لینک عمیق یا دیپ لینک در سئو سایت چیست ؟

لینک عمیق یا دیپ لینک در سئو سایت چیست ؟

چرا لینک عمیق روی سئو تاثیر داره؟ یکی از مفیدترین لینک هایی که در طراحی وب سایت استفاده می شود، لینک عمیق هست. همیشه اینو یادت باشه، یک سئو کار حرفه ای، از تمام لینک هایی که بلده استفاده می کنه. لینک عمیق، تاثیر بالایی تو سئو سایت داره. به همین دلیل، تو این مقاله …

۲ دی ۱۳۹۹

چرا لینک عمیق روی سئو تاثیر داره؟

یکی از مفیدترین لینک هایی که در طراحی وب سایت استفاده می شود، لینک عمیق هست. همیشه اینو یادت باشه، یک سئو کار حرفه ای، از تمام لینک هایی که بلده استفاده می کنه. لینک عمیق، تاثیر بالایی تو سئو سایت داره. به همین دلیل، تو این مقاله قصد داریم، در مورد لینک عمیق بنویسیم. مرسی که وقت مطالعه میذاری.

 

به دنبال حضور در اولین نتایج گوگل هستید؟
ما بالاترین جایگاه های نتایج جستجو را برای شما تصاحب می کنیم !
از اینجا شروع کنید

 

لینک عمیق چیست؟

لینک عمیق، یکی از انواع لینک هست، که کاربران رو مستقیما به صفحه خرید، دانلود مستقیم یک برنامه، صفحه یک مقاله فوق العاده تخصصی یا صفحه یک رویداد هدایت می کنه. این حرکت، به طور قابل توجهی، تجربه کاربر رو بهبود میده.

چرا پیوندهای عمیق مهم هستند؟

پیوندهای عمیق، باعث صرفه جویی در زمان و انرژی میشه. این پیوندها به برنامه نویس ها و طراح ها، اجازه می ده تا توی طرح ها و پروژه های پیچیده، بهترین تجربه کاربری رو پیاده کنن. اینجوری کاربر با یک کلیک به صفحه ای که تو طراح میخواد هدایت میشه.

پیوندهای عمیق به طرز جالبی ایجاد انگیزه میکنه. فکرش رو بکن، کاربر نیازی نداره وارد صفحه انتقال لینک، یا صفحه دانلود بشه. مستقیما وارد صفحه خودش میشه یا برنامه رو دانلود می کنه. اینجوری خود کاربر برای نصب، دانلود و یا حتی خرید به شدت تحریک میشه.

از این گذشته پیوند عمیق می تونه نرخ تبدیل رو افزایش بده. بنابراین، بهترین باز خورد رو برای کمپین های تبلیغاتی داره

یک مثال

اجازه بده با یک مثال بهتر توضیح بدم. فرض کن میخوای یک آلبوم رو با دیجیتال مارکتینگ به فروش بذاری. بنابراین باید وب سایت هایی که سئو سایت قابل قبولی دارند رو پیدا کنی، و آلبوم رو تو اون وب سایت ها به فروش بذاری. اگر بخوای کاربر قبل از هدایت به هر صفحه ای، قطعه ای از آهنگ رو بشنوه، باید چکار کنی؟ خب مسلما یک لینک عمیق نیاز داری، تا بتونی کاربر رو به قطعه نمونه هدایت کنی. به این میگن یک تجربه کاربری یک پارچه!

پیوند عمیق به تعویق افتاده چیه؟

پیوندهای عمیق یک روش هوشمند برای هدایت تبدیل ها در عین ارائه تجربه کاربری مثبت هستن. اما اگر کاربر عمیقاً به برنامه ای که نصب نکرده هدایت بشه چی؟ اینجا پیوندهای عمیق به تعویق افتاده وارد بازی می شن.

اگر کاربر روی پیوند عمیق کلیک کند و برنامه رو نصب نکنه. می تونه به جای اون به فروشگاه اپلیکیشن متصل بشه. هوش اتصال عمیق به تعویق افتاده اینجاست که، وقتی آن کاربر برنامه را نصب و باز کنه، بازهم می تونه به مکان درون برنامه ای که از اول قراربوده هدایت بشه فرود بیاد.

مثلا، این می تونه یک سطح خاص تو برنامه بازی تون یا صفحه ای از فروشگاه محصولات تون برای دیجیتال مارکتینگ باشه.

تنظیم یک لینک عمیق

پیوند عمیق شاید بیشتر شبیه یک چالش باشه، اما اگر درست تنظیم بشه، مراقبتش هم ساده تر میشه. میشه پیوندهای عمیق رو ایجاد کرد، آنها را مستقر کرد و نتایج رو تو داشبورد پیگیری کرد. به این صورت تاثیر این نوع لینک، روی سئو سایت مشخص میشه.

تنظیم یک تولید کننده لینک عمیق

 

به دنبال حضور در اولین نتایج گوگل هستید؟
ما بالاترین جایگاه های نتایج جستجو را برای شما تصاحب می کنیم !
از اینجا شروع کنید

 

تنظیم یک مولد لینک عمیق، بهت این امکان رو می ده تا بدون هیچ تلاش اضافی یک لینک عمیق ایجاد کنی.

مولدهای پیوند عمیق، آدرس های کاربردی راحتی رو به بازاریابان میده، که هم برای برنامه های اندروید و هم برای مرورگرها کار کنه. اینجوری دردسر پیاده سازی و مراقبتش هم کاهش داده میشه.

نحوه به کار گرفتن و آموزش کامل لینک عمیق ممکنه مقاله رو طولانی کنه. در اون صورت حوصلتون رو سر می بره. حتما تو مقاله دیگه ای جداگانه در مورد لینک های عمیق نوشته میشه.

مجید جورکش

علاقه مند به یادگیری و نوشتن در رابطه با سئو و دیجیتال مارکتینگ