آموزش افزایش فالوور اینستاگرام، ترفندهایی که نمی‌خواهند شما بدانید!

آموزش افزایش فالوور اینستاگرام، ترفندهایی که نمی‌خواهند شما بدانید!

مدت زمان زیادی نیست که شبکه اجتماعی اینستاگرام، فعالیت خود را شروع کرده‌است! اینستاگرام در همین مدت زمان کوتاه توانسته تبدیل به یکی از بهترین شبکه‌های اجتماعی دنیا شود که بیش از یک میلیارد کاربر داشته باشد! این شبکه اجتماعی پرکاربرد که در ایران طرفداران پر و پا قرص زیادی دارد، یکی از بهترین محیط‌های …

مدت زمان زیادی نیست که شبکه اجتماعی اینستاگرام، فعالیت خود را شروع کرده‌است! اینستاگرام در همین مدت زمان کوتاه توانسته تبدیل به یکی از بهترین شبکه‌های اجتماعی دنیا شود که بیش از یک میلیارد کاربر داشته باشد! این شبکه اجتماعی پرکاربرد که در ایران طرفداران پر و پا قرص زیادی دارد، یکی از بهترین محیط‌های بازاریابی است.

شما باید یاد داشته باشید که مدیریت پیج اینستاگرام چگونه باید باشد و یا از یک فرد متخصص در این زمینه کمک بگیرید. شما باید یاد بگیرید که چگونه دنبال کننده‌های خود را افزایش دهید و آموزش افزایش فالوور را به شکل اصولی یادگرفته باشید. امروز در مجله تخصصی تاس، می‌خواهیم در مورد رازها و شیوه‌های افزایش فالوور اینستاگرام با شما صحبت کنیم و به شما فنون جذابی در این زمینه یاد دهیم!

 

شما می توانید برای افزایش فالوور و همچنین برنامه ریزی برای پیشرفت پیجتان از خدمات مدیریت پیج اینستاگرام تاس استفاده کنید

 

اگر به دنبال این هستید که از اینستاگرام خود پول در بیاورید، کافیست تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

چرا باید در مورد افزایش فالوور اینستاگرام یاد بگیریم؟

چرا-باید-در-مورد-افزایش-فالوور-اینستاگرام-یاد-بگیریم؟

حقیقت این است که اینستاگرام به شکلی برنامه ریزی شده‌است که شما می‌توانید در روزهای اول فعالیت خود در این شبکه اجتماعی با درست کردن پروفایل و بیوی خود، گذاشتن چند پست ساده و … به سرعت دنبال کننده جذب کنید، اما بعد از مدت زمان کوتاهی این روند افت زیادی می‌کند. تعداد کسانی که روزانه از پروفایل شما بازدید می‌کنند، کاهش پیدا می‌کند و سرعت رشد شما به شدت افت می‌کند.

شما دیگر مانند گذشته لایک و کامنت دریافت نمی‌کنید! اینجاست که بسیاری از افراد به جای حل مشکل به دنبال لایک و فالوور فیک می‌روند و سعی می‌کنند با استفاده از این روش‌ها، ضعف‌های خود را بپوشانند. این روش‌ها شاید ظاهر کار را درست کنند، اما چیزی برای شما به ارمغان نمی‌آورند و این شما هستید که در نهایت بدون فروش، تنها در حال هزینه برای خرید لایک هستید!

در ادامه این مطلب بهترین راهکارهای افزایش فالوور اینستاگرام را برای شما بازگو می‌کنیم که می‌تواند در مدت زمان کوتاهی باعث ایجاد تحول و تغییر شود.

حساب فیسبوک و اینستاگرام خود را به یکدیگر متصل کنید!

اولین قدمی که می‌توانید دنبال کننده‌ها و فالوورهای خود را در این شبکه اجتماعی افزایش دهید، متصل کردن اکانت فیسبوک و اینستاگرام است! بر اساس آمارهای منتشر شده حدود 20 درصد از کاربران اینستاگرام، حساب کاربری فیسبوک هم دارند که می‌توانند با متصل کردن این دو اکانت، دنبال کننده‌های دو حساب خود را افزایش دهند.

اگر پیش از این از فیسبوک برای دوستیابی استفاده می‌کردید، می‌توانید با کمک این روش‌ها، حدود 3 درصد دنبال کننده‌های خود را تبادل کنید و اولین قدم را برای افزایش فالوور بردارید! البته این برای تعداد دنبال کننده‌ها و فالوورهایی که بعدا هم می‌خواهید بدست آورید، صدق می‌کند. پس اولین گام را همین الان انجام دهید.

هشتگ‌ها، رویای شما را به حقیقت نزدیک می‌کنند!

دوست دارید که در اینستاگرام دنبال کننده‌های زیادی داشته باشید؟ از هشتگ‌های پربازده این شبکه اجتماعی استفاده کنید. شما می‌توانید با کمک ابزارهای معرفی هشتگ ایرانی و خارجی، هشتگ‌های مرتبط با پست خود را پیدا کنید و از آن‌ها برای افزایش دنبال کننده، افزایش لایک، افزایش کامنت و بالا بردن نرخ تعامل کمک بگیرید.

هشتگ‌های پربازدید فارسی و انگلیسی می‌توانند حدود 20 تا 30 درصد در افزایش تعامل پست شما موثر باشند. شما با هشتگ گذاری اصولی و صحیح می‌توانید کاری کنید که در شبکه اجتماعی اینستاگرام، بهترین نتیجه را دریافت کنید. کاربران زیادی هستند که این روزها یادگرفته اند با کمک هشتگ‌ها به شکل بهینه تری، پست‌های ایده آل خود را پیدا کنند.

مدنظر داشته باشید که این موضوع تنها برای زمانی صحیح است که شما از هشتگ‌های پرکاربرد مرتبط با پست خود استفاده کنید! استفاده بیش از اندازه از هشتگ‌های نامرتبط (بیش از 15 هشتگ برای هر پست) نمی‌تواند برای شما کاربردی داشته باشد. فکر می‌کنید، گام بعدی افزایش فالوور اینستاگرام چیست؟

روش ‌های هشتگ گذاری مناسب در اینستاگرام

 1. یک هشتگ مخصوص برند خود ایجاد کنید

هشتگ اختصاصی به شما اجازه می‌دهد مخاطبان اختصاصی خود را داشته باشید. می‌توانید سری مطالب مشابه خود را در یک هشتگ خاص مرتب کنید که مطمئن هستید هیچ برند دیگری از آن استفاده نمی کند. این هشتگ می‌تواند به شعار یا پیام برند شما مربوط باشد. یا این که درباره چالش یا ایونت خاصی باشد.

دروقت با استفاده از این نوع هشتگ‌ها شما قابلیت تگ نداشته‌ی اینستاگرام را به صفحه خود اضافه می کنید. این هشتگ ها پست‌های برتر شما را متمایز می کنند و باعث می شوند مخاطبان زیادی را از اکسپلور اینستاگرام جذب کنید.

به طور مثال می‌توانید اندکی پس از فعالیت در اینستاگرام، پست های محبوب کاربران را تشخیص داده و بر اساس آن استراتژی یک سلسله پست را برای یک بازه زمانی تعریف کنید و برای آن از هشتگ استفاده کنید.

از آنجایی که الگوریتم‌های اینستاگرام علایق مشترک کاربران را از رووی هشتگ های پست های موردعلاقه شان درک می‌کنند پس این روش می تواند خیلی سریع شما را به مخاطب هدف برساند.

 

 1. هشتگ اختصاصی خود را به صورت متقابل تبلیغ کنید

اگر رسانه‌های غیر از اینستاگرام دارید مثلا پادکست تولید و پخش می کنید یا در کانال یوتیوب خود مخاطبانی دارید هشتگ های اختصاصی برندتان را در این رسانه های نیز معرفی کنید. حتی در تبلیغات و سایت خودنیز می توانید این کار را انجام بدهید. در واقع ارتباط  رسانه هایی که در اختیار دارید دو طرفه است و هریک می تواند دیگری را پشتیبانی کند.

 

 1. از هشتگهای خاص صنعت خود استفاده کنید

به طور میانگین دو یا سه تا از هشتگ های شما باید عام و درباره صنعت خودتان باشد. شما قرار است مخاطبانی را بیابید که دقیقا به موضوع فعالیت شما علاقه مند هستند. پس فکر نکنید که همه از ابتدا با هشتگ های دقیق به دنبال شما می گردند. بهتر است این هشتگ های عام را روی بیوی صفحه کسب و کارتان نیز قرار دهید.

 

عکس خود را با فیلترهای جذاب منتشر کنید!

عکس-خود-را-با-فیلترهای-جذاب-منتشر-کنید!

اینستاگرام بر بستر عکس و تصاویر استوار است! اگر می‌خواهید در این شبکه اجتماعی موفق عمل کنید و دنبال کننده‌های زیادی داشته باشید، می‌توانید در کنار استفاده از هشتگ‌ها، از فیلترهای جذاب این شبکه اجتماعی هم استفاده کنید. هرچقدر که بتوانید عکس‌های گیراتری تولید کنید، می‌توانید درصد تعامل بیشتری برای پست خود جذب کنید.

شما می‌توانید در هنگام بارگذاری پست‌های خود از گزینه‌های ارائه شده، فیلترهای مختلف از جمله Earlybird، X-Proll، Hefe، Rise، Valencia، Amaro، Brannan، Lomo-fi و Hudson را انتخاب کنید.

مانند اجدادمان باید تبدیل به یک قوم و گروه شویم!

برای این که در اینستاگرام موفقیت زیادی بدست آوریم، نیاز داریم تا با دیگر افراد تعامل کنیم و برای خود یک شبکه بسازیم! اگر به دنبال لایک و دنبال کننده بیشتری هستید، باید روابط خود را درون این شبکه اجتماعی گسترش دهید. گسترش رابطه با دیگران در این شبکه اجتماعی مانند دنیای واقعی از قوانین خاصی پیروی می‌کند. شما می‌توانید در زیر پست‌ها، عکس‌ها، فیلم‌ها و … دیگران نظرات خود را منتشر کنید و آن‌ها را تشویق به ایجاد رابطه کنید.

این کار در ابتدا باعث افزایش بازدید از پروفایل، شناخته تر شدن کسب و کارتان، افزایش فالوور در اینستاگرام، افزایش لایک و در نتیجه افزایش تعامل پیج شما به صورت اصولی می‌شود. شما می‌توانید در مدت کوتاهی یعنی تنها دو هفته با همین روش و دنبال کردن دیگران، گذاشتن نظر برای آن‌ها، لایک کردن پست‌های خوب آن‌ها، تعداد دنبال کننده‌های خود را به سرعت افزایش دهید.

یک نکته مهم در مورد تعداد لایک، کامنت و بازدید ویدئو

مدنظر داشته باشید که اکثر دنبال کننده‌های شما وقت خود را برای بازدید فیلم یا عکس شما می‌گذارند، به همین علت طبیعی است که تعداد بازدید یک پست از تعداد لایک و بازدید ویدئو بسیار بیشتر باشد. همچنین مقدار بسیار کمی از کاربران اقدام به گذاشتن نظر خود می‌کنند که همین موضوع هم تعداد کم نظر را در زیر پست‌ها، عکس‌ها و ویدئوهای شما توجیه می‌کند.

البته این موضوع برای دوستان یا رقبای شما هم صادق است! پس با گذاشتن نظر برای دیگران در زیر پست‌ها و فیلم‌ها، نظر بیشتری به سمت خود جذب می‌کنید که نتیجه آن، افزایش تعداد دنبال کننده، افزایش فروش محصول یا خدمات به شکل اصولی و بهینه شده‌است.

بر اساس آمار موثقی که توسط کارشناسان بازاریابی شبکه‌های اجتماعی منتشر شده‌است، شما می‌توانید با کمک این روش، حدود 400 درصد نسبت به حالت معمولی دنبال کننده پیدا کنید.

نسبت به دیگران، عکس‌ها و ویدئوهای آن‌ها بی تفاوت نباشید!

به دنبال افزایش فالوور اینستاگرام هستید؟ نسبت به عکس‌ها، پست‌ها و ویدئوهای دیگران بی تفاوت نباشید! به صورت میانگین شما می‌توانید با هر 1000 لایکی که برای دیگران ارسال می‌کنید، برای خودتان 217 لایک و 61 فالوور جذب کنید! این عدد می‌تواند نسبت به محتوای پیج شما بسیار کمتر و یا بسیار باشد!

نکته مهم این است که بر اساس این آمار، زحمتی که برای لایک پست دیگران می‌کشید، اصلا بی نتیجه نمی‌ماند و به شما کمک می‌کند که به شکل بهینه تری با دیگران وارد ارتباط شوید. مدنظر داشته باشید که این آمار به شکلی بررسی شده که شما این افراد را اصلا دنبال نکردید! پس لازم نیست که از روش‌های قدیمی مثل فالو-آنفالو در این حوزه استفاده کنید.

 

شما می توانید برای افزایش فالوور و همچنین برنامه ریزی برای پیشرفت پیجتان از خدمات مدیریت پیج اینستاگرام تاس استفاده کنید

 

به عنوان یک نکته کلی، هرچقدر که پست‌های دیگران را بیشتر لایک کنید، می‌توانید دنبال کننده‌های بیشتری در این شبکه اجتماعی داشته باشید، نظرات بیشتری دریافت و لایک‌های بیشتری جمع آوری کنید! شما با این کار ساده به دیگران اجازه می‌دهید که در این شبکه اجتماعی به شکل بهینه تری، شما را دنبال کنند و بیشتر دیده شوید.

با ربات لایک کنید!

با-ربات-لایک-کنید!

گاهی اوقات لازم نیست که حتی خودتان پست‌های دیگران را لایک کنید! شما می‌توانید از ربات‌های فعال در این زمینه کمک بگیرید و پست‌های دیگران را لایک کنید. پست‌های دیگران یعنی کسانی که به حوزه شما علاقه مند هستند، در شهر محل سکونت شما زندگی می‌کنند و یا حتی پست‌های رقبای شما را لایک کرده‌اند. ربات‌ها این روزها بیشتر از نظر اینستاگرام زیر ذره بین هستند، اما هنوز هم می‌توان از آن‌ها استفاده کنید.

دیدوگرام، یکی از ربات‌های فعال در این زمینه است که می‌توانید از آن استفاده کنید. این ربات بی نظیر کمک می‌کند که با اتوماتیک سازی این فرآیند در زمان خود صرفه جویی کنید و تنها در مواقع خاص اقدام به کنترل و گزارش‌گیری وضعیت نهایی کنید. توصیه می‌کنیم که حتما قبل استفاده از ربات‌ها با یک کارشناس شبکه‌های اجتماعی صحبت کنید تا در مورد آخرین اخبار اینستاگرام راجع به این موضوع اطلاعات کافی داشته باشید.

زمان بندی داشته باشید تا موفق عمل کنید

در این زمینه اول از همه توصیه می‌کنیم که حتما مقاله تقویم محتوایی چیست، با این تقویم می‌توانید ثروتمند شوید را مطالعه کنید. در آن مقاله به صورت کامل در مورد شیوه‌های زمانبندی، ایده یابی، طراحی و توسعه تقویم به صورت آنلاین و آفلاین توضیح دادیم! در رابطه با زمانبندی بر اساس تحقیقاتی که انجام دادیم هر پیجی در اینستاگرام می‌تواند آمار متفاوتی از درصد تعامل خود داشته باشد!

این موضوع به این دلیل است که شما نسبت به پیج‌های دیگر، کاربران متفاوتی دارید. شما می‌توانید برای زمانبندی دقیق پست‌های خود در روزهای مختلف هفته به پیج اینستاگرام خود، قسمت insight مراجعه کنید. در این بخش می‌توانید گزارش کاملی از وضعیت پیج خود، میزان تعامل، کاربران و مخاطبان بدست آورید.

با استفاده از این اطلاعات می‌توانید کاری کنید که پست‌های شما در زمانبندی صحیح منتشر شود. مدنظر داشته باشید که هرچقدر در ساعت‌های اولیه انتشار پست خود، قادر باشید با شیوه‌های مثل استوری گذاشتن از پست جدید، نظرات و … تعامل دریافت کنید، احتمال ورود شما به اکسپلور اینستاگرام افزایش می‌کند.

البته در این زمینه مسائل مهم دیگری هم وجود دارد که در مقاله الگوریتم‌های اینستاگرام، رازهایی برای ورود به بخش اکسپلور به صورت کامل آن‌ها را به شما توضیح داده‌ایم.

محتوای تولید شده توسط کاربر را به اشتراک بگذارید!

این تکنیکی است که به قدمت عمر انسان خردمند اثربخشی داشته و هنوز هم مفید واقع می شود. در اینستاگرام ، محتوای تولید شده توسط کاربر (UGC) محتوایی است ، مانند فیلم ها و عکس ها ، که توسط مشارکت کنندگان پرداخت نشده ایجاد و ارسال شده است و مربوط به مارک شما است.

 

در واقع مردم همیشه حرف یکدیگر را ساده تر از حرف برندها قبول می کنند و این کاملا روانشناسی شده است. درست همانطور که توضیحات نیم ساعت قبل از امتحان دوستمان را ساده تر از تمام تدریس معلمان درک می کردیم.

به همین ترتیب هنگامی که محتوای تولید شده توسط کاربران را منتشر می کنید با روش های مستقیم و غیر مستقیم باعث افزایش رونق صفحه می شوید. یعنی هم از طریق تعامل به اکسپلور می رسید و هم می توانید با جذب مخاطبان مخاطبانتان انگیزه بیشتری به سایرین بدهید و پست های شما به طور مرتب فوروارد شوند.

اگر کسی نام تجاری شما را در یک پست سرگرم کننده برچسب گذاری کرد ، آن را در نمایه خود به اشتراک بگذارید. به اشتراک گذاشتن پست های دارای برچسب به افراد کمک می کند تا احساسات پیروان فعلی راجع به نام تجاری شما ببینند و می تواند به روابط قوی تری با تأثیرگذاران بالقوه منجر شود. ناگفته نماند ، این محتوای رایگان برای پر کردن فید شماست.

 

با نشان دادن چگونگی لذت بردن از پیروان و مشتریان فعلی از محصولات شما ، به اثبات اجتماعی این پست های تولید شده توسط کاربر اضافه می کنید. فقط مطمئن شوید که همیشه قبل از ارسال اجازه می گیرید. این مودبانه است و به پیرو اجازه می دهد تا بداند که چقدر از آنها به اشتراک گذاشتن داستان خود قدردانی می کنید.

از فونت‌های جذاب استفاده کنید

اگر به صورت عکس نوشته می‌خواهید در مورد محصولات، خدمات یا آموزش و … صحبت کنید، توصیه می‌شود که حتما از فونت‌های جذاب استفاده کنید. فونت‌های جذاب به شما کمک می‌کنند که در مدت زمان کوتاهی، مخاطب تعامل بیشتری با شما برقرار کند که نتیجه آن افزایش فالوور اینستاگرام است. برخی از بهترین فونت‌های فارسی و انگلیسی که می‌توانید در پست‌های خود استفاده کنید، عبارت اند از:

فونت‌های فارسی برای افزایش فالوور اینستاگرام:

 • یکان
 • عرشیا
 • سمت
 • ایران سنس
 • نکیسا
 • تکنو
 • خرمشهر
 • رویا
 • ترافیک مزار

فونت‌های انگلیسی برای افزایش فالوور اینستاگرام و بهبود نرخ تعامل:

 • LAWSON
 • Steelfish
 • Caslon Graphique
 • Liberator

 

کپشن خوب بنویسید!

کپشن نویسی اینستاگرام

این که اینستاگرام یک شبکه اجتماعی تصویرمحور است و افراد برای دیدن تصویر در آن عضو می‌شود کاملا درست است. اما واقعیت درست دیگر این است که کپشن خوب برای عکس خوب یک مکمل عالی است. کپشن خوب و جذاب باعث بالا رفتن تعامل و ارتباط مخاطبان با پست‌های شما می‌شود. حالا چطور کپشن خوب بنویسیم؟ ما چند توصیه برایتان داریم:

حرف آخر را اول  بزنید!

از آنجایی که کاربران بعد از ۱۲۰ کاراکتر اول کپشن اینستاگرام، با عبارت « بیشتر بخوانید» روبه‌رو می‌شوند، و بسیاری از آن‌ها اگر با شروع خوب مواجه نشوند بیخیال این کلیک می‌شوند، بهتر است قدر این ۱۲۰ کاراکتر را بیشتر بدانید. یا لب مطلب را در همان ۱۲۰ کاراکتر بنویسید یا این که ابتدای متن را آنقدر جذاب بنویسید که روی بیشتر بخوانید کلیک شود.

سوال بپرسید

وقتی یک خواندنی جذاب به پست‌ هدیه کردید، به عنوان دسر یک سوال کوچک و ساده هم بپرسید. سوالی که عموم مردم می‌توانند به آن جواب بدهند. اگر درباره یک راه حل برای حل مشکلی صحبت کرده‌اید از کاربران بپرسید در چنین شرایطی آن‌ها چه کار می‌کنند. یا اگر خاطره‌ای تعریف کرده‌اید، از تجربیات کاربران نیز بپرسید. این سوالات ساده که همه می‌توانند به آن‌ها پاسخ بدهند، تعامل خوبی برایتان می‌آورد. اگر فرصت نکردید به تمام این نظرات پاسخ بدهید حداقل همه را لایک کنید تا کاربران برای پاسخگویی دوباره به سوالاتتان هم تشویق شوند.

 

 

 

از اموجی استفاده کنید

اینستاگرام به شما اجازه می‌دهد تا سقف 2200 کاراکتر کپشن بنویسید. پس گاهی هم می‌توانید کپشن‌های بلند را امتحان کنید. اگر پستی با موضوع سفرنامه، داستان یا توضیحات یک پشت صحنه داشتید از یک کپشن بلند صمیمانه استفاده کنید. و برای این که خسته کننده نباشد از اموجی‌های مناسب کمک بگیرید. خواهید دید که کاربران چقدر بیشتر با شما ارتباط برقرار می‌کنند.

پست‌های خود را به صورت اسلایدی منتشر کنید

پست‌های-خود-را-به-صورت-اسلایدی-منتشر-کنید

یکی دیگر از روش‌های افزایش فالوور اینستاگرام که در این مقاله به آن اشاره می‌کنیم، انتشار پست‌ها به شکل اسلایدی است! این روش کمک می‌کند که کاربر مدت زمان بیشتری با پست شما تعامل ایجاد کند که نتیجه آن افزایش تعداد دنبال کننده‌های شما در مدت زمان کوتاهی است. شما می‌توانید با کمک این روش به سادگی هرچه تمام، تعداد SAVE‌های پست خود را به بیشتر از صدها عدد برسانید که نتیجه آن ورود پست به اکسپلور اینستاگرام است.

برای انتشار پست‌ها به صورت اسلایدی باید چند نکته مهم را در نظر داشته باشید که عبارت اند از:

 • در هر صفحه از عکس، فونت و محتوای مناسب استفاده کنید!
 • اسلایدها به یکدیگر مرتبط باشند و از ترفندهای طراحی برای بهبود وضعیت پست‌ها استفاده کنید!
 • سعی کنید که پست‌های شما با کاور (COVER) جذاب منتشر شوند تا درصد بیشتری بازدید کننده بگیرند!
 • کاور پست شما باید شامل یک عنوان، عکس یا وکتور جذاب باشد تا در صورت ورود به اکسپلور دنبال کننده بیشتری برای شما به ارمغان آورد!

 

 

نتیجه‌گیری: چرا باید به فکر افزایش فالوور اینستاگرام باشیم؟

در این مقاله سعی کردیم، بهترین روش‌های افزایش فالوور اینستاگرام را برای شما بازگو کنیم! این روش‌ها به شما و دیگران کمک می‌کنند که در مدت زمان کوتاهی بهترین بازدهی را در این شبکه اجتماعی بدست آورند. شما می‌توانید با کمک این ترفندها و شیوه‌های افزایش تعداد دنبال کننده‌های خود، بهترین نتیجه را در این حوزه بدست آورید.

شما می‌توانید با بهبود وضعیت پیج خود در این شبکه اجتماعی و افزایش تعداد لایک‌ها، کامنت‌ها، سیوها و … بازاریابی شبکه‌های اجتماعی را انجام داده و برند یا کسب و کار خود را به مرزهای فروش چند ده میلیونی برسانید. برخی از مهم‌ترین ترفندهایی که در این مقاله سعی کردیم به شما یاد دهیم، عبارت اند از:

 • حساب فیسبوک و اینستاگرام خود را به یکدیگر متصل کنید!
 • هشتگ ها، رویای شما را به حقیقت تبدیل می کنند
 • عکس خود را با فیلترهای جذاب منتشر کنید!
 • مانند اجدادمان باید تبدیل به یک قوم و گروه شویم!
 • نسبت به دیگران، عکس‌ها و ویدئوهای آن‌ها بی تفاوت نباشید!
 • زمان بندی داشته باشید تا موفق عمل کنید
 • از فونت‌های جذاب استفاده کنید
 • پست‌های خود را به صورت اسلایدی منتشر کنید

اگر شما هم در این زمینه تجربه، نظر و یا سوالی دارید، می‌توانید با ما و دیگر خوانندگان تاس در بخش مربوطه به اشتراک بگذارید.

مجید جورکش

علاقه مند به یادگیری و نوشتن در رابطه با سئو و دیجیتال مارکتینگ