چگونه محتوای خود را توسعه دهیم؟ (+نکات کلیدی)

به نظر شما فرآیند تولید محتوا تنها بعد از بارگذاری در سایت به پایان می‌رسد؟ قطعاً نه! البته برای زنده نگه داشتن و توسعه محتوا راه‌های متنوعی وجود دارد. در این زمینه سه راهکار مهم برای بروز رسانی محتوا وجود دارد که عبارت‌اند از: تعیین اهداف جدید دیگر برای محتوا حفظ، بازنگری و انتشار مجدد …

چگونه-محتوای-خود-را-توسعه-دهیم؟-(+نکات-کلیدی)

به نظر شما فرآیند تولید محتوا تنها بعد از بارگذاری در سایت به پایان می‌رسد؟ قطعاً نه! البته برای زنده نگه داشتن و توسعه محتوا راه‌های متنوعی وجود دارد. در این زمینه سه راهکار مهم برای بروز رسانی محتوا وجود دارد که عبارت‌اند از:

  • تعیین اهداف جدید دیگر برای محتوا
  • حفظ، بازنگری و انتشار مجدد محتوای همیشه سبز ( محتوایی کاربردی که هیچ وقت تکراری نمی‌شود و همواره برای کاربران جذابیت دارد)
  • ارزیابی نظرات و مصاحبه‌ با کاربران در فضای مجازی جهت برندینگ و در نتیجه افزایش درآمد برای داشتن بزرگ‌ترین سهم در بازار

در ادامه این مطلب با آژانس دیجیتال مارکتینگ تاس همراه باشید.

تعیین اهداف مجدد برای تولید محتوا

تعیین-اهداف-مجدد-برای-تولید-محتوا

دوباره هدف‌گذاری کنید یا اینکه ایده قبلی را مجدداً بررسی کنید. اگر شما بتوانید اهداف محتوای خود را از جهات مختلف بررسی کنید یعنی در ادامه می‌توانید عملکردی هوشمندانه داشته باشید به ویژه وقتی مخاطبان خود را از طریق کانال‌های متنوع شبکه‌های مجازی تحت نظر داشته باشید. البته اگر در تولید محتوای خود سرمایه گذاری قابل توجهی کرده‌اید تا اینکه محتوای شما مورد توجه مخاطبان قرار بگیرد، شما تنها کافیست محتوای خود را طبق کانالی که در نظر دارید، مجدداً بازنگری کنید.

بعد از انجام این کار، خواهید دید که بررسی اهداف مجدد محتواهایتان، اگر پیش از انتشار صورت بگیرد، کاربردی‌تر و اثرگذارتر خواهد بود. بنابراین اگر در دورهمی های طوفان فکری، ذهن شما  درگیر ایده‌های جدیدتر شد و تصور کردید که برتری ایده‌هایتان ظرفیت یک کانال را ندارند و یا اینکه به شدت عمیق هستند که می‌توانید با عملی کردن آن‌ها در اینترنت کسب در آمد کنید، باید اقداماتی را که در ادامه به آن‌ها اشاره کرده‌ایم را انجام دهید:

راهکارهای هدف گذاری مجدد و عملی کردن ایده های نو

  • اگر فکر می‌کنید تحقیقات و بررسی‌های انجام شده شما در قالب یک پرزنتیشن مهم ارائه می‌شود، باید بتوانید نتایج آن‌ها را به صورت مکتوب درآورید. استفاده از طرح‌های گرافیکی برای بهتر تزئین کردن آن‌ها و ارائه نکات مهم و کلیدی در قالب اسلایدشیر و پرزنتیشن بعد از آن انواع فرم‌هایی را که به واسطه آن‌ها تولید محتوا کرده‌اید به وسیله لینک به هم متصل کنید.
  • بررسی کنید و ببینید، اینفوگرافیک طراحی شده شما می‌تواند در فضاهای دیگر منتشر شود؟ برای اینکه این مرحله را مجدداً بازنگری نکنید، باید هنگام طراحی اینفوگرافیک به کاربرد آن در شبکه‌های مجازی هم فکر کنید و تعدادی از محتوای آن را در حد متوسط نگه دارید. بعد از طراحی اینفوگرافیک، مدل تکمیل شده آن را روی سایت بارگذاری کنید و نسخه خلاصه آن را برای شبکه‌های اجتماعی در نظر بگیرید.
  • راهنمای تصویر شما چگونه است؟ وقتی که شما اقدام به عکاسی یا طراحی گرافیک می‌کنید، این تصور را نداشته باشید که سایت شما چگونه این تصویر را به نمایش می‌گذارد، بلکه برای به اشتراک گذاری آن به فکر بروشور و یا طراحی کاتالوگ باشید.
  • تابحال از همکاری با چه تعداد از مشتریانتان لذت برده‌اید و آن‌ها هم از کار با شما رضایتمند بوده‌اند؟ برای این که سایر کاربران در جریان فعالیت‌های سابق شما قرار بگیرند، باید چگونگی فرآیند کارتان را مانند اسنادی روی سایت بارگذاری کنید. بعد از این مشتریان جدیدتر شما می‌دانند که همکاری با شما چگونه خواهد بود.

یک نکته مهم که هرگز آن را نمی‌توانید فراموش کنید!

 

به دنبال موفقیت ۱۰۰٪ هستید؟
ما میتوانیم استراتژی بازاریابی محتوایی شما را تدوین کنیم!
از اینجا شروع کنید

 

تعداد زیادی از این دست راهکارها وجود دارد و در اکثر اوقات خلق ایده برای تولید محتوا به صورت‌های مختلف ارائه و منتشر می‌شود. اگر بتوان اهداف محتوای مورد نظر خود را دوباره بررسی کرد، می‌توان گفت که این محتوا قابلیت این را دارد که مجدداً در قالب فرم‌های جدیدتر به اشتراک گذاشته شود و حتی در جذب مشتری اثر بخش باشد. همه ما می دانیم که بررسی مجدد محتوای قدیمی کار بسیار طاقت فرسایی می‌باشد. بنابراین بهترین کار در مرحله خلق ایده برای تولید محتوا این است که ببینید آیا در آینده می‌توان مجدداً هدف گذاری محتوا را انجام داد؟

منظور از محتوای همیشه سبز چیست؟

منظور-از-محتوای-همیشه-سبز-چیست؟ممکن است شما محتوایی تولید کرده باشید که در آن محدودیت زمان و مکان وجود نداشته باشد و همواره مورد توجه مخاطب قرار بگیرد. در این جا باید به شما تبریک گفت! زیرا محتوایی که تولید کرده‌اید از نوع محتوای همیشه سبز است. این دسته از محتواها معمولاً با استراتژی بسیار دقیق و برنامه ریزی از پیش تعیین شده، تولید می‌شوند. البته به این نکته هم توجه داشته باشید که بسیاری از محتواهای همیشه سبز احتمال اینکه تصادفی تولید شده باشند، بسیار زیاد است.

همان طور که اشاره کردیم، فرآیند تولید محتوا بعد از بارگذاری تمام نخواهد شد، بلکه در مدت زمان طولانی، محتوای شما باید ویرایش و بررسی شود. در تیم تولید محتوا همواره یکی از نویسندگان باید، تحلیل و آنالیز محتواهای قدیمی را عهده دار باشد، او کلمات کلیدی و عباراتی که تاریخ آن‌ها به اتمام رسیده است را بررسی و به روز رسانی خواهد کرد.

گوگل ترندز یکی از مهم‌ترین ابزارهای ویرایش و بررسی محتواهای قدیمی و تاریخ گذشته است. شما با استفاده از این ابزار می‌توانید چگالی عبارات و کلمات مختلف را آنالیز و ارزیابی کنید. این ابزار برای شما مشخص می‌کند که شما می‌توانید از چه نوع کلیدواژه‌هایی برای جای گذاری و تغییر واژه‌های دیگر استفاده کنید.

مخاطبان شبکه‌های اجتماعی چه دیدگاهی نسبت به شما دارند؟

تصور کنید شما به عنوان تیم تولید محتوا با شبکه‌های اجتماعی همکاری نداشته باشید، در نتیجه شاهد از دست رفتن یک فرصت بزرگ خواهید بود. شبکه‌های اجتماعی بخش مهمی از ابزارهای دیجیتال هستند که ارتباط از طریق آن‌ها با مخاطبان، می‌تواند در ایده پردازی و خلاقیت شما، برای تولید محتوا اثر بخش باشد. در مرحله بعدی، باید به تیم شبکه‌های اجتماعی بگویید، چه نوع محتوایی به مخاطبان شما ارائه کنند. تمامی این فر آیند ها باعث می‌شود تا شما درک بهتری از مخاطبان شبکه‌های اجتماعی داشته باشید.

در اغلب شرکت‌های دیجیتال مارکتینگ و یا سایر کسب و کارهای اینترنتی این دو گروه، یک هدف مشترک را دنبال می‌کنند. اگر شرکت یا سازمان شما از این مزیت بی بهره است، اقدامی کنید تا تیم تولید محتوا و تیم مدیریت شبکه‌های اجتماعی بتوانند به صورت مشترک با یکدیگر همکاری کنند. باید از عملکرد و همکاری این دو تیم اطمینان حاصل کنید در این حالت شما شاهد نتایج خوبی در شبکه‌های اجتماعی برای کسب و کار یا شرکت خود خواهید بود. افزایش ترافیک، افزایش تعداد لایک، دریافت بازخوردهای مثبت از نتایج همکاری موفقیت آمیز تیم تولید محتوا و تیم شبکه‌های اجتماعی است.

نکته مهمی که نباید آن را فراموش کرد!

در این جا نکته بسیار مهمی وجود دارد که باید به آن توجه کنید. شما باید بدانید که عامل افزایش ترافیک سایت شما تنها حضور در شبکه‌های اجتماعی و تولید محتوا در این فضا نیست! به همین علت نباید همه محتواهایتان را به صورت اختصاصی برای کاربران شبکه‌های اجتماعی ارائه کنید. به عنوان مثال اگر شما صاحب یک فروشگاه آنلاین لباس و کفش هستید به احتمال بسیار قوی روی جستجوی کلمه کلیدی یا عباراتی مانند خرید آنلاین کفش متمرکز هستید. در حالی که می‌توانید از شبکه‌های اجتماعی در مورد برند و مدهای روز صحبت کنید و جدیدترین اطلاعات را به مشتریان انتقال دهید.

رشد و توسعه بازاریابی محتوا

رشد-و-توسعه-بازاریابی-محتوابا خواندن این مطالب تا به این جای کار متوجه شدید که انجام چه کارهایی می‌تواند تأثیر گذاری محتوای شما را افزایش دهد و چه اقداماتی می‌تواند محتوای شما را بروز نگه دارد. اکنون باید بتوانید در محاسبه نرخ بازگشت سرمایه با دقت عمل کنید. شاید با خود تصور می‌کنید، باید در چند روز آینده حجم کارهای خود را افزایش دهید، اما اصلاٌ جای نگرانی وجود ندارد. انتظار نداشته باشید که تعداد پست‌های شما چند برابر شود.

 تغییر اندازه و افزایش حجم تولید محتوا

شما باید بدانید که برای انجام و تحویل سفارشات مشتریان به چه تعداد نویسنده به صورت حضوری و دورکاری نیاز دارید. در مرحله تغییر اندازه می‌توانید، میزان منایع را افزایش دهید و خود را برای تولید محتوا از طریق روش‌های متنوع و جدید آماده کنید. تنها باید توجه داشته باشید که در زمینه مرتبط با تخصص خود کار کنید، همان زمینه‌ای که در آن پیشرفت داشته‌اید. شما باید سعی کنید احساس کسب موفقیت از ایده‌های جدید و عملی کردن آن‌ها را در خود تقویت کنید.

افزایش حجم محتوا یا تغییر اندازه، تنها به افزایش تعداد ورودی سایت مرتبط نمی‌شود، بلکه مبحث اصلی برای بهبود و افزایش میزان محتوایی است که می‌خواهد در دسترس مخاطب قرار بگیرد. بنابراین علاوه بر این که باید به فکر افزایش ترافیک سایت باشید، باید مواردی را که باعث می‌شوند میزان اشتراک گذاری و نرخ تبدیل شما افزایش یابد، بررسی کنید. برای تغییر و سرمایه گذاری باید ببینید در گذشته در چه محدوده‌های توانایی سرمایه گذاری نداشته اید.

شما در صورتی که نمی‌توانستید در گذشته برای برند خود سر و صدا کنید و تبلیغات در مورد آن را گسترش دهید، اکنون می‌توانید برای انجام این کار اقدام کنید. تغییر در روند مدیریت، یکی از راه‌های سرمایه گذاری و افزایش نرخ تبدیل است. البته باید اطمینان حاصل کنید که اعضای تیم با تغییرات در کارهای مدیریتی شما هماهنگ شده باشند. برای انجام دقیق کارهای خود به دنبال افراد متخصص باشید. به ویژه نویسندگانی که به صورت تخصصی کار می‌کنند.

در این مرحله برای دریافت نتایج بهتر، باید یک نفر کارشناس در امور تولید محتوا را به صورت اختصاصی برای ویرایش محتوا در نظر بگیرید. تا بتواند به بررسی و کنترل لینک‌ها و تگ‌هایی که استفاده کرده‌اید، بپردازد. علاوه بر این می‌تواند محتواهای قدیمی شما را به روز رسانی کند. تا از کار آمد بودن محتواهایتان اطمینان حاصل کنید.

 

به دنبال موفقیت ۱۰۰٪ هستید؟
ما میتوانیم استراتژی بازاریابی محتوایی شما را تدوین کنیم!
از اینجا شروع کنید

 

نتیجه گیری

با مطالعه این مقاله و رعایت نکاتی که درباره افزایش حجم بازاریابی محتوا گفته شد، می‌توانید محتواهای کاربردی و تأثیرگذاری تولید کنید و در بازاریابی محتوایی عملکرد موفقیت آمیزی داشته باشید. در این زمینه می‌توانید نظرات و تجربیات خود را با دیگر کاربران وبلاگ تاس به اشتراک بگذارید.