افزایش امنیت پیج اینستاگرام، چرا و چگونه؟

افزایش امنیت پیج اینستاگرام، چرا و چگونه؟

به دنبال آموزش افزایش امنیت پیج اینستاگرام می‌گردید؟ جای درستی را برای خواندن انتخاب کرده‌اید! امروزه یکی از پرکاربردترین شبکه‌های اجتماعی، اینستاگرام است. آمارها حاکی از آن است که این شبکه اجتماعی به صورت ماهیانه، 1 میلیارد کاربر فعال دارد که نسبت به گذشته، افزایش چشمگیری داشته است و چیزی حدود دو برابر شده است. …

به دنبال آموزش افزایش امنیت پیج اینستاگرام می‌گردید؟ جای درستی را برای خواندن انتخاب کرده‌اید! امروزه یکی از پرکاربردترین شبکه‌های اجتماعی، اینستاگرام است. آمارها حاکی از آن است که این شبکه اجتماعی به صورت ماهیانه، 1 میلیارد کاربر فعال دارد که نسبت به گذشته، افزایش چشمگیری داشته است و چیزی حدود دو برابر شده است. یکی از مسائل مهم در این رابطه با افزایش تعداد کاربران در استفاده از این شبکه اجتماعی، امنیت پیج‌های اینستاگرام است.

اینستاگرام از تیم‌های خدمات و پشتیبانی تشکیل شده است که وظیفه پاسخ دادن به مشکلات کاربران را برعهده دارند و هنگامی که پیج شما به دلایل مختلفی، ریپورت و یا بسته شود، می‌توانید آن را بازگردانید. اما دردسر دارد و به همین راحتی نیست. بنابراین برای جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی، امنیت اکانت اینستاگرام خود را افزایش دهید. بنابراین اگر اینجایید تا بدانید:

افزایش امنیت پیج اینستاگرام چگونه امکان پذیر است؟

به خواندن ادامه دهید و آژانس دیجیتال مارکتینگ تاس را تا انتهای این مطلب، همراهی کنید:

حتما مطالعه کنید: آموزش افزایش فالوور اینستاگرام، ترفندهایی که نمی‌خواهند شما بدانید!

افزایش امنیت پیج اینستاگرام چگونه امکان پذیر است؟

افزایش-امنیت-پیج-اینستاگرام-چگونه-امکان-پذیر-است؟

برای افزایش امنیت پیج اینستاگرام، می‌توان اقدامات مختلفی انجام داد. این اقدامات عبارتند از:

خصوصی‌سازی پیج اینستاگرام

یکی از مهم‌ترین راهکارها برای افزایش امنیت پیج اینستاگرام این است که اکانت اینستاگرام خود را پرایوت کنید. این کار تا حد زیادی از سوء استفاده دیگران از تصاویری که در پیج شما وجود دارد، جلوگیری خواهد کرد.

استفاده از رمز عبور قوی

برای افزایش پیج اینستاگرام خود، حتما از یک رمز عبور قوی استفاده نمایید تا دیگر افراد نتوانند به راحتی رمز عبور شما را حدس زده و در نهایت آن را هک نمایند. خوب است که از تلفیق حروف کوچک و بزرگ، اعداد و علائم و کاراکترهای مختلف استفاده کنید. هم‌چنین اگر چندین اکانت اینستاگرامی دارید به هیچ عنوان از یک رمز عبور برای همه آن‌ها استفاده نکنید، زیرا در صورت لو رفتن یکی از آن‌ها، دیگر پیج‌های اینستاگرامی شما نیز درگیر خواهند شد.

کنترل فعالیت‌های ورودی

یکی از راه‌های افزایش امنیت پیج اینستاگرام این است که فعالیت‌های ورودی پیج خود را کنترل نمایید. بدین منظور به بخش تنظیمات اینستاگرام رفته و از بخش Security به Login Activity بروید.

از این طریق می‌توانید، مکان‌هایی را که به وسیله آن‌ها وارد اینستاگرام و پیج‌های خود شده‌اید را بررسی نمایید و مکان فعلی خود را تائید کنید. نکته قابل توجه در این رابطه این است که در صورت مواجهه با مکان‌های ناشناس، حتما نسبت به تغییر رمز عبور خود اقدام نمایید.

غیرفعال‌سازی وضعیت فعالیت

اینستاگرام برای کاربران خود این امکان را فراهم ساخته تا هر فردی بتواند زمان آنلاین بودن دیگر افراد را ببیند، در صورت عدم تمایل برای مشخص بودن زمان آنلاین خود، می‌توانید این قابلیت را غیرفعال نمایید. بدین منظور به تنظیمات پیچ اینستاگرامی خود رفته و از طریق گزینه Privacy، گزینه Activity Status را غیرفعال کنید.

تغییر گزینه تگ کردن به حالت دستی

گاهی اوقات اتفاق می‌افتد که خواه ناخواه، دیگر افراد، شما را روی عکس‌هایی تگ می‌کنند و شما تمایلی به چنین کاری ندارید، برای جلوگیری از وقوع چنین اتفاقی در اینستاگرام، می‌توانید گزینه تگ کردن را به حالت دستی، تغییر دهید. این کار به شما این امکان را می‌دهد که خود تعیین نمایید که در کدام عکس، تگ شوید و در کدام عکس، تگ نشوید.

برای انجام این کار می‌توانید وارد پروفایل پیج ینستاگرام خود شده و پس از آن، گزینه Photos of You را انتخاب کنید. سپس آیکونی که در گوشه سمت راست وجود دارد را انتخاب نموده و گزینه Manually approve tags را فعال سازید.

فعال‌سازی تائید هویت دو مرحله‌ای

فعال‌سازی-تائید-هویت-دو-مرحله‌ای

یکی دیگر از مهم‌ترین نکات برای افزایش امنیت پیج‌های اینستاگرامی این است که تائید هویت دو مرحله‌ای را فعال نمایید که موجب می‌شود امنیت پیج شما به نسبت قبل، دو برابر افزایش یابد به این صورت که در صورت لو رفتن رمز عبور شما، کسی نمی‌تواند به اکانت اینستاگرام شما دسترسی داشته باشد، زیرا به کد دوم پیج اینستاگرام شما دسترسی نخواهد داشت.

بدین منظور و برای فعال کردن تائید هویت دو مرحله‌ای پیج خود می‌توانید به تنظیمات اینستاگرام مراجعه نموده و از بخش Security، گزینه Two-Factor Authentication را برگزینید و در نهایت، Get Started را انتخاب کنید. در همین حین، اینستاگرام دو گزینه در اختیار شما قرار می‌دهد به این صورت که یا از طریق پیام کوتاه، کدی را برای شما ارسال نماید و یا اینکه از یک اپلیکیشن استفاده نمایید و از طریق آن گزینه Authentication App را انتخاب نمایید. در این صورت، اینستاگرام یک کد احراز هویت دو مرحله‌ای برای شما ارسال خواهد نمود و از آن پس برای ورود به پیج اینستاگرامی خود باید پس از وارد کردن رمز عبور، یک کد ارسالی نیز وارد نمایید.

از دسترسی ایمیل خود مطمئن شوید

یکی از روش های رایج دیگر برای دسترسی به حساب اینستاگرام شما این است که با ایمیلی در اینستاگرام حساب ساخته باشید که افراد دیگر به آن دسترسی دارند. اگر کسی پسورد ایمیل شما را داشته باشد کار تمام است. اینستاگرام و بسیاری از حساب های دیگر شما در خطر هستند.

در یک نظرسنجی اخیر ، 22٪ از کاربران اینترنت می گویند حساب های آنلاین آنها حداقل یک بار هک شده است ، در حالی که 14٪ گزارش کردند که بیش از یک بار هک شده اند.

بنابراین با توجه به این موضوع ، بهتر است ایمیل خود را با احراز هویت دو عاملی یا رمزگذاری ایمیل ایمن کنید. این عوامل بازدارنده آسان می تواند کمک زیادی به محافظت از حساب اینستاگرام شما از دست هکرها کند.

مراقب دسترسی هایی که می دهید باشید

نکته ای که خیلی ها هنگام نصب نرم افزارها و برنامه های جدید به آن بی توجهی می کنند اجازه دسترسی است که کنار خیلی از موارد دیگر از کنار آن رد می شوند تا هرچه سریع تر اپ موردنظر را نصب کنند. درواقع بسیاری از هکرها با این روش به طرز شرافتمندانه ای از شما می پرسند که سرورم آیا اجازه می دهید به تمام اطلاعت تان در تمام زمینه ها دسترسی داشته باشم و شما تحت تاثیر این ادب و احترام قرار می گیرید و بدون آن که مفاد قرار نامه را ببینید یک امضای بزرگ پای آن می زنید.
این روش بسسیار رایج است و هکر ها از طریق بازی ها یا اپ های ساده دسترسی های مهم از شما می گیرند و اقدامات مخرب خود را از این طریق شروع می کنند.

بهتر است با توجه به برند گوشی موبایل خود به تنظیمات اپلیکیشن ها بروید و دسترسی آن ها را دوباره چک کنید. این که شما هفته ها و ماه ها از یک اپ استفاده نکرده باشید دلیل نمی شود که دسترسی آن به منابع قطع شده باشد. در مدیریت برنامه های مشکوک می توانید با کلیک روی گزینه های “Revoke Access” یا  “View and edit” دسترسی آن ها را محدود کنید.

سخن پایانی

و در نهایت، این هم از امنیت پیج اینستاگرام!

ما سعی کردیم در این مطلب، تمام آنچه که نیاز است درباره امنیت پیج اینستاگرام بدانید را بیان کنیم. اکنون که با اصول آن آشنا شدید، می‌توانید از آن‌ها جهت افزایش امنیت پیج اینستاگرام خود استفاده کنید.

سپاسگزاریم که وقت ارزشمندتان را برای خواندن این مطلب صرف کردید. اگر سؤال و یا تجربه ای در این زمینه دارید، در بخش نظرات با ما و دیگر خوانندگان آموزش‌های دیجیتال مارکتنیگ آژانس تاس، به اشتراک بگذارید.

مجید جورکش

علاقه مند به یادگیری و نوشتن در رابطه با سئو و دیجیتال مارکتینگ