افزونه Yoast SEO چیست و چطور به بهبود سئوی سایت کمک می‌کند؟

اگر سئوی یک سایت وردپرسی دارای وبلاگ را برعهده دارید افزونه Yoast SEO موهبتی الهی است که بایستی طرز کار آن را یاد بگیرید. افزونه بسیاری از مراحل سئو کردن محتوا را به صورت مستقیم در دسترس شما قرار می‌دهد و اجازه می‌دهد به راحتی محتوای مناسب سایت خودتان را ایجاد کنید. برای آشنایی با …

افزونه yoast seo

اگر سئوی یک سایت وردپرسی دارای وبلاگ را برعهده دارید افزونه Yoast SEO موهبتی الهی است که بایستی طرز کار آن را یاد بگیرید. افزونه بسیاری از مراحل سئو کردن محتوا را به صورت مستقیم در دسترس شما قرار می‌دهد و اجازه می‌دهد به راحتی محتوای مناسب سایت خودتان را ایجاد کنید. برای آشنایی با کاربردها و روش استفاده از این افزونه تا انتهای مطلب همراه آژانس دیجیتال مارکتینگ تاس باشید و بخوانید:

 • افزونه Yoast SEO چیست؟
 • امکانات افزونه Yoast SEO چیست؟
 • چطور افزونه Yoast SEO را  نصب و راه اندازی کنیم؟

پیشنهاد می‌کنیم مطالعه کنید:

چطور موفقیت در سئو را ارزیابی کنیم؟

 افزونه Yoast SEO چیست و چه کاربردی دارد؟

Yoast افزونه‌ای برای سیستم مدیریت محتوای وردپرس است و  مانند تمام پلاگین‌ها به کارکرد ساذه تر کدها کمک می‌کند. این افزونه برای بهبود سئو طراحی شده است. در بخش‌های بعدی با امکانات و روش عملکرد این افزونه بیشتر آشنا خواهید شد.

 

به دنبال حضور در اولین نتایج گوگل هستید؟
ما بالاترین جایگاه های نتایج جستجو را برای شما تصاحب می کنیم !
از اینجا شروع کنید

امکانات افزونه Yoast SEO چیست؟

این افزونه یکی از جامع‌ترین ابزارهای تولید محتوا و سئو در ورد پرس است که امکانات و ویژگی‌های زیادی دارد. در این بخش برخی از این ویژگی‌ ها را به اختصار معرفی خواهیم کرد. با این افزونه می‌توانید:

 • متاتایتل سئویی و متا توضیحات هر پست را هنگام نگارش تعیین کنید یا بعدها آن را تغییر بدهید.
 • طبقه بندی مطالب را در دسته بندی‌ها و برچسب ها تعیین کنید.
 • نحوه نمایش هر پست در صفحه نتایج گوگل را پیش از انتشار ببینید.
 • تگ کلمه کلیدی تعیین کنید و چگالی کلمه کلیدی را در مطلب بسنجید.
 • به راحتی برچسب های متا noodp ، noydir اضافه کنید.
 • صفحات ، طبقه بندی ها یا کل بایگانی ها را به راحتی noindex و nofollow  یا غیرفعال کنید.
 • به صفحات مختلف از جمله بایگانی های طبقه بندی، صفحه پست و صفحه اول تگ کنونیکال اضافه کرده و آن را مدیریت کنید.
 • پیوند یکتا یا Permalink را حذف کنید اما همچنان امکان جستجوی سفارشی در گوگل را حفظ کنید.
 • با پاک کردن پیوند همیشگی ، در حالی که همچنان امکان جستجوی سفارشی Google را دارید.
 • بردکرامب‌ ها را مدیریت کنید و برای آن ‌ها عنوان تعیین کنید.
 • نقشه های سایت XML ایجاد کرده و در آن پست‌ها را مدیریت و حذف کنید. (صفحات یا پست‌های noindexed  به طور عادی در نقشه سایت نشان داده نمی‌شوند اما در صورت لزوم آن ها را نیز می‌توانید مدیریت کنید)
 • ابزارهایی مثل سرچ کنسول گوگل یا Bing Webmaster Tools و Yahoo Site Explorer را به آن متصل و استفاده کنید.
 • افزونه های سئویی مکمل مثل Platinum SEO Pack و All in One SEO به آن متصل کنید و عملکردها و داده‌های مورد نیازتان از آن‌ها را انتقال بدهید.

ویژگی‌هایی که تا کنون برشمردیم مربوط به نسخه رایگان این افزونه بود. با در اختیار داشتن نسخه پریمیوم این افزونه می‌توانید:

 • بخش مدیریت ریدایرکت به شما امکان می دهد ریدایرکت ها را به راحتی تنظیم کنید.
 • می‌توانید به طور همزمان تمرکز چند کلمه کلیدی را داشته باشید.
 • برای لینک سازی داخلی بهترین پیشنهادات ممکن را بگیرید. ( این ویژگی‌ برای وبسایت‌هایی که صفحات زیادی دارند که به خاطر آوردن عنوان تمام صفحات ممکن نیست بسیار کاربردی است)
 • برای تمام ویژگی‌های این افزونه و چگونگی استفاده از آن ها آموزش ویدیویی دریافت کنید.

 

پشتیبانی ممتاز توسط افراد خبره در  Yoast  را در اختیار داشته باشید تا به شما کمک کند از سئو سایت خود بیشترین بهره را ببرید.

افزونه yoast SEO

روش نصب پلاگین Yoast SEO

اولین اقدامی که برای نصب این افزونه انجام می‌دهید این است که به داشبورد وردپرس بروید و روی قسمت افزونه‌ها کلیک کنید و افزودن را انتخاب کنید. با این اقدامات به فروشگاه وردپرس منتقل می‌شوید. کافی است Yoast SEO  را جستجو کرده و سپس آن را دانلود کنید.

با کلیک کردن روی گزینه activate یا «فعال کردن» این افزونه را فعال کنید.

Yoast SEO روی داشبورد ورد پرس شما آماده است.

 

روش استفاده از پلاگین Yoast SEO

اکنون که افزونه را نصب و فعال کردید ، بیایید نگاهی به نحوه تنظیم صحیح این افزونه قدرتمند بیندازیم. باید به خاطر داشته باشید که تنظیماتی که ما انتخاب می کنیم همان مواردی است که توصیه می کنیم. ممکن است کارشناسان دیگر ترجیحات و اختیارات خود را داشته باشند ، بنابراین کاربران پیشرفته می توانند از هر چیزی که دوست ندارند چشم پوشی کنند.

اگر مبتدی هستید و می خواهید به روش تاس از افزونه Yoast SEO استفاده کنید، مراحل را با دقت دنبال کنید:

 

مرحله 1. داده های سئو خود را وارد کنید

اگر در حال راه اندازی Yoast SEO در وب سایت یا وبلاگ جدید وردپرس هستید ، می توانید از این مرحله صرف نظر کنید.

سایر کاربران که آن را در وب سایت موجود نصب می کنند ، ممکن است از پلاگین WordPress دیگری برای SEO مانند All in One SEO برای وردپرس یا چارچوب موضوعی مانند Genesis با داده های SEO شما استفاده کرده باشند.

اگر می خواهید با موفقیت از این افزونه استفاده کنید ، قبل از غیرفعال کردن پلاگین دیگر ، باید مطمئن شوید که تمام داده های قبلی شما به این افزونه منتقل شده اند. برای رسیدن به این هدف ، ما توصیه می کنیم از پلاگین SEO Data Transporter استفاده کنید. به شما امکان می دهد داده های SEO خود را به راحتی بین پلاگین های محبوب SEO حمل و نقل کنید.

 

به دنبال حضور در اولین نتایج گوگل هستید؟
ما بالاترین جایگاه های نتایج جستجو را برای شما تصاحب می کنیم !
از اینجا شروع کنید

 

مرحله 2. تنظیمات عمومی

با کلیک بر روی نماد SEO به صفحه تنظیمات افزونه می روید. به برگه «عمومی» بروید و دکمه ای برای باز کردن جادوگر پیکربندی مشاهده خواهید کرد. ما می خواهیم شما این جادوگر را نادیده بگیرید ، زیرا ما گام به گام شما را از طریق هر گزینه پیش خواهیم برد.

مرحله 3. ویژگی ها

Yoast SEO دارای ویژگی های زیادی است. این صفحه به شما امکان می دهد آن ویژگی ها را به راحتی خاموش و روشن کنید. به طور پیش فرض ، همه گزینه های موجود در این صفحه روشن هستند.

 

 • تجزیه و تحلیل SEO: نمره و تحلیل SEO را برای محتوای شما نشان می دهد.
 • تجزیه و تحلیل خوانایی: تجزیه و تحلیل خوانایی و نمره محتوای شما را نشان می دهد.
 • شمارنده پیوند نوشتاری: این ویژگی تعداد پیوندهای متنی داخلی به و از و مقاله را نشان می دهد.
 • نقشه سایت XML: نقشه سایت XML را برای وب سایت شما ایجاد می کند.
 • منوی Admin bar: منوی Yoast SEO را در نوار ابزار مدیر وردپرس نشان می دهد.
 • امنیت: تنظیمات پیشرفته برای نویسندگان وجود ندارد: تنظیمات پیشرفته SEO را از نویسندگان برای بهبود امنیت پنهان می کند.
 • tacking یا ردیابی: به نویسنده پلاگین اجازه می دهد برخی از داده های استفاده را ردیابی کند. به طور پیش فرض خاموش است.
 • REST AP: Head endpoint: این نقطه پایان Yoast SEO REST API به شما یا هر شخص دیگری امکان می دهد داده های SEO را برای پست یا صفحه خاص وردپرس دریافت کنید. توصیه می کنیم اگر نمی خواهید سایت وردپرس بی سر و تهی بسازید، این ویژگی را خاموش کنید.
 • Enhanced Slack sharing: این ویژگی هنگامی که در Slack به اشتراک گذاشته می شود یک خط نوشتاری و زمان خواندن نویسنده را به قطعه مقاله اضافه می کند.

فراموش نکنید که بر روی کلیک دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید تا تنظیمات شما ذخیره شود.

 

مرحله 4. ادغام ها

Yoast SEO یکپارچه سازی داخلی را برای سیستم عامل های SEMRush و Ryte ارائه می دهد.

SEMRush یکی از بهترین ابزارهای جستجوگرها در بازار است. این یکپارچه سازی به شما کمک می کند کلمات کلیدی مرتبط را با کلمه کلیدی تمرکز خود پیدا کنید و متناسب با آن محتوای خود را بهبود ببخشید.

Ryte ابزاری آنلاین است که وب سایت شما را از نظر شاخص بودن بررسی می کند و هنگامی که در موتورهای جستجو قابل فهرست نباشد ، در گزارش Health Site به شما هشدار می دهد. توصیه می کنیم هر دو را روشن بگذارید.

 

مرحله 5. ابزارهای مدیر وب سایت

موتورهای جستجوی محبوب به صاحبان سایت اجازه می دهد تا با استفاده از ناحیه ابزارهای وب مستر ، سایت های خود را اضافه کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این ابزارها به راهنمای کامل کنسول جستجوی Google ما مراجعه کنید.

 

Yoast SEO تأیید وب سایت خود را با همه موتورهای جستجوگر آسان تر می کند. برای انجام این کار باید در برنامه ابزارهای وب مستر برای هر موتور جستجو ثبت نام کنید.

 

پس از آن ، از شما خواسته می شود برای تأیید مالکیت خود بر وب سایت ، یک برچسب متا اضافه کنید. به سادگی کد متایی را که از موتورهای جستجو در زمینه های مربوطه دریافت کرده اید ، اضافه کنید.

 

به دنبال حضور در اولین نتایج گوگل هستید؟
ما بالاترین جایگاه های نتایج جستجو را برای شما تصاحب می کنیم !
از اینجا شروع کنید

مرحله 6. جستجوی ظاهر

ظاهر جستجو در تنظیمات Yoast SEO نحوه نمایش وب سایت شما در نتایج جستجو را کنترل می کند. این شامل چندین گزینه برای صفحه اصلی ، مقالات منفرد ، بایگانی و طبقه بندی شما است.

جمع بندی

در این مطلب هرچه درباره افزونه Yoast در وردپرس مورد نیاز یک کارشناس تولید محتوا بود را تشریح کردیم. اگر سوالی در ذهن شما باقی مانده از بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید. فراموش نکنید که همواره می‌توانید برای تمامی خدمات سئو از جمله سئو در مشهد روی تاس حساب کنید.