۶ روش موثر و ساده ریدایرکت در وردپرس + (ابزارها و افزونه ها)

۶ روش موثر و ساده ریدایرکت در وردپرس + (ابزارها و افزونه ها)

قدیم تر ها توی هر کوچه و گذری، مغازه ای بود که جلوی درش بنری زده بودند و نوشته بودند: « این فروشگاه به آدرس جدید … منتقل شد.» گاهی لازم است به دلایل مختلف همین کار را برای صفحات سایت انجام بدهیم و کاربران را به آدرس جدید منتقل کنیم. به این تغییر آدرس …

۸ خرداد ۱۴۰۰

قدیم تر ها توی هر کوچه و گذری، مغازه ای بود که جلوی درش بنری زده بودند و نوشته بودند: « این فروشگاه به آدرس جدید … منتقل شد.» گاهی لازم است به دلایل مختلف همین کار را برای صفحات سایت انجام بدهیم و کاربران را به آدرس جدید منتقل کنیم. به این تغییر آدرس صفحات سایت ریدایرکشن گفته می شود. تا انتهای مطلب همراه آژانس دیجیتال مارکتینگ تاس باشید و ۶ روش ریدایرکت در وردپرس را بیاموزید.

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید: بهترین پلاگین های وردپرس برای سئو در سال ۲۰۲۱!

ممکن است تصمیم داشته باشید دامنه سایت خود را تغییر بدهید. یا این که بخواهید دو یا چند سایت را ادغام کنید یا این که فقط بخواهید صفحه ای که مشکل دارد را به یک آدرس جدید منتقل کنید. در تمام این حالت ها بایستی محتوای صفحه را به URL  جدیدی انتقال بدهید. در ادامه ۶ روشی که می توانید این کار را در یک سایت وردپرسی انجام بدهید معرفی می کنیم:

۱. روش ریدایرکت در وردپرس با استفاده از cPanel

اگر نمی خواهید از افزونه ای برای هدایت URL ها و استفاده از میزبانی cPanel استفاده کنید ، این روش برایتان مناسب خواهد بود. این فرایند بسیار آسان و ساده است.ر

مرحله 1: به cPanel میزبانی خود بروید و در بخش «Domains» ، روی «Redirects» کلیک کنید. شما باید صفحه نمایش مشابه این را با چندین گزینه برای انتخاب مشاهده کنید.

مرحله 2: در کادر کشویی “Type” ، شما باید نوع تغییر مسیر مورد نظر را انتخاب کنید ، چه دائمی (301) و چه موقتی (302). بسته به پیوندی که می خواهید به آن هدایت شوید ، انتخاب بین دو گزینه آسان است.

مرحله 3: در منوی کشویی دوم ، شما باید دامنه خود + آدرس صفحه فعلی را انتخاب کنید.

مرحله 4: پس از انجام این کار ، در قسمت آخر ، باید آدرس صفحه وب را تایپ کنید ، که باید جایگزین آدرس صفحه فعلی شما شود.

مرحله 5: روی «Add» کلیک کنید و کارتان تمام شد!

 

 

به دنبال حضور در اولین نتایج گوگل هستید؟
ما بالاترین جایگاه های نتایج جستجو را برای شما تصاحب می کنیم !
از اینجا شروع کنید

 

 

 

۲. روش ریدایرکت در وردپرس با استفاده از.htaccess

خوشبختانه اکثر پلتفرم های هاست مشترک این ویژگی را ارائه می دهند و تقریبا همه می توانند از این روش استفاده کنند و با کمک بک اند ریدایرکت را اجرا کنند.  ممکن است تغییر در پرونده .htaccess مساله حساسی است اما اگر مراحل زیر را با دقت انجام بدهید درست کار می کند.

بهتر است قبل از انجام عملیات زیر نسخه پشتیبان تهیه کنید.

مرحله 1: به cPanel میزبانی خود بروید و پایین بروید تا قسمت “Files” را ببینید. در زیر آن ، روی “File Manager” کلیک کنید.

مرحله 2: از پنجره بازشو جدید ، “Document Root for” را انتخاب کنید و دامنه مورد نظر خود را انتخاب کنید. همچنین فراموش نکنید که کادر “Show Hidden Files” را علامت بزنید و “Go” را بزنید.

مرحله 3: پنجره جدیدی شامل انواع فایلهای مهم سایت شما باز می شود. شما باید به دنبال فایل .htaccess بگردید ، روی آن کلیک راست کرده و “Edit” را انتخاب کنید.

اگر مدیر پرونده شما پرونده .htaccess ندارد ، باید با کلیک روی “New File” در بالا سمت چپ و نامگذاری آن .htaccess آن را ایجاد کنید.

مرحله 4: هنگامی که در ویرایشگر .htaccess قرار گرفتید ، این مورد را برای تغییر مسیر دائمی (301) کپی و جایگذاری کنید:

Redirect 301 /oldpage /newpage

حواستان باشد که این مسیر به صورت نمونه در اختیارتان قرار داده شده و شما باید به جای /oldpage آدرس قبلی و به جای /newpage آدرس جدید را جای گذاری کنید. به این ترتیب در این فرمول ریدایرکت صورت می گیرد.

اگر می خواهید صفحه مخاطب تان را به پست بلاگ خود هدایت کنید این ریدایرکت را در ویرایشگر .htaccess قرار دهید:

Redirect 301 /contact /blog

یادتان باشد هنگام تنظیم آدرس برای ریدایرکت نباید کل URL  را جای گذاری کنید. بلکه فقط وقتی URL  را از دامنه ای به دامنه دیگر هدایت می کنید از یک URL  کامل استفاده کنید. در چنین شرایطی فرمول شبیه به نمونه زیر خواهد بود:

Redirect 301 /contact https://example.com/blog

بعد از این که ویرایش فایل .htaccess را انجام دادید ، “Save” را فشار دهید و URL قدیمی شما با موفقیت URL جدید شما را هدایت می کند.

 

 

به دنبال حضور در اولین نتایج گوگل هستید؟
ما بالاترین جایگاه های نتایج جستجو را برای شما تصاحب می کنیم !
از اینجا شروع کنید

 

 

 

۳. ریدایرکت در وردپرس با کمک MyKinsta

Kinsta یکی از هاست های تحت مدیریت برتر است که ویژگی های بسیار خوبی از جمله ریدایرکت مستقیم از طریق داشبورد MyKinsta را ارائه می دهد. برای ریدایرکت در این ابزار کافی است حساب کاربری ثبت کنید و مراحل زیر را طی کنید:

مرحله 1: وارد حساب Kinsta خود شوید و روی سایت خود کلیک کنید.

ریدایرکت در وردپرس از طریقmykinsta

مرحله 2: بر روی “Redirects” و سپس “Add redirect rule” کلیک کنید.

مرحله 3: اکنون ، یک پنجره ظاهر می شود. شما باید دامنه ، صفحه قدیمی خود را که باید ریدایرکت شود و صفحه جدیدی را که باید در محل قرار گیرد انتخاب کنید.

بدیهی است که oldblogpost و newblogpost جایگزین مسیرهای URL شما می شوند که می خواهید به آنها هدایت شوید.

ریدایرکت در وردپرس از طریقmykinsta مرحله ۲

چنان که در تصویر می بینید ^ / قبل از اولین مسیر URL و / قبل از مسیر URL دوم اضافه شده است. به این دلیل که Kinsta به طور خودکار از regex برای URL ها استفاده می کند. بنابراین درج این نمادها  به صورت دستی ضروری است. در غیر این صورت هدایت مجدد شما در صفحات مختلف وب سایت شما با ساختار URL مشابه خراب می شود.

مرحله 4: نوع ریدایرکت را انتخاب کنید (301/302).

وقتی همه این کارها را انجام دادید ، “Add redirect rule” را فشار دهید و پروسه را تکمیل کنید.

۴. ریدایرکت در وردپرس از طریق  Cloudflare

اگر وب سایت شما از Cloudflare استفاده می کند ، پس می توانید از آنجا نیز ریدایرکت را انجام دهید. فقط وارد حساب خود شوید و مراحل زیر را دنبال کنید:

مرحله 1: از صفحه اصلی ، روی دامنه ای که می خواهید پیوندها را به آن هدایت کنید کلیک کنید.

مرحله 2: بر روی یکی از زبانه های بالای صفحه که “Page Rules” می گوید کلیک کنید.

مرحله 3: دکمه “Create Page Rule” را بزنید.

مرحله 4: در این مرحله یک پاپ آپ گفتگو رو مشاهده خواهید کرد. پیش بروید و آدرس URL مورد نظر خود را در قسمت اول وارد کنید. پس از آن در زیر تنظیمات، “Forwarding URL” را انتخاب کنید و 301 یا 302 را طبق نیاز خود تغییر مسیر دهید. در آخر ، URL مقصد خود را وارد کنید.

مرحله 5: پس از پر شدن همه چیز ، روی “Save and Deploy” کلیک کنید تا کار به اتمام برسد.

 

 

به دنبال حضور در اولین نتایج گوگل هستید؟
ما بالاترین جایگاه های نتایج جستجو را برای شما تصاحب می کنیم !
از اینجا شروع کنید

 

 

 

۵. ریدایرکت در وردپرس با ابزار SiteGround

SiteGround اخیرا ویژگی های خوب زیادی را عرضه کرده است که یکی از آن ها پنل سفارشی است. از طریق این پنل می توانید ریدایرکت ها را نیز به سادگی هرچه تمام تر اعمال کنید. واضح است که زمانی می توانید برای ریدایرکت از این ابزار استفاده کنید که سایت شما از قبل به آن معرفی شده باشد:

به SiteGround >> وب سایت ها بروید و سایتی را انتخاب کنید.
به Site Tools بروید و به Domain >> Redirects بروید.
مسیر را اینجا وارد کنید و نوع را تغییر مسیر دهید و ایجاد کنید

ریدایرکت در وردپرس با siteground

۶. ریدایرکت در وردپرس با استفاده از افزونه ها

یکی از موهبت های سیستم وردپرس، تنوع افزونه های آن است. یعنی تقریبا برای هر نیازی در وردپرس چندین افزونه طراحی شده است که پروسه مدیریت سایت را بسیار ساده تر می کند. ریدایرکت نیز از این قاعده مستنثنا نیست و افزونه های زیادی برای این ریدایرکت در وردپرس در دسترس هستند که در این قسمت پرکاربردترین های آن را معرفی می کنیم:

۱. افزونه Redirection

با استفاده از این افزونه که به  سادگی تمام افزونه های دیگر وردپرس نصب می شود، می توانید تمام ریدایرکت های  301، 302، 303، 304، 307، 308 به صورت تکی و گروهی اعمال کنید و خطاهای ۴۰۴ را مانیتور کنید. این افزونه امکان استفاده از Regex * یا عبارات منظم در ریدایرکت وریدایرکت شرطی براساس مرورگر، آیپی، نقش کاربر، سرور، نوع صفحه و … را نیز فراهم می کند.

۲. افزونه وردپرسی SEO Redirection Plugin

این افزونه دو نسخه رایگان  و پولی را در اختیار کاربران قرار می دهد. اگر سایت چند زبانه دارید یا تصمیم دارید تغییر دایرکتوری بدهید این افزونه برای شما مناسب است. این پلاگین به گوگل آنالیتیکس نیز متصل می شود و شما می توانید ببینید ریدایرکت ها چند بار تکرار شده اند و خطاهای ۴۰۴ را نیز بررسی کنید.

جمع بندی

در این مقاله با روش های مختلف ریدایرکت در وردپرس آشنا شدید. اگر درباره این موضوع یا هریک از روش ها سوالی در ذهن شماست می توانید از طریق قسمت نظرات زیر همین پست از ما بپرسید و پاسخ بگیرید. همچنین می توانید تجربیات خود را با سایر کاربران به اشتراک بگذارید. فراموش نکنید که همواره و برای تمامی خدمات سئو از جمله سئو در مشهد می توانید روی همکاری تاس حساب کنید.

نعیمه نخعی

نعیمه می‌نویسد، مباحث پیچیده مارکتینگ را ساده می‌نویسد تا همه بتوانند به سادگی حرفه‌ای شوند!