بازاریابی ویدیویی چیست؟ رازهای ویدیو مارکتینگ + آموزش از صفر

بازاریابی ویدیویی چیست؟ رازهای ویدیو مارکتینگ + آموزش از صفر

آیا تا به حال برایتان پیش آمده‌است که ناخودآگاه جذب ویدیویی در شبکه‌های مجازی شده باشید و با گذشت مدتی، به خودتان بیایید و ببینید که تبلیغاتش رویتان تأثیر گذاشته‌است و در حال خرید محصول آن ویدیو هستید؟ اگر هنوز چنین چیزی را تجربه نکرده‌اید، به احتمال زیاد در آینده ای نزدیک برایتان پیش می‌آید؛ …

26 December, 2020

آیا تا به حال برایتان پیش آمده‌است که ناخودآگاه جذب ویدیویی در شبکه‌های مجازی شده باشید و با گذشت مدتی، به خودتان بیایید و ببینید که تبلیغاتش رویتان تأثیر گذاشته‌است و در حال خرید محصول آن ویدیو هستید؟ اگر هنوز چنین چیزی را تجربه نکرده‌اید، به احتمال زیاد در آینده ای نزدیک برایتان پیش می‌آید؛ چرا که بازاریابی ویدیویی هر روز قوی تر از قبل می‌شود تاثیرگذاری‌هایش، افزون تر! و اما، آیا با خودتان فکر کرده‌اید که چرا دیدن یک ویدیو، شما را تشویق به خرید و یا استفاده از خدمات می‌کند؟ چرا شما جزو یکی از آن کسب و کارهایی نباشید که از ویدیوها برای تبلیغات استفاده می‌کند؟ بنابراین اگر:

 • می‌خواهید بازاریابی ویدیویی را به‌طور کامل فرا بگیرید
 • تأثیر گذاری غیر مستقیم روی مخاطب داشته باشید
 • شیوه جدید و جذابی از فروش را تجربه کنید
 • برندتان را در ذهن مخاطبان حک کنید

 

به دنبال جذب مشتریان جدید برای کسب و کارتان هستید؟
تیم ما قدم به قدم در مسیر موفقیت در کنار شما خواهد بود.
از اینجا شروع کنید

 

به خواندن ادامه دهید این مطلب مناسب شماست. در این مطلب، هر آنچه نیاز است درباره Video marketing، بدانید در اختیارتان گذاشته‌است. پس آژانس دیجیتال مارکتینگ تاس را تا انتهای این مطلب، همراهی کنید:

 

ویدیو مارکتینگ (Video Marketing) چیست؟

قبل از خواندن این محتوا می توانید ویدئو زیر را در رابطه با ویدئو مارکتینگ مشاهده کنید :

بازاریابی ویدیویی همان‌طور که از نامش مشخص است، یکی از شیوه‌های بازاریابی اینترنتی و در واقع در فضای دیجیتال است.

در همین لحظه که در حال خواندن این مطلب هستید، به احتمال زیاد یا صاحب کسب و کاری هستید و یا می‌خواهید آن را راه اندازی کنید!

در هر دو حالت، برای آنکه بیزینس موفقی در دنیای اینترنت داشته باشید، نیاز به تولید محتوا دارید. تولید محتوایی که ویژگی‌های اصلی اش، جذاب، باکیفیت، ارزش آفرین و مورد نیاز مخاطب باشد.

در این بین، یکی از شیوه‌هایی که می‌توانید برای تولید محتوایتان در نظر بگیرید، استفاده از ویدیوهای کوتاه یک تا پنج دقیقه ای است؛ که به آن ویدیو مارکتینگ می‌گویند.

در این ویدیوها، با استفاده از راهکاری خلاقانه، محصولات و یا خدماتتان را معرفی می‌کنید و روی مخاطبانتان، تأثیر می‌گذارید و  آن‌ها را ترغیب به خرید می‌کنید.

 

چرا باید از ویدیو مارکتینگ استفاده کنیم؟

در حال حاضر، ممکن است در بخشی از مسیر رشد کسب و کارتان قرار داشته باشید که تمامی راهکارهایتان موفقیت‌آمیز بوده باشد. پس چرا باید روش جدیدی را امتحان کنید؟

بیایید کمی با آمار و ارقام با هم صحبت کنیم! این روزها، بیش از 80% فضای اینترنت، به ویدیوها اختصاص دارد. این عدد بسیار بالا، خود نشان دهنده محبوبیت این شیوه تولید محتوا برای کاربران اینترنت است. همچنین جالب است بدانید، در تحقیقی برای خرید از یک فروشگاه، نشان داده شد، تبلیغات ویدیویی چیزی حدود 90% در خرید مردم تأثیر داشته‌است! 

این آمار و ارقام، گویای قدرت بازاریابی ویدیویی است. قدرتی که شما هم می‌توانید با آن، کسب و کار و رشد فروشتان را چندین و چند برابر کنید.

مزیت‌های ویدیومارکتینگ، هنوز تمام نشده‌است. در ادامه با 4 مورد دیگر از مهمترین فواید این شیوه از بازاریابی، آشنا می‌شوید:

بازاریابی ویدیویی همان‌طور که از نامش مشخص است، یکی از شیوه‌های بازاریابی اینترنتی و در واقع در فضای دیجیتال است.

 

۱. سئو سایتتان را بهبود می‌دهد

اگر پیش از بازاریابی ویدیویی، اقدام ب طراحی سایت کرده اید؛ می‌دانید سئو چیست و چرا به آن نیاز دارید. اگر نمی‌دانید، مطلب زیر را بخوانید:

سئو و همه آنچه برای شروع نیاز دارید(برای مبتدی ها+آپدیت 2021)

به شما بگوییم، ویدیوها این توانایی را دارند که وب سایتتان را به رتبه‌های بهتری در گوگل برسانند، باور می‌کنید؟ اگر نه، این عین حقیقت است!

هنگامی که محتوای ویدیویی منتشر می‌کنید، احتمال به اشتراک گذاری آن بسیار بیشتر می‌شود. بنابراین، جدا از آنکه، محتوایتان بیشتر دیده می‌شود، نرخ کلیک تان بالا می‌رود و سئو وب سایت بهینه تر می‌شود.

 

۲. نرخ تبدیل تان را افزایش می‌دهد

با نرخ تبدیل آشنایی دارید؟ نرخ تبدیل بدین معنی است که مخاطب با ورود به وب سایت شما، آن کاری را انجام دهد که شما می‌خواهید. ویدیو مارکتینگ در این زمینه هم، عصای دستتان خواهد بود و نرخ تبدیلتان را تا حدود بسیار زیادی بالا می‌برد.

بررسی‌ها نشان داده‌است که 57% خریداران یک فروشگاه آنلاین، اقدام به خرید محصولاتی کرده‌اند که برای آنها ویدیو تولید شده بود.

۳. ویدیوها از در و دیوار اینترنت می‌ریزند

ویدیوها، جزو آن محتواهایی در دنیای اینترنت هستند که به راحتی در دست مردم قرار دارند. جالب است بدانید، روزانه 7.5 میلیون ویدیو در آپارات و 8 میلیارد فیلم در یوتیوب، تماشا می‌شود. این موضوع، علاوه بر نشان دادن جذابیت فیلم‌ها در بین مردم، آسان بودن دسترسی شان را هم نشان می‌دهد.

با وجود این آمار و ارقام، بازاریابی ویدیویی را تحت هیچ شرایطی دست کم نگیرید و بدانید با هزینه‌هایی مقرون به صرفه، می‌توانید تحول عظیمی در تبلیغاتتان ایجاد کنید.

۴.  ویدیو‌ها، هیجان انگیزتر هستند

همه چیز دست به دست هم می‌دهند تا محتوای ویدیویی، تبدیل به یکی از تاثیرگذارترین، شیوه‌های تبلیغاتی‌تان شود!در واقع بازاریابی ویدیویی، شما این امکان را دارید تا به وسیله موسیقی، مرکز احساسات مخاطب را در کنترل خودتان بگیرید، با ایفای نقش افراد مشهور، برندتان را در ذهن او تثبیت کنید و ….! به‌طور کلی، ویدیوها تأثیر عمیق‌تری نسبت به متن‌های تبلیغاتی می‌گذارند.

 

به دنبال جذب مشتریان جدید برای کسب و کارتان هستید؟
تیم ما قدم به قدم در مسیر موفقیت در کنار شما خواهد بود.
از اینجا شروع کنید

 

آیا بازاریابی ویدیویی مناسب کسب و کار شما هست؟

برای پاسخ به این سوال، برعکس همیشه، می‌گوییم، چشم بسته شیوه بازاریابی ویدیویی را شروع کنید!

فرقی نمی‌کند که بزرگترین فروشگاه و کسب و کار ایران را مدیریت می‌کنید یا یک بیزینس کوچک و محلی؛ در هر صورت ویدیو مارکیتنگ برای هر کسب و کاری، حکم فرشته نجات را دارد. یادتان باشد، اگر شما این کار را نکنید، رقیبانتان حتماً آن را در برنامه شان می‌گذارند!

 

آیا بازاریابی ویدیویی مناسب کسب و کار شما هست؟

 

بازاریابی ویدیویی را با این 9 ترفند، انجام دهید

و اما، اکنون که اهمیت بازاریابی ویدیویی را با اعماق وجودتان، درک کردید، وقت آن رسیده که بگوییم، چطور باید این کار را انجام دهیم؟

برای پیاده‌سازی تبلیغات ویدیویی راهکارهای بسیار زیادی وجود دارد. به عنوان مثال، یکی از قدیمی‌ترین آنها که همه ما با آن آشنا هستیم، تبلیغات ویدیویی در بین برنامه تلویزیونی است.

این روزها، با همه گیر شدن اینترنت و شبکه‌های اجتماعی در بین مردم، ویدیوها علاوه بر رسانه‌های ملی، جای خودشان را در دنیای اینترنت هم باز کرده‌اند.

علاوه بر تلویزیون و شبکه‌های اجتماعی، راهکار دیگری وجود دارد و آن هم پخش تبلیغات ویدیویی بر روی بنرهای سطح شهر است. درست است که این روش، تأثیر فوق‌العاده ای دارد؛ اما بسیار گران و پرهزینه است. اما اصلا نگران نباشید. اگر شرایط مالی برای این شکل از بازاریابی ویدیویی ندارید، می‌توانید این کار را بسیار ارزان و با شروع از وب سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی تان، آغاز کنید.

موثرترین روش‌های ویدیو مارکتینگ 

در این بخش به معرفی ۹ روش پرکاربرد برای ویدیو مارکتینگ می‌پردازیم:

۱. خط فکری کسب و کارتان را به اشتراک بگذارید

در این نوع از ویدیو مارکتینگ، تمرکز بر روی اهداف و سیاست‌های کلی کسب و کارتان است. در واقع در بازاریابی ویدیویی تجارتی، سعی می‌کنید مخاطبانی را جذب کنید که خط فکری‌شان، به شما نزدیک است.

 

۲. با افراد متخصص زمینه خودتان مصاحبه کنید

بدون شک، افرادی کارشناس و مشهور در زمینه کاری شما وجود دارند که مصاحبه با آنها، می‌تواند تأثیر عمیقی روی نظر مخاطب بگذارد. در این نوع از بازاریابی ویدیویی، بحث‌های تخصصی انجام می‌دهید؛ از این رو، مشتریان به حرفه ای بودن، کسب و کار شما پی می‌برند.

در نظر داشته باشید، مصاحبه با افراد صاحب نام و متخصص، طولانی‌تر از شیوه‌های دیگر تولید محتوای ویدیویی است؛ بنابراین بهتر است در تلویزیون به نمایش در بیاید.

۳. از رویدادهایتان ویدیو بگیرید

اگر کسب و کارتان به گونه ای است که جلسات، گردهمایی‌ها و دورهمایی‌های صمیمانه دارید، حتماً از آنها گزارش‌هایی ویدیویی تهیه کنید. با این کار، اعتبار برندتان را تا حدود زیادی در نظر مخاطب، بالا می‌برید.

۴. فیلم‌های آموزشی درست کنید

ویدیوهای آموزشی، یکی از پرطرفدارترین انواع محتوا هستند که برای همه کاربرد دارد.با کمی گشت و گذار و جست و جو، هم در شبکه‌های مجازی و هم وب سایت‌هایی نظیر یوتیوب و آپارات، متوجه خواهید شد، ویدیوهای آموزشی، بخش بزرگی از محتواهای این فضاها را به خود اختصاص داده‌است.

هنگامی که فیلم آموزشی درست می‌کنید، برای مخاطبانتان، ارزش ایجاد می‌کنید و با دادن نیازش، او را با محصول و کسب و کارتان هم آشنا می‌کنید. اگر روش آموزشی را در پیش می‌گیرید، باید بدانید اعتماد زیاد مخاطبان را به کسب و کارتان، هدیه می‌دهید.

 

و اما، اکنون که اهمیت بازاریابی ویدیویی را با اعماق وجودتان، درک کردید، وقت آن رسیده که بگوییم، چطور باید این کار را انجام دهیم؟

۵. ویدیوهایی نسخه نمایشی تولید کنید

در این نوع از بازاریابی ویدیویی، کارایی‌های محصولات و خصوصیت‌هایش را به مشتریان، معرفی می‌کنید. ویدیوهای مربوط به آنباکسینگ از محبوب‌ترین‌های این زمینه هستند.

۶. درباره کسب و کارتان و محصولاتش، توضیح دهید

اگر کمی پای تبلیغات تلویزیونی بنشینید، متوجه می‌شوید، بیشتر آنها از این مورد استفاده می‌کنند. ویدیوهای توضیحی به این معنا است که درباره کسب و کارتان، محصولات و خدماتش توضیح می‌دهید. در واقع در این فیلم، به مخاطب می‌گویید چرا به این محصول نیاز دارد و چگونه خواسته‌هایش، برطرف شده‌است.

۷. از جذابیت ویدیوهای کارتونی و طنز غافل نشوید

یکی از جذاب‌ترین و خلاقانه‌ترین شیوه‌های بازاریابی ویدیویی، تولید فیلم‌های کوتاه انیمیشنی و طنز است. به کمک این فیلم‌ها، می‌توانید مفاهیمی سخت و پیچیده را با زبانی ساده، توضیح دهید.

اگر از دنبال کنندگان شبکه‌های اجتماعی باشید، حتماً می‌دانید که کسب و کارها، اسپانسر این انیمیشن‌ها می‌شوند و تبلیغاتشان را به شیوه ای جذاب، انجام می‌دهند. چرا شما جزو یکی از آنها نباشید؟

۸. از رضایت مشتریانتان، فیلم بگیرید

یکی از کارآمدترین راهکارهای ویدیو مارکتینگ، تهیه فیلم از رضایتمندی مشتریانتان است. با این کار، اعتماد زیادی برای مخاطبانتان ایجاد می‌کنید و به او با تصاویری چهره به چهره نشان می‌دهید، دیگران مشکل مشابه شان، برطرف شده‌است.

۹. ویدیوهای Live را فراموش نکنید

و در نهایت، آخرین گزینه پیش رویتان برای بازاریابی ویدیویی، تهیه ویدیوهای زنده است. این ویدیوها، جزئیات کسب و کار و پست صحنه‌ها را نشان می‌دهد و سبب اعتماد سازی در مخاطبان می‌شود.

اگر می‌خواهید ویدیوهای زنده درست کنید، شبکه‌های اجتماعی نظیر اینستاگرام، فیسبوک و توییتر این امکان را در اخیتارتان می‌گذراند. (اینستاگرام، از بقیه محبوب تر است)

 

به دنبال جذب مشتریان جدید برای کسب و کارتان هستید؟
تیم ما قدم به قدم در مسیر موفقیت در کنار شما خواهد بود.
از اینجا شروع کنید

 

چطور بازاریابی ویدیویی را شروع کنیم؟

بعد از خواندن شیوه‌های بازاریابی ویدیویی، ممکن است ایده‌های زیادی به سرتان رسیده باشد. حتی ممکن است، از قبل آن فکرهای خلاقانه و جذاب را داشته باشید؛ اما باید از کجا شروع کنیم؟

معمولاً حتی افرادی که مسیر را می‌دانند، هنگام قرار گرفتن در مراحل آماده‌سازی گیج می‌شوند و نمی‌دانند که دقیقاً باید چه کار کنند! اما اصلاً ایرادی ندارد؛ چرا که در این بخش از مطلب، چند قدم ساده را برای کمک به شما و رهایی از سردرگمی‌هایتان، آورده‌ایم:

بعد از خواندن شیوه‌های بازاریابی ویدیویی، ممکن است ایده‌های زیادی به سرتان رسیده باشد. حتی ممکن است،

قدم اول

 • ویدیویی از تیم کاری تان تهیه کنید که در آن از مشتریانی که متقاعد به خرید شده‌اند، یا افرادی که ممکن است در آینده ای نزدیک محصول شما را خریداری کنند، سپاسگزاری می‌کنند.
 • یک ویدیویی نمایشی از محصولتان تهیه کنید که مخاطب را به خوبی با آن آشنا کند.
 • عملکرد محصولتان را در قالب ویدیوهای محرک، یعنی همان GIFها تهیه کنید و به اشتراک بگذارید. با این کار، ویژگی‌های محصولتان را به مخاطب، نشان می‌دهید.
 • از تعریف و تمجیدهای مشتریانتان، ویدیو کوتاه 15 یا 20 ثانیه ای تهیه کنید و مخاطبان دیگر را هم تحت تأثیر قرار دهید.

 

قدم دوم

 • در مرحله بعد، فیلم‌برداری‌های پیشرفته تری داشته باشید. در واقه در این بخش، لازم است رضایتمندی مشتریانتان را طولانی‌تر و با جزئیات بیشتر، به اشتراک بگذارید. کاری کنید که مشتریان در آن فیلم، با نشان دادن سبک زندگی شان و خوشحالی شان از خرید آن محصول، بقیه را هم تحت تأثیر قرار دهند.
 • ویدیو نمایشی محصولتان را هم طولانی‌تر و با جزئیات تر، دوباره تولید کنید و به شاتراک بگذارید.
 • اهداف کلی کسب و کارتان و شیوه فکری تان را در قالب ویدیویی، برای مخاطبانتان به اشتراک بگذارید.

قدم سوم

 • فیلم نمایشی و کاملی از محصولتان تهیه کنید و به اشتراک بگذارید.
 • ویدیوهای آموزشی و ارزش آفرین تولید کنید و به جای پست‌های طولانی، در بسترهای مختلف منتشر کنید.
 • مصاحبه ای طولانی با بیشتر افراد کسب و کارتان انجام دیهد؛ تا مخاطبان بفهمند پشت صحنه محصول شما و بیزینستان، چه می‌گذرد.
 • برای فراخوان‌های مختلفتان، مانند با ما تماس بگیرید، ما را به بقیه هم معرفی کنید، به ما بپیوندید و …، ویدیوهایی تهیه کنید و آن‌ها را در اختیار مخاطبان قرار دهید. این دعوت به صورت ویدیویی، تأثیر بیشتری دارد.

ابزارهای ویدیو مارکتینگ

ابزارهای ویدیو مارکتینگ

اگر نظرتان به ویدیو مارکتینگ جلب شده و حس می‌کنید برای بهبود کسب و کارتان به آن نیاز دارید، بهتر است با ابزارهای لازم برای آن نیز آشنا شوید.  برای ساخت ویدیو به طور کلی نیاز به دوربین یا وبکم حرفه‌ای، میکروفون و نورپردازی مناسب دارید. البته اگر ویدیوهای شما مبنی بر تصویر برداری هستند. اگر ویدیوهای مبتنی بر تصویرسازی مثل موشن گرافیک را می‌سازید یک راست بروید سراغ بخش بعدی، این بخش نیاز شما نیست. 

دوربین یا وبکم

بسته به نوع ویدیویی که تهیه می‌کنید و محل انتشار آن می‌توانید از ابزارهای مختلف استفاده کنید. برای ویدیوهای ساده اینستاگرامی که در آن یک نفر چند دقیقه‌ای صحبت می‌کنند، با وبکم معمولی یا حتی دوربین جلوی گوشی‌های موبایل جدیدتر هم مناسب است. اما اگر یک ویدیوی طولانی و مستندگونه برای کانال یوتیوب خود لازم دارید پیشنهاد می‌کنیم از تیم‌های حرفه‌ای تصویربرداری کمک بگیرید. در غیر این صورت دوربین حرفه‌ای که حداقل با کیفیت 1080p تصویربرداری کند نیازدارید. دوربین‌های DSLR،  دوربین‌های ورزشی، دوربین‌های کامپکت وحتی دوربین‌های آنالوگ همگی می‌توانند برایتان مفید واقع شوند. 

چه تصویربردار کمک بگیرید چه خودتان تصویر را ضبط می‌کنید از سه پایه دوربین یا نگه دارنده‌های گوشی تلفن همراه استفاده کنید. تا تصویر بدون لرزش و کادر ثابتی را داشته باشید.

میکروفون

اگر ویدیوها را بدون میکروفون ضبط کنید در کنار یک تصویر خوب، صدایی بی کیفیت، آمیخته با صدای محیط و در برخی کلمات مبهم و نارسا را ارائه خواهید کرد. از آن جایی که تنوع میکروفون بسیار بالاست و برندهای زیادی با قیمت‌های زیادی در بازار وجود دارند ما نمونه مشخصی را معرفی نمی‌کنیم. اما تجربه نشان داده است میکروفون‌های وایرلس کاربرد بیشتری دارند. برای شناخت بهتر گزینه‌های موجود درباره میکروفون‌های مناسب برای بلاگینگ سرچ کنید. میکروفونی که با دستگاه تصویر برداری شما جور درمی‌آید و همچینن کیفیت مورد نیاز شما را دارد تهیه کنید. 

نورپردازی

از آن جایی که تجهیزات نورپردازی حرفه‌ای بسیار گران قیمت بوده و کار کردن با آن‌ها کمی تخصصی است، استفاده از رینگ لایت ‌ها می‌تواند گزینه بهتری باشد. رینگ‌ لایت‌ها هم در انواع مختلفی ارائه می‌شوند که بسته به نیازتان می‌توانید آن‌ها را جستجو کنید. در صورتی که فیلم برداری در محیط آزاد و خارج از یک کادر بسته را در پیش دارید، رینگ لایت کاربرد چندانی برایتان نخواهد داشت. 

 

چرا بازاریابی ویدئویی در ایران هم جواب می‌دهد؟

اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که برای استفاده از مزیت‌های بازاریابی ویدیویی، بهانه تراشی می‌کنید و می‌گویید، این حرف‌ها همه برای خارجی‌ها است و در ایران کاربردی ندارد، این بخش از مطلب را عمیقاً بخوانید.

پیش از هر چیز، در نظر داشته باشید که کاربران ایرانی، در تمام شبکه‌های اجتماعی حضور فعال دارند و ویدیو مارکتینگ در بین مردم کشورمان بسیار محبوب شده‌است.

همچنین آپارات که که به عنوان سرویس اشتراک گذاری ویدیو برای ایرانیان محسوب می‌شود، روزانه بیش از 7.5 میلیون بازدید دارد! عددی که نشان دهنده جذابیت محتواهای ویدیویی برای مردم ایران است و این تعداد روز به روز هم بیشتر می‌شود.

بیایید، این حرف را با یک نمونه به شما نشان دهیم. همه ما دیجی کالا را می‌شناسیم! در واقع اگر حرف از معتبرترین فروشگاه ایران شود، دیجی‌کالا، اولین اسمی است که به ذهنمان می‌آید.

در این بین، دیجی‌کالا به خوبی قدرت بازاریابی ویدیویی را درک کرده‌است و همواره در حال بهره بردن از مزیت‌های آن است. استراتژی‌های این برند، برگزاری مسابقات، اطلاع‌رسانی و استفاده از افراد مشهور در ویدیوهایش است!

شما هم می‌توانید دیجی کالای زمینه کاری خودتان باشید! تنها کافی است بهترین شیوه‌های بازاریابی که یکی از آنها ویدئو مارکتینگ است، فرا بگیرید و در برنامه تان قرار دهید.

 

بازاریابی ویدیویی، این مشکلات را هم دارد

ساختن ویدیو، در ذهن بسیاری از افراد، کاری طاقت فرسا و هزینه‌بر است! اگر چنین فکر می‌کنید، باید بگوییم تا چند سال گذشته، حق با شما بود! در واقع در آن زمان هزینه تجهیزات، ویرایش، فیلم‌برداری‌های حرفه ای و …، اصلاً مقرون به صرفه نبود و همه امکان استفاده از این شیوه تبلیغاتی را نداشتند.

اما امروزه همه چیز فرق کرده‌است! بازاریابی ویدیویی به خوبی جای خودش را در بین مردم باز کرده‌است و هزینه‌ها هم به همان نسبت پایین‌تر آمده‌است. اما این بدان معنا نیست که هیچ هزینه‌ای پیش رو ندارید! هزینه‌ها کمتر شده‌است و با توجه به تأثیرات فوق‌العاده ای که روی برندتان می‌گذارد، ارزشش را دارد.

 

به دنبال جذب مشتریان جدید برای کسب و کارتان هستید؟
تیم ما قدم به قدم در مسیر موفقیت در کنار شما خواهد بود.
از اینجا شروع کنید

 

بهترین نرم افزارهای تولید محتوای ویدیویی

اگر در حوزه تولید محتوای اینترنتی مبتدی هستید بهتر است در ابتدا کار با این دو نرم افزار را بیاموزید:

۱. ابزار ساخت و ویرایش ویدیو کمتازیا

با استفاده از این ابزار می توانید ویدیوهایی که با سوژه انسانی ساخته می شوند را ضبط کنید. و همچنین از تصاویر و اسکرین ریکوردها و اسکرین شات های آموزشی نیز استفاده کنید. در این نرم افزار تایم لاین ویدیو به صورت گرافیکی در اختیارتان قرار می گیرد و به انتخاب خود می توانید المان های مختلف را به آن اضافه کرده و مدیریت کنید.

با استفاده از پنل ابزار می توانید جلوه ها و افکت هایی به ویدیوی خود بدهید و همچنین حاشیه نویسی را نیز اعمال کنید. به طور کلی کاربرد ساده و جامع این نرم افزار آن را به یکی از بهترین های ادیت ویدیو تبدیل کرده است.

۲. ابزار Canva

با استفاده از این ابزار می توانید ویدیوهای گرافیکی مثل موشن گرافیک های ساده را بسازید. با استفاده از این ابزار ساده می توانید پاپ آپ ها و اینفوگرافیک های برندتان را نیز به راحتی ایجاد و مدیریت کنید و از قالب های پیش فرض و طرح های آماده آن نیز کمک بگیرید. اگر در ساخت مووشن گرافیک یا ویدیوهای گرافیکی ساده بدون سوژه انسانی آماتور هستید این ابزار به سادگی تمام می تواند به شما کمک کند.

۳. ابزار Magisto

اگر درنظر دارید که ویدیوهای خاارجی را ترجمه کنید و روی پلتفرم های خود قرار بدهید این ابزار یکی از ساده ترین ها و بهترین ها برای اضافه کردن زیر نویس به ویدیو است. این تنها قابلیت ماجیستو نیست و با آن می توانید تصاویر و ویدیوهای خود را به صورت حرفه ای ویرایش کنید.

سخن آخر!

 

و در نهایت، به عنوان جمع‌بندی کوتاهی از این مطلب، می‌خواهیم نکاتی که باید در بازاریابی ویدیویی سرلوحه کارتان قرار دهید، بگوییم.

ویدیو مارکتینگ این روزها یکی از بهترین شیوه‌های تبلیغاتی، به خصوص در دیجیتال مارکتینگ است.

در نظر داشته باشید، تنها شما نیستید که به فکر تولید محتوای ویدیویی هستید! این روزها بسیاری از کسب و کارهای این کار را انجام می‌دهند. از اینم رو، برای آنکه مخاطب از ویدیوهایتان خسته نشود و آن را ببیند، نیاز است ماهیچه‌های خلاقیت ذهنتان را تقویت کنید و تا جایی که می‌توانید فیلمی جذاب درست کنید. این جذابیت باید به گونه ای باشد که چشمان مخاطب را روی محتوایتان، میخکوب کند!

همچنین، پیش از آنکه بخواهید از نمونه‌های جهانی الگوبرداری کنید، حتماً از تناسب فرهنگ ویدیو با مردم خودمان مطمئن شوید! همواره نیاز مخاطبانتان را در نظر بگیرید و متناسب با سلیقه او، دست به تولید بزنید.

در آخر، آیا تجربه ای از بازاریابی ویدیویی دارید؟ اگر بله، در بخش نظرات این تجربه و یا سوال‌هایتان را با ما و دیگر خوانندگان آموزش‌های آژانس دیجیتال مارکتینگ تاس، به اشتراک بگذارید.

سپاسگزاریم که وقت ارزشمندتان را برای مطالعه این مطلب صرف کردید. امید است برایتان ارزش ایجاد کرده باشد و قدمی در راستای پیشرفت کسب و کارتان بردارید!

اگر برای بازاریابی ویدئویی خود برنامه دارید میتوانید از خدمات طراحی موشن گرافیک آژانس دیجیتال مارکتینگ تاس استفاده کنید

مجید جورکش

علاقه مند به یادگیری و نوشتن در رابطه با سئو و دیجیتال مارکتینگ

پیام شما