حل مشکل صفحه سفید وردپرس : چطور سایتمان را از مرگ سفید نجات بدهیم؟

هیچ چیز بدتر از این نیست که به سایتی که مدت ها روی آن کار کرده اید بروید و با صفحه سفید مرگ مواجه شوید! ممکن است فکر کنید هستی تان نیست شده است و باید سایت را حذف کنید. اما باید بدانید که این مشکل نه تنها رایج است، که راه حل هم دارد. …

حل مشکل صفحه سفید وردپرس

هیچ چیز بدتر از این نیست که به سایتی که مدت ها روی آن کار کرده اید بروید و با صفحه سفید مرگ مواجه شوید! ممکن است فکر کنید هستی تان نیست شده است و باید سایت را حذف کنید. اما باید بدانید که این مشکل نه تنها رایج است، که راه حل هم دارد. پس تا انتهای مطلب همراه آژانس دیجیتال مارکتینگ تاس باشید و درباره حل مشکل صفحه سفید وردپرس بخوانید.

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید: بهترین قالب های طراحی سایت وردپرسی

صفحه سفید وردپرس چیست؟

درست همانطور که نامش نشان می دهد وقتی با این مشکل مواجه بشوید به جای صفحه موردنظرتان در سایت، صفحه سفیدی به شما نمایش داده می شود.

بسته به مرورگری که استفاده می کنید ، می توانید پیام های مختلف خطا دریافت کنید. مثلا در مرورگر گوگل کروم هشدا خطای  HTTP 500 نمایش داده می شود و روی صفحه می بینید که “This page isn’t working and is unable to handle the request”

در مرورگر فایرفاکس معمولا پیام هشداری نمایش داده نمی شود و فقط صفحه سفید را می بینید.

چرا دچار مشکل صفحه سفید وردپرس می شویم؟

صفحه سفید مرگ وردپرس تقریباً اکثر مواقع ناشی از خطاهای کد PHP یا فرسودگی محدودیت حافظه است.

دلیل احتمالی دیگر قالب یا پلاگین معیوب است. اگر نمای وب سایت از کار بیفتد، اما قسمت مدیریت وردپرس شما بالا است ، احتمالاً مسئله به مورد دوم مربوط می شود. برای بررسی سریع داشبورد سایت خود ، به سادگی به yourdomain.com/wp-admin بروید.

به دنبال طراحی سایت حرفه ای هستید؟
بگذارید ویترین آنلاین کسب و کارتان را ما طراحی کنیم.
از اینجا شروع کنید

 

راه حل مشکل صفحه سفید وردپرس

اگر به قطعیت رسیدید و فهمیدید به کام صفحه مرگ افتاده اید، ناامید نشوید. چند ترفند وجود دارد که می تواند به شما کمک کند صفحات سایت خود را پس بگیرید:

  1. افزونه های وردپرس خود را غیرفعال کنید

یکی از ساده ترین و متداول ترین روش ها برای رفع مشکل صفحه سفید وردپرس این است که تمام افزونه های خود را غیرفعال کنید. اغلب اوقات ، یک سایت به دلیل بروزرسانی نامناسب افزونه خراب می شود.

اگر هنوز می توانید به قسمت سرپرست خود دسترسی پیدا کنید ، یک راه سریع برای انجام این کار این است که از داشبورد به Plugins بروید ، همه پلاگین ها را انتخاب کنید و سپس از فهرست کشویی Bulk Actions بر روی Deactivate کلیک کنید:

با این کار همه افزونه های شما غیرفعال می شوند.

در صورت حل این مشکل ، باید مقصر را پیدا کنید. برای این کار می توانید پلاگین ها را یکی یکی فعال کنید و پس از هر بار فعال سازی سایت را دوباره بارگیری کنید. وقتی نمای شما پایین می آید، پلاگین خراب را پیدا کرده اید.

سپس می توانید برای کمک به توسعه دهنده پلاگین مراجعه کنید یا تیکت پشتیبانی را در فهرست افزونه های وردپرس ارسال کنید.

اگر نمی توانید به مدیر وردپرس وارد شوید ، می توانید از سرویس گیرنده پروتکل انتقال فایل (FTP) برای دسترسی به فهرست پرونده های سایت خود استفاده کنید.

در زیر پوشه wp-content دایرکتوری ریشه خود ، پوشه plugins را پیدا کنید.

نام آن را در امتداد “plugins_old” تغییر دهید.

حل مشکل صفحه سفید وردپرس با استفاده از افزونه ها

سپس ، سایت خود را دوباره در فرانت اند بررسی کنید. اگر این تکنیک کار کرد ، باید تک تک پلاگین ها را یکی یکی آزمایش کنید. پوشه پلاگین خود را مجدداً به “افزونه ها” تغییر نام دهید و سپس به صورت جداگانه نام هر پوشه پلاگین را درون آن قرار دهید تا زمانی که پوشه معیوب را پیدا کنید.

  1. به یک قالب پیش فرض وردپرس بروید

اگر مشکل از افزونه نیست ، ممکن است قالب  وردپرس شما دلیل صفحه سفید مرگ باشد. برای دیدن اینکه آیا این مسئله است یا خیر ، می توانید طرح زمینه خود را با رفتن به یک قالب پیش فرض جایگزین کنید.

اگر می توانید به قسمت سرپرست خود دسترسی پیدا کنید ، به قسمت Appearance> Themes در داشبورد خود بروید. یک تم وردپرس پیش فرض مانند Twenty Twenty را پیدا و فعال کنید.

سپس ، سایت خود را دوباره آزمایش کنید. اگر کارساز باشد ، می دانید که مشکل از کدام قالب شما است.

اگر نمی توانید به داشبورد خود دسترسی پیدا کنید ، روند کاری که در قسمت قبل برای افزونه ها توضیح دادیم را طی کنید.

برای دسترسی به پرونده های سایت خود و نام W خود از FTP استفاده کنیدپوشه p-content / themes به مورد دیگری تغییر بدهید

سپس وردپرس به آخرین قالب پیش فرض بازمی گردد. اگر قالب دیگری ندارید ، می توانید قالبی را از فهرست قالب WordPress بارگیری کنید و سپس آن را در پوشه تم های خود بارگذاری کنید.

پس از آن ، پیش بروید و دوباره سایت خود را بررسی کنید. اگر  این مراحل کارساز بود، شاید قالب شما دچار تضاد یا به روزرسانی بدی شده باشد. اگر این مورد شما باشد ، ممکن است لازم باشد برای کمک به توسعه دهنده مراجعه کنید یا قالب را تغییر دهید.

حل مشکل صفحه سفید وردپرس _ تکنیک 2

  1.  پاک کردن حافظه پنهان مرورگر و افزونه وردپرس

اگر به بک اند سایت وردپرس خود دسترسی دارید اما هنوز مشکل صفحه سفید وردپرس را در قسمت فرانت اند مشاهده می کنید ، ممکن است به دلیل وجود حافظه پنهان باشد.

برای رفع آن ، حافظه پنهان مرورگر وب و افزونه ذخیره وردپرس خود را پاک کنید (با فرض اینکه از این افزونه ها نصب کرده باشید).

اگر در سایت وردپرس خود یک پلاگین caching نصب شده اید ، مانند WP Rocket یا WP Super Cache ، اکثر آن ها یک روش سریع برای پاک کردن حافظه پنهان از طریق صفحه تنظیمات پلاگین ارائه می دهند.

مثلا اگر از WP Super Cache استفاده می کنید، در داشبورد وردپرس خود می توانید به تنظیمات> WP Super Cache> Delete Cache بروید.

اگر کاربر Kinsta هستید ، راهی آسان برای پاک کردن حافظه پنهان با استفاده از MyKinsta نیز وجود دارد. برای این کار وارد حساب خود شوید. روی Tools کلیک کنید و سپس Clear cache را در قسمت Site Cache پاک کنید.

هنگامی که حافظه پنهان را خالی کردید ، تغییرات خود را ذخیره کنید. سپس مجدداً به سایت خود مراجعه کنید تا ببینید آیا این مسئله مسئله را اصلاح کرده است یا خیر. در غیر این صورت ، وقت آن است که به سراغ راه حل دیگری برویم.

به دنبال طراحی سایت حرفه ای هستید؟
بگذارید ویترین آنلاین کسب و کارتان را ما طراحی کنیم.
از اینجا شروع کنید

 

  1.  حالت اشکال زدایی را روشن کنید

اگر هنوز صفحه سفید مرگ وردپرس را مشاهده می کنید ، قسمت سرپرست کار نمی کند یا فکر می کنید مشکلی را پیدا کرده اید اما می خواهید بیشتر جستجو کنید ، می توانید حالت اشکال زدایی را فعال کنید. این گزینه، خطاهای رخ داده در وب سایت شما را نشان می دهد.

برای فعال کردن اشکال زدایی ، باید فایل wp-config.php نصب وردپرس خود را باز کنید. در داخل آن باید خط زیر را پیدا کنید:

define (‘WP_DEBUG’ ، false)؛

“false” را به “true” تغییر دهید و سپس سایت خود را بارگیری کنید. اگر این خط وجود ندارد ، می توانید آن را به بالای پرونده اضافه کنید.

به جای صفحه سفید خالی شما یک صفحه سفید با برخی پیام های خطا را دریافت خواهید کرد. این پیشرفت بزرگی نیست ، اما فقط یک شروع است. پیام خطای WSoD باید بیان کند که مشکل از کدام پرونده ایجاد شده است ، مانند این:

Cannot redeclare get_posts() (previously declared in

/var/www/html/wordpress/wp-includes/post.php:1874) in

/var/www/html/wordpress/wp-content/plugins/my-test-plugin/my-test-plugin.php on line 38

در انتهای این مثال پیام می توانید ببینید که مشکل در خط 38 افزونه ای به نام my-test-plugin است. بنابراین ، غیرفعال کردن آن افزونه باید مشکل را حل کند.

اگر بعد از فعال کردن حالت اشکال زدایی اصلاً خطایی مشاهده نکردید ، ممکن است لازم باشد با هاست وب خود تماس بگیرید. ممکن است اشکال زدایی در سرور شما به درستی پیکربندی نشده باشد.

به خاطر داشته باشید که روشن بودن حالت اشکال زدایی می تواند برخی از اطلاعات وب سایت شما را در معرض کاربران تأیید نشده قرار دهد. بنابراین ، اطمینان حاصل کنید که وقتی کار با استفاده از حالت تمام شد ، حالت را همیشه خاموش کنید.

  1.  محدودیت حافظه خود را افزایش دهید

اگر بعد از امتحان کردن برخی از راه حل های فوق ، هنوز صفحه خالی ترسناک را مشاهده کردید یا در شکایت از محدودیت حافظه یا حافظه فرسوده خطایی مشاهده کردید ، باید حافظه بیشتری به برنامه اختصاص دهید.

این را می توان از طریق فایل wp-config.php در بسیاری از نصب های وردپرس انجام داد. پرونده را باز کرده و کد زیر را اضافه کنید:

define (‘WP_MEMORY_LIMIT’، ’64M’)؛

اگر به نظر می رسد این کار نمی کند ، شما چند گزینه دارید. در یک محیط منظم ، می توانید از فایل .htaccess خود برای افزایش حد حافظه استفاده کنید. به سادگی خط زیر را اضافه کنید:

php_value memory_limit 64M

اگر نمی توانید به پرونده .htaccess خود دسترسی پیدا کنید ، می توانید از فایل php.ini خود برای افزایش محدودیت حافظه استفاده کنید.

برای انجام این کار ، از طریق FTP به سرور خود متصل شوید. در فهرست ریشه سایت خود ، به دنبال فایل php.ini باشید. هنگامی که آن را پیدا کردید ، خط زیر را در هر کجای فایل اضافه کنید:

memory_limit = 64M

اگر هنوز حافظه خود را از دست داده اید و باید موارد بیشتری را اختصاص دهید ، ممکن است یک مشکل در اجرای آن باشد.

در این مرحله ، ممکن است بخواهید یک توسعه دهنده را استخدام کنید تا نگاهی بیندازد. حتی میزبان شما نیز می تواند با نشان دادن گزارش های SQL و سایر آمار منابع سایت شما ، به شما کمک کند.

به دنبال طراحی سایت حرفه ای هستید؟
بگذارید ویترین آنلاین کسب و کارتان را ما طراحی کنیم.
از اینجا شروع کنید

 

  1. مشکلات مجوز پرونده را بررسی کنید

یکی دیگر از علل احتمالی WSoD مسائل مربوط به اجازه و مالکیت است. خودتان می توانید این مشکل را برطرف کنید. با این حال ، مگر اینکه واقعاً بدانید که چه کاری انجام می دهید ، ما به شما توصیه نمی کنیم زیرا به طور ناخواسته می توانید آسیب پذیری هایی ایجاد کنید که مهاجمان می توانند از آن سو استفاده کنند.

در مورد مجوزهای وردپرس ، سه قانون ساده وجود دارد که باید آنها را دنبال کنید:

پرونده ها باید روی 664 یا 644 تنظیم شوند.

پوشه ها باید روی 775 یا 755 تنظیم شوند.

پرونده wp-config.php باید روی 660 ، 600 یا 644 تنظیم شود.

اگر به سرور خود دسترسی SSH دارید ، می توانید با دستور زیر قوانین مناسب را اعمال کرده و آن را از دایرکتوری ریشه وردپرس اجرا کنید:

sudo find . -type f -exec chmod 664 {} +

sudo find . -type d -exec chmod 775 {} +

sudo chmod 660 wp-config.php

اگر مطمئن نیستید که چطور می توانید این کار را انجام دهید یا کمی ترسیده اید بهتر است از هاست خود کمک بخواهید.

7- مشکلات بروزرسانی خودکار خراب را بررسی کنید

گاهی اوقات وردپرس با بروزرسانی ها به مشکلی برخورد می کند ، مانند زمانی که سرور تمام می شود. بیشتر اوقات ، این مشکل خود به خود حل می شود. با این حال ، در برخی موارد نادر ، ممکن است منجر به صفحه سفید مرگ وردپرس شود.

اولین کاری که باید انجام دهید این است که وارد دایرکتوری ریشه وردپرس خود شوید و ببینید آیا یک فایل .maintenance در آنجا وجود دارد (ممکن است نام فایل نیز مخفف شود).

کاری که می خواهید انجام دهید این است که سعی کنید آن پرونده را حذف کرده و سایت خود را بارگیری کنید.

اگر به روزرسانی موفقیت آمیز بود ، اما وردپرس نتوانست این پرونده را به طور خودکار حذف کند ، همه چیز باید به حالت عادی برگردد.

اگر به روزرسانی کامل نشده باشد ، ممکن است به طور خودکار مجدداً راه اندازی شود ، در این صورت شرایط باید به همان حالت قبلی برگردند.

اگر همه موارد دیگر ناموفق بود ، روش به روزرسانی دستی وردپرس را دنبال کنید ، که باید یکبار و برای همیشه مشکل را حل کند.

جمع بندی

مشکل صفحه سفید وردپرس همانطور که لقب شایسته مرگ سفید را دارد می تواند باعث وحشت شما بشود. اما تکنیک های ذکر شده در اغلب اوقات برای حل این مشکل جواب می دهند. نظرات و تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید و فراموش نکنید که همواره و برای تمامی خدمات طراحی سایت می توانید روی همکاری تاس حساب کنید.