با سئوی داخلی سریع و راحت در صفحه اول گوگل باشید!

با سئوی داخلی سریع و راحت در صفحه اول گوگل باشید!

همیشه محتوای خوب و باکیفیت برای یک وبلاگ، مخاطبان زیادی را جذب می‌کند. در واقع اولین شرط افزایش تعداد بازدید کننده موضوع و محتوای جذاب است. اما چرا گاهی اوقات یک مطلب هر چقدر هم که جذابیت داشته باشد، مخاطبان زیادی را جذب نمی‌کند؟ ایراد کار کجاست؟ راهکار برای حل این مسئله خیلی ساده به نظر …

۲۲ آذر ۱۳۹۹

همیشه محتوای خوب و باکیفیت برای یک وبلاگ، مخاطبان زیادی را جذب می‌کند. در واقع اولین شرط افزایش تعداد بازدید کننده موضوع و محتوای جذاب است. اما چرا گاهی اوقات یک مطلب هر چقدر هم که جذابیت داشته باشد، مخاطبان زیادی را جذب نمی‌کند؟ ایراد کار کجاست؟ راهکار برای حل این مسئله خیلی ساده به نظر می‌رسد، شما با انجام روش‌ها و تکنیک‌های باید مورد توجه گوگل یا موتورهای جستجوی دیگر قرار بگیرید. شما با انجام اصول سئوی داخلی و استانداردهای آن، به نوعی خود را به موتورهای جستجوی معرفی می‌کنید. در نتیجه آن به راحتی موضوعات محتواهای شما را بررسی می‌کنند و بهترین رتبه را برای شما در نظر می‌گیرند. در این مطلب می‌خواهیم سئوی داخلی On-Page SEO و انجام اصول استاندارد آن را برای شما توضیح دهیم و به شما بگوییم که چگونه می‌توانید محتواهای سایت خود را بهینه سازی کنید. با تاس همراه باشید!

 

به دنبال حضور در اولین نتایج گوگل هستید؟
ما بالاترین جایگاه های نتایج جستجو را برای شما تصاحب می کنیم !
از اینجا شروع کنید

 

این مطلب را مطالعه کنید: سئو و همه آنچه برای شروع نیاز دارید(برای مبتدی ها+آپدیت 2021)

منظور از سئوی داخلی On-Page SEO چیست؟

منظور-از-سئوی-داخلی-On-Page-SEO-چیست؟اگر کیفیت کار شما از همه نظر خوب باشد، بدون توجه به سئو سایت و اصول آن باز هم ممکن است کسی به شما دسترسی نداشته باشد. سایتی که اصول سئو در آن رعایت نشده باشد، مانند فردی است که در مکانی گیر کرده و هر چه تلاش می‌کند، راه نجاتی پیدا نمی‌کند. در حال حاضر ارتباط اصول سئو و رتبه بندی سایت‌ها به همین شکل است، برای این که از به صدر نشینی در گوگل برسید، باید برای صفحات داخلی سایت خود اقدامات بهینه سازی را انجام دهید و سایر تکنیک‌ها را برای خارج از سایت خود در نظر بگیرید.

سئوی داخلی انجام تکنیک‌هایی است که سایت را برای موتورهای جستجو در صفحات داخلی سایت خود بهینه سازی می‌کنید. اگر سایت خود را با انجام تکنیک‌های اصول سئوی داخلی بهینه سازی کنید. موتورهای جستجو خیلی راحت، سایت و صفحات شما پیدا می‌کنند. آن موضوع سایت را به خوبی می‌فهمند و با در نظر گرفتن استانداردهای آن، به رتبه بندی هر چه بهتر سایت شما کمک می‌کند. انجام اصول سئو برای صفحات داخلی سایت اصلاً کار پیچیده‌ای نیست، کافیست راهنمایی‌ها و نکات کاربری مرتبط با آن را در نظر بگیرید. در ادامه تمامی استانداردهای لازم و نکات ضروری برای سئوی داخلی را به شما توضیح خواهیم داد.

انجام اصول سئوی داخلی 2020

این قسمت از مقاله مهم‌ترین و کاربردی‌ترین نکات پیرامون سئوی داخلی را به شما ارائه کرده‌ایم، تمامی این اصول بر اساس جدیدترین نسخه یعنی سال 2020 اعلام شده است و برای بهینه سازی سایت بسیار اثربخش می‌باشد.

بهینه سازی آدرس URL برای همه صفحات سایت

نخستین اقدامی که باید انجام دهید و مورد توجه گوگل قرار بگیرید، این است که آدرس صفحات سایت خود را کوتاه کنید. بهینه کردن آدرس صفحات سایت شما باید کاملاً با محتوای و کلمات کلیدی آن در ارتباط باشد. تنها در این حالت می‌تواند تأثیر خوبی بر سئو بگذارد. در نتیجه باید فکر درست کردن آدرس‌های پیچیده و سخت را از سر خود بیرون کنید، پس برای سایت خود آدرس کوتاه با کلیدواژه در نظر بگیرید.

کلمات کلیدی را پیدا کنید

با پیدا کردن کلمات کلیدی مرتبط با موضوعات مقالات و صفحات سایت، به راحتی خواهید فهمید که مخاطبان در زمینه مرتبط با سایت شما چه می‌خواهند و به دنبال چه موضوعاتی هستند و کلماتی که برای آن‌ها اهمیت دارد چیست! همچنین امکان بررسی برای این که بفهمید تعداد جستجوها روند افزایشی یا کاهشی است، برای شما وجود دارد. بعد از تحقیق و جستجو، شما کلماتی را که مخاطبان را جذب می‌کند و باعث افزایش ترافیک سایت شما می‌شود را در اختیار دارید.

می‌توان گفت گام اصلی را برداشته‌اید! در این مرحله با در نظر گرفتن کلمات کلیدی می‌توانید محتوای مرتبط با سایت خود را بنویسید و یا آن‌ها بهینه سازی کنید. اگر شما بتوانید در این مرحله بهترین عملکرد را داشته باشید. دقت کنید که شما کلمات کلیدی را صرفاً برای جذب کردن مخاطبان پیدا نکرده‌اید، بلکه منظور از این کار شما هدف قرار گرفتن کاربرانی است، که محتوای صفحات سایت شما برای آن‌ها اهمیت دارد و به اصطلاح کار آن‌ها را راه می‌اندازد.

بهینه کردن Mata Title عنوان سئو را در دستور کار خود قرار دهید

عبارتی که برای کاربران در فهرست نتایج گوگل نشان داده می‌شود، متا تایتل یا عنوان سئو می گویند. شما برای داشتن متا تایتل صحیح باید نکاتی را در نظر بگیرید تا موتور جستجو به راحتی آن‌ها را تشخیص دهد. بنابراین توجه داشته باشید که تعداد کاراکتر عنوان سئوی شما بیشتر از 60 کاراکتر نباشد. در غیر این صورت عنوان شما از نظر گوگل ناقص می‌باشد. استفاده حداقل یک بار از کلمه کلیدی در عنوان سئو توصیه می‌شود.

تا جایی که امکان دارد، کلمه کلیدی کانونی را در اول جمله بکار ببرید و بعد از آن به سراغ اضافه کردن جزئیات به متن بروید. در این حالت کاربر به صورت خود جوش، لینک سایت شما کلیک می‌کند. به عنوان مثال می‌توانید در متا تایتل خود از صفات تفصیلی استفاده کنید و این می‌تواند در رتبه بندی شما مؤثر واقع شود.

 

به دنبال حضور در اولین نتایج گوگل هستید؟
ما بالاترین جایگاه های نتایج جستجو را برای شما تصاحب می کنیم !
از اینجا شروع کنید

 

چیدن صحیح هدینگ ها و زیر عنوان ها

اگر می‌خواهید محتوای شما استاندارد باشد، باید دارای ساختار درست و بدون نقصی باشد. ارتباط تیترهای محتوای شما با یکدیگر باعث می‌شود که مخاطب هنگام درک مطلب دچار سردرگمی نشود. شما برای ارائه ساختار درست تیترهای خود در محتوا باید مهم‌ترین عنوان (عنوان اصلی متن) را در کادر قسمت بالای متن قرار دهید و آن را با تگ H1 نشان دهید. بعد از آن به ترتیب برای تیترهای مهم‌تر تگ H2 و برای زیر عنوان‌ها تگ‌های H3 و H4 را در نظر بگیرید.

برای صفحات داخلی لینک سازی کنید

شما می‌توانید برای مقاله‌هایی که در سایت خود منتشر می‌کنید، تعداد مشخصی لینک به آن‌ها بدهید. با لینک سازی داخلی می‌توانید از اعتبار صفحات مهم‌تر برای سایر مطالبی که جدیداً منتشر کرده‌اید، استفاده کنید. همچنین زمانی که مخاطب محتوای جدیدتر را بخواند و با لینک‌های ارائه شده مواجه شود، با کلیک روی آن می‌تواند به صفحات مهم‌تر ورود کند. در نتیجه وقت بیشتری را صرف گشت و گذار در سایت شما می‌کند و این برای گوگل بدین معناست که مخاطبان سایت شما را دوست دارند. در نتیجه گوگل به سایت شما اعتبار خوبی می‌دهد.

در روش دیگری لینک سازی، شما می‌توانید به سایت دیگران لینک بدهید. البته عده‌ی زیادی از افراد تصور می‌کنند. اگر به سایت‌های رقبا یا حتی سایت‌های معمولی لینک بدهند، از ارزش خودشان کم خواهد شد. در صورتی که این همکاری به نفع هر دو طرف می‌باشد. اگر شما به سایت‌های مرتبط با کسب و کار خود لینک بدهید، باعث می‌شود که گوگل درک بهتری از موضوعات سایت شما داشته باشد و این که کدام رتبه را برای شما در نظر بگیرد. علاوه بر این گوگل می‌تواند سایت شما را به عنوان یک منبع معتبر و کامل اطلاعات معرفی کند. بنابراین از لینک سازی خارجی فراموش نکنید.

سایت شما با چه سرعتی لود می شود؟ آن را بهینه کنید!

سایت-شما-با-چه-سرعتی-لود-می-شود؟-آن-را-بهینه-کنید!یکی از مهم ترین معیار های گوگل برای رتبه بندی سایت ها، سرعت سایت است. کاربران وقت زیادی ندارند، که برای باز شدن سایت و لود شدن محتواهای شما صرف کنند. به ویژه که الان سایت های با کیفیت و بسیار زیادی برای انتخاب کاربر وجود دارد. اگر سرعت سایت خود را بهینه سازی نکنید، علاوه برای اینکه بازدید کنندگان خود را از دست می دهید، بلکه نرخ تبدیل شما تا میزان قابل توجهی کاهش می یابد. بر اساس تحقیقات گوگل، بودن کاربران در سایت های سریع، 70 درصد بیشتر از سایت هایی کندی است که سرعت بارگذاری آن ها تا بیشتر از 19 ثانیه به طول می انجامد. همچنین بانس ریت یا نرخ پرش در سایت های سریع تا میزان 35 درصد کاهش می یابد.

تقویت سیگنال موبایل فرندلی سایت

خودتان بهتر می دانید که، بسیاری از مخاطبانی که در صفحات وب و شبکه‌های اجتماعی فعال هستند، کارهای خود را با موبایل انجام می‌دهند. پس از متوجه شدن این قضیه از طرف گوگل، او تصمیم گرفت یکی از معیارهای رتبه بندی را طراحی سایت ریسپانسیو قرار دهد. گوگل این تصمیم را در سال 2016 گرفت و از آن به بعد امکان استفاده از موبایل، تبلت و … برای بازدید از سایت‌های مختلف فراهم شد.

محتواهای تصویری سایت شما باید بهینه شوند

در تصاویر خود تگ Alt و کلمه کلیدی کانونی را در نظر بگیرید. گوگل به کمک تگ Alt می‌تواند ارتباط بین موضوع عکس و محتوای آن را بفهمد. باید بدانید که در Google Image رقابت خاصی برای کلمات کلیدی وجود ندارد و این بهترین فرصت برای بهبود تصاویر خود به کمک اصول سئو می‌باشد. در سیستم مدیریت محتوای وردپرس تگ Alt برای تصاویر با گزینه متن جایگزین نشان داده می‌شود.

مورد دیگری که باید برای بهینه سازی تصاویر رعایت کنید، کاهش حجم عکس بدون افت کیفیت است. اگر حجم تصاویر سایت بیش از اندازه باشد، سرعت لود شدن به شدت کاهش می‌یابد و این برای مخاطب اصلاً خوشایند نخواهد بود.

کلمات کلیدی و میزان چگالی استاندارد

در استفاده از کلمات کلیدی برای محتوای های خود نباید زیاده روی کنید. بر اساس استانداردی که متخصصین سئو در نظر گرفتند، کلمات کلیدی باید با چگالی 1 تا 3 درصد از تمام یک صفحه محتوا باشد. در غیر این صورت گوگل و الگوریتم‌هایش شما را جریمه خواهند کرد. شما برای این در استفاده از کلمات کلیدی با تکرار مواجه نشوید، می‌توانید، کلمات کلیدی LSI را در نظر بگیرید. LSI ها کلمات و عبارات مترادف با کلمه کلیدی کانونی هستند.

بهبود انکر تکست ها برای کسب رتبه‌ های بهتر در گوگل

باید سئوی داخلی متن لینک را بهبود ببخشید. همان متنی که کاربر با کلیک روی آن به صفحه‌ای دیگر وارد می‌شود. استفاده از کلمات کلیدی و مرتبط شدن آن با لینک سازی به صفحه مورد نظر می‌تواند آن را بهینه سازی کند.

نتیجه گیری: کسب رتبه اول گوگل

برای رسیدن به صفحه اول گوگل باید تمامی موارد گفته شده را به درستی انجام دهید. انجام دادن سئوی داخلی صفحات سایت یکی از راحت‌ترین کارها برای کسب نتایج قابل قبول از گوگل است. امیدواریم بتوانید به این موفقیت دست پیدا کنید. در نهایت اگر در این زمینه نظر، سوال یا تجربه‌ای دارید، می‌توانید در بخش نظرات با ما و دیگر افراد مطالب خود را به اشتراک بگذارید.

به دنبال حضور در اولین نتایج گوگل هستید؟
ما بالاترین جایگاه های نتایج جستجو را برای شما تصاحب می کنیم !
از اینجا شروع کنید
مجید جورکش

علاقه مند به یادگیری و نوشتن در رابطه با سئو و دیجیتال مارکتینگ