستید استفاده کنید، بچسبانید.

به دنبال موفقیت ۱۰۰٪ در اینستاگرام هستید؟
موفقیت برند شما در شبکه های اجتماعی را تضمین خواهیم کرد.
از اینجا شروع کنید

روش سوم : از یک برنامه OCR در تلفن خود استفاده کنید

اگر احساس خاصیت ماجراجویانه دارید ، سعی کنید با استفاده از فناوری OCR ، نتایج دلخواه خود را بدست آورید. ممکن است روند کار به اندازه روش‌های وب اینستاگرام ساده نباشد ، اما نتیجه آن بسیار ارزشمند است.

 

 • مرحله 1: برنامه اینستاگرام خود را باز کنید. به پستی که می خواهید عنوان آن را کپی کنید بروید. یا نظری را که می خواهید کپی کنید باز کنید.
 • مرحله 2: از صفحه عکس بگیرید که زیرنویس یا نظری را که می خواهید کپی کنید نشان می دهد.
 • مرحله 3: برنامه Google Photos را باز کنید.
 • مرحله 4: در برنامه Google Photos روی تصویر صفحه ای که در بالا گرفتید ضربه بزنید تا برنامه باز شود. نظر یا عنوان باید قابل مشاهده باشد.
 • مرحله 5: اکنون ، در ردیف پایین به دنبال دکمه Google Lens بگردید. روی آن ضربه بزنید تا با هوش مصنوعی Google تماس بگیرید. برنامه همه متن هایی را که می توانید فقط در چند ثانیه انتخاب کنید برجسته می کند.
 • مرحله 6: گوگل تمام متن موجود در تصویر را برای شما برجسته می کند که می توانید برای کپی انتخاب کنید.
 • مرحله 7: متنی را که می خواهید کپی کنید انتخاب کنید. می توانید به بالا و پایین بروید و تمام متن موجود برای انتخاب را مشاهده کنید. بنابراین ، برای مشاهده زیرنویس به بالا اسکرول کنید و سپس برای انتخاب متن زیرنویس ضربه بزنید و نگه دارید. اکنون ، نشانگرها را تنظیم کنید تا متن مورد نیاز شما انتخاب شود.

پس از انتخاب متن ، روی دکمه کپی متن ضربه بزنید. کپشن اینستاگرام را در Google Photos کپی کنید. البته تصاویر گوگل فقط گزینه پیشنهادی ماست. از هر ابزار دیگری که بتواند از روی تصویر اسکن بگیرد و متن را در اختیارتان قرار دهد هم می‌توانید استفاده کنید . به طور مثال اگر Google photos برایتان کار نکرد می‌توانید Adobe Scan را دانلود و استفاده کنید.

استفاده از اسکرین شات برای کپی کپشن اینستاگرام

روش چهارم: کپی کردن کپشن زبان اصلی به زبان مدنظر

اگر پستی که در اینستاگرام مدنظر شماست، به زبانی مثلا زبان انگلیسی نوشته شده است. و شما در نظر دارید پس از کپی کردن کپشن آن را ترجمه و سپس استفاده کنید، دست نگه دارید! یک روش ساده تر و کوتاه تر برای کپی کردن و ترجمه همزمان وجود دارد:

در ابتدا اینستاگرام را روی موبایل یا دسکتاپ ( هیچ فرقی نمی‌کند) باز کنید و به پست مورد نظر بروید.

 • در موبایل از کپشن  اسکرین شات مستقیم بگیرید. در دسکتاپ از ابزارهایی مثل Snipping tool یا Snip & Sketch استفاده کنید و از صفحه مورد نظر عکس بگیرید. 
 • به گوگل ترنسلیت یا مترجم گوگل بروید. 
 • در پایین قسمتی که معمولا نوشته خود را تایپ یا کپی می‌کنید توجه کنید. 
 • روی آیکون دوربین ضربه بزنید و تصویر موردنظرتان را آپلود کنید. 
 • قسمت هایی از متن که می‌خواهید کپی و سپس ترجمه شوند را در نسخه موبایلی با دست لمس کنید تا سایه روشنی در آن ظاهر شود. 
 • در نسخه دسکتاپ مترجم گوگل با موس کلیک کنید و قسمت مورد نظر از متن را انتخاب کنید. 
 • روی فلش یا کلید اینتر ضربه بزنید. 
 • یکی دوثانیه بعد در قسمت سمت چپ کپی متن به زبان اصلی ظاهر می‌شود و ترجمه در سمت راست. هرکدام که لازم دارید را کپی و پیست کنید. 

توجه داشته باشید که بعد از کپی شدن متن زبان اصلی می‌توانید هر زبانی که می‌خواهید متن به آن ترجمه شود را از سمت راست انتخاب کنید. حتی چند زبان را پشت سرهم انتخاب کنید. گوگل ترنسلیت یک ابزار هوش مصنوعی است و علیرغم تمام قدرتمندی هایش هنوز نمی‌تواند با فرایندهای تطبیق زبانی انسانی رقابت کند. پس بهتر است بعد از دریافت متن ترجمه خودتان هم آن را بررسی کنید.

به دنبال موفقیت ۱۰۰٪ در اینستاگرام هستید؟
موفقیت برند شما در شبکه های اجتماعی را تضمین خواهیم کرد.
از اینجا شروع کنید

 

روش پنجم: از یک وب سایت OCR در رایانه شخصی استفاده کنید

اگر نمی‌توانید یا حتی نمی‌خواهید برنامه های اسکن تصاویر و تبدیل به متن را نصب کنید هیچ غصه نخورید. خوشبختانه با کمک فضاهای ابری بسیاری از نرم‌افزارها را می‌توان بدون نصب کردن و با استفاده از اینترنت استفاده کنید. در این مورد می‌توانید به  وب سایتی به نام onlineocr.net مراجعه کنید و برای اسکن از آن استفاده کنید. اگر این ابزار هم برایتان کار نکرد عبارت Online photo texts scanner را جستجو کنید و ببینید چقدر گزینه دارید!

بسته به سایتی که در آن اقدام به اسکن می‌کنید ممکن است به کلیدهایی نظیر Scan یا Convert یا گزینه‌های مشابه بربخورید. بنابراین باقی مراحل به عهده خودتان است و به ابزار انتخابی تان بستگی دارد. تصویر صفحه را مثل روش‌های قبل اسکن کنید و متن خروجی را کپی کنید. همین!

 

نحوه چسباندن عنوان

برنامه اینستاگرام خود را باز کنید. برای ایجاد پست جدید روی دکمه + ضربه بزنید. عکسی بگیرید یا از عکس‌های گالری خود استفاده کنید. می‌توانید تصاویر را ادیت کرده یا فیلتر اضافه کنید. سپس روی Next در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید.

اکنون ، برای چسباندن کپشن ، روی قسمت “Write a caption” ضربه بزنید و نگه دارید و سپس “paste” را از پنجره بازشو انتخاب کنید. کپشن کپی شده شما در آنجا نشان داده می شود. سپس روی share ضربه بزنید. اگر اینستاگرام فارسی دارید این گزینه ها به ترتیب با عنوان «نوشتن زیرنویس» و «چسباندن» و « به اشتراک گذاری» نمایش داده می‌شود.

به دنبال موفقیت ۱۰۰٪ در اینستاگرام هستید؟
موفقیت برند شما در شبکه های اجتماعی را تضمین خواهیم کرد.
از اینجا شروع کنید

 

نحوه چسباندن نظر

برنامه اینستاگرام خود را باز کنید. به هر پستی که می خواهید نظر خود را بگذارید بروید. روی قسمت “Add a comment ” ( اگر اینستاگرام شما فارسی است این گزینه با عنوان افزودن نظر نمایش داده می‌شود) ضربه بزنید و نگه دارید و سپس” Paste “(چسباندن) را انتخاب کنید. برای اشتراک نظر ، روی «ارسال» یا Send ضربه بزنید.

جمع بندی

حالا که از روش‌های مختلف کپی کردن کپشن و نظرات اینستاگرام آگاه شدید از شما خواهشمندیم که این اطلاعات را با علم و اطلاع صاحبان حساب استفاده کنید. به قوانین کپی رایت احترام بگذارید و از سو استفاده از مطالبی که دیگران برای آن زحمت کشیده اند بپرهیزید. اگر قرار است عینا از مطالب کپشن کسی استفاده کنید و کسب اجازه ممکن نیست حداقل صفحه مبدا را زیر پست خود تگ کنید و به عنوان منبع از نویسنده اصلی یاد کنید. فراموش نکنید که برای تمامی خدمات بازاریابی شبکه‌های اجتماعی از جمله مدیریت پیج اینستاگرام می‌توانید روی تاس حساب کنید.