چطور با کامپیوتر دایرکت اینستاگرام را مدیریت کنیم؟

در ماه آوریل سال 2020 ، اینستاگرام امکان ارسال پیام مستقیم به وب سایت با استفاده از نسخه دسکتاپ را اضافه کرد. از آن موقع به بعد تمام کاربران مک و ویندوز هم می‌توانند از تمام ویژگی‌های اینستاگرام از جمله بازکردن بخش دایرکت مسیج و حذف یا ارسال پیام، استفاده کنند. اگر نمی‌دانید چطور می‌توانید …

دایرکت اینستاگرام در کامپیوتر

در ماه آوریل سال 2020 ، اینستاگرام امکان ارسال پیام مستقیم به وب سایت با استفاده از نسخه دسکتاپ را اضافه کرد. از آن موقع به بعد تمام کاربران مک و ویندوز هم می‌توانند از تمام ویژگی‌های اینستاگرام از جمله بازکردن بخش دایرکت مسیج و حذف یا ارسال پیام، استفاده کنند. اگر نمی‌دانید چطور می‌توانید دایرکت اینستاگرام با کامپیوتر را باز کرده و پیامی ارسال یا حذف کنید، تا انتهای مطلب با آژانس دیجیتال مارکتینگ تاس همراه باشید و بخوانید:

روش اول: بازکردن دایرکت اینستاگرام در کامپیوتر با شبیه ساز اندروید

روش دوم: باز کردن دایرکت اینستاگرام در دسکتاپ با مرورگر

ترفندهای نسخه دسکتاپ کامپیوتر

 

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید:

چطور برای حساب اینستاگرام خود و دیگران URL بسازیم؟

 باز کردن دایرکت در کامپیوتر با شبیه ساز اندروید

اگر حس می کنید کار کردن با نسخه دسکتاپ برایتان سخت است، یا چنان کار فوری با دایرکت دارید که نمی توانید به روش اصلی بروید و باقی متن را بخوانید می توانید از نسخه های دسکتاپ که این شبکه اجتماعی را دقیفا شبیه به نسخه اندروید آن باز می کنند کمک بگیرید.

در این صورت افزونه App for Instagram with DM مرورگر کروم می تواند سریع ترین گزینه ممکن بزایتان باشد. کافی است آن را دانلود کنید و در مرورگر خود اضافه کنید و به حساب کاربری تان وارد شوید و با صفحه ای مثل اینستاگرام اندروید مواجه شویذ.

اپلیکیشن های شبیه ساز نصبی مثل BlueStacks نیز می توانند برایتان مفید باشند. از مزیت های این اپ می توان به امکان برقراری تماس صوتی و تصویری از طریق دایرکت کامپیوتر اشاره کرد. در صورتی که در سایر نسخه های دسکتاپ این امر انجام پذیر نیست!

روش مستقیم استفاده از دایرکت اینستاگرام در دسکتاپ

  • هر مرورگری که با آن راحت هستید را روی کامپیوتر خود باز کنید.
  • به آدرس instagram.com بروید.
  • نام حساب و رمز عبور خود را وارد کنید و روی گزینه login کلیک کنید.
  • (ممکن است بخواهید با استفاده از فیسبوک یا سایر موارد وارد شوید. )
  • در گوشه سمت راست بالا روی آیکون موشک کلیک کنید.
  • تمام مکالمات فعال شما ظاهر می‌شوند. و می‌تواند با کلیک کردن روی هریک آن را باز کنید.

دایرکت اینستاگرام در نسخه دسکتاپ

 

 

ترفندهای دایرکت اینستاگرام در نسخه دسکتاپ

1. ارسال پیام

روی چت های موردنظرتان کلیک کنید یا این که اگه هیچ چتی ندارید روی آیکون دایره ای + کلیک کنید و مخاطبی را انتخاب کنید تا اولین چتتان با او شروع شود. می‌توانید پیام متنی بنویسید و  آن را ارسال کنید. و البته پیام صوتی بدهید.

فقط نماد میکروفون را در نزدیکی خط متن پیدا کنید ، روی آن ضربه بزنید و نگه دارید ، صحبت کنید و رها کنید.

2. مدیا ارسال کنید

پیام های کسل کننده ای دارید؟ نه ، از گالری تلفن خود یک عکس ارسال کنید. نماد کنار میکروفن که یک مربع  را انتخاب کنید ، سپس عکسی را انتخاب کنید و برای ارسال آن روی پیکان رو به بالا ضربه بزنید. می توانید همزمان 10 عکس را انتخاب کنید.

سوم ، عکس / بومرنگ / سوپرزوم و سایر ویژگی های استوری را همانجا  بگیرید و آن را از طریق گپ برای یک نفر ارسال کنید. برای این ویژگی، روی دوربین آبی نزدیک خط متن ضربه بزنید.

 

به دنبال موفقیت ۱۰۰٪ در اینستاگرام هستید؟
موفقیت برند شما در شبکه های اجتماعی را تضمین خواهیم کرد.
از اینجا شروع کنید

 

3. پیام ها را لایک کنید

به جای این که روی پیام ها دوبار کلیک کنید تا قلب قرمز رویشان ظاهر شود یک بار کلیک کنید. با دوبار کلیک کردن یک بار لایک و دفعه بعدی دیسلایک انجام می‌شود.

 

4. ارسال پست ها و استوری ها

می توانید پست های سایر حساب ها را با دو کلیک ارسال کنید! هنگامی که متوجه شدید می خواهید پست خاصی را به اشتراک بگذارید ، روی هواپیمای کاغذی درست در زیر آن ضربه بزنید ، مخاطب را انتخاب کنید و روی ارسال ضربه بزنید.

در مورد Stories نیز همین مورد وجود دارد: هنگام مشاهده یکی ، روی نماد هواپیمای کاغذی در بالای آن ضربه بزنید ، مخاطب و Send را انتخاب کنید.

5. عکس و فیلم ذخیره کنید

برای ذخیره عکس از DM، فقط روی عکس راست کلیک کنید و گزینه ذخیره را انتخاب کنید.

افزایش لایک اینستاگرام

6. پیام ها را حذف کنید

این که انسان جایز الخطاست را اینستاگرام هم فهمیده است و برای همین گزینه Unsed پیام ها را فعال کرده است. اگر پیامی را اشتباهی ارسال کردید کافی است روی آن کلیک کنید و از میان دوسه گزینه موجود Unsend را انتخاب کنید.

همچنین می توانید با کلیک روی نماد “i” در بالا سمت راست ، و سپس انتخاب “حذف گپ” کل مکالمه گپ را حذف کنید. اما توجه داشته باشید که این فقط گپ پایان شما را پاک می کند – گیرنده همچنان می تواند آن را ببیند.

7. چت بی صدا

اگر تعداد فالوور هایتان کمی زیاد باشد، صدای پیام ها می تواند آزاردهنده باشد. برای بی صدا کردن چت به صفحه دایرکت بروید. چت مورد نظر را انتخاب و روی آن کلیک کنید. روی گزینه  Mute Chat کلیک کنید.

یا می توانید با باز کردن نماد (i) در بالای پنجره و سپس ضربه زدن روی Mute Messages ، این کار را هنگام گپ انجام دهید.

 

به دنبال موفقیت ۱۰۰٪ در اینستاگرام هستید؟
موفقیت برند شما در شبکه های اجتماعی را تضمین خواهیم کرد.
از اینجا شروع کنید

 

8. پنهان کردن وضعیت فعالیت

اینستاگرام به طور معمول ساعاتی که آنلاین هستید یک چراغ سبز در قسمت دایرکت به تمام کسانی که قبلا با آن ها چت کرده اید کنار عکس پروفایلتان نشان می دهد. یعنی تا وقتی افراد چت شان با شما را پاک نکرده باشند می توانند بفهمند که شما آنلاین هستید یا خیر.

اگر این وضعیت خوشایند شما نیست و نمی خواهید دیگران آنلاین و آفلاین بودن شما را تشخیص بدهند مسیر زیر را دنبال کنید:

Settings ➜ Privacy ➜ Activity Status ➜ turn  off

9. چت موردنظر خود را بیابید

اگر تعداد فالوورهایتان کمی زیاد باشد، خواه ناخواه دایرکت های زیادی دریافت می کنید. و یافتن یک چت  در میان صدها کار پیچیده ای است. به همین دلیل می توانید از نوار جستجو برای یافتن نوار مورد نیاز خود استفاده کنید: به دایرکت بروید و نوار جستجو را در بالا پیدا کنید، نام کاربری را وارد کنید و به راحتی گپ را پیدا خواهید کرد.

جمع بندی

در این مطلب هرچه درباره دایرکت اینستاگرام از طریق کامپیوتر وجود داشت را بررسی کردیم. اگر سوالی هنوز در ذهن شما باقی مانده که پاسخ آن را در تاس نیافته اید می توانید به بخش نظرات پایین همین پست بروید و سوالتان را از ما بپرسید. اگر تجربه یا ترفندی بلدید که می تواند برای سایر کاربران مفید باشد نیز می توانید از همین بخش به اشتراک بگذارید. فراموش نکنید که همواره و برای تمام خدمات مدیریت پیج اینستاگرام می توانید روی تاس جساب کنید.