مزیت‌های لینکدین و نکاتی که باید در مورد این شبکه اجتماعی بدانید

اکثریت کاربران دنیای وب با شنیدن شبکه اجتماعی و یا راه اندازی کسب و کار اینترنتی، نظرشان به شبکه اجتماعی اینستاگرام (برای مدیریت پیچ اینستاگرام خود، می ‌توانید از کارشناسان تاس کمک بگیرید!) جلب می‌شود. فضایی که بیشتر افراد برای سرگرمی و تفریح از آن استفاده می‌کنند. البته شبکه‌های اجتماعی کاربرد‌های متفاوتی دارند و بعضی …

مزیت-های-لینکدین-و-کاربرد-آن

اکثریت کاربران دنیای وب با شنیدن شبکه اجتماعی و یا راه اندازی کسب و کار اینترنتی، نظرشان به شبکه اجتماعی اینستاگرام (برای مدیریت پیچ اینستاگرام خود، می ‌توانید از کارشناسان تاس کمک بگیرید!) جلب می‌شود. فضایی که بیشتر افراد برای سرگرمی و تفریح از آن استفاده می‌کنند. البته شبکه‌های اجتماعی کاربرد‌های متفاوتی دارند و بعضی از آن‌ها تنها برای فعالیت‌های اقتصادی و تجاری ارائه شده‌اند. یکی از متفاوت‌ترین رسانه‌های مجازی که سبک و سیاق آن با سایر شبکه‌های اجتماعی فرق می‌کند، لینکدین است.

شبکه اجتماعی لینکدین مختص کسب و کارهای اینترنتی و تبادل اطلاعات در فضای کار ایجاد شده است. شما با ورود به فضای لینکدین با سبک زندگی کاری افراد بیشتر آشنا خواهید شد. ما در این مقاله می‌خواهیم مزیت‌های استفاده از لینکدین و ویژگی‌های این شبکه اجتماعی را بیان کنیم. با آژانس دیجیتال مارکتینگ  تاس همراه باشید.

 

به دنبال موفقیت ۱۰۰٪ در اینستاگرام هستید؟
موفقیت برند شما در شبکه های اجتماعی را تضمین خواهیم کرد.
از اینجا شروع کنید

 

منظور از لینکدین و کاربرد آن چیست؟

شبکه اجتماعی لینکدین فضایی است، که بسیاری از افراد دارای مهارت و تخصص در آن حضور دارند و به واسطه زمینه کاری خود با سایر افراد ارتباط می‌گیرند. هدف حضور این دسته از افراد در لینکدین ارائه اطلاعات و مهارت‌های خود به یکدیگر است. شبکه اجتماعی لینکدین در سال 2002 شروع به کار کرد و کاربران توانستند از سال 2003 فعالیت‌های خود را در این شبکه اجتماعی آغاز کنند.

لینکدین-مارکتینگهر فردی که می‌خواهد در لینکدین صفحه ای ایجاد کند، در اولین بازدید از فضای این رسانه متعجب خواهد شد، زیرا همان طور گفتیم فضای لینکدین با توجه به کاربری که دارد، با سایر شبکه‌های اجتماعی متفاوت است. فضای این رسانه، کاملاً رسمی و شبیه به محل کار اداری شما است. شما با استفاده از لینکدین می‌توانید ارتباطات کاری خود را توسعه دهید. در لینکدین می‌توانید دو اکانت شخصی و شرکتی را به طور همزمان با هم اداره کنید.

لینکدین و مزیت های کاربری شخصی

کسانی که می‌خواهند در لینکدین اکانت شخصی داشته باشند، با ساختن یک حساب کاربری این امکان برایشان فراهم است تا پروفایل خود را با ارائه دانش، مهارت‌ها و تخصص‌هایی که دارند، کامل کنند. در این صورت کارفرمایان و یا کارکنان شرکت‌هایی که می‌خواهند با آن‌ها همکاری کنند، با مراجعه به پروفایل می‌توانند از دانش و مهارت‌های آن‌ها آگاهی لازم را بدست آورند.

شما با حضور در شبکه اجتماعی لینکدین می‌توانید، به نیروهای مرتبط با کسب و کار خود در ارتباط باشید و برای همکاری با آن‌ها اقدامات لازم را انجام دهید. آیا تابه‌حال رزومه آنلاین به گوشتان خورده است؟ خیلی از افراد لینکدین را شبیه به یک رزومه آنلاین می‌بینند. شما هم اگر می‌خواهید کار و فعالیت‌های اقتصادی خود را توسعه دهید، می‌توانید رزومه آنلاین داشته باشید.

 

به دنبال موفقیت ۱۰۰٪ در اینستاگرام هستید؟
موفقیت برند شما در شبکه های اجتماعی را تضمین خواهیم کرد.
از اینجا شروع کنید

 

لینکدین اختصاصی و شرکتی

شرکت‌های تخصصی کسب و کار می‌توانند با حضور در شبکه اجتماعی لینکدین، صفحه ای مختص به فعالیت‌های تجاری خود ایجاد کنند. در این صورت به واسطه صفحه عمومی که اداره می‌کنند، سایر فعالیت‌های اختصاصی و شرکتی خود را برای کاربران به نمایش می‌گذارند. با اشتراک گذاری فعالیت‌های تجاری، کاربران در جریان آخرین اطلاعات و اقدامات شرکت خود قرار می‌گیرند. دیده شدن بیشتر و برندینگ شرکت، بستگی به عملکرد کارکنان در این فضا دارد.

شبکه اجتماعی لینکدین نخستین برنامه ای است که استراتژی‌های خود را بر اساس توسعه کسب و کارها ارائه می‌کند. این ویژگی باعث شده، لینکدین از سایر شبکه‌های اجتماعی متمایز باشد. جالب است بدانید با گذشت هفده سال از راه اندازی لینکدین، چیزی نزدیک به 575 میلیون اکانت شخصی و شرکتی در این شبکه اجتماعی وجود دارد.

توسعه کسب و کار و لینکدین

مزایا-و-معایب-بازاریابی-در-لینکدیناگر شما صاحب کسب و کار B2B هستید، می‌توانید لینکدین را به عنوان بهترین شبکه اجتماعی برای توسعه فعالیت‌های خود انتخاب کنید. مشتریان در این فضا به راحتی برند شما را می‌شناسند و برای همکاری و برقراری ارتباط، به صفحه شرکتی شما مراجعه می‌کنند. ایجاد ارتباطات توسعه یافته در این شبکه اجتماعی می‌تواند به سود فعالیت‌های تجاری شما تمام شود.

شما با حضور در لینکدین می‌توانید با سایر کاربران در رسانه‌های مجازی دیگر هم ارتباط داشته باشید. منتها نمی‌توانید استراتژی‌هایی را که در لینکدین مفید واقع می‌شود را در شبکه‌های اجتماعی دیگر هم بکار ببرید. فضای لینکدین نسبت به دیگر شبکه‌های اجتماعی اختصاصی و کاربردی تر است. بنابراین اگر هنوز در لینکدین فعالیت خود را آغاز نکرده‌اید، بهتر است با ایجاد یک حساب شرکتی، مشتریان مرتبط با زمینه شغلی خود را جذب کنید و مهارت و تخصص‌های خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.

حضور در لینکدین اعتبار شرکت شما را نیز به همراه خواهد داشت. شما با انجام فعالیت‌های تجاری خود می‌توانید خود را به عنوان یک فرد متخصص در حوزه کسب و کار خود معرفی کنید. تا دیگران برای راهنمایی و انجام کارهای خود به شما مراجعه کنند. در این بین موقعیت‌های شغلی متنوعی برای شما به وجود خواهد آمد.

جمع بندی

تجربه استفاده از لینکدین برای شما چگونه است؟ شما چه استراتژی برای این شبکه اجتماعی دارید؟ در لینکدین به تولید محتوا درباره کسب و کار خود و ارائه مطالب آموزشی بپردازید. شبکه اجتماعی لینکدین برای توسعه و تبلیغات فعالیت‌های تجاری شما بهترین شرایط را فراهم می‌کند؛ بنابراین سعی کنید با حضور در لینکدین دایره اهداف و چشم‌اندازهای کسب و کار خود را گسترش دهید.

 

به دنبال موفقیت ۱۰۰٪ در اینستاگرام هستید؟
موفقیت برند شما در شبکه های اجتماعی را تضمین خواهیم کرد.
از اینجا شروع کنید