افزایش کامنت اینستاگرام با ۱۶ روش موثر و کاربردی!

هوش مصنوعی اینستاگرام آن قدرها هم که شما فکر می کنید باهوش نیست و نمی تواند کیفیت و جذابیت محتوایتان را همینطور بدون هیچ فاکتوری تشخیص بدهد. در سال های اخیر الگوریتم های اینستاگرام روی تعامل کاربران متمرکز شده اند و هرچه کاربران تعامل بالاتری نسبت به یک پست یا صفحه نشان بدهند این طور …

هوش مصنوعی اینستاگرام آن قدرها هم که شما فکر می کنید باهوش نیست و نمی تواند کیفیت و جذابیت محتوایتان را همینطور بدون هیچ فاکتوری تشخیص بدهد. در سال های اخیر الگوریتم های اینستاگرام روی تعامل کاربران متمرکز شده اند و هرچه کاربران تعامل بالاتری نسبت به یک پست یا صفحه نشان بدهند این طور برداشت می کنند که این صقحه محتوای جذاب تر و مفید تری منتشر کرده است. کامنت گذاشتن کاربران به طور خاص از تمام تعاملات دیگر مثل لایک، به اشتراک گذاری و.. تاثیر گذارتر است. در این مطلب از آژانس دیجیتال مارکتینگ تاس ۱۶ روش افزایش کامنت در اینستاگرام را معرفی خواهیم کرد!

 

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید:

همه چیز درباره سئو اینستاگرام 

۱. حساب خود را عمومی کنید

حساب پرایوت، گرچه حریم شخصی شما را بیشتر حفظ می کند اما به طرز واضحی تعامل پایین تری نصیب تان می کند. اگر برایتان مهم است که کامنت بیشتری بگیرید بایستی حساب عمومی داشته باشید. کافی است به پروفایل خود بروید و روی آیکون چرخ دنده کلیک کنید. و از تنظیمات privacy گزینه Private account را غیرفعال کنید.

۲. پوش نوتیفیکیشن را روشن کنید

با روشن کردن این گزینه می توانید سریع تر به نظرات فالوورها پاسخ بدهید یا آن ها را لایک کنید. به خاطر داشته باشید که تعامل دوطرفه است و این اقدامات شما باعث تشویق شدن بیشتر آن ها به کامنت گذاشتن می شود.

از منوی تنظیمات به قسمت Notification بروید و از آن جا گزینه Push notification را چک کنید. و سپس انتخاب کنید برای کدام اقدامات کاربران به شما اطلاع داده شود.

پوش نوتیفیکشن اینستاگرام

۳. محتوای خود را جذاب و قابل نظر دادن نگه دارید

محتوای شما هرچند مفید باشد اگر جذاب نباشد یا نکته ای در آن وجود نداشته باشد که انگیزه کافی برای کامنت گذاشتن را بدهد تعامل بالایی را تجربه نخواهد کرد. CTA های هوشمندانه ای در محتوا قرار بدهید. یا گاهی عمدا نکته ای در محتوا کار بگذارید که کاربران به آن واکنش مثبت نشان دهند.

 

 

به دنبال موفقیت ۱۰۰٪ در اینستاگرام هستید؟
موفقیت برند شما در شبکه های اجتماعی را تضمین خواهیم کرد.
از اینجا شروع کنید

 

 

۴. تقویم محتوایی اینستاگرام داشته باشید

زمانبندی مناسب برای انتشار پست در اینستاگرام می تواند روی تعامل کاربران تاثیرگذار باشد. یعنی اگر در موقعی پست را منتشر کنید که کاربران شما در آن موقع در اینستاگرام حضور نداشته باشند عملا تعاملات را از دست داده اید. بهترین زمان انتشار برای هر شاخه فعالیت متفاوت است.

 

۵. مسابقه یا ایونت برگزار کنید

یکی از ساده ترین و جذاب ترین روش ها برای جذب نظرات فالوورها برگزاری مسابقه یا مناسبتی است که در آن ممکن است کاربران را به تگ کردن در کامنت های جداگانه یا استفاده از روش های محتوای تولید شده توسط کاربر یا UGC دعوت کنید. مثلا از آن ها بخواهید با لوگو یا محصولات شما عکس بگیرند و برایتان ارسال کنند و به پستی که کامنت بیشتری بگیرد جایزه بدهید.

۶. میزبان شوید!

دعوت از همگاران، افراد شناخته شده ای مثل اینفلوئنسرها یا کسب و کار دیگری در صفحه تان می تواند طرفداران آن ها را نیز به صفحه شما بکشاند. می توانید از برگزاری این مصاحبه ها در قالب یک پست خبر بدهید و از کاربران بخواهید موضوعات موردعلاقه یا سوالاتشان از مهمان را برایتان کامنت کنند.

 

۷. از کاربران سوالی درباره محتوا بپرسید

اگر یک پست معرفی، آموزش یا تحلیل و بررسی دارید در خلال آن از کاربران یک سوال واضح بپرسید. سوال نباید خیلی کلی و مبهم باشد تا کاربران نتوانند یا نخواهند به آن پاسخ بدهند. به طور مثال بپرسید به نظر شما برای فعالیت شرکت X روش الف که در این پست معرفی شد کاربردی تر است یا روش ب؟ چرا؟

 

 

به دنبال موفقیت ۱۰۰٪ در اینستاگرام هستید؟
موفقیت برند شما در شبکه های اجتماعی را تضمین خواهیم کرد.
از اینجا شروع کنید

 

 

۸. محتوای خنده دار، شگفت آور یا تحریک کننده پست کنید

این روشی است که در بازاریابی ویروسی بسیار استفاده می شود. هنگامی که بتوانید احساسات کاربران را نسبت به مسساله ای برانگیزید حداقل چند اموجی را برایتان کامنت می کنند. بنابراین بد نیست گاهی از قالب رسمی خارج شوید محتوای بامزه یا جالب منتشر کنید.

 

۹. چالش های ویدیویی برگزار کنید

چالش های ویدیویی همواره پتانسیل بالایی برای جذب کامنت دارند. موضوع این ویدیوهای یک دقیقه ای بسته به کسب و کار شما می تواند آشپزی، سفر، زندگی روزمره، روز مادر و هرچیز دیگری باشد. اختصاص دادن یک کپشن خوب به محتوای کاربران و پرسیدن نظر سایرین می تواند بسیار کمک کننده باشد.

 

۱۰. از هشتگ های مرتبط استفاده کنید

پست هایی که حداقل دارای یک هشتگ هستند معمولاً بیش از 12٪ تعامل بیشتری دارند. تمی دانید که ماکزیمم می توانید سی هشتگ برای هر پست بگذارید. اما پرکردن این ظرفیت با هشتگ های پرطرفدار اما بی ربط اصلا ایده خوبی نیست. چرا که شما را از مخاطب هدف که احتمال تعامل بالایی دارد دور نگه می دارد.

هشتگ های اختصاصی برای برندتان با توجه به چالش ها و مناسبت ها و حتی موقعیت های روتین ادامه دار می تواند روش بسیار خوبی برای جذب تعامل باشد.

 

۱۱. از عکس چهره هم استفاده کنید

پیجی که تمام پست های آن تصاویر گرافیکی باشد به مرور تعامل کمتری را تجربه خواهد کرد.  آنالیز بیش از 1 میلیون پست اینستاگرامی توسط موسسه فناوری جورجیا و آزمایشگاه های یاهو نشان داد که پست هایی که دارای چهره انسان هستند 32٪ بیشتر نظرات را به خود جلب می کنند – و 38٪ بیشترین میزان جذب لایک را دارند. مثل این پست تیم هاب اسپات از الن مجری محبوب برنامه های طنز که گرچه خیلی به فعالیت آن ها مرتبط نیست اما جذااب است:

روش های افزایش کامنت اینستاگرام

 

۱۲. تصاویر حیوانات نظرات زیادی به خود جذب می کنند

این اصل ثابت شده و سنتی مدت هاست که در سطح شبکه های اجتماعی تعاملات بالایی را به خود جذب می کند. نیازی به امتحان کردن ندارد عکس حیوانات همیشه نظرات زیادی  می گیرد. بهانه و چگونگی ارتباط دادن به پیج را خودتان پیدا کنید. توصیه ما این است که عکس و ویدیوی جذاب از حیوانات دوست داشتنی را در میان پست های خود جا بدهید.

۱۳. به نظراتی که می گیرید پاسخ دهید

هیچ توجیهی ندارد که برای گرفتن نظرات بیشتر تلاش کنید وقتی به همان کامنت هایی که دارید پاسخ نمی دهید. اگر تعداد آن ها بسیار بالاست و شما هم نیروی کمکی ندارید بهتر است حداقل تمام کامنت ها را لایک کنید و هر چند تا یکی را پاسخ بدهید. و همچنین نظرات مهم را پین کنید. وقتی کاربران بدانند که به نظراتشان بی توجهی نشان نمی دهید انگیزه بیشتری برای به اشتراک گذاشتن نظراتشان با شما نشان می دهند.

‍‍۱۴.  از اموجی های مناسب در کپشن استفاده کنید

استفاده از اموجی ها قالب خشک کپشن را می شکند و مخاطبان حس راحتی بیشتری با شما می کنند و بیشتر با شما ارتباط برقرار می کنند. علاوه براین ممکن است بیشتر کاربرانی که نظر نمی گذارند از خواندن متن شما خسته باشند و اصلا ندانند شما چه سوالی پرسیده اید. اموجی ها می توانند در هردوحالت شما را نجات بدهند.

۱۵. فعالیت مننظم داشته باشید

ارسال مرتب پست در شبکه های اجتماعی خود به خود ارتباط شما را با مخاطبان بیشتر می کند و باعث می شود حساب زنده ای داشته باشید. اگر خیلی دیر به دیر پست بگذارید ممکن است پست های شما بین هزاران محتوای تولید شده در اینستاگرام گم شود و به این ترتیب شانس کمتری برای کامنت گرفتن داشته باشید.

 

به دنبال موفقیت ۱۰۰٪ در اینستاگرام هستید؟
موفقیت برند شما در شبکه های اجتماعی را تضمین خواهیم کرد.
از اینجا شروع کنید

 

 

۱۶. درباره فعالیت های آینده خود نظر بخواهید

یکی از روش های موثر این است که درباره ویدیوهای بعدی IGTV  یا موضوعات استوری و پست های آموزشی نظر بخواهید. کاربران دوست دارند به موضوعات مورد علاقه آن ها بپردازید بنابراین حتما به این سوالات پاسخ می دهند. اگر ایونت برگزار می کنید یا مناسبت خاصی مثل لایو اینستاگرامی با یک چهره شناخته شده در پیش رو دارید، چند پست درباره آن بگذارید.

جمع بندی

فکر می کنم هرعاملی که در افزایش کامنت اینستاگرام تاثیر دارد را در این مطلب بررسی کردیم. اگر هنوز سوالی در این باره در ذهن دارید می توانید از بخش نظرات زیر همین پست از ما بپرسید. اگر تجربه مفید و جذابی در این زمینه دراید می توانید از همین قسمت با سایر کاربران به اشتراک بگذارید. فراموش نکنید که همواره و برای تمام خدمات بازاریابی شبکه های اجتماعی از جمله مدیریت پیج اینستاگرام می توانید روی تاس جساب کنید.