ساده ترین راه انجام تنظیمات مدیریت پیج در اپلیکیشن اینستاگرام

ساده ترین راه انجام تنظیمات مدیریت پیج در اپلیکیشن اینستاگرام

 یکی از سوالاتی که مکرراً پرسیده میشود این است که چگونه  در اینستاگرام برای پیج خود، مدیریت پیج اینستاگرام، را تعریف کنیم؟ لذا در این مقاله قصد داریم به پاسخ این سوال بپردازیم. زمانیکه اکانت اینستاگرام خود را میسازید و آن را از حالت private (خصوصی)‌ خارج کرده و به اکانت Business (تجاری) تبدیل میکنید،‌ اینستاگرام …

 یکی از سوالاتی که مکرراً پرسیده میشود این است که چگونه  در اینستاگرام برای پیج خود، مدیریت پیج اینستاگرام، را تعریف کنیم؟

لذا در این مقاله قصد داریم به پاسخ این سوال بپردازیم.

زمانیکه اکانت اینستاگرام خود را میسازید و آن را از حالت private (خصوصی)‌ خارج کرده و به اکانت Business (تجاری) تبدیل میکنید،‌ اینستاگرام از شما میخواهد تا اکانت اینستاگرام خود را به صفحه ی فیسبوک خود نیز، متصل کنید. پس برای داشتن اکانت تجاری اینستاگرام، به یک اکانت فیسبوک نیز نیاز دارید.

اگر قصد دارید به شخص دیگری، دسترسی (permission) بدهید تا در صفحه ی اینستاگرام شما فعالیت کند و یا حتی  خودتان قصد دارید مدیریت پیج اینستاگرام خود را در دست بگیرید، ابتدا باید  آن فرد در صفحه ی تجاری فیسبوک شما، به عنوان مدیریت پیج تعریف شود.

برای این کار:

۱. به صفحه ی فیسبوک خود بروید.

۲. بر روی تنظیمات (setting) در قسمت راست، بالای صفحه، روی نوار سفید بالای صفحه، واقع در زیر نوار آبی، کلیک کنید. (مطابق عکس)

001.how-to-become-IG-Admin

۳. از منوی سمت چپ، روی «Page Roles» کلیک کنید.

002.how-to-become-IG-Admin

۴. اگر شما از دوستان فیسبوکی (Facbook Friend) فردی هستید که میخواهید به وی دسترسی لازم را بدهید، در باکسی که نشان داده میشود، نام او را تایپ کرده و اکانت وی را پیدا کنید و اگر از دوستان فیسبوکی آن فرد نیستید، در این صورت نیاز دارید که آدرس ایمیل او را در قسمت مربوطه تایپ نمایید.

003.how-to-become-IG-Admin

سپس بر روی «Editor» کلیک کنید و گزینه «Admin» را انتخاب نمایید. تنظیمات را با زدن دکمه «save» ذخیره کنید و برای تأیید نیز پسورد اکانت خود را وارد نمایید.

دوست شما ممکن است اعلانی (notification) مبنی بر درخواست شما برای معرفی نمودن وی به عنوان مدیریت پیج اینستاگرام شما دریافت نماید، ولی این مطلب کاملاً به تنظیمات اکانت او وابسته است.

 

در اینستاگرام

۱. در بخش پروفایل، با زدن روی آیکن پروفایل (سه خط افقی بالای صفحه) و سپس انتخاب گزینه  setting وارد تنظیمات اینستاگرام خود شوید.

004.how-to-become-IG-Admin

 

۲. سپس گزینه «Account» را انتخاب کنید و بعد «Switch to Business Profile» را انتخاب نمایید.

    005.how-to-become-IG-Admin      006.how-to-become-IG-Admin

 

۳. در مراحل بعد انتخاب های پیش فرض اینستاگرام را قبول کرده (مثل ابزارهای کسب و کار – Business Tools، Contact Options، Reach Your Customers و …) تا به مرحله ای برسید که از شما درخواست میشود تا صفحه اختصاصی کسب و کار خود در فیسبوک را به اکانت اینستاگرام خود متصل نمایید.

007.how-to-become-IG-Admin  008.how-to-become-IG-Admin   009.how-to-become-IG-Admin   010.how-to-become-IG-Admin

۴. بر روی صفحه ی مورد نظر کلیک کنید تا به اکانت اینستاگرام شما متصل گردد و سپس روی دکمه «Next» بزنید.

011.how-to-become-IG-Admin    012.how-to-become-IG-Admin    013.how-to-become-IG-Admin

زمانیکه مراحل تکمیل شد و اکانت شما به یک اکانت بیزینس تبدیل گردید، در این مرحله باید اطلاعات ورود به اکانت خود (Login) را با فردی که میخواهید با اکانت شما فعالیت کند و در اصطلاح مدیریت پیج اینستاگرام شما را در دست بگیرد،‌ به اشتراک بگذارید.

امیدوارم این مقاله برای شما مفید بوده باشد. مشتاقانه منتظر خواندن کامنت های شما عزیزان در  بخش کامنتهای این صفحه هستم.

به یاد داشته باشید که فیسبوک و اینستاگرام به طور منظم در حال تغییر میباشند، لذا مطالب و عکسهایی که در بالا مشاهده میکنید، ممکن است با آنچه که در حال حاضر بر روی صفحه ی موبایل خود میبینید، مقدار اندکی متفاوت باشد.

مجید جورکش

علاقه مند به یادگیری و نوشتن در رابطه با سئو و دیجیتال مارکتینگ