آموزش افزایش فالوور در تیک تاک با ۸ روش کاربردی و ساده!

چه کسی فکرش را می کرد که شبکه اجتماعی که کار را با ساخت دابسمش های نوجوان ها شروع کرد به یکی از رسانه های محتوای ویدیویی و تبلیغات موثر تبدیل شود؟ باری، حالا تیک تاک جایی است که می توان از آن درآمد های دلاری کسب کرد و اگر این هدف را در سر …

افزایش فالوور در تیک تاک

چه کسی فکرش را می کرد که شبکه اجتماعی که کار را با ساخت دابسمش های نوجوان ها شروع کرد به یکی از رسانه های محتوای ویدیویی و تبلیغات موثر تبدیل شود؟ باری، حالا تیک تاک جایی است که می توان از آن درآمد های دلاری کسب کرد و اگر این هدف را در سر دارید پیشنهاد می کنیم تا انتهای مطلب همراه آژانس دیجیتال مارکتینگ تاس باشید و آموزش افزایش فالور در تیک تاک را در ۸ مرحله ساده و کاربردی دنبال کنید.

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید: هشت ترفند برای افزایش بازدید در تیک تاک!

راه های افزایش فالوور در تیک تاک

۱.مخاطبان خود را «به درستی» شناسایی کنید!

این که بایستی پیش از هر اقدامی در زمینه دیجیتال مارکتینگ مخاطبان خود را شناسایی کنیم و. بر اساس داده هایی که به دست می آوریم تصمیم بگیریم را همه می دانند. اما چگونگی انجام این کار از خودش مهم تر است.

از مهم ترین اطلاعاتی که باید درباره مخاطب هدف خود بدانید، گروه سنی و موقعیت جغرافیایی است. گرچه تیک تاک رسانه ای نیست که افراد بالای چهل سال خیلی تمایلی به آن نشان بدهند اما بایستی با پیگیری هشتگ ها و دنبال کنندگان محتوای نزدیک به فعالیت خودتان بدانید دقیقا چه کسانی به دنبال آن هستند. به این ترتیب حتی در محتوای سرگرم کننده تان هم موفق تر خواهید بود.

مساله مهم دیگر موقعیت مکانی است. اگر از این فاکتور غافل شوید ممکن است چالش ها و موضوعات روز و پربازدید زیادی را از دست بدهید.

۲.از این بستر برای آموزش استفاده کنید!

حتما متوجه شده اید که محتواهای پربازدید این روزها در شبکه های اجتماعی، حتی محتوایی که جنبه سرگرمی دارد بیشتر معطوف به آموزش شده است. حرفم این نیست که از صفحه تیک تان یک چیز رسمی مثل لینکدین بسازید. بلکه می گویم حتی در شرایط خودتان هم آموزش را لحاظ کنید.

ممکن است ویدیوهای کوتاه ترفندی بسازید. و نمی دانم! از روش رنگ آمیزی کاریکاتورها تا قفل ماشین و حتی شانه زدن موی سگ چیزی را آموزش بدهید. یا این که ممکن است بخواهید نصب پیرسیننگ و چیزهایی شبیه به این را به مخاطب یاد بدهید.

باید بدانید اگر چیزهای زیادی برای یاد دادن به دیگران در چنته داشته باشید افراد برای این که آموزش های بعدی را از دسست ندهند تصمیم می گیرند که شما را در لیست خود داشته باشند.

 

به دنبال موفقیت ۱۰۰٪ در اینستاگرام هستید؟
موفقیت برند شما در شبکه های اجتماعی را تضمین خواهیم کرد.
از اینجا شروع کنید

 

۳.ترند ها را دنبال کنید

یکی از بهترین راه ها برای جذب مخاطبان جدید استفاده درست از هشتگ است. هشتگ های شما کارایی لازم را نخواهند داشت اگر بررسی خوبی در میزان جستجو و نزدیکی آن به هدف و موضوع محتوا را انجام داده باشید. اگر بدانید ترندهای روز چیست و افراد بیشتر چه نوع هشتگ هایی را برای رسیدن به محتوای خود جستجو می کنند بهتر می توانید هدف گیری کنید.

اگر یک موزیک پس زمینه محتوا ترند شده است و بیشتر مخاطبان شما ویدیوهایی که این نوع موزیک را استفاده کرده اند بیشتر می پسندند بهتر است شما هم دست به کار شوید. اگر نمی دانید با استفاده از چه ابزاری می توانید کارایی هشتگ هایتان را بررسی کنید ما اپ Socialinsider را به شما پیشنهاد می کنیم.

با ابزارهایی نظیر این می توانید روند هشتگ های ترند را پیگیری کنید و میزان تعامل با آن ها را بسنجید. پس از مدتی کار کردن با این روش می توانید به درستی ذائقه مخاطب را تشخیص بدهید و پس از آن خودتان هشتگ هایی با پتانسیل بازدید و تعامل بالا را راه اندازی کنید.

هیچ محدودیتی در موضوع وجود ندارد و فقط روش کار و هوشمندی لازم مهم است. مثلا اگر صفحه واشنگتن پست را در تیک تاک دیده باشید می دانید که این رسانه توانسته است با همان فعالیت اصلی خود یعنی انتشار اخبار ، با کمی چاشنی خلاقیت به راحتی از رقبا پیشی بگیرد.

افزایش فالوور در تیک تاک با استفاده از ترندها

۴.چالش های مخصوص خود را ایجاد  کنید

اعضای تیک تاک عاشق چالش ها هستند و این چالش ها باعث معرفی هرچه بیشتر شما شده و کمک می کنند که افراد جدیدی به صفحه تان بیایند. لازم نیست خواننده ای باشید که با موزیک ویدیوی جدیدش چالش رقص راه اندازی می کند. یا استعداد خاص و حرفه ای بسیار متفاوت داشته باشید. کافی است چالش های موفق نزدیک به زمینه خودتان را بررسی کنید و ببینید چه چیزی آن ها را متمایز کرده است. با یک الگو گیری صحیح و تشخیص به موقع موضوع و خلاقیت در ایجاد محتوا خواهید دید که یک چالش پربازدید به راه انداخته اید و مخاطبان زیادی به صفحه شما آمده اند.

یادتان باشد که چالش را درست و واضح معرفی کنید و هشتگی به آن اختصاص بدهید.

۵.هشتگ به اندازه ی لازم!

اقیانوس تیک تیک به اندازه کافی بزرگ هست که ممکن باشد در آن گم بشوید. اگر قرار است به راحتی به مخاطبانی که می دانید شما را خواهند پسندید برسید باید راه رسیدن آن ها به صفحه تان را هموار کنید. یکی از بهترین و مستقیم ترین روش ها تعیین هشتگ هاست. چند هشتگ عمومی مرتبط با حرفه تان می تواند مفید باشد. اما فراموش نکنید که در کنار آن ها هشتگ های خاص و منحصر به فردی که تعامل بالایی دارند و مخاطب مشخص تری را به صفحه شما می آورند هم استفاده کنید.

 

به دنبال موفقیت ۱۰۰٪ در اینستاگرام هستید؟
موفقیت برند شما در شبکه های اجتماعی را تضمین خواهیم کرد.
از اینجا شروع کنید

 

۶.زمان مناسب را تشخیص بدهید

یکی از دلایلی که گفتیم سعی کنید با اپلیکیشن های ردیابی فعالیت در شبکه های اجتماعی به خوبی موقعیت مکانی را تشخیص بدهید. ممکن است ساعت ها برای ایجاد یک ویدیوی جذاب زحمت کشیده باشید اما در زمان اشتباهی آن را منتشر کنید و بازخورد مورد نیاز خود را بگیرید.

اگر بدانید مخاطبان شما چند ساله هستند تا حدودی برنامه روزمره شان را می دانید. به طور مثال اگر مخاطبان شما را افراد بین ۲۰ تا ۳۵ سال تشکیل بدهند احتمالا بین ۹ صبح تا ۵ بعد از ظهر سر کلاس یا در محل کار هستند و فقط بین ساعت ۱۲ تا ۲ ظهر زمان نهارشان سری به شبکه های اجتماعی می زنند. و بهترین زمان برایشان احتمالا ۹ تا ۱۱ شب است. اما فاکتورهای ناشناخته دیگری هم درباره زمان مناسب انتشار محتوا وجود دارند که بعد از چند بار آزمون و خطا بهتر برایتان مشخص می شوند. این پروسه را طی کنید و ساعت طلایی محتوای تیک تاک تان را کشف کنید. و درست زمانی که مخاطبان شما سرحال و آماده لایک و نظر و اشتراک گذاری هستند محتوا را برایشان منتشر کنید.

افزایش فالوور در تیک تاک با زمانبندی انتشار پست

۷.در سایر رسانه های محتوای خود را تبلیغ کنید

ممکن است عده زیادی از مخاطبان اینستاگرامی شما از حضورتان در تیک تاک بی خبر باشند و تا زمانی که خودتان به آن ها نگویید احتمال کشف و شهودشان بسیار کم است. اگر در پلتفرم های دیگر مخاطبان زیادی دارید باید احتمال بدهید که بسیاری از آن ها پتانسیل تبدیل شدن به دنبال کنندگان تیک تاکتان را هم دارند.

ممکن است خودتان به این اندازه مخاطب جذب نکرده باشید اما می توانید از افراد دیگری که مخاطبان زیادی دارند بخواهید یکی از بهترین پست های شما را به اشتراک بگذارند. می توانید یک پست مهمان در رسانه های دیگر و پرمخاطب بگیرید. یا درباره حساب های پر مخاطب محتوایی بسازید که آن ها به عنوان محتوای تولید شده توسط کاربر آن را منتشر کنند و به این ترتیب به افراد بیشتری معرفی بشوید.

 

به دنبال موفقیت ۱۰۰٪ در اینستاگرام هستید؟
موفقیت برند شما در شبکه های اجتماعی را تضمین خواهیم کرد.
از اینجا شروع کنید

۸.با حساب های خوب و مرتبط دیگر تعامل برقرار کنید

اگر حساب های دیگری وجود دارند که محتوای نزدیک به موضوعات شما را می سازند یا هر حسابی که به نوعی با فعالیت شما مرتبط است و مخاطبان زیادی هم دارد، می توانید از آن ها برای بیشتر شناخته شدن خود کمک بگیرید. مثلا اگر محتوایی را می بینید که مخاطبان آن احتمالا به محتوای شما نیز علاقه مند خواهند بود و البته محتوا از نظرتان کیفیت لازم را هم دارد بد نیست نظری در زیر آن منتشر کنید.

نباید به طور واضح نشان بدهید که هدف تان جلب توجه مخاطبان او است اما باید کمی انگیزه برای سایرین را در نظر خود جا بدهید. حواستان باشد قرار نیست کامنت اسپم و زیاد منتشر کنید. بلکه چیزی باشد که نشان بدهد واقعا محتوا را دیده و پسندیده اید و خودتان هم کار مشابهی انجام می دهید. مثلا اگر شما هم موزیسین هستید و یکی از حساب هایی که با موسیقی بامزه اش مخاطب جذب کرده ویدیوی منتشر می کند. در زیر آن ویدیو نظری بگذارید و بگویید این آکورد رو خیلی خوب زدی. من وقتی داشتم موزیک… رو با گیتار می زدم اینجوری شد و کلیپش رو هم توی صفحه خودم گذاشتم.

جمع بندی

حالا ترفندهای زیادی برای جذب مخاطب در تیک تاک بلد هستید و ما منتظریم بعد از به کارگیری آن ها نظراتتان را بشنویم. اگر تجربه ای در این زمینه دارید می توانید از بخش نظرات زیر همین پست با سایر کاربران به اشتراک بگذارید. و اگر سوالی دارید از همین قسمت از ما بپرسید و پاسخ بگیرید. فراموش نکنید همواره و برای تمامی خدمات بازاریابی از طریق شبکه های اجتماعی از جمله مدیریت پیج اینستاگرام می توانید روی همکاری تاس حساب کنید.