5 راه کاربردی و زودبازده برای افزایش فروش در اینستاگرام !

اینستاگرام به عنوان شلوغ ترین شبکه اجتماعی از همان ابتدا در ایران به عنوان اصلی ترین شبکه ی بازاریابی اجتماعی بوده است. اگر می خواهید فروش خود در این شبکه اجتماعی را بالا ببرید، با آژانس دیجیتال مارکتینگ تاس همراه باشید و ۵ راه کاربردی افزایش فروش در اینستاگرام را بیاموزید. پیشنهاد می کنیم مطالعه …

افزایش فروش اینستاگرام

اینستاگرام به عنوان شلوغ ترین شبکه اجتماعی از همان ابتدا در ایران به عنوان اصلی ترین شبکه ی بازاریابی اجتماعی بوده است. اگر می خواهید فروش خود در این شبکه اجتماعی را بالا ببرید، با آژانس دیجیتال مارکتینگ تاس همراه باشید و ۵ راه کاربردی افزایش فروش در اینستاگرام را بیاموزید.

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید: 5روش دانلود ویدیو از اینستاگرام با تمام دستگاه ها!

روش های افزایش فروش در اینستاگرام

 

شماره 1: بیو پروفایل شما ویترین دیجیتال شماست!

یکی از مهم ترین مسائلی که بسیاری از کسب و کارهای اینترنتی به آن بی توجهی می کنند اولین تاثیر روی مخاطب است. در بهترین حالت و با بهترین فعالیت هنگامی که یکی از پست های خوبتان به اکسپلور اینستاگرام راه پیدا کند یا از طریق تبلیغات پولی صفحه خود را معرفی کرده باشید، اولین کاری که مخاطبان می کنند این است که پست شما را می بینند و روی آيدیتان کلیک می کنند تا با بررسی پروفایلتان بدانند همان صفحه ای هستید که انتظار دارند یا خیر.

اینجاست که باید چیزی در خور انتظارشان یا حتی بیش از آن ارائه کنید.  در بیوگرافی شما باید اطلاعات کاملی مثل ایمیل و شماره تلفن و عنوان کاری تان وجود داشته باشد. بنابراین خریدارانتان می فهمند که با یک برند واضح و مشخص و معتبر طرف هستند. اگر چیزی در چنته دارید که می تواند برای مشتریان انگیزه لازم را ایجاد کند، مثلا ارسال رایگان کالا یا چیزی شبیه به این، بهتر است این مورد را در بیو درج کرده باشید.

بهتر است در چند هایلایت منظم سوالات رایج، نمونه های خدمات و تصاویر جذابی از کار خود را قرار داده باشید تا مخاطبان در اولین نگاه هم بتوانند به شما اعتماد کنند و ابهامی درباره کار شما نداشته باشند.

عکس کاور خوب و عنوان جذاب هایلایت ها می تواند کنجکاوی مخاطب را تحریک کند. سپس با انتشار کارهای فوق العاده، وجه تمایز شما با سایر برندهای مشابه و مواردی شبیه به این می توانید مشتری را ترغیب کنید بماند و شما را به چشم گزینه ی خرید ببیند.

همانطور که پشت ویترین مغازه ها می توانید تمام اجناس تازه و ترغیب کننده را ببینید در هایلایت شما هم باید تازه هایی بسته به نوع کارتان وجود داشته باشد. اگر محصوولات فصلی دارید یا پیشنهاد های ویژه ای برای مخاطبان درنظر گرفته اید یا هرچیزی که فکر می کنید جدید و جذاب است را در اولین هایلایت ها منتشر کنید.

نکته: خوب است که مرتبا صفحات رقبا را بررسی کنید و ببینید از چه راه هایی برای ترغیب و خوش آمد گویی به مشتری استفاده می کنند تا بتوانید کمی گستره خلاقیت خود را بازتر کنید.

به دنبال موفقیت ۱۰۰٪ در اینستاگرام هستید؟
موفقیت برند شما در شبکه های اجتماعی را تضمین خواهیم کرد.
از اینجا شروع کنید

 

شماره 2: برای شناسایی آسان ، مشخصات و پستهای اینستاگرام خود را مارک بزنید

برای این که توی سیل برندهای رقیب گم نشوید باید پرچم افراشته ای داشته باشید. برند شما باید به خوبی در پیامی که برای مشتری دارید، در تصویر پروفایل و در تمام پست هایتان حضور داشته باشد. یعنی وقتی افراد یکی از پست های شما را می بینند باید بدانند که متعلق به برند شماست.

به طور مثال برخی برند ها از تم های رنگ خاص استفاده می کنند یا الگویی را در پست ها رعایت می کنند که امضای برند آن هاست. و  البته واضح است که اگر برند  شما پیام خاصی برای ارائه از این روش ها نداشته باشد پیشرفت خاصی نخواهید داشت.

اجازه بدهید واضح تر صحبت کنم. مردم برای خرید کالا و خدمات به شما مراجعه نمی کنند. باید بدانید ددر پس خرید کالا و خدمات می خواهند  به چه هدفی برسند. آیا می خواهند جوان ترین و زیبا ترین باشند؟ آيا با خرید ملک از شما رویای افزایش سرمایه را در ذهن می پرورانند؟ هرچیزی که هدف اصلی و حسی آن هاست را کشف کنید. سپس در تمام پست ها و کپشن ها و شعارهایی که روی بیو قرار می دهید آن را القا کنید.

گاهی حتی رنگ های مورد استفاده شما در تصاویر می تواند این احساس را القا کند. مثلا شما یک برند ورزشی هستید و اگر خوب کار کرده باشید افراد حتی از مشاهده پست های تبلیغاتی تان هم احساس سرزندگی می گیرند. بنابراین انگیزه بیشتری برای خرید و ماندگار کردن این حس در آن ها شکل می گیرد.

  • یک امضا با نوع عکس های خود ایجاد کنید

یکی از راه های ایجاد آگاهی از برند این است که تمام تصاویر و پست هایی که می گذارید در یک چیز خاص مشترک باشند و آن به نمادی از برند شما تبدیل شود. آیا نوع تصویر برداری جذابی را برای امضای برند در نظر گرفته اید؟ یا عکس کاورهای بامزه یا هرچیزی که مردم با دیدن یکی از پست هایتان بگویند آها باید مال فلان برند باشه!

بنابراین بهتر است در انتخاب عکاس و گرافیست پیج خود دقت کنید.

  • از تم رنگی درست استفاده کنید

بحث رنگ در روانشناسی فروش بسیار مهم تر از چیزی است که تصور می شود. رنگ ها باعث می شوند مشتریان درصدی از انتخاب را به حس شان بسپرند و هرچه مغز منطقی شان فرمان می دهد را تشدید یا تحلیل بدهند. به طور مثال طیف رنگ آبی نشانی از اعتماد است و مخاطبان وقتی این رنگ را در صفحه شما زیاد ببینند از شک شان کم می شود. به همین دلیل است که برندهای حوزه مالی این رنگ را زیاد به کار می گیرند. باید به خوبی بدانید مخاطبان شما کیستند و در اولین مواجهه با محصول و خدمات شما چه حسی به آن ها دست می دهد؟ حالا چه حس هایی باید جایگزین شوند؟ با کدام رنگ؟

  • عناصر نام تجاری را در محتوای اینستاگرام خود بگنجانید

بهتر است به برند خود بیش از یک لوگو یا نام تجاری فکر کنید. برند شما باید هویت یا سبک زندگی خاصی را اشاعه بدهد. و همانطور که در ابتدا اشاره کردیم افراد در هریک از پست های شما بتوانند اثری از این سبک و سیاق را ببینند و حس کنند.

  • هشتگهایی را انتخاب کنید که آینه ی تمام نمای برند شما باشند

هشتگ ها باعث می شوند شما پیام تان را واضح تر به مخاطب برسانید و جمعینت یکدست تری را با اهداف مشخص به خود جذب کنید. یادتان باشد هشتگ گذاری به معنی نوشتن هرچه بیشتر کلمات بی ربط و با ربط نیست. باید لیستی را بنویسید که هرچیزی که به برند شما مربوط می شود را در آن بیاورید. سپس تحقیق کنید و ببینید کدام هشتگ ها پر بازدید تر هستند. بهتر است در کنار هشتگ های عام از هشتگ های دم بلند و ترکیبی هم استفاده کنید. اما اسراف نکنید! یعنی آن قدر هشتگ های مختلف زیر یک پست نگذارید که الگوریتم های اینستاگرام نتوانند محتوای شما را درک کند. بلکه هدف هشتگ گذاری باید واضح تر کردن پیام محتوا برای الگوریتم ها و همطینطور مخاطبان باشد.

علاوه بر یافتن هشتگ های مناسب ، هشتگ های مارک دار را نیز انتخاب کنید. هشتگ های مارک دار باعث ارسال پست های شما و ایجاد آگاهی و شناخت شرکت می شوند ، بنابراین از آنها در پروفایل خود استفاده کنید. با شروع شناسایی محصولات شما توسط کاربران ، هشتگ ها باید جنب و جوش بیشتری پیدا کنند.

اگر مطمئن نیستید که از هشتگ های مارک دار استفاده کنید ، از نام محصول خود استفاده کنید و اصطلاح مربوطه ای مانند #EcoFriendlyYourName یا #YourCompanyShoes را اضافه کنید. همچنین از هشتگ هایی استفاده کنید که به شما کمک کنند

روش هشتگ گذاری در اینستاگرام

شماره 3: خریداران با محتوای شخصی اینستاگرام را درگیر کنید

ر هرچه در پیشرفت تکنولوژی بیشتر غرق می شویم نیاز به صمیمیت بیشتر به محیط های رسمی دنیا کشیده می شود. حالا دیگر مردم با نوشته های قلمبه سلمبه و پست های شسته رفته ای که خیلی رسمی فقط قیمت و محصول را معرفی می کنند زیاد ارتباط نمی گیرند.

مردم به دیدن شما، یعنی آدم های پشت برند و داستان هایتان نیاز دارند!

  • یک صدای برند منحصر به فرد ایجاد کنید

برای ارتباط با دنبال کنندگانتان بهتر است داستانی را برایشان روایت کنید. این که برند شما از کجا آمده چه کسانی پشت آن هستند و چه هدفی از ایجاد این برند داشته اند. قرار نیست یک سریال خوب بنویسید. واقعیت خاص خود را بگویید. سعی کنید تمام پست ها و محصولاتتان داستان منحصر به فردی داشته باشند. و گاهی از تیم خود در حین کار یا داستان های جذابی که در محیط کار پیش می آید محتوا تولید کنید. به این ترتیب ارتباط مردم با برند شما چیزی بیش از یک فروشنده محصول معمولی می شود.

به دنبال موفقیت ۱۰۰٪ در اینستاگرام هستید؟
موفقیت برند شما در شبکه های اجتماعی را تضمین خواهیم کرد.
از اینجا شروع کنید

 

شماره 4: تجربه خرید در اینستاگرام را مدیریت کنید

در اینجا چند روش وجود دارد که می توانید تجربه خرید در اینستاگرام را برای تبدیل علاقه به فروش مدیریت کنید.

  • محصولات را در پست های اینستاگرامی خود نشان کنید

با یک حساب کاربری اینستاگرام ، می توانید محصولات خود را در پست های خود برچسب گذاری کنید. یعنی صفحه شما باید کاتالوگ کوچکی باشد که بهترین ها و پرطرفدارترین هایتان در آن به خوبی معرفی شده اند. بهتر است قیمت در دایرکت جز سیاست هایتان نباشد چون از گزینه های خیلی ها حذف می شوید. اگر هم اجبارا به خاطر تغییر قیمت ارز و در موارد خاص مجبورید این کار را بکنید به سرعت پاسخ دایرکت ها را بدهید.

  • مدتی فروش را ببنیدید

این تکنیک قدیمی هنوز هم جواب می دهد. اگر خریداران شما فکر کنند همیشه وقت دارند محصولاتتان را بخرند آن را به بعد ها و بعدتر ها موکول می کنند. پس بهتر است گاهی برخی محصولات را به صورت محدود ارائه کنید یا مدتی آن را نفروشید تا ببینید چقدر طرفدار مصمم دارد.

  • محصولات را به صورت ست معرفی کنید

اگر لباس یا اکسسوری می فروشید یا محصولات دیجیتالی که مجموعه آن ها برای خوره های تکنولوژی آرزوست بهتر است این محصولات جداگانه را به صورت سک و پک نیز معرفی کنید تا فروش بیشتری داشته باشید. به این ترتیب جذابیت هر کالا را در تعداد مجموعه ضرب کرده اید!

ترفندهای استفاده از بیزنس اکانت اینستاگرام

  • ارائه اطلاعات تماس

حتما به مشتریان خود راهی بدهید تا بتوانند سوالات پیش از خریدشان را از شما بپرسند و در اسرع وقت پاسخ بگیرند. فرقی نمی کند این راه پاسخدهی کجا باشد. فقط دسترسی به آن برای عموم باید ساده باشد و البته همیشه و همه جا امکان پاسخگویی به آن را داشته باشید.

به دنبال موفقیت ۱۰۰٪ در اینستاگرام هستید؟
موفقیت برند شما در شبکه های اجتماعی را تضمین خواهیم کرد.
از اینجا شروع کنید

 

 

شماره 5: محصول خود را با استفاده از پلتفرم تبلیغ اینستاگرام معرفی کنید!

 

برای تبلیغ یک پست اینستاگرام ، نمایه خود را باز کرده و روی تبلیغات ضربه بزنید.

در صفحه بعدی ، روی «ایجاد تبلیغ» ضربه بزنید و پستی را که می خواهید تبلیغ کنید انتخاب کنید.

سپس از شما خواسته می شود مقصد خود را انتخاب کنید. اگر فروشگاه شما در وب سایت شماست ، گزینه Your Website را انتخاب کنید.

در صفحه بعدی ، مخاطبان مورد نظر خود را انتخاب کنید. می توانید از اینستاگرام بخواهید که هدف گذاری خود را به صورت خودکار انتخاب کند.

در آخر ، بودجه و مدت زمان تبلیغ خود را تعیین کنید.

این روش به دلیل دلاری بودن هزینه ممکن است برای همه مناسب نباشد!

جمع بندی

آیا جایی از این مطلب برایتان سوال برانگیز بود؟ سوالاتتان را در بخش نظرات زیر همین پست از مابپرسید و پاسخ بگیرید. فراموش نکنید که همواره و برای تمامی خدمات بازاریابی شبکه های اجتماعی از جمله مدیریت پیج اینستاگرام می توانید روی همکاری تاس حساب کنید.