مخاطبان لینکدین را با این 9 راهکار جادویی، 167% افزایش دهید!

مخاطبان لینکدین را با این 9 راهکار جادویی، 167% افزایش دهید!

لینکدین، یکی از جذاب‌ترین شبکه‌های اجتماعی که به خوبی جای خودش را در دل مردم و البته متخصصان همه زمینه‌های کاری، باز کرده‌است. اگر می‌خواهید در دنیای اینترنت، خودتان و تخصصتان را معرفی کنید و یا در مقابل، به دنبال افرادی برای پیدا کردن کارمندانتان می‌گردید، لینکدین؛ بهترین گزینه پیش رویتان است. وقتی سخن از …

۵ بهمن ۱۳۹۹

لینکدین، یکی از جذاب‌ترین شبکه‌های اجتماعی که به خوبی جای خودش را در دل مردم و البته متخصصان همه زمینه‌های کاری، باز کرده‌است. اگر می‌خواهید در دنیای اینترنت، خودتان و تخصصتان را معرفی کنید و یا در مقابل، به دنبال افرادی برای پیدا کردن کارمندانتان می‌گردید، لینکدین؛ بهترین گزینه پیش رویتان است. وقتی سخن از تخصص و مشاغل می‌شود، هیچ شبکه اجتماعی دیگری، نمی‌تواند جایگزین قدرت لینکدین شود. این شبکه اجتماعی در اواخر سال 2016، حدود 433 میلیون عضو داشته‌است و هر ثانیه، دو کاربر به آن اضافه می‌شود. بنابراین به شمایی که می‌خواهید مخاطبین اکانتتان در لینکدین را افزایش دهید، تبریک می‌گوییم! برای پیشرفت شغلی تان و دیده شدن برندتان، مسیر درستی را انتخاب کرده‌اید. پیشنهاد می‌کنیم اگر می‌خواهید:

  • با لینکدین بیشتر آشنا شوید
  • تاثیرگذارترین راهکارهای افزایش مخاطبان در لینکدین را بشناسید
  • تحولی در کسب و کارتان و یا برند شخصی تان به وجود بیاورید

جای درستی را برای مطالعه انتخاب کرده‌اید. به خواندن ادامه دهید و آژانس دیجیتال مارکتینگ تاس را تا انتهای این مطلب، همراهی کنید:

چرا باید برای مخاطبین لینکدین، ارزش زیادی قائل باشیم؟

ممکن است با خودتان بگویید لینکدین، شبکه اجتماعی است که کمتر از آن صحبت می‌شود؛ با این حال چرا باید به فکر افزایش مخاطبانمان در این فضا باشیم؟

بیایید پیش از هر چیز بگوییم که این فکر، ناشی از باورهای غلط شما است. بدون شک، صحبت از اینستاگرام و تلگرام در بین مردم ایران بیشتر است؛ آن هم به دلیل آن است که در این شبکه‌های اجتماعی به روی همگان باز است. اما لینکدین دارای رویکرد تخصصی و شغلی است.

در واقع، فضای آن به درد کسانی که می‌خواهند بلاگرها را دنبال کنند، کیف و کفش بخرند و یا دستورپخت غذاها را از هم یاد بگیرند، نمی‌خورد.

بنابراین مقایسه لینکدین به عنوان یک شبکه اجتماعی تخصصی با اینستاگرام به عنوان فضایی عمومی و همه پسند، اصلاً درست نیست!

با این وجود، هیچ بستری در دنیای مشاغل و تخصص‌ها، بهتر از لینکدین نمی‌تواند به شما کمک کند. این را از زبان کسانی بشنوید که حسابی در این شبکه اجتماعی، جایگاه دارند و تأثیر فوق‌العاده ای روی مخاطبانشان می‌گذارند.

توصیه می‌کنیم، مخاطبانتان در لینکدین را جدی بگیرید و دست از تلاش برای حساب کاربری تان در این شبکه، نکشید! (آینده آن، روشن‌تر از چیزی است که فکرش را می‌کنید.)

خوب است بدانید حدود 28% از کاربران لینکدین از آمریکا و 70% دیگر کل کاربران، از دیگر کشورها هستند. ایران هم از این قاعده مستثنی نیست و به عنوان یکی از کشورهای در حال پیشرفت در زمینه لینکدین و تخصص‌هایش به‌شمار می‌آید.

تعداد بالای کاربران این شبکه اجتماعی، فضای فوق‌العاده ای را برای بازاریابی B2B ایجاد کرده‌است. اما (همیشه یک اما وجود دارد)، این موضوع برای همه اینطور نیست.

شما زمانی می‌توانید از مزایای این شبکه اجتماعی نهایت استفاده را ببرید، در آمدتان را چندین و چند برابر کنید،  به جایگاهی برسید که همه افراد متخصص به واسطه لینکدین شما و تخصصتان را بشناسند که دایره مخاطبانتان را افزایش دهید. اما چگونه؟

اصلاً نگران نباشید. همه آنچه نیاز دارید را در این مطلب برایتان سر جمع کرده‌ایم. در ادامه با تاثیرگذارترین این راهکارها آشنا می‌شوید:

اولین راهکار برای افزایش مخاطبان لینکدین، استفاده از عکس‌ها است. این را می‌دانیم که ممکن است چنین چیزی برایتان ساده جلوه کند، اما باور کنید در پشت این سادگی، اهمیت زیادی وجود دارد.

از تصویرها، در پست‌های لینکدین تان غافل نشوید

اولین راهکار برای افزایش مخاطبان لینکدین، استفاده از عکس‌ها است. این را می‌دانیم که ممکن است چنین چیزی برایتان ساده جلوه کند، اما باور کنید در پشت این سادگی، اهمیت زیادی وجود دارد.

بیایید کمی با آمار و ارقان صحبت کنیم. تحقیقات نشان داده‌است که استفاده از عکس‌ها، می‌تواند تا 11 برابر دیده شدن پستتان و بازدید از آن را افزایش دهد.

بنابراین برای همه چیز در این شبکه اجتماعی، عکسی در نظر بگیرید. از پروفایل و هدر حساب کاربری‌تان گرفته، تا تک‌تک پست‌هایی که منتشر می‌کنید.

البته این را همیشه به یاد داشته باشید که هر عکسی نمی‌تواند برای شما معجزه کند! عکسی را انتخاب کنید که مرتبط با حوزه کاری تان باشد و مخاطبان هدفتان، آن‌ها را دوست داشته باشید. بنابراین، همان‌طور که به احتمال زیاد حدس زده‌اید، شناخت مخاطبان هدف، یکی دیگر از اقدامات مهم در لینکدین است.

ته و توی مخاطبانتان در لینکدین را در بیاورید

اکنون که در حال خواندن این مطلب هستید، می‌دانید که مخاطبانتان چه چیزی از شما می‌خواهند؟ بهتر است بگوییم به چه چیزی نیاز دارند؟

خوب است بدانید، در این شبکه اجتماعی مخاطبان هر فردی با دیگری متفاوت است، بنابراین نمی‌توانید با فرمون دیگران پیش بروید و موفق شوید!

ما کمی شما را با لینکدین و مخاطبانش آشنا می‌کنیم. یکی از نام‌هایی که می‌توانید برای این شبکه اجتماعی در نظر بگیرید، شبکه بزرگسالان است! اما چرا؟

آمارها نشان داده‌است که بیشتر کاربران این فضا، بالای 30 سال سن دارند. دانستن چنین نکته ای، کمک زیادی به تولید محتوایتان در لینکدین می‌کند.

این را همیشه به خاطر بسپارید که تولید محتوای جذاب و باکیفیت و از همه مهمتر، ارزشمند می‌تواند تأثیر زیادی روی افزایش مخاطبین در لینکدین بگذارد.

این مطلب را هم بخوانید: بازاریابی محتوا چیست و چگونه انجام می‌شود؟ (+9 مرحله برای شروع!)

حضور در لینکدین را برای کارمندانتان الزامی کنید

اگر دارای کسب و کاری هستید و کارمندهایی هم دارید، از آنها بخواهید در شبکه اجتماعی لینکدین فعالیت کنند.

با این کار، شما به مخاطبانتان نشان می‌دهید که معتبر هستید و به راحتی می‌توانند به شما و کسب و کارتان اعتماد کنند.

همچنین زمانی که کارمندانتان در این فضا، فعالیت دارند، احتمال دنبال کردن شما بسیار بالاتر می‌رود. این را در نظر داشته باشید که حتماً کاربرانتان، محل کارشان که شرکت شما است را در قسمت پروفایلشان وارد کرده باشند.

بعد از انجام این اقدامات، خود به خود مخاطبین لینکدین شما افزایش می‌یابد.

بعد از انجام این اقدامات، خود به خود مخاطبین لینکدین شما افزایش می‌یابد.

با مشتریانتان ارتباط برقرار کنید

بدون شک، شما هم می‌دانید که مشتریان یکی از اصلی‌ترین سرمایه‌های هر کسب و کاری هستند. کسب و کار شما هم از این قاعده مستثنی نیست!

همین لحظه که در حال خواندن این مطلب هستید، امکانات فوق‌العاده ای به شبکه لینکدین اضافه شده‌است و یکی از آنها Follow است.

با این کار، احتمال به اشتراک گذاری پست‌هایتان بسیار بالا می‌رود، ارتباطتان با مشتریان زیادتر می‌شود و ارتباطاتتان فراتر از لینکدین می‌رود.

فایل‌های ویدیویی، بی نظیرترین نوع محتوا در لینکدین هستند

ویدیوها، یکی از بهترین انواع تولید محتوا هستند. این موضوع تنها به لینکدین اختصاص ندارد! ویدیوها و بازاریابی ویدیویی تمام دنیای ما را برگرفته است و البته که یکی از جذاب‌ترین شیوه‌های تبلیغات هم هست.

تولید محتوای ویدیویی در لینکدین، تا 80% می‌تواند تعامل با پست‌هایتان را بالا ببرد.

این کار، پروفایلتان بسیار جذاب می‌کند و به همان نسبت، مخاطبین در لینکدین تان هم زیاد می‌شود.

فراموش نکنید که محتوا ویدیویی، یکی از سریع‌ترین کارهایی است که می‌توانید برای رشد ارتباطات حساب کاربری تان در این شبکه مجازی استفاده کنید.

حالا که حرف از بازاریابی ویدیویی شد، برای درک بهتر قدرت آن، مطلب زیر، کمک فوق‌العاده‌ای به شما می کند: 

بازاریابی ویدیویی چیست؛ 24 راز موفق‌ترین کسب‌وکارهای دنیا(برای مبتدی ها + آموزش)

لینکدین را به وردپرستان متصل کنید

اگر برای کسب و کارتان، طراحی وب سایت کرده اید؛ یکی از بهترین کارهایی که می‌توانید برای افزایش مخاطبین لینکدین انجام دهید، اتصال وبلاگتان به این شبکه اجتماعی است.

شما این کار را به راحتی می‌توانید با استفاده از افزونه Jetpack انجام دهید. این افزونه به شما این امکان را می‌دهد تا با هر پستی که در وبلاگتان منتشر می‌کنید، در لینکدین هم منتشر می‌شود.

با این کار، علاوه بر آنکه مشتریان را به قیف بازاریابی هدایت می‌کنید، مخاطبان بیشتری را جذب می‌کنید!

اتصال لینکدین به وردپرس

زمان انتشار پست‌هایتان را هوشمندانه انتخاب کنید

لینکدین بیش از هر شبکه اجتماعی دیگری نسبت به زمان انتشار پست‌ها حساس است. البته این حساسیت، به معنای معنای خود سخت‌گیری‌های این شبکه اجتماعی نیست؛ بلکه به شما برای حطب مخاطبین بیشتر کمک زیادی می‌کند.

تجربه‌ها نشان داده‌است که در شروع و پایان زمان‌های کاری بانک‌ها، بهترین زمانی است که می‌توانید برای انتشار پست‌هایتان انتخاب کنید. یعنی زمانی بین 8 تا 10 صبح و یا 5 تا 6 بعد از ظهر انتخاب کنید.

این را هم بدانید که جدا از زمان انتشار پست‌ها، روز آن هم حائز اهمیت است. هیچ وقت روزهای تعطیل را برای به اشتراک گذاری پست‌هایتان انتخاب نکنید.

در لینکدین، به دنبال جذب کارمندان جدید باشید

افراد زیادی برای معرفی خودشان، تخصصشان و در آخر پیدا کردن شغل در لینکدین حضور دارند. پیشنهاد می‌کنیم، اگر به نیروی جدید نیاز دارید حتماً از لینکدین استفاده کنید.

آگهی استخدامتان را در این شبکه منتشر کنید و شاهد افزایش مخاطبانتان باشید!

این کار، آگهی و پروفایل شما را در معرض دید افراد بسیاری قرار می‌دهد؛ از این رو فواید فوق‌العاده ای به دنبال این کار وجود دارد.

Showcase خاص خودتان را داشته باشید

اگر پروفایل کاربری تات در لینکدین، بیانگر کارتان و به عنوان رزومه ای از شما محسوب می‌شود (باید هم اینطور باشد!)، صفحه showcase تان در این شبکه اجتماعی، آلبومی از هر آنچه می‌خواهید است.

در این بخش، محتواهایی ارزشمند تولید کنید و حسابی ماهیچه‌های خلاقیتتان را به کار بیندازید!

و در آخر …

و در نهایت، باید بگوییم این هم ار راهکارهای فوق‌العاده برای افزایش مخاطبی لینکدین! سپاسگزاریم که وقت ارزشمندتان را برای خواندن این مطلب صرف کردید. امیدواریم این راهکارها، حسابی باعث شناخته تر شدنتان شود و جیبتان را هم پر پول تر کند.

در آخر، اگر تجربه ای از حضور در شبکه اجتماعی لینکدین و استفاده از مزیت‌هایش دارید، در بخش نظرات با ما و دیگر خوانندگان آموزش‌های آژانس دیجیتال مارکتینگ تاس، به اشتراک بگذارید.

مجید جورکش

علاقه مند به یادگیری و نوشتن در رابطه با سئو و دیجیتال مارکتینگ