مرورگر Brave هم قوانین Floc گوگل را رد کرد!

مرورگر Brave هم قوانین Floc گوگل را رد کرد!

در خبرهای قبلی تاس در هفته گذشته اشاره کردیم که گوگل به بهانه حفظ حریم خصوصی کاربران Floc را به جای کوکی معرفی کرده است و قصد دارد به جای استفاده از کوکی و اطلاعات فردی کاربران به اطلاعات جمعی دسترسی پیدا کند. این تصمیم در همان ابتدا با مخالفت های بسیاری روبه رو شد. …

۲۹ فروردین ۱۴۰۰

در خبرهای قبلی تاس در هفته گذشته اشاره کردیم که گوگل به بهانه حفظ حریم خصوصی کاربران Floc را به جای کوکی معرفی کرده است و قصد دارد به جای استفاده از کوکی و اطلاعات فردی کاربران به اطلاعات جمعی دسترسی پیدا کند. این تصمیم در همان ابتدا با مخالفت های بسیاری روبه رو شد. چرا که برخلاف کوکی این ویژگی از کاربران اجازه کسب نمی‌کند و به طور خودکار اطلاعات جمعی تمام کاربران را ذخیره می‌کنید.

کارشناسان حریم خصوصی به این ویژگی واکنش نشان دادند و اعلام کردند اطلاعات خصوصی کاربران نباید در اختیار هیچ سازمانی قرار بگیرد و هر گونه اقدامی بایستی با اطلاع و اجازه مخاطب انجام شود.

در ادامه این بحث مرورگر Brave هم مقاله‌ای روی وبلاگ خود گذاشت و این اقدام را گامی اشتباه و خلاف منافع کاربران دانست و گفت که حاضر نیست از این سیستم استفاده کند. این شرکت همچنین گوگل را به استفاده از سخنان گمراه کننده و ترویج مفهوم غلطی درباره شکل گیری حریم خصوصی آنلاین متهم کرده است.

نعیمه نخعی

نعیمه می‌نویسد، مباحث پیچیده مارکتینگ را ساده می‌نویسد تا همه بتوانند به سادگی حرفه‌ای شوند!