چگونه یک بیو جذاب در اینستاگرام برای اکانت خود بنویسیم؟

بیو اینستاگرام را دست کم نگیرید! شاید فکر می‌کنید به خاطر این که بیو یک بخش بسیار کوچک در هر اکانت اینستاگرامی است، اهمیت زیادی ندارد، اما اشتباه می‌کنید. ارائه یک بیو مناسب در اکانت اینستاگرام برای یک اکانت بیزینسی که می‌خواهد اقدام به ارائه خدمات و فروش محصولات کند، بسیار مؤثر است! بیو شما …

چگونه-یک-بیو-جذاب-در-اینستاگرام-برای-اکانت-خود-بنویسیم؟

بیو اینستاگرام را دست کم نگیرید! شاید فکر می‌کنید به خاطر این که بیو یک بخش بسیار کوچک در هر اکانت اینستاگرامی است، اهمیت زیادی ندارد، اما اشتباه می‌کنید. ارائه یک بیو مناسب در اکانت اینستاگرام برای یک اکانت بیزینسی که می‌خواهد اقدام به ارائه خدمات و فروش محصولات کند، بسیار مؤثر است! بیو شما می‌تواند باعث شود که افراد بیشتری شما را دنبال کنند و یا یک فرد مشتاق برای دنبال کردن شما از تصمیم خود برگردد! برای نوشتن یک بیو جذاب در اینستاگرام، لازم است که نکاتی را بدانید که امروز در مجله تخصصی آژانس دیجیتال مارکتینگ تاس به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

با جذب یا از دست دادن مشتری تنها ۱۵۰ کاراکتر فاصله دارید!

چگونه-بیو-جذابی-در-اینستاگرام-داشته-باشیم!

شما فقط اجازه دارید که از ۱۵۰ کاراکتر در بیو اینستاگرام خود استفاده کنید. بسیاری از پیج‌های اینستاگرامی با یاد داشتن نکاتی که در ادامه این مقاله برای شما بیان می‌کنیم، توانسته‌اند که تنها با همین ۱۵۰ حرف، مخاطبان بیشتری برای خود جذب کنند. بیو جذاب در اینستاگرام صفحه کسب و کار شما، می‌تواند نمایه ای از تجارت شما برای مشتریان باشد. شما با بیو خود به مخاطبان و دنبال کننده‌های خود، اعلام می‌کنید که شما چه کسی هستید و یا چه چیزی می‌فروشید! شما با یک بیو به آن‌ها یک دلیل برای دنبال کردن خود می‌دهید.

 

به دنبال موفقیت ۱۰۰٪ در اینستاگرام هستید؟
موفقیت برند شما در شبکه های اجتماعی را تضمین خواهیم کرد.
از اینجا شروع کنید

 

بر اساس ساختار اینستاگرام، بیو شما اولین نقطه تماسی است که با مشتری خود دارید! شما با استفاده کردن از کلمات و یا هشتگ‌ها در این قسمت برای اولین بار با آن‌ها روبرو می‌شوید و خودتن را معریف می‌کنید. در واقع هنگامی که شما در یک پیج با پست مهمان و یا یک استوری، کسب و کار خود را تبلیغ می‌کنید و مخاطب را به سمت خود می‌کشانید، در صورت کلیک مخاطب بر روی آیدی پیج شما، بیو خود را به او نشان می‌دهید. در اینجاست که اهمیت داشتن یک بیو خوب، مشخص می‌شود!

چند نکته برای داشتن یک بیو جذاب در اینستاگرام

حالا که با اهمیت یک بیو جذاب آشنا شدید، باید نکاتی را یاد بگیرید که کمک می‌کند، یک بیو جذاب در اینستاگرام بنویسید! بیو یک اکانت تجاری با رعایت نکات زیر، کامل می‌شود:

هدف خود را بیان کنید!

در ۱۵۰ کاراکتر بی مقدمه و صریح هدف خود را بیان کنید! خودتان را معرفی کنید و بگویید که جهت‌گیری شما کدام است! دانستن این که دقیقاً چه می‌خواهید به مخاطب بدهید و یا چه کاری انجام می‌دهید، اولین نکته ای است که باید در نوشتن بیو، آن را رعایت کنید. البته گاهی اوقات در موقعیت‌هایی که تخفیفات ویژه، محصولات جدید، خدمات بروز و … ای دارید، می‌توانید آن‌ها را هم معرفی کنید. در واقع این کاملاً به شما بستگی دارید. برخی از ارفراد تصور می‌کنند که تنها یکبار باید بیو جذاب در اینستاگرام بنویسند و دیگر نیازی به تغییر آن وجود ندارد!

حقیقت این است که در بعضی از مشاغل و کسب و کارها، شاید نیاز باشد که هرچند وقت یکبار بیو آپدیت شود و یا اطلاعات مهمی در آن به مخاطبان جدید ارائه شود. برخی دیگر از مشاغل از قسمت بیو و ۱۵۰ کاراکتری که فرصت دارند از آن استفاده کنند، سعی می‌کنند که به بیان مأموریت برند بپردازند و اعلام کنند که چرا در این زمینه و حوزه کاری خود گام برداشته اند.

لحن برند خود را در بیو جذاب در اینستاگرام به نمایش بگذارید

هر برندی برای موفق شدن و ماندگاری در ذهن مخاطبان خود نیاز به لحن برند اختصاصی خود دارد. شما هم در این زمینه می‌توانید لحن اختصاصی برند خود را در نوشتن بیو به کار ببرید. اگر از شکلک‌ها و یا فونت خاصی استفاده می‌کنید، دقت داشته باشید که شاید در گوشی‌های دیگر افراد به خوبی خوانده نشوند و یا اینستاگرام نتواند به خوبی آن‌ها را ترجمه کند. پس حتماً قبل از Save بیو جدید خود از نبود مشکل در این زمینه مطمئن شوید.

از هشتگ استفاده کنید تا مخاطبان بیشتری بدست آورید!

بیو-جذاب-در-اینستاگرام

یکی دیگر از روش‌های بهینه‌سازی بیو در اینستاگرام، استفاده از هشتگ‌های مرتبط با کسب و کار شماست! شما با نوشتن هشتگ‌های قابل کلیک در بیو خود در واقع کاری می‌کنید که مشتری به سمت پیج ایسنتاگرام شما هدایت شود. دقت داشته باشید که تنها هشتگ‌های مرتبط با برند شما، می‌تواند مفید باشد پس به واسطه این که برخی از هشتگ‌ها ترند شده‌اند از آن‌ها استفاده نکنید چرا که با این کار تنها به اینستاگرام اعلام می‌کنید که قصد دور زدن آن را دارید و همان‌طور که نتیجه اش را پیش‌بینی می‌کنید، این کار به ضرر شما تمام خواهد شد.

جای لینک را خالی نگذارید! از آن به بهترین شکل استفاده کنید.

شما می‌توانید در مکانی که برای جایگذاری لینک تعبیه شده‌است، بهترین استفاده‌ها را بکنید! در واقع شما می‌توانید با استفاده از سایت‌هایی که قابلیت معرفی چند لینک را می‌دهند، تمامی اکانت‌های اجتماعی، صفحات مهم سایت و … خود را در بیو اینستاگرامتان بگذارید تا در صورت لزوم، مخاطب سریع‌ترین دسترسی را به شما داشته باشید. یکی از ابزارهای کاربردی در این زمینه سایت زیلینک است که به صورت فارسی و رایگان در این زمینه به کاربران ایرانی خدمات می‌دهد.

نظر دوستان یا آشنایان خود را بپرسید و از آن‌ها مشورت بگیرید

 

به دنبال موفقیت ۱۰۰٪ در اینستاگرام هستید؟
موفقیت برند شما در شبکه های اجتماعی را تضمین خواهیم کرد.
از اینجا شروع کنید

 

گاهی ممکن است که از نظر شما یک بیو بسیار جذاب باشد و تصور کنید که بهترین بیو جذاب در اینستاگرام را نوشته‌اید، اما نظر آشنایان، دوستان و یا اطرافیان شما متفاوت باشد. این موضوع کاملاً رایج است که افراد تصور می‌کنند، خودشان بهترین نظر را دارند و تصور می‌کنند همیشه محصول، خدمت و یا کلا فعالیت‌های آن‌ها هیچ رقیبی ندارد.

گاهی اوقات به خصوص در این زمینه حساس و مهم، بهتر است که با دیگران هم مشورت کنید و از آن‌ها برای تولید یک بیوی جذاب برای پیج خود، کمک بگیرید. پرسیدن از دیگران هیچ عیبی ندارد، البته سعی کنید که از مادر خود نپرسید! همان‌طور که در کتاب معروف تست مامان می‌خوانیم، به خاطر نقش حامی که تمامی مادران دارند، شاید با نظر واقعی آن‌ها روبرو نشوید!!

حساب کاربری تجاری و بیو اینستاگرام

نکاتی که تا این جا بیان کردیم مربوط به حساب کاربری معمولی و شخصی اینستاگرام بود. اگر برای اهداف تجاری، معرفی محصول یا خدمات یا خود برند اقدام به فعالیت در اینستاگرام می‌کنید پیشنهاد می‌کنیم مطابق دستور العمل تصویر زیر حساب کاربری خود را از شخصی به بیزنسی تغییر وضعیت دهید سپس مراحل بعدی را اعمال کنید:

بیو اینستاگرام حساب کاربری تجاری یا بیزینس اکانت

۱. تا حد ممکن همه سرنخ ها را وارد کنید

در حساب کاربری بیزنسی شما می‌توانید بیش از ۱۵۰ کاراکتر در بیوی خود بنویسید. پس به طور کامل از آن استفاده کنید. شما می‌توانید تلفن تماس، آدرس وبسایت، آدرس فیزیکی، لوکیشن و موارد مشابه را در بیوی خود وارد کنید. هرچه اطلاعات کامل‌تری به مخاطبان خود ارائه کنید، در جلب اعتماد آن ها موفق تر خواهید بود. قراردادن سه هشتگ عمومی در حوزه کاریتان و دو هشتگ اختصاصی فعالیت برند خودتان می‌توانید تا حد قابل توجهی در جستجوی کاربران نمایش داده شوید.

با این تغییر کوچک خواهید دید که تماس‌های تلفنی و بازدیدهای وبسایت‌تان افزایش پیدا می‌کند.

۲. اطلاعات بگیرید و بیو را بازنویسی کنید

پس از مدتی فعالیت با بیزینس اکانت، می‌توانید از داده‌هایی که در Insight به آن دسترسی دارید، اطلاعات زیادی درباره کاربران به دست بیاورید. ببینید کدام یک از پست‌هایتان نسبت تعامل به مشاهده یا ایمپرشن بالاتری دارد. هشتگ‌هایی که بیشترین بازدید را به صفحه شما آورده‌اند کدامند. بیشترین نظرات کاربران درباره چه مسائلی است؟ این اطلاعات می‌تواند به شما سرنخ‌هایی بدهد تا بدانید چه مسائلی برای کاربران شما جالب‌تر هستند. روی همان مسائل در بیو مانور بدهید.

نتیجه‌گیری: بیو جذاب اینستاگرامتان را همین الان بنویسید!

حالا که در مورد اهمیت بیو پیج خود نکاتی را آموختید و چند ترفند برای موفقیت در این زمینه را خواندید، نوبت آن می‌رسد که خودتان همین الان یک بیو جذاب در اینستاگرام بنویسید. برای این کار توصیه می‌کنیم که حتماً گام‌های بالا را به ترتیب، طی کنید. در نهایت اگر در این رابطه سؤال، نظر و یا تجربه خاصی دارید، با ما و دیگر افراد در بخش نظرات به اشتراک بگذارید. اگر قصد مدیریت پیج اینستاگرام را دارید از قسمت خدمات ما به صفحه مدیریت پیج اینستاگرام مراجعه کنید.

به دنبال موفقیت ۱۰۰٪ در اینستاگرام هستید؟
موفقیت برند شما در شبکه های اجتماعی را تضمین خواهیم کرد.
از اینجا شروع کنید