بازیابی حساب اینستاگرام هک شده یا غیرفعال شده به ساده ترین روش!

بازیابی حساب اینستاگرام هک شده یا غیرفعال شده به ساده ترین روش!

اگر یک روز صبح از خواب بیدار شدید و متوجه شدید حساب کاربری اینستاگرام شما غیرفعال است و سوال برایتان مانده بود که آیا هک شده اید یا حسابتان حذف شده تا انتهای مطلب همراه دیجیتال مارکتینگ تاس باشید و راه حل ها و روش بازیابی حساب اینستاگرام را بخوانید.   پیشنهاد می کنیم مطالعه …

۱۷ خرداد ۱۴۰۰

اگر یک روز صبح از خواب بیدار شدید و متوجه شدید حساب کاربری اینستاگرام شما غیرفعال است و سوال برایتان مانده بود که آیا هک شده اید یا حسابتان حذف شده تا انتهای مطلب همراه دیجیتال مارکتینگ تاس باشید و راه حل ها و روش بازیابی حساب اینستاگرام را بخوانید.

 

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید: تعداد مناسب پست برای یک حساب تجاری چند تاست؟

چرا حساب اینستاگرام من غیرفعال شد؟

غیرفعال شدن ناگهانی حساب اینستاگرام آن هم بدون دریافت هیچ اخطار و توضیحی برای بسیاری از کاربران اتفاق افتاده است. که تنها زمانی که دوباره خواسته اند به حساب خود وارد شوند متوجه این مشکل شده اند.

توجه داشته باشید که این همان نداشتن رمز عبور / نام کاربری صحیح برای حساب شما نیست (“گذرواژه یا نام کاربری نادرست”). در این صورت ، با وارد کردن آدرس ایمیل یا شماره تلفن و بازنشانی گذرواژه خود باید در عرض چند دقیقه این مشکل برطرف شود ، مگر اینکه هک شده باشید که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

ممکن است اینستاگرام به دلایلی نظیر فعالیت های غیرقانونی ، گفتار نفرت ، برهنگی ، یا خشونت گرافیکی حساب شما را از کار انداخته باشد.

اینستاگرام راهنمایی دقیقی برای دلیل غیرفعال شدن حساب ها ارائه نمی دهد، اما می گوید این نتیجه نقض دستورالعمل های انجمن یا شرایط استفاده باعث مسدود شدن حساب می شود. به طور کلی ، مواردی مانند فعالیت های غیرقانونی ، سخنان نفرت انگیز ، برهنگی و خشونت گرافیکی زمینه های اقدام هستند. متخلفانی که بیش از یک بار مرتکب این خطا ها شده باشند ممکن است حساب خود را بدون هیچ امکان بازگشتی از دست بدهند.

خبر خوب این است که اگر حساب اینستاگرام  شما فقط غیرفعال شده باشد اتفاق خیلی خاصی نیفتاده است. حساب شما پس از چند روز جریمه مجددا فعال خواهد شد. شاید هم چند ماه و یک سال! مشکلی نیست چندتا عکس و فیلم که بیشتر نیست 😊

چگونه حساب کاربری غیرفعال شده اینستاگرام را بازگردانیم؟

 

هنگامی که پیام مخوف حساب غیرفعال را دریافت می کنید، این اپلیکیشن شما را کمی راهنمایی می کند واز شما می خواهد با کلیک روی بیشتر بخوانید به سراغ راهکار بازگردانی حساب اینستاگرام بروید. گرچه روش های ساده تر و کوتاه تری هم وجود دارند که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

اگر می خواهید دستورالعمل های موجود در برنامه را اجرا کنید ، بخاطر داشته باشید که برای بازیابی حساب اینستاگرام خود باید فرایند درخواست تجدیدنظر را پشت سر بگذارید. در غیر این صورت تنها راه این است که به اشتباه از کار افتاده باشد. با اعلام این که از تخطی از قوانین متأسفید و قول داده اید که دیگر این کار را نکنید، حساب شما به راحتی پس گرفته نمی شود.

در این روش اگر پشتکار کافی را داشته باشید تا زمانی که حساب خود را بازیابی نکنید، می توانید هر روز چندین بار درخواست تجدیدنظر کنید.

چند نکته برای بازیابی حساب اینستاگرام از روش اول

اولین نکته این است که همیشه تلفن و ایمیل ایجاد حساب اینستاگرام خود را به روز نگه دارید. این اصلی ترین راه ارتباط اینستاگرام با شماست. این چیزی اساسی است. همچنین اطمینان حاصل کنید که حساب های اینستاگرام و فیس بوک شما با یکدیگر مرتبط هستند.

در بیشتر مواقع ، از طریق پنجره بازشو در برنامه اعلانی دریافت می کنید که به شما اطلاع می دهد حساب کاربری شما غیرفعال شده است و برای بازیابی آن 30 روز فرصت خواهید داشت. اگر در این مدت ، حساب غیرفعال باقی بماند ، حساب شما کاملاً پاک می شود.

اگر این برنامه به شما امکان “update your password” را می دهد، پیشنهاد می کنیم که آن را امتحان کنید. زیرا ، در بعضی موارد ، بلافاصله از این طریق حساب شما بازیابی می شود. اگر مدتی از غیرفعال شدن گذشته باشد، احتمالاً دیگر اجازه استفاده از این گزینه را نخواهید داشت. در غیر اینصورت ، مراحل پیشنهادی برنامه را دنبال کنید:

 

شما می توانید برای افزایش فالوور و همچنین برنامه ریزی برای پیشرفت پیجتان از خدمات مدیریت پیج اینستاگرام تاس استفاده کنید

 

 

روی دکمه “I’m not a robot” کلیک کنید و تصاویر راستی آزمایی را پر کنید. این “recaptcha” به اینستاگرام اجازه می دهد تا مطمئن شود شما ربات نیستید. شما باید بین چندین عکس از مجسمه ها ، چراغ های راهنمایی ، پل ها و غیره شناسایی کنید.

بازیابی حساب اینستاگرام روش اوللپ

سپس این اپ برای شما یک پیام کوتاه (یا ایمیل) با کد 6 شماره ارسال می کند. آنها را در برنامه جای گذاری کنید. در برخی موارد خاص ممکن است اینستاگرام از شما بخواهد این اعداد را روی کاغذ بنویسید و یک سلفی با آن بفرستید. سپس پیامی ظاهر می شود که به شما در مورد بررسی معلق اطلاعات ارائه شده در 24 ساعت بعدی اطلاع می دهد.

پس از 24 ساعت در انتظار پاسخ اینستاگرام، اگر حساب به درستی بازیابی نشده است، دوباره سعی کنید با استفاده از نام کاربری و رمز ورود به حساب خود دسترسی پیدا کنید. حتی اگر پیام “conditions have been violated” را دریافت کردید، وحشت نکنید. در پیام خطا ، روی دکمه “More information” کلیک کنید و وارد وب سرویس راهنما شوید.

سپس بر روی گزینه “My account has been disabled” کلیک کنید و داده های مورد نیاز را در فرم پر کنید.

  • نام و نام خانوادگی
  • نام کاربری
  • پست الکترونیک
  • شماره تلفن

در یک باکس کوچک باید دلایل استفاده از غیرفعال سازی نامناسب حساب خود را بنویسید. پس از ارسال فرم ، باید ایمیل (خصوصاً در پوشه Spam) را زیر نظر داشته باشید و پاسخ حداکثر طی چند دقیقه یا با صبر و حوصله حداکثر طی چند روز می رسد.

 

 

نحوه فعال سازی مجدد حساب اینستاگرام

چند سال پیش اینستاگرام گزینه ای را برای غیرفعال کردن موقت حساب شما هنگام نیاز به استراحت از سیستم عامل رسانه های اجتماعی اضافه کرد. این کار فقط از طریق یک مرورگر تلفن همراه یا رایانه انجام می شود (نه برنامه) ، اما همه مطالب شما را از بین می برد و به نظر می رسد که حساب کاملاً حذف شده است.

خوشبختانه بازگرداندن حساب غیرفعال شده Instagram خود بسیار آسان است. فقط در هر دستگاهی دوباره وارد سیستم شوید و حساب شما به طور خودکار دوباره فعال می شود. بسته به مدت زمان غیبت شما ، ممکن است لازم باشد که با شرایط و ضوابط جدیدی که از زمان ترک شما اعمال شده است موافقت کنید.

روش بازیابی حساب اینستاگرام هک شده

حساب های اینستاگرام به خصوص حساب های پرطرفدار با دنبال کننده های زیاد همواره هدف هکر ها هستند و تلاش های زیادی برای دسترسی و فروش برخی حساب ها صورت می گیرد. اگر فکر می کنید حساب اینستاگرام شما هم مورد این حملات قرار گرفته است بایستی در اسرع وقت اقدام کنید. هرچه هکرها دسترسی طولانی به حساب شما داشته باشند می توانند آسیب بیشتری به حریم خصوصی و اعتبار آنلاین شما برسانند.

اولین کاری که باید انجام دهید این است که یک ایمیل از اینستاگرام مبتی بر تغییر ایمیل مرتبط با حساب را دریافت کنید.

بررسی یک ایمیل از اینستاگرام مبنی بر تغییر ایمیل مرتبط با حساب شما است. این ساده ترین راه برای کنترل حساب شما توسط هکرها است. با این حال ، اگر می توانید ایمیل را پیدا کنید، می توانید بلافاصله عمل را معکوس کنید.

اگر نمی توانید ایمیل را پیدا کنید ، یک گزینه دیگر برای دسترسی در زمانی پیش از آن که خیلی دیر بشود وجود دارد. می توانید به جای آدرس ایمیل هکر، لینک ورود به سیستم را برای ارسال به شماره تلفن خود درخواست کنید. در صفحه ورود به سیستم ، روی « Get help signing in» (در Android) یا گزینه«Forgot password?» (در iOS) کلیک کنید. سپس می توانید شماره تلفن خود را وارد کنید تا لینک ورود به سیستم موقت ارسال شود. برای دسترسی مجدد، دستورالعمل ها را دنبال کنید.

صفحه ورود به حساب برای بازیابی اینستاگرام

اگر این روش به حساب شما دسترسی داد، باید بلافاصله رمز ورود خود را تغییر داده و دسترسی داده شده به برنامه های شخص ثالث را لغو کنید. شما همچنین ممکن است متوجه شوید که برخی از حساب های جدید را دنبال می کنید. بهتر است نگران این موضوع نباشید و ریموو کردن آن ها را به بعد از این مرحله واگذار کنید.

در صورت مشاهده خسارات دیگر می توانید حساب هک شده را دوباره گزارش بدهید تا دسترسی کامل پیدا کنید. در قسمت بعدی روش گزارش حساب هک شده اینستاگرامی را توضیح داده ایم.

 

 

شما می توانید برای افزایش فالوور و همچنین برنامه ریزی برای پیشرفت پیجتان از خدمات مدیریت پیج اینستاگرام تاس استفاده کنید

 

نحوه گزارش حساب هک شده اینستاگرام

در صفحه ورود به سیستم ، روی دریافت راهنما برای ورود به سیستم روی « Get help signing in» (در Android) یا گزینه«Forgot password?» (در iOS) کلیک کنید. نام کاربری ، آدرس ایمیل یا شماره تلفن خود را وارد کنید و روی Next ضربه بزنید.

Need more help  را بزنید و دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنید. به عنوان بخشی از این فرآیند ، برای تأیید هویت خود باید عکسی از خود در دست داشته باشید که دارای کد امنیتی است. برای به حداقل رساندن احتمال هک شدن مجدد ، مطمئن شوید که احراز هویت دو عاملی را در اسرع وقت فعال کنید.

آیا می توانم یک حساب حذف شده اینستاگرام را پس بگیرم؟

اگر شما یا شخصی با اطلاعات ورود به سیستم حساب اینستاگرام خود را حذف کرده باشید ، دیگر نمی توانید آن را بازیابی کنید. به همین دلیل ، باید در به اشتراک گذاشتن اطلاعات ورود به سیستم با دوستان و خانواده خود بسیار مراقب باشید. و اگر ایمیلی درباره فعالیت مشکوک دریافت کردید ، آن را بسیار جدی بگیرید و رمز ورود خود را تغییر دهید.

جمع بندی

در این مقاله با انواع روش های بازیابی حساب اینستاگرام آشنا شدید. اگر سوالی دارید می توانید از بخش نظرات زیر همین پست از ما بپرسید. فراموش نکنید که همواره و برای تمامی خدمات بازاریابی از طریق شبکه های اجتماعی از جمله مدیریت پیج اینستاگرام روی تاس حساب کنید.

نعیمه نخعی

نعیمه می‌نویسد، مباحث پیچیده مارکتینگ را ساده می‌نویسد تا همه بتوانند به سادگی حرفه‌ای شوند!