۸ روش موثر برای هک الگوریتم های اینستاگرام!

۸ روش موثر برای هک الگوریتم های اینستاگرام!

هنوز خیلی تا تحقق رویاهای هالیوودی برتری هوش مصنوعی از هوش انسانی فاصله داریم و این خبر خوبی برای تیم انسان هاست! الگوریتم های هوشمند اینستاگرام هنوز هم قابل پیش بینی و ردیابی مشکل هستند. شما که غریبه نیستید فریب دادانشان هم به همین ترتیب بسیار ساده است. تا انتهای مطلب همراه آژانس دیجیتال مارکتینگ …

هنوز خیلی تا تحقق رویاهای هالیوودی برتری هوش مصنوعی از هوش انسانی فاصله داریم و این خبر خوبی برای تیم انسان هاست! الگوریتم های هوشمند اینستاگرام هنوز هم قابل پیش بینی و ردیابی مشکل هستند. شما که غریبه نیستید فریب دادانشان هم به همین ترتیب بسیار ساده است. تا انتهای مطلب همراه آژانس دیجیتال مارکتینگ تاس باشید و با شش روش هک  الگوریتم های اینستاگرام آشنا شوید.

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید:

آیا واقعا می توان الگوریتم های اینستاگرام را فریب داد؟

ممکن است در زندگی به درهای بسته زیادی بخوریم اما وقتی بحث تقلب پیش می آید درها همیشه بازند! بنابراین باید بگویم که بله. می توانیم الگوریتم های اینستاگرام را گول بزنیم. آن هم نه به یکی دو روش. به شش روش!

 

 

شما می توانید برای افزایش فالوور و همچنین برنامه ریزی برای پیشرفت پیجتان از خدمات مدیریت پیج اینستاگرام تاس استفاده کنید

هک الگوریتم های اینستاگرام 1: ثابت قدم باشید!

الگوریتم های اینستاگرام همواره مثل دانشجویان درسخوانی دنبال حرکات جمعی شما هستند و چیزهایی را در دفترچه خود یادداشت می کنند. در واقع آن ها همیشه در حال مطالعه روند فعالیت شما هستند.  هر پستی که به اشتراک می گذارید، هشتگ هایی که استفاده می کنید و نوع تعاملی که مخاطبان با حساب شما برقرار می کنند همه و همه شاخص هایی به دست الگوریتم ها می دهد.

هرچه بیشتر فعالیت می کتید پرونده تان کامل تر می شود و ساده ترین الگوریتم ها هم می توانند دسته بندی شما را کشف کنند. از پست ها و کپشن هایی که منتشر می کنید، هشتگ هایی که استفاده می کنید و حتی لوکیشن تان شما را بهتر و بهتر به اینستاگرام معرفی می کند.

بنابراین بهتر است شما هم از این فرصت استفاده کنید و در راستای اهداف خود و جوری که دوست دارید الگوریتم ها شما را بشناسند اطلاعات به آن ها بدهید.

به طور مثال اگر قصد دارید برای کلمات کلیدی مثل لباس الیاف در شیراز شناخته شوید بهتر است هشتگ های مرتبط را در زیر پست ها درج کنید و لوکیشن پست ها را شیراز درج کنید.  هرچه الگوریتم بتواند حساب شما و محتوای آن را “طبقه بندی” کند ، احتمال بیشتری وجود دارد که پست های شما برای کاربرانی که قبلاً علاقه خود را نسبت به مکان شما نشان داده اند ، نشان داده شود.

بنابراین هوش مصنوعی اینستاگرام کسانی که به حساب هایی با موضوع فعالیت مشابه شما علاقه نشان داده اند را به صفحه شما هدایت می کند و می توانید به راحتی مخاطبان هدف خود را جذب کنید.

هک الگوریتم های اینستاگرام 2: وقتی بگویید که همه می شنوند!

روش دیگری که می توانید مغز الگوریتم ها را به خود درگیر کنید این است که درست در زمانی که کاربران بیشترین حضور و بیشترین پتانسیل برای فعالیت در اینستاگرام را دارند پست و استوری منتشر کنید. اگر بهترین پست تاریخ را هم در زمانی که عموم مخاطبانتان در مدرسه و محل کار هستند منتشر کنید تا عصر که برگردند منقضی می شود و آن قدر به پایین می رود که دیگر نخواهند دید! از طرفی اگر برای دسته جغدهای شب مثل گیمر ها پست می گذارید و زمانی که آن ها خواب هستند این کار را بکنید چون خودتان بیدار هستید بازهم پست شما مورد بی توجهی قرار خواهد گرفت.

نتیجه این نوع رفتار این است که علی رغم علاقه ای که کاربران به محتوای شما دارند الگوریتم ها در دفترچه یادداشت شان می نویسند: «پست منتشر شد اما لایک نگرفت. دو هزار فالوور بی توجهی کردند! پس یعنی پست به درد نخور بود. با تشکر.»

اما اگر پست های معمولی تان را هم در ساعات درست تشخیص داده شده ای منتشر کنید احتمالا با لایک و کامنت مناسبی مواجه خواهید شد و آن وقت الگوریتم دفترچه را باز می کند و با سرعت قلم را تکان می دهد: «عجب پست خفنی! مثل این که کارش درسته!»

حواستان باشد که درست عمل کردن در این مرحله تا حد زیادی بستگی به شناخت درست پرسونای مخاطب دارد و شما بایستی شناخت خوبی از مخاطبان خود به دست بیاورید تا بدانید عموما چه ساعتی برایشان مناسب تر است. قسمت Insight اینستاگرام و ابزارهای جانبی آمارهای شبکه اجتماعی اطلاعات خوبی از نحوه عملکرد مخاطبان در اختیارتان می گذارند.

 

هک الگوریتم های اینستاگرام با ساعت انتشار پست

هک الگوریتم های اینستاگرام  3: فراخوان، تشویق و دیگر هیچ!

شاید روش های تشویق محور شما را یاد کودکستان بیفتد اما به یاد بیاورید که همه ما کودک درونی داریم که بی قرار این تشویق هاست. بر اساس داده های اینستاگرام مهم ترین تعاملات برای الگوریتم های رتبه بندی، کامنت و لایک و اشتراک گذاری پست ها هستند. مخاطبان شما حتی اگر با پست هایتان ارتباط برقرار کنند و آن ها را دوست داشته باشند هم کمی در صرف انرژی صرفه جویی به خرج می دهند و گاهی لازم است به آن ها یادآوری کنید که باید حرکتی انجام بدهند.

راهکارهای ایجاد فراخوان برای دریافت تعامل می تواند به سادگی پرسیدن یک سوال در اسلاید آخر پست باشد. یا به پیچیدگی برگزاری ایونت یا چالشی برای دریافت کامنت زیر پست یا به اشتراک گذاری. وقتی مخاطبان بدانند شما دقیقا از آن ها چه می خواهید به احتمال زیاد در صورت رضایت از مجتوای شما به این فراخوان ها پاسخ می دهند. فقط یادتان باشد که اگر کامنت گرفتید حتما پاسخ بدهید و اگر جایزه ای برای اشتراک گذاری تعیین کرده اید سر وقت اهدا کنید و نتیجه را با سایر کاربران به اشتراک بگذارید. به این ترتیب انگیزه مخاطب برای تعامل و مشارکت حفظ می شود.

اگر در استوری سوالی در باکس سوال پرسیده اید حداقل ده نتیجه اول را استوری کنید و پاسخ بدهید تا باقی افراد هم تشویق شوند این کار را انجام بدهند. خبرخوب این است که الگوریتم ها سواد خواندن نوشتن ندارند و نمی دانند بین شما و مخاطب چه دیالوگی برقرار شده است و فقط تعداد تعاملات را می شمارند و می روند پی کارشان!

 

 

 

هک الگوریتم های اینستاگرام 4: با زبان الگوریتم ها صحبت کنید!

الگوریتم ها همواره برای سئوی بهتر برخی موارد را جستجو و بررسی می کنند که ممکن است برای افراد چندان گویا نباشد. به طور مثال وقتی مخاطبان با عنوان و کپشن مفهوم پست شما را تشخیص می دهند، الگوریتم ها به سراغ هشتگ ها می روند. اگر هشتگ های شما به یکدیگر بی ربط باشد و تعدادش هم زیاد باشد الگوریتم ها گیج می شوند و فکر می کنند که شما پرت و پلا می گویید و حسابتان را به حال خود رها می کنند.

بسیاری از پست های شما تصویری و اسلایدی هستند. یکی دوسالی است که این تصاویر درست مثل تصاویر درج شده در وبسایت می توانند Alt داشته باشند. پست های تصویری شما برای الگوریتم ها مثل تماشا کردن فیلم کره ای بدون زیرنویس است! می بینند که دارید کاری می کنید و چیزی می گویید اما نمی فهمند درباره چیست. اگر در قسمت Alt به زبان کلمه توضیح بدهید که محتوای این تصویر چیست کار را بسیار ساده تر می کنید. به طور مثال اگر در یک تصویر اینفوگرافیکی از شیوغ کرونا در ماه اخیر را منتشر کرده اید در قسمت Alt بنویسید: «اینفوگرافیک شیوع کرونا در اردیبهشت ماه» به این ترتیب الگوریتم ها احساس می کنند با شما بیشتر می توانند ارتباط برقرار کنند تا رقبایتان و این رابطه به سود شما عمل می کند!

 

هک الگوریتم های اینستاگرام با هشتگ گذاری مناسب

هک الگوریتم های اینستاگرام 5: به ویژگی های جدید احترام بگذارید!

اینستاگرام نقطه مقابل واتس اپ در به روزرسانی است و همواره ویژگی های جدید و جذابی را ارائه می دهد که بهتر است درجریانشان قرار بگیرید. اگر راهی را برای اطلاع از اخبار دیجیتال مارکتینگ و شبکه های اجتماعی نمی شناسید بهتر است خبرنامه تاس را دنبال کنید. این که شما چقدر به این عموزاده های الگوریتم ها مثل IGTV و … علاقه نشان می دهید می تواند آن ها را تحت تاثیر قرار بدهد. چرا که الگوریتم ها حساب های فعال و به روز را دوست دارند.

علاوه بر این ویژگی های جدید بر اساس تعامل محوری ساخته می شوند و بنابراین می توانند فعالیت بهتری را برای صفحه تان به همراه بیاورند.

 

شما می توانید برای افزایش فالوور و همچنین برنامه ریزی برای پیشرفت پیجتان از خدمات مدیریت پیج اینستاگرام تاس استفاده کنید

 

هک الگوریتم های اینستاگرام 6: استوری های درگیر کننده منتشر کنید!

مدتی است که برچسب های سوال، نظرسنجی، تست و بله و خیر به استوری های اینستاگرام اضافه شده اند و تجربه و آمار ثابت کرده اند که کاربران به این موارد علاقه زیادی نشان می دهند. حتی نوارهای لغزنده ای که روی یک عکس خیلی معمولی قرار می دهید و کاربران میزان موافقتشان را با کشیدن آن نشان می دهند در تصمیمات الگوریتم ها تاثیر گذار است و با هر حرکت انگشت کاربر یک «صد آفرین» روی جدول امتیازات برایتان می چسبانند.

جمع بندی

درس تقلب امروز به پایان رسید و حالا شما با ۶ روش می توانید الگوریتم های هوشمند اینستاگرام را به راحتی در دست بگیرید. اگر سوالی درباره هریک از موارد گفته شده دارید می توانید از بخش نظرات زیر همین پست از ما بپرسید و پاسخ بگیرید. یا تجربیاتتان را با سایر کاربران به اشتراک بگذارید. فراموش نکنید که برای تمامی خدمات بازاریابی شبکه های اجتماعی از جمله مدیریت پیج اینستاگرام همواره می توانید روی تاس حساب کنید.

نعیمه نخعی

نعیمه می‌نویسد، مباحث پیچیده مارکتینگ را ساده می‌نویسد تا همه بتوانند به سادگی حرفه‌ای شوند!