۱۰ روش کاملا موثر برای افزایش لایک در اینستاگرام!

۱۰ روش کاملا موثر برای افزایش لایک در اینستاگرام!

تا همین چند وقت پیش معیار خیلی‌ها برای سنجش اعتبار صفحه‌شان تعداد فالوور بود. اما از وقتی الگوریتم‌ها آن روی سکه را نشان دادند و به مرور پست‌های با تعامل کمتر را نادیده گرفتند توجه افراد بیشتری به سمت گرفتن تعامل از کاربران جلب شد. برای این که در اینستاگرام باقی بمانیم و بتوانیم رقابت …

۱۶ فروردین ۱۴۰۰

تا همین چند وقت پیش معیار خیلی‌ها برای سنجش اعتبار صفحه‌شان تعداد فالوور بود. اما از وقتی الگوریتم‌ها آن روی سکه را نشان دادند و به مرور پست‌های با تعامل کمتر را نادیده گرفتند توجه افراد بیشتری به سمت گرفتن تعامل از کاربران جلب شد. برای این که در اینستاگرام باقی بمانیم و بتوانیم رقابت کنیم بایستی تعداد لایک و نظرات بالایی داشته باشیم. در این مطلب ده گام ساده و موثر در افزایش لایک اینستاگرام را ارائه خواهیم کرد. تا انتهای مطلب با آژانس دیجیتال مارکتینگ تاس همراه باشید و بخوانید:

 

 

پیشنهاد می‌کنیم مطالعه کنید:

آشنایی با الگوریتم‌های جدید اینستاگرام در ۲۰۲۱

۱. تصاویر با کیفیت بالا را به اشتراک بگذارید

فراموش نکنید که اینستاگرام شبکه تصاویر است و تصویر از هرچیزی اهمیت بالاتری دارد. عکس‌های تار، بی کیفیت و پیکسلی که نورمناسبی هم ندارند، لایک زیادی نمی‌گیرند. قرار نیست عکاس حرفه‌ای باشید و دوربین گران قیمتی در اختیارتان باشد. اما لازم است دوربینی داشته باشید که تصاویر شفاف و با کیفیتی ثبت کند. سپس اصول اولیه عکاسی و ادیت عکس را به صورت خودآموز بخوانید و سعی کنید تصاویری که در اینستاگرام منتشر می‌کنید زیبا و با کیفیت باشند.

 

شما می توانید برای افزایش فالوور و همچنین برنامه ریزی برای پیشرفت پیجتان از خدمات مدیریت پیج اینستاگرام تاس استفاده کنید

 

بهتر است در ادیت تصاویر هم زیاده روی نکنید و به برطرف کردن ایرادات تصویر بسنده کنید. حتی ابزار ویرایش خود اینستاگرام هم می‌تواند مفید باشد. در نگارش متن روی تصویر هم تعادل را رعایت کنید و  اجازه بدهید تا حد مورد نیاز فضای خالی در تصاویر باقی بماند. به طور خلاصه به چشمان مخاطب اجترام بگذارید تا قلب‌های کوچک را روی پست شما بگذارند.

۲. کپشن های جذاب بنویسید

تعیین چهارچوب دقیق برای کپشن خوب کمی سخت است. چرا که موضوعاتی که شما برای آن می‌نویسید بسیار متنوع هستند. بعد از این که تصویر با کیفیت مناسب را انتخاب کردید، یک کپشن نه چندان طولانی مرتبط و جذاب برای آن بنویسید. کپشنی که شبیه به صفحات ویکی پدیا نباشد. ترجیحا از تکنیک‌هایی مثل داستان سرایی در آن استفاده کرده باشید. و اگر ممکن است طنزهای کوچکی را به آن اضافه کنید.

یک کپشن خوب ذر پایان سوال ساده و جذابی می‌پرسد تا مخاطبان نظرات زیادی را هم زیر پست منتشر کنند. گرچه نوشتن کپشن خیلی طولانی هم توصیه نمی‌شود اما سعی کنید کپشن یک جمله‌ای ننویسید. چرا که کپشن گزینه تکمیلی برای جذاب تر کردن تصویر است. شما با نوشتن متن زیبای داستانی، نوستالژیک و… درباره تصویر می‌توانید علاقه کاربران را به آن جلب کنید.

۳. CTA یا فراخوان اقدام را از یاد نبرید

هرگاه رضایتی از طرف کاربر می‌گیرید، دقیقا به نقطه‌ای رسیده اید که می‌توانید درخواستی از آن‌ها داشته باشید. اگر پست خوبی منتشر می‌کنید در ازای آن یک اقدام کوچک مثل لایک کردن  از کاربران بخواهید. ممکن است مراجعه به لینک در بیو یا به اشتراک گذاری پست هدف شما باشد. اما ساده‌ترین مساله درخواست لایک است .  حالا این که یک صفحه گرافیکی برای فراخوان‌های خود تنظیم کنید یا یک جمله ساده در کپشن بیاورید به خودتان بستگی دارد.

 

۴. مخاطبان خود را بشناسید

احتمالاً این را زیاد شنیده اید و از مباحثی مثل تعیین پرسونای مشتری زیاد می‌دانید.  اما واقعا لازم است مخاطبان خود را بشناسید تا بتوانید محتوای خود را متناسب با دلخواه آن ها تنظیم کنید. اگر بدانید که علایق آنها چیست، دوست دارند برای سرگرمی چه کاری انجام دهند، راحت تر می توانید از طریق تصویر و کپشن خود نظر آنها را جلب کنید.

اینستاگرام ساده تر از چیزی است که فکر می‌کنید. شما مخاطب را جذب خواهید کرد، فقط کافی است آنچه که به دنبالش هست را به او بدهید. خواهید دید که فالوورها وارد صجنه خواهند شدند و انبوهی از لایک را به سراغ صفحه‌تان روانه می‌کنند.

اگر مخاطبانتان را درست بشناسید می‌توانید لحن مناسب کپشن نویسی تان را نیز پیدا کنید و از این روش آن‌ها را به صفحه خود مشتاق نگه دارید. در صورتی که بدون شناخت ممکن است فالوورهای زیادی را به خاطر شوخی که از نظر خودتان جذاب به نظر می‌ٰرسیده، یا محتوایی که مورد نیازشان نیست از دست بدهید.

افزایش لایک اینستاگرام

۵. پست را در بهترین زمان منتشر کنید

از آن جایی که مخاطبان صفحات با یکدیگر بسیار متفاوت هستند نمی‌توان ساعت مشخصی را برای تمام صفحات اعلام کرد. اما به طور کلی کاربران عادی محصل و شاغل در طول زمان نهار یعنی ساعت ۱۲-۱۴ و بعد از ۵ بعد از ظهر بیشتر در شبکه‌های مجازی حضور دارند. بهتر است در ادامه مطالعات مرجله قبل، بهترین زمان برای انتشار پست‌های خود را پیدا کنید. و سپس با انتشار چند پست اولیه به صورت امتحانی، زمان‌های دیگر را نیز آزمایش کنید و براساس آن تصمیم نهایی را بگیرید.

 

 

 

۶. به پست‌هایتان لوکیشن اضافه کنید

شاید باورتان نشود اما اضافه کردن لوکیشن در لایک گرفتن تاثیر مستقیمی دارد. چرا که پست‌های صفحه شما را در اکسپلور مخاطبان محلی نمایش می‌دهد. بنابراین اگر مخاطب کسب و کار و برند شما فارسی زبانان و ایرانی‌ها هستند بهتر است لوکیشن‌ شهر و محل کار خود را به پست ها اضافه کنید.

قرار نیست لوکیشن لزوما جایی باشد که در آن تصویر را گرفته اید. مکان‌هایی که حس می‌کنید مخاطبان هدف شما به آن علاقه مند هستند یا در آن جا حضور دارند را در پست‌ها درج کنید.

۷. واقعی بودن خود را ثابت کنید

اینستاگرام اعلام کرده است که هرچه حساب‌های کاربری فعالیت بیشتری داشته باشند و با سایر حساب‌ها تعامل برقرار کنند، فالوور و لایک بیشتری جذب می‌کنند. اگر فکر می‌کنید حساب کاربری کاری شما تنها وظیفه دارد پست و استوری منتشر کند و در صفحه خود فعالیت کند، باید بدانید که به مرور به عنوان یک حساب غیرواقعی تشخیص داده می‌شوید و کمتر به اکسپلور راه می‌یابد.

اگر هوش مصنوعی را هم کنار بگذاریم، مردم و مخاطبان شما هم وقتی پاسخی از سمت شما می‌گیرند بیشتر ترغیب می‌شوند تعامل برقرار کنند. اگر پاسخ کامنت‌هایشان را بدهید، با احتمال بیشتری پست‌های بعدیتان را لایک می‌کنند و کامنت می‌گذارند.

تعامل روزانه به مدت 15-30 دقیقه در حساب خود و یا در صفحات دیگر وضعیت شما را در الگوریتم اینستاگرام بهبود می بخشد، و لایک‌هایتان را افزایش می دهد.

۸. از هشتگ های مناسب استفاده کنید

اگر کمر همت بسته‌اید که اینستاگرام و درآمدتان از آن را نابود کنید هشتگ‌های تصادفی و فله‌ای بگذارید! هشتگ گذاری نه تنها در افزایش لایک‌های اینستاگرام، که در موفقیت استراتژی شبکه‌های اجتماعی تان نیز موثر است. هشتگ گذاری مناسب اصول خاص خود را دارد. بهترین تعداد هشتگ برای هر پست بین ۸ تا ۱۰ تا است. که نیمی از آن‌ها بایستی دقیقا منطبق بر اطلاعات پست باشند و نیم دیگری موارد کلی تری مثل موضوع فعالیت برند شما را شامل شوند.

می‌توانید از ۳۰ هشتگ استفاده کنید که درج کردن همه آن‌ها در کپشن از زیبایی پست می‌کاهد. بنابراین هشتگ‌های اصلی تر را در کپشن بگذارید و باقی را در کامنت درج کنید. با هشتگ گذاری غیر اصولی تمام زحماتی که برای محتوا و جذب مخاطب کشیده‌اید را دو دستی تقدیم رقبایی که درست هشتگ گذاشته اند می‌کنید. بهتر است از هشتگ‌هایی که باای یک میلیون پست برای آن ایجاد شده خودداری کنید. چرا که محتوای شما در عرض چند دقیقه در این طوفان گم می‌شود.

۹. از استوری  اینستاگرام استفاده کنید

بهتر است یکی دوروز پس از انتشار پست،‌‌ آن را استوری کنید تا افرادی که پست را ندیده‌اند از طریق استوری از آن مطلع شوند. تعداد افرادی که استوری‌ها را می‌بینند معمولا به تعداد فالوورهای فعال نزدیک است. در حالی که پست‌ها به دلایل مختلفی از دید برخی کاربران پنهان مي‌مانند. با استوری کردن پست به آن دسته افرادی که از پست و لایک کردن آن جامانده‌اند، فرصتی دوباره می‌دهید.

روش های افزایش لایک در اینستاگرام

۱۰. برندهای مرتبط و پرطرفدار را تگ کنید

با تگ کردن برندهای معروف توجه حساب کاربری آن‌ها در اینستاگرام و همچنین مخاطبان آن‌ها را به حساب خود جلب می‌کنید. حتی می‌توانید با آن ها وارد تبادل شوید تا آیدی شما نیز در پست آن‌ها ثابت بماند و افراد بیشتری را به صفحه شما بکشاند. فقط حواستان باشد حساب هایی را تگ کنید که واقعا به پست‌تان مربوط هستند. در غیر این صورت ممکن است این طور به نظر برسد که قصد فریب اینستاگرام را دارید و این پروسه بر علیه‌تان عمل کند.

 

11.با حساب‌های پرطرفدار تعامل داشته باشید

اگر در زمینه فعالیت خاصی، صفحه کاری دارید نباید از رقبا گریزان باشید یا بخواهید آن ها را نادیده بگیرید. برعکس از فرصت استفاده کنید. به این نکته توجه کنید که آن ها مخاطبانی دارند که به موضوع کلی علاقه مند هستند و می توانند مخاطبان شما هم باشند.
از فرصت هایی مثل لایو مشترک برای همکاری استفاده کنید.
رقبای غیر مستقیم خود را پیدا کنید. آن هایی که در سطح خوب کار می کنند را شناسایی کرده و به رسمیت بشناسید. سپس با آن ها وارد تعامل و همکاری شوید و مخاطبانتان را به اشتراک بگذارید. به طور مثال اگر کار شما طراحی سایت است و یک گرافیست خوب در اینستاگرام می شناسید که طرفداران زیادی هم دارد از او بخواهید درباره موضوعی مشترکی مباحثه بگذارید و یک جلسه مفید برگزار کنید.

همچنین در تبلیغات می توانید با شریک کردن این افراد هزینه نصف و سود دو برابر داشته باشید. چرا که علاوه بر نمایش تبلیغ در پلتفرم منتخب، پستی که آن ها درباره تبلیغ به اشتراک می گذارند نیز شما را به افراد جدیدی متصل خواهد کرد.

چطور اینفلوئنسر رقیب و مناسب برای همکاری را پیدا کنیم؟

در نظر داشته باشید که کیفیت اولین فاکتور در انتخاب های شماست.

مهم نیست رقیب شما چند میلیون فالوور دارد اگر از روش های سطح پایین برای جذب مخاطب استفاده می کند.

یا کیفیت پایینی در محتوا ارائه می کند.

پس از کیفیت نوبت به مخاطب فعال می رسد. با ابزارهایی که برای داده های اینستاگرامی وجود دارد از میزان تعامل و نسبت تعامل به تعداد فالوور با خبر شوید سپس اقدام کنید.

در نهایت مطمئن شوید رقیب غیر مستقیم شما نمی تواند مخاطبان شما را برای نقاط تمایز شما جذب کند.
لازم است موضوع کلی فعالیت شما مرتبط باشد اما باید توجه کنید فردی را انتخاب کنید که تمایز شما با یکدیگر کاملا واضح باشد.

جمع بندی

در این مطلب ده روش ساده و تاثیرگذار برای افزایش لایک اینستاگرام را معرفی کردیم. اگر درباره هریک از این روش‌ها سوالی در ذهن دارید، می‌توانید از بخش نظرات زیر همین پست از ما بپرسید. اگر تجربه‌ای دارید که حس می‌کنید دانستن آن می‌تواند به سایر خوانندگان کمک کند، از همان قسمت به اشتراک بگذارید. فراموش نکنید که برای تمام خدمات دیجیتال مارکتینگ از جمله مدیریت پیج اینستاگرام می‌توانید روی تاس حساب کنید.

شما می توانید برای افزایش فالوور و همچنین برنامه ریزی برای پیشرفت پیجتان از خدمات مدیریت پیج اینستاگرام تاس استفاده کنید

نعیمه نخعی

نعیمه می‌نویسد، مباحث پیچیده مارکتینگ را ساده می‌نویسد تا همه بتوانند به سادگی حرفه‌ای شوند!