چطور بفهمیم کسی در اینستاگرام ما را بلاک کرده است؟

چطور بفهمیم کسی در اینستاگرام ما را بلاک کرده است؟

عجب سوالی پارادوکسیکالی! اگر کسی شما را در اینستاگرام بلاک کرده است، در واقع پیامی به اینستاگرام فرستاده است مبنی بر این که «صاحب این حساب فرد قابل اعتمادی از نظر من نیست. لطفا دیگر پست‌ها، استوری‌ها، تعداد فالوورها و فالووینگ ها و هیچ اطلاعات دیگری از من را در اختیارش نگذار! مرسی اه! ». …

عجب سوالی پارادوکسیکالی! اگر کسی شما را در اینستاگرام بلاک کرده است، در واقع پیامی به اینستاگرام فرستاده است مبنی بر این که «صاحب این حساب فرد قابل اعتمادی از نظر من نیست. لطفا دیگر پست‌ها، استوری‌ها، تعداد فالوورها و فالووینگ ها و هیچ اطلاعات دیگری از من را در اختیارش نگذار! مرسی اه! ». اینستاگرام هم که برای به دست آوردن دل کاربران هرکاری می‌کند، در عرض چند ثانیه پروفایل و تمام اطلاعات این شخص را از دید شما پنهان می‌کند و اگر شناسه او را جستجو کنید با صفحه‌ای برهوتی و خالی از سکنه مواجه می‌شوید! و حالا شما می‌‌خواهید از اینستاگرام کمک بگیرید تا اطلاعاتی درباره این که شما را بلاک کرده یا خیر دریافت کنید! عجیب است اما ما در آژانس دیجیتال مارکتینگ تاس کمک‌تان می‌کنیم روش این کار را بیاموزید. تا انتهای مطلب با ما همراه باشید و بخوانید:

 • اگر کسی ما را در اینستاگرام بلاک کند چه اتفاقی می‌افتد؟
 • چطور بفهمیم که کسی ما را بلاک کرده است؟
 • روش‌های مختلف باخبر شدن از بلاک شدن در اینستاگرام

پیشنهاد می‌کنیم مطالعه کنید:

چطور استوری اینستاگرام را ذخیره کنیم؟

اگر کسی ما را در اینستاگرام بلاک کند چه اتفاقی می‌افتد؟

به طور کلی بعد از این که یک حساب کاربری شما را بلاک کند، دسترسی شما به تمام اطلاعات این فرد در اینستاگرام از بین می‌رود. یعنی پست‌ها و استوری‌هایش از دیدتان پنهان می‌مانند. تعداد فالوورها و فالووینگ‌ها و همچنین عگس پروفایلش برایتان از بین می‌رود. و اگر نام حساب را جستجو کنید با یک صفحه سفید خالی و یک ارور عدم دسترسی مواجه می‌شوید. حالا اگر سوالتان این است که چطور تشخیص دهیم که این حساب تمام پست‌ و استوری‌هایش را پاک کرده یا فقط ما را از دیدن آن‌ها محروم کرده است، به جزییاتی که در لیست پیش‌رو برمی‌شمریم توجه کنید و ببینید چندتا از آن‌ها درباره شما صدق می‌کند:

 

شما می توانید برای افزایش فالوور و همچنین برنامه ریزی برای پیشرفت پیجتان از خدمات مدیریت پیج اینستاگرام تاس استفاده کنید

 

 • گرچه آیدی حساب را به طور دقیق می‌دانید، نمی‌توانید آن را در قسمت جستجو بیابید.
 • تمام پیام‌های دایرکت مسیج قبلی شما با او پاک شده‌اند.
 • حتی اگر صفحه اش برایتان نمایش داده می‌شود نمی‌توانید تعداد پست‌ها و دنبال کنندگانش را ببینید.
 • پیامی که به او می‌فرستید با علامت تعجب قرمز به خودتان برمی‌گردد.
 • از لیست دنبال کنندگان و دنبال شوندگان شما حذف شده اند.
 • اگر پستی را از این حساب ذخیره کرده بودید، دیگر در لیست ذخیره‌هایتان وجود ندارند.
 • اگر روی پستی تگ‌شان کرده بودید، و روی آن تگ ضربه می‌زنید به جای حساب کاربری با آيدی Instagrammer مواجه می‌شوید.
 • اگر در زیر پست‌هایشان نظری گذاشته بودید، دیگر نظر شما به سایر کاربران نمایش داده نمی‌شود.
 • مدتی است که استوری از آن‌ها در لیست استوری‌هایتان ندیده‌اید.

روش تشخیص بلاک شدن در اینستاگرام

اگر تعدادی از این نشانه‌ها برایتان صدق می‌کرد و برخی دیگر وجود نداشت، مثلا عکس پروفایل و تعداد فالوورهایشان پنهان شده اما نظراتشان زیر پست شما هنوز رویت می‌شود، کافی است تیر آخر را بزنید و با یک حساب کاربری دیگر صفحه‌شان را جستجو کنید و با نمایش صفحه در دستگاه خودتان مقایسه کنید. اگر با این حساب جدید همه چیز از جمله عکس پروفایل، بیو، تعداد پست و فالوورها به درستی نمایش داده می‌شد و همه چیز جور بود، جز اظهار تاسف کاری از دستمان برایتان برنمی‌آید.  اما اگر بلاک نشده باشید و شخص حساب خود را غیرفعال یا حذف کرده باشد چه؟ در ادامه نشانه‌های دی اکتیو یا حذف کردن حساب را نیز بررسی خواهیم کرد.

روش تشخیص بلاک شدن در اینستاگرام با استفاده از جستجو

برنامه را باز کنید.

سپس نام یا آیدی حسابی که حدس کی زنید شما را بلاک کرده باشد را تایپ کنید.

اگر نام کاربری را درست به خاطر ندارید از نام اصلی که در پروفایل قرار داده است استفاده کنید،ممکن است نام کاربری را مشاهده کنید.
وقتی شخصی را که به دنبالش هستید پیدا کردید ، روی آن کلیک کنید و وارد پروفایلش شوید.

درحالت عادی شما باید بتوانید تصاویر او را بدون مشکل مشاهده کنید. اما اگر این طور نیستاحتمال مسدود شدن شما وجود دارد.

البته ممکن است این فرد حساب کاربری خود را غیرفعال کرده باشد.

 

 

روش دوم استفاده از اپلیکیشن ها

با این حال ، شما نباید این را با شخصی که حساب اینستاگرام خود را غیرفعال کرده است یا شخصی که توسط اینستاگرام مسدود شده است اشتباه بگیرید ، زیرا ممکن است این مورد نیز وجود داشته باشد. همچنین می توانید از برنامه های خارجی مانند Unfollowgram استفاده کنید ، که به شما اجازه می دهد تا بدانید چه کسی حساب شما را لغو دنبال نکرده است ، زیرا شخصی که شما را مسدود کرده است به طور خودکار دنبال کردن شما را متوقف می کند اما ، دوباره دوست شما بدون مسدود کردن حساب شما ، پیگیری شما را متوقف کرده است.

چطور بفهمیم کسی حساب خود را پاک یا غیر فعال کرده است؟

این که نتوانید به حسابی دسترسی داشته باشید همیشه به معنای بلاک شدن نیست. گاهی افراد ترجیح می‌دهند حساب‌هایشان را موقت یا دائم پاک کنند. اولین گام برای تشخیص این که فرد شما را بلاک کرده یا حساب خود را بسته است، چک کردن پروفایلش از حساب‌های دیگر است. اگر اطلاعات حساب برای همه به جز شما در دسترس است یعنی بلاک شده‌اید.

اگر به حساب دیگری دسترسی ندارید سعی کنید در قسمت دایرکت مسیج آیدی حساب را وارد کنید و به آن پیامی بفرستید. اگر پیام شما با یک علامت تعجب قرمز به خودتان برگشت حتما بلاک شده‌اید. اما اگر پیام ارسال شد اما پاسخی نگرفتید یا Seen نشد، ممکن است بلاک شده باشید یا این که حساب غیرفعال شده باشد.

 

اگر نام کاربری دقیق آنها را می‌دانید ، می توانید ببینید که آیا آنها با استفاده از یک مرورگر وب حساب خود را غیرفعال کرده اند یا خیر. به مرورگر بروید ، پیوند “https://www.instagram.com/” را تایپ کنید و سپس نام کاربری دقیق را تایپ کنید. در زیر تصویری از نحوه غیرفعال شدن حساب کاربری اینستاگرام را مشاهده می کنید.

دی اکتیو شدن اینستاگرام

جمع بندی

در این مطلب راه‌ های تشخیص بلاک شدن در اینستاگرام و تفاوت آن با دی اکتیو شدن حساب کاربری طرف مقابل را شرح داده‌ایم. اگر سوالی در این باره دارید که در این مطلب پاسخی به آن داده نشد می‌توانید از بخش نظرات زیر همین پست از ما بپرسید. اگر ترفند دیگری بلدید که ممکن است برای سایر کاربران هم مفید باشد از همین بخش با ما به اشتراک بگذارید. فراموش نکنید که برای تمام خدمات مربوط به بازاریابی از طریق شبکه‌های اجتماعی از جمله مدیریت پیج اینستاگرام می‌توانید روی تاس حساب کنید.

شما می توانید برای افزایش فالوور و همچنین برنامه ریزی برای پیشرفت پیجتان از خدمات مدیریت پیج اینستاگرام تاس استفاده کنید

نعیمه نخعی

نعیمه می‌نویسد، مباحث پیچیده مارکتینگ را ساده می‌نویسد تا همه بتوانند به سادگی حرفه‌ای شوند!