کامل ترین راهنمای کسب درآمد از آپارات (۲۰۲۱)

کامل ترین راهنمای کسب درآمد از آپارات (۲۰۲۱)

محتوای ویدیویی حالا با اختلاف از محبوب ترین انواع محتوا است و مخاطبان زیادی را از آن خود کرده است. حالا یوتیوب دومین منبع محتوا پس از گوگل است و با توجه به مسائل فیلترینگ و زبان، جایگاه خود در ایران را به آپارات واگذار کرده است. تا انتهای مطلب همراه آژانس دیجیتال مارکتینگ تاس …

محتوای ویدیویی حالا با اختلاف از محبوب ترین انواع محتوا است و مخاطبان زیادی را از آن خود کرده است. حالا یوتیوب دومین منبع محتوا پس از گوگل است و با توجه به مسائل فیلترینگ و زبان، جایگاه خود در ایران را به آپارات واگذار کرده است. تا انتهای مطلب همراه آژانس دیجیتال مارکتینگ تاس باشید و درباره این رسانه ۵۰ میلیونی و راه های کسب درآمد از آپارات بخوانید.

 

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید: رازهای بازاریابی ویدیویی !

آپارات چیست؟

آپارات یک سرویس پخش ویدیو با سرعت مناسب برای مخاطبان فارسی زبان و شاید بتوان گفت اصلی ترین منبع ویدیوی آنلاین در ایران است. این پلتفرم نمایش ویدیو با میلیون ها بازدید کننده اقدام به کسب درآمد از طریق تبلیغات نموده و هزینه این تبلیغات را با صاحبان حساب های پرطرفدار تقسیم می کند.

به این ترتیب به یکی از بهترین گزینه های مارکتینگ و بازاریابی ویدیو تبدیل شده است. چرا که شما می توانید هم برای معرفی برند و کسب و کار خود از آن استفاده کنید و هم می توانید از آن کسب درآمد کنید. در به روز رسانی های اخیر این رسانه پیشنهاد های خوبی را برای کسب درآمد نیز معرفی کرده است.

 

به دنبال جذب مشتریان جدید برای کسب و کارتان هستید؟
تیم ما قدم به قدم در مسیر موفقیت در کنار شما خواهد بود.
از اینجا شروع کنید

 

 

 

شرایط کسب درآمد از آپارات

در گذشته منتشر کنندگان ویدیو نیز می توانستند از طریق آپارات کسب درآمد کنند اما در حال حاضر تنها تولیدکنندگان محتوای ویدیویی این قابلیت را دارند. روش این کار به این صورت است که آپارات با نمایش تبلیغ  در کانال های پرمخاطب از تبلیغ دهندگان مبالغی را دریافت می کنند و این درآمد را با صاحبان محتوا تقسیم می کند. میزان این سود حداقل ۵۰ درصد هزینه تبلیغ برای محتوا سازان است که اصلا درصد کمی نیست. با این وجود تولید کنندگان محتوا بایستی واجد شرایط زیر باشند و از قوانین آپارات نیز پیروی کنند.

محتواساز معتبر برای کسب درآمد در آپارات چه ویژگی هایی دارد؟

به طور کلی تنها منتشر کنندگانی به عنوان تولیدکننده محتوا در نظر گرفته می شوند که شرایط زیر را داشته باشند:

محتوای منتشر شده بایستی صفر تا صد توسط خود این افراد ساخته شده باشد. که این یعنی محتوای دوبله شده در این دسته قرار نمی گیرد.

ویدیوهای آموزشی تنها در صورتی تولید محسوب می شوند که چهره یا صدای فرد آموزش دهنده در ویدئو مشخص و یک لوگو روی ویدئو حک شده باشد.

فعالیت های جانبی مثل میکس و ادیت محتوا و همچنین تهیه زیرنویس برای محتواهای خارجی در دسته تولید محتوا محاسبه نمی شود.

فعالیت های ویدیویی گیمرها تنها در حالتی محتوای موردنظر آپارات به حساب می آید که این افراد از وبکم استفاده کرده باشند.

روش کسب درآمد از آپارات به چه صورت است؟

اگر شرایط محتواساز آپارات را دارید بایستی حساب کاربری خود را روی وضعیت کسب درآمد قرار بدهید که در قسمت بعدی به آن خواهیم پرداخت. پس از آن می توانید از این رسانه درآمد مکسب کنید. ددرآمد شما به عنوان تولید‌کننده براساس نمایش موفق تبلیغات در کانالتان محاسبه می‌شود. یعنی کافیست مخاطبانتان حداقل 4 ثانیه از هر تبلیغی را در کانالتان ببینند تا آن تبلیغ به عنوان یک نمایش موفق شمارش شود؛ در این حالت سود حاصل بصورت نصف،نصف! و یا بیشتر به نفع شمای تولیدکننده تقسیم می‌شود.

برای عضویت در سیستم درآمد‌زایی به عنوان تولیدکننده باید شرایط زیر را داشته‌ باشید:

حداقل 200 دنبال کننده

حداقل 3 هزار ساعت نمایش در 3 ماه اخیر

قوانین تولیدکنندگان در آپارات

  1. کانالی که به عنوان تولیدکننده در سیستم ثبت می شود موظف است تنها محتوای تولیدی خود را در کانال بارگذاری نماید و در صورت بازنشر حتی یک ویدیو سیستم درآمدزایی آن کانال برای همیشه لغو می شود.
  2. نوشتن تیتر بی ربط به محتوای ویدیو مصداق تخلف می باشد و با کانال برخورد خواهد شد.
  3. اضافه کردن عکس بی ربط به محتوا ویدیو علاوه بر اخطار، منجر به لغو دسترسی اضافه کردن عکس ویدیو برای کانال تولیدکننده خواهد شد.
  4. تولید کننده، موظف است محتوا را طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران تولید کند.
  5. مسئولیت محتوای بارگذاری شده در سایت با تولیدکننده است و آپارات هیچ گونه مسئولیتی در قبال محتواها ندارد.
  6. طبق قانون، تولیدکننده مکلف به رعایت حق نشر دیگر آثار می باشد.
  7. هرگونه خرابکاری در سیستم بازدید موجب حذف کانال از سیستم درآمدزایی می شود.

 

 

به دنبال جذب مشتریان جدید برای کسب و کارتان هستید؟
تیم ما قدم به قدم در مسیر موفقیت در کنار شما خواهد بود.
از اینجا شروع کنید

 

 

چطور وضعیت کسب درآمد از آپارات را تنظیم کنیم؟

کافی است به صفحه اصلی سایت آپارات که آدرس آن لینک شده است بروید.

 سپس روی آيکون همبرگری کلیک کنید.

به پایین اسکرول کنید و از قسمت «دیگر صفحات آپارات» گزینه «درآمد زایی» را انتخاب کنید.

توضیحات این صفحه را بخوانید چرا که دائما به روز می شود و ممکن است موردی وجود داشته باشد که ازز آن بی اطلاع باشید.

سپس روی کلید «درخواست عضویت» کلیک کنید.

اگر حساب کاربری دارید به آن وارد شوید.

پس از تایید حساب و نوع فعالیت و تکمیل اطلاعات می توانید فعالیت را شروع کنید.

 در این مرحله داشبوردی به شما اختصاص پیدا می کند که می توانید آن را مدیریت کنید.

ساخت حساب کسب درآمد از آپارات

روش پرداخت و تسویه درآمد از آپارات

اگر حداقل مبلغ درآمدی شما در ماه به سقف ۱۵۰ هزار تومان برسد درآمد شما بصورت اتوماتیک در روزهای اول ماه به شماره حسابی که به آپارات اعلام کرده‌اید، واریز می‌شود. همچنین می‌توانید پرداخت‌های خود را به تفیکیک هر ماه در پنل آپارات داشته‌باشید.

چطور بازدهی ویدیوهای خود در آپارات را بررسی کنیم؟

پس از ساخت حساب داشبوردی در اختیار شما قرار می گیرد که اطلاعات و آمار مهم مثال میزان بازدید ها، پربازدید ترین ویدیوها، میزان درآمد و … را در اختیارتان قرار می دهد. بهتر است آمار موجود در این پنل را به خوبی برررسی و آنالیز کنید تا در ادامه بتوانید بهترین و مفید ترین ویدیوهای خود را بسازید.
داشبورد کسب درآمد از آپارات

چطور بازدید ویدیو ها در آپارات را افزایش دهیم؟

برای این کار می توانید به دو صورت اقدام کنید. اول این که از بسته های افزایش بازدید خود این رسانه که در بردارنده هزینه هم هستند استفاده کنید و به مطمئن ترین شکل محتوا را به مخاطبان بیشتر برسانید. اگر به تازگی کسب و کاری راه اندازی کرده اید یا موضوع فعالیت شما بسیار پررقابت است می توانید از این گزینه استفاده کنید.

به این ترتیب آپارات ویدیوهای شما را به مخاطبان بیشتر و مرتبط تری نمایش می دهد. اگر نمی خواهید از این روش استفاده کنید می توانید به روش ارگانیک بازدید ویدیوهای خود را بالا ببرید.

افزایش بازدید ویدیو در آپارات به روش ارگانیک

برای این که بتوانید ویدیوهای خود را در نتایج جستجوی کاربران در آپارات و گوگل به بالای صفحه برسانید بایستی نکاتی را مدنظر داشته باشید که در این قسمت مهم ترین آن ها را بررسی خواهیم کرد:

عنوان خوب بنویسید

 عنوانی که برای ویدیوی خود استفاده می کنید باید چند ویژگی داشته باشد. اول از همه بر اساس کلمه کلیدی پربازدیدی که با تحقیق انتخاب کرده اید نوشته شده باشد. به طور مثال اگر کانال آشپزی دارید و ده رسپی که بیشترین جستجو را دارند انتخاب کرده اید این ده اسم کلمات کلیدی پربازدید شما هستند. بهتر است این کلمات کلیدی را در ابتدای عنوان بیاورید. یعنی به جای این که بنویسید «چطور بزقرمه کرمانی بپزیم؟» عنوانی مثل « بزقرمه کرمانی لذیذ: طرز تهیه + فوت آخر مزه» را به آن اختصاص بدهید.

بهتر است کلماتی را انتخاب کنید که در ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی مثل گوگل ترندز سنجیده شده باشند و این کلمه را بیش از یک بار در عنوان استفاده نکنید.

مورد دومی که در انتخاب عنوان بایستی در نظر داشته باشید این است که عناوین جذاب بنویسید. تجربه نشان داده است که کاربران بیشتر روی نتایجی کلیک می کنند که در نام آن ها از کلمات ترغیب کننده استفاده شده باشد. یکی از کلمات ترغیب کننده «کامل» است. گزارش کامل شما از بازدید تخته جمشید می تواند برای خیلی ها جذاب باشد! یکی دیگر از این کلمات «بهترین» است. اگر شما محتوای خود را با کلماتی مثل بهترین، موثرترین، ساده ترین و… معرفی کنید بازدید بیشتری را خواهید داشت.

توصیه می کنیم عناوین را طوری بنویسید که کنجکاوی خواننده را تحریک کند. اما حواستان باشد که زیاد هم از متن اصلی فاصله نگیرید. چرا که اگر محتوا و عنوان مطابقت نداشته باشند افراد زیادی شما را دنبال نخواهند کرد.

 

به دنبال جذب مشتریان جدید برای کسب و کارتان هستید؟
تیم ما قدم به قدم در مسیر موفقیت در کنار شما خواهد بود.
از اینجا شروع کنید

 

 

 

کپشن بنویسید

شما با نوشتن کپشن فرصت دارید از کلماتی مرتبط با ویدیو استفاده کنید که در عنوان جا نشده اند و به این ترتیب در جستجوهای بیشتری نمایش داده شوید. ممکن است شما عنوان صحیح و مناسبی را انتخاب کرده باشید اما کاربران سوالات خود را به این ترتیب جستجو نکنند. بنابراین هرچه می توانید انواع روش های مختلفی که افراد می توانند سوال بپرسند تا با ویدیوی شما مواجه شوند را در کپشن جای بدهید. بهتر است کپشن را زیاد کوتاه نگه ندارید و البته محتوای اصلی ویدیو را در آن لو ندهید.

هشتگ گذاری انجام بدهید

یکی از مسائلی که کاربران ایرانی کمی در آن ضعیف عمل می کنند هشتگ گذاری است. هشتگ ها برچسب هایی هستند که محتوای شما را بهتر تعریف می کنند. افراط و تفریط در هشتگ گذاری به یک اندازه مخرب است. هدف از برچسب گذاری این است که موضوع محتوا واضح شود. اگر یک محتوا را با ۱۲ هشتگ مختلف پرکنید نه تنها کمکی به این هدف نکرده اید بلکه کاملا در خلاف آن عمل کرده اید. بهترین روش هشتگ گذاری ویدیوها روش ۳،۲،۱ است. یعنی در مجموع ۵ یا ۶ هشتگ را به هر پست اختصاص بدهید. هشتگ اول به طور خاص کلمه کلیدی شماست. دو هشتگ بعدی کلمات کلیدی جانبی هستند. یعنی کلماتی که یا مترادف کلمه کلیدی اصلی هستند یا این که بسیار با آن مرتبط هستند.  دو سه هشتگ بعدی را از میان هشتگ های پرجستجویی که قبلا تحقیق کرده اید اختصاص بدهید. این هشتگ ها کمی عام تر هستند و ممکن است شامل فعالیت اصلی شما مثلا آشپزی یا آشپزی در طبیعت نیز بشوند.

روش هشتگ گذاری در اینستاگرام

تصویر  کاور مناسب انتخاب کنید

تصویر کاوری که شما به ویدیوی خود اختصاص می دهید بیش از آن که فکر می کنید در انتخاب کاربران تاثیر گذار است. این تصویر کوچک پیش از آن که مخاطبان روی ویدیوی شما کلیک کنند به آن ها نمایش داده می شوود. بهتر است که در انتخاب این تصویر دقت لازم را به عمل بیاورید.

اول از همه این تصویر باید جذاب ترین و شگفت انگیز ترین صحنه ویدیوی شما باشد. اگر دستور پخت کیک را پست می کنید عکس کاور باید خوشمزه ترین و هوس برانگیز ترین تصویر از این کیک باشد. اگر یک سفر ماجراجویانه موضوع ویدیوی شماست پرش هیجان انگیز از آبشار یا تصویری از زیپ لاین و… را در آن جای گذاری کنید.

اگر نمی خواهید از این تصاویر استفاده کنید و قصد دارید با ابزارهای گرافیکی عکسی بسازید بهتر است رنگ مناسبی را انتخاب کنید. رنگی که با سه رنگ اصلی آپارات یعنی سرخابی، سفید و سیاه تطبیق خوبی داشته باشد. بهترین رنگ ها می توانند سبز، آبی یا خاکستری باشند و بدترین رنگ های کاور قرمز مشکی و سفید هستند!

مخاطبان را در نظر بگیرید

باید بدانید عمده مخاطبان شما در این پلتفرم قشر جوان جامعه هستند. بیش از چهل درصد کاربران آپارات بین ۲۵ تا ۳۴ سال دارند و ۲۳ درصد این افراد ۱۸ تا ۲۴ ساله هستند. بنابراین باید بدانید که با قشری جوان، به روز و احتمالا تحصیلکرده و آشنا به تکنولوژی طرف هستید. اگر قرار است بهترین بازدهی را رقم بزنید بایستی محتوایی بسازید که با ذائقه این افراد جور بوده و حول محور موضوعات مورد علاقه و توجه آن ها باشد و البته ارزشمند و به روز باشد. محتوای شما بایستی قابلیت جذب و البته حفظ این افراد را داشته باشد.

 

به دنبال جذب مشتریان جدید برای کسب و کارتان هستید؟
تیم ما قدم به قدم در مسیر موفقیت در کنار شما خواهد بود.
از اینجا شروع کنید

 

 

 

جمع بندی

در این مقاله هر چیزی که درباره کسب درآمد از آپارات را نیاز داشتید آموخته اید. می دانید چطور حساب بسازید و محتوا تولید کنید و بازدهی آن را بررسی کنید و کسب درآمد کنید. حالا وقت آستین بالا زدن و عمل کردن است. اگر درباره هریک از بخش های این مقاله سوالی در ذهن دارید می توانید از بخش نظرات زیر همین پست از ما بپرسید و پاسخ بگیرید. در صورتی که تجربه مفیدی دارید می توانید با سایر کاربران از همین قسمت به اشتراک بگذارید. فراموش نکنید که همواره و برای تمامی خدمات دیجیتال مارکتینگ از جمله سئو، تولید محتوا و طراحی سایت و بازاریابی شبکه های اجتماعی می توانید روی همکاری تیم تاس حساب کنید.

نعیمه نخعی

نعیمه می‌نویسد، مباحث پیچیده مارکتینگ را ساده می‌نویسد تا همه بتوانند به سادگی حرفه‌ای شوند!

پیام شما