راهنمای کامل پین کردن کامنت در اینستاگرام

راهنمای کامل پین کردن کامنت در اینستاگرام

کامنت های اینترنتی وسیع ترین بستر ارتباط جمعی در سطح شبکه جهانی اینترنت می باشند و بخش محبوب کامنت  اینستاگرام یکی از مهمترین و تأثیر گذار ترین آنهاست، مخصوصاً کامنتهایی که مربوط به پستهای اکانت های اشخاص معروف است. برای ایجاد تأثیر مثبت و افزایش فروش در اینستاگرام، اینستاگرام این امکان را به شما میدهد …

کامنت های اینترنتی وسیع ترین بستر ارتباط جمعی در سطح شبکه جهانی اینترنت می باشند و بخش محبوب کامنت  اینستاگرام یکی از مهمترین و تأثیر گذار ترین آنهاست، مخصوصاً کامنتهایی که مربوط به پستهای اکانت های اشخاص معروف است.

برای ایجاد تأثیر مثبت و افزایش فروش در اینستاگرام، اینستاگرام این امکان را به شما میدهد تا حداکثر سه عدد از کامنت های پست خود را در بالاترین جایگاه پین کنید.

که صد البته بهتر است بهترین کامنت ها و مثبت ترین آنها را به جهت پین کردن انتخاب نمایید.

کامنتهایی که پین می شوند می توانند از کامنت های صاحب اکانت و یا از کامنت های دیگران باشند.

وقتی یک کامنت اینستاگرام را پین میکنید، کامنت مذکور در بالاترین جایگاه در بین کامنت های آن پست، صرف­نظر از اینکه چه زمانی پست شده باشد، قرار خواهد گرفت.

کامنت هایی که در هر پست اینستاگرام پین شده اند، به عنوان کامنت پیش‌فرض در هنگامی که پست مربوطه درصفحه فید اینستاگرام (home) به نمایش در می آید، در زیر آن پست قرار خواهد گرفت.

و همچنین اولین کامنتی خواهد بود که در صورت باز کردن پست مذکور توسط فالوور به او نمایش داده میشود.

در عین حال که هدف اصلی اینستاگرام در ایجاد این قابلیت جهت‌دهی به مباحثی است که در کامنت ها و در بین فالوور ها صورت می گیرد، توانایی پین کردن یک کامنت اینستاگرام، می تواند اطلاعات مفید و مهمی را نیز در اختیار فالوورهای هر پیج قرار دهد.

به طور مثال مدیریت پیج اینستاگرام شما، می تواند با پین کردن یک کامنت اینستاگرام، اطلاعات مربوط به فرد برنده در یک مسابقه اینستاگرامی را در اختیار فالوورها قرار دهد.

این قابلیت در حال حاضر برای کاربران اندروید و ios   در دسترس می باشد، اما در نسخه تحت وب اینستاگرام هنوز قابل انجام نیست.

به احتمال زیاد این قابلیت در نسخه تحت وب اینستاگرام قرار نخواهد گرفت، چرا که بسیاری از امکاناتی که در اپلیکیشن های موبایلی اینستاگرام موجود است هنوز در نسخه تحت وب این اپلیکیشن محبوب، در دسترس نیست.

 

نحوه پین کردن کامنت اینستاگرام: 

اپلیکیشن اینستاگرام را باز کنید و یکی از پست های خود را انتخاب نمایید.

در میان کامنت های پست مورد نظر اسکرول کنید تا به یکی از کامنت هایی که مورد پسند شماست برسید.

کامنت مذکور را به سمت چپ بکشید و بر روی آیکون پین‌کردن که شبیه به پونز می باشد، کلیک کنید.

 

پین کردن کامنت اینستاگرام - 01

 

حال اینستاگرام توضیح مختصری در رابطه با نحوه عملکرد کامنت هایی که پین می شوند را در اختیار شما قرار میدهد و از شما می خواهد که اگر مایل هستید کامنت مربوطه را پین کنید، بر روی گزینه pin comment کلیک نمایید.

 

پین کردن کامنت اینستاگرام - 02

 

بعد از زدن دکمه pin comment  کامنت مورد نظر شما در بالاترین جایگاه  در میان کامنتهای دیگر قرار خواهد گرفت و در اصطلاح پین می شود.

 

پین کردن کامنت اینستاگرام - 03

 

شما می توانید این مراحل را برای حداکثر ۳ کامنت تکرار کنید و ۳ عدد از کامنت های هر پست خود را پین نمایید.

برای خارج کردن یک کامنت از حالت پین، تنها کافیست روی کامنت مورد نظر خود دوباره به سمت چپ بکشید و بر روی آیکون پین کردن بزنید و کامنت خود را از حالت پین شده در آورید.

همانطور که در تصویر بالا مشاهده میکنید، کامنت اینستاگرام مورد نظر ما، در بالاترین جایگاه پین شده است.

البته نمی‌توان انتظار داشت که قابلیت جدید پین کردن کامنت اینستاگرام در برخی پست ها، بتواند میزان و حجم کامنتهای منفی را کاهش داده و زحمات مدیریت پیج اینستاگرام مربوطه را به صفر برساند، ولی حداقل می‌تواند به گفتگوهایی که در بخش کامنت هر پست صورت می‌گیرد، سمت و سویی داده و بحث و گفت و گو را از حالت حوصله سَر بر خارج کند.

علاوه بر این قابلیت، در صورت بالا بودن تعداد کامنت های منفی و یا هرزنامه ها در بخش کامنت اینستاگرام، شما میتوانید از قابلیت بستن کامنت در هر پست نیز استفاده نمایید.

 

لطفا نظر خود در رابطه با این قابلیت جدید اینستاگرام و اینکه به نظر شما به چه میزان در جذب مخاطب های پیج های اینستاگرامی میتواند مؤثر واقع شود را در بخش کامنتهای این صفحه بنویسید.

مجید جورکش

علاقه مند به یادگیری و نوشتن در رابطه با سئو و دیجیتال مارکتینگ