اسپم در سئو چیست و چطور می توانیم با آن مقابله کنیم؟

همانظور که نامش هویداست اسپم چیزی خوب نیست و هرجای سئو که اتفاق بیفتد محکوم به شکست یا خرابی است. اگر از روش های سئوی کلاه سیاه یا خاکستری استفاده می کنید یا ساده دلانه گول بعضی توصیه ها را می خوردید ممکن است به دام این بلای خانمان سوز بیفتید. تا انتهای مطلب همراه …

۲۹ خرداد ۱۴۰۰

همانظور که نامش هویداست اسپم چیزی خوب نیست و هرجای سئو که اتفاق بیفتد محکوم به شکست یا خرابی است. اگر از روش های سئوی کلاه سیاه یا خاکستری استفاده می کنید یا ساده دلانه گول بعضی توصیه ها را می خوردید ممکن است به دام این بلای خانمان سوز بیفتید. تا انتهای مطلب همراه آژانس دیجیتال مارکتینگ تاس باشید و درباره اسپم در سئو بخوانید.

 

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید: بهترین ابزارهای خزنده وب برای سئو در سال ۲۰۲۱!

اسپم در سئو چیست؟

اصطلاح اسپم یا هرزنامه به طیف گسترده ای از پنجره های بازشو ناخواسته ، پیوندها ، داده ها و ایمیل هایی گفته می شود که در تعاملات روزانه خود در وب با آنها روبرو هستیم. هرزنامه می تواند به سادگی ناخواسته باشد ، اما همچنین می تواند برای وب سایت شما از طرق مختلف مضر، گمراه کننده و مشکل ساز باشد.

 

انواع اسپم در سئو

اکنون انواع مختلفی از هرزنامه و روش های مختلف برای مبارزه با آنها وجود دارد. در اینجا ما نگاهی به طیف وسیعی از هرزنامه ها می اندازیم ، و متمرکز بر رایج ترین مواردی که ممکن است با آنها روبرو شوید ، و آنچه را می توان برای به حداقل رساندن تأثیر منفی آنها انجام داد.

 

متداول ترین انواع هرزنامه ها به چهار دسته اصلی تقسیم می شوند:

اسپم های جستجو

اسپم های ترافیک

اسپم های لینک

ایمیل های اسپم

هدف از جستجوی هرزنامه تغییر رتبه یک وب سایت در نتایج جستجو است ، معمولاً با این انتظار که حداقل ورودی پاداش بالایی خواهد داشت. به طور معمول این مورد برای افزایش رتبه وب سایت خود کاربر اسپم نسبت به رقبا استفاده می شود. یکی از رایج ترین روشهای جستجوی هرزنامه به عنوان پر کردن کلمات کلیدی شناخته می شود.

 

به دنبال حضور در اولین نتایج گوگل هستید؟
ما بالاترین جایگاه های نتایج جستجو را برای شما تصاحب می کنیم !
از اینجا شروع کنید

 

1.اسپم های جستجو در سئو

پر کردن کلمات کلیدی نوعی اسپم وب است قدیمی است و اکنون تا حد زیادی بی اثر است. از آنجا که هرزنامه نویسان اولیه می فهمیدند که گوگل و سایر موتورهای جستجو ، برای رتبه بندی صفحات ، به ذکر بسیاری از کلمات کلیدی متکی هستند ، شروع به استفاده از کلمه کلیدی مانند: pet shop ، در سراسر وب سایت خود کردند.

استفاده از کلمه هایی کلیدی در عنوان و توضیحات متا و جاهایی که موتورهای جستجو می بینند اما کاربران نه یکی از بهترین اقدامات برای جلوگیری از این سوتفاهم هاست.

 

این موارد شامل:

 

متن  Alt

توضیحات متا

فراکلیدواژه ها

NoScript

کلمات کلیدی

برخی از این روشها (مانند پر کردن کلمات کلیدی متا) به لطف به روزرسانی موتور جستجو منسوخ شده اند. کاربران هرزنامه می توانند کلمات کلیدی متا را در سایت قرار دهند ، اما الگوریتم های هوشمند گوگل اکنون آنها را کاملاً نادیده می گیرند.

جلوگیری از حملات ddos در وردپرس

به طور همین ترتیب کلاکینگ کلمه کلیدی نیز قابل تشخیص است. در این روش کلمات کلیدی و عبارات در کد یک صفحه گنجانده شده است اما از نظر خواننده پنهان است. نمونه هایی از پنهان کردن کلمات کلیدی عبارتند از:

 

  • مخفی کردن کلمات کلیدی در کد CSS
  • پنهان کردن کلمات کلیدی با همان رنگ پس زمینه
  • قلم کوچک برای کلمات کلیدی ، که به طور معمول در پایین صفحه یا پاورقی قرار می گیرد

محتوای سایت یک عامل موثر در چگونگی رتبه بندی سایت شما در جستجو است. هرزنامه در داخل محتوا ، از جمله پر کردن و پنهان کردن کلمات کلیدی ، نقشی در این محتوا دارد که از عوامل موثر در جستجوی هرزنامه است.

 

آنچه در واقع وب سایت شما برای گفتن دارد برای موتورهای جستجو به اندازه کاربران اهمیت دارد. برخی از کاربران سعی کرده اند تراکم کلمات کلیدی خود را با استفاده از محتوای تولید شده در ماشین یا خراش دادن محتوا (سرقت از سایت های دیگر) برای پر کردن سایت خود افزایش دهند. موتورهای جستجو از هر دو تاکتیک اخم می کنند.

 

شما همیشه باید از تیم بازاریابی یا نویسندگان داخلی خود برای ایجاد محتوای جذاب که با خوانندگان واقعی صحبت می کند استفاده کنید. این نوع محتوایی است که مشاهده می شود موتورهای قوس می خواهند ببینند و باور خواهند کرد اسپم نیست.

 

  1. اسپم لینک در سئو

مراجعه ناخواسته یا هرزنامه لینک یکی دیگر از حوزه های گسترده اما قابل توجه هرزنامه است. از آنجا که پیوندها به سایت شما نشانه قابل توجهی برای موتورهای جستجو از نظر قدرت شما است ، پیوندهای نامناسب می توانند صدمات زیادی وارد کنند.

 

گوگل در طول سال ها ، الگوریتم ها را برای شناسایی بهتر پیوندهای واقعی و سایت های با کیفیت ایجاد کرده است ، اما هنوز کامل نیست. در سال های گذشته ، اگر سایت شما دارای پیوندهای هرزنامه ای بود ، برای ماه هابه شدت مجازات می شد. به روزرسانی Google Penguin 2016 به این معنی است که (به ساده ترین اصطلاحات) می توانید با حذف پیوندهای نامناسب یا به دست آوردن پیوندهای مثبت ، از مجازات آن جلوگیری کنید.

 

به دنبال حضور در اولین نتایج گوگل هستید؟
ما بالاترین جایگاه های نتایج جستجو را برای شما تصاحب می کنیم !
از اینجا شروع کنید

 

 

بنابراین چه چیزی به عنوان اسپم لینک محسوب می شود؟

 

ایجاد لینک یک استراتژی رایج در بازاریابی دیجیتال است. در واقع ، در روابط عمومی ، بازاریابی جستجو ، جستجوگرها و هر نوع بازاریابی محبوب است. ایجاد پیوند در هسته اصلی خود به معنای دریافت پیوند از یک سایت به سایت شما است. در یک سناریوی ایده آل (بسته به بخش خود) ، می توانید مقاله ای در مورد تجارت خود بنویسید ، یا یک داستان خبری را نقل قول می کنید ، یا یک بررسی می کنید. این موارد ممکن است به سایت شما پیوند داده شده و شما مقداری اقتدار کسب کنید.

 

مشکلی که در نحوه انجام ایجاد لینک سازی وجود دارد و اینکه چرا بسیاری از سایت ها با هرزنامه لینک روبرو هستند این است که فریبکارانه انجام شده است. سئوکاران کلاه سیاه و کسانی که به دنبال نتایج سریع هستند ، از ماهیت اصلی الگوریتم موتور جستجوگر اولیه برای جذب آنچه که به عنوان پیوندهای غیر طبیعی شناخته می شود ، استفاده می کنند.

مزرعه لینک

پیوندهای غیر طبیعی می توانند منابع مختلفی داشته باشند ، اما این منابع متداول ترین هستند:

 

لینک فارم یا مزرعه لینک

دایرکتوری های آنلاین که تنها هدف آنها ارائه لینک های منفرد به سایت ها است ، تقریباً همیشه با پرداخت هزینه.

لینک های شبکه ای

یک رویکرد کمی هوشمندانه ، شبکه های لینک شامل گروهی از سایت ها هستند که همه به یکدیگر پیوند می خورند و اقتدار دامنه جمعی خود را افزایش می دهند.

لینک در مقابل لینک!

اگرچه ممکن است شبکه های پیوند ناخواسته به یکدیگر پیوند دهند ، اما سایت های بخشهای کوچک ممکن است به یکدیگر لینک شوند زیرا تنها منابع به جای اهداف شبکه پیوند هستند ، پیوندهای متقابل برنامه ریزی شده است.

اسپم لینک دستی

این شامل ایجاد پیوندهایی در بخشهای محتوای تولید شده توسط کاربر در سایتهای دیگر ، مانند بخشهای انجمن یا نظرات است.

تأثیرات منفی هرزنامه لینک بسته به مقیاس و موتور جستجو متفاوت است ، اما برای اطمینان از بهترین شانس عدم جریمه ، همیشه باید پیوندهایی را که به سایت شما می آیند از نزدیک تحت نظر داشته باشید.

برخی از بارزترین نشانه های پلتفرم های اسپم لینک:

 

  • درصد بالایی از تبلیغات ، اغلب با مقالات کلیک بایت
  • بسیاری از لینک های خروجی
  • پیوندهای ورودی زیاد نیست
  • بخشی از شبکه پیوندهای آشکار (ممکن است این عنوان را در عنوان “بخشی از خانواده [نام] مشاهده کنید)
  • مباحث جدا از هم

هر شرکت معتبر بازاریابی دیجیتال ، اگر لینک سازی انجام دهد ، از این نوع پیوندها جلوگیری می کند. هر تیم بازاریابی داخلی باید از این قوانین پیروی کند تا سایت شما پر از هرزنامه لینک نشود.

 

3.ترافیک اسپم

سومین شکل عمده هرزنامه که ممکن است با آن روبرو شوید ، هرزنامه ترافیکی است. هرزنامه ترافیکی می تواند یکی از این دو مورد باشد ، لزوماً منحصر به مورد دیگر نیست.

 

اولین مورد مربوط به هرزنامه لینک است ، جایی که شما پیوندی را از یک سایت بد دریافت کرده اید و از آن سایت ترافیکی دریافت می کنید که باعث پرش زیاد کاربران می شود. این می تواند به عنوان هرزنامه بازدید کننده تلقی شود زیرا بر سایت شما تأثیر منفی می گذارد و ناخواسته است.

 

نوع دوم هرزنامه های ترافیکی واقعی نیستند ، دقیقاً نیستند. تیم بازاریابی یا آژانس جستجوگرها باید به طور منظم میزان مراجعه شما را بررسی کنند. در برنامه های نظارت بر ترافیک ، مانند Google Analytics ، شما می توانید ترافیک مراجعه را ردیابی کنید و سیستم عامل هایی را ببینید که کاربران از سایت شما بازدید می کنند.

 

در میان این سایت ها می توانید پیوندهای عجیب و غریب را مشاهده کنید. اینها می توانند پیوندهایی باشند که خودتان به آنها دسترسی پیدا نکرده اید یا سایتهایی را نشان می دهید که پیوند شما در آنها قابل مشاهده نیست. یا ممکن است به هیچ وجه سایتی در آن URL پیدا نکنید. این ترافیک مشکل ساز است زیرا می تواند هرزنامه پیوندی باشد یا می تواند باعث ایجاد هرزنامه ترافیکی شود که داده های ماهانه شما را منحرف می کند.

توجه: انواع مختلفی که هرزنامه بازدید هستند نیز ممکن است اعداد یا دامنه را تغییر دهند.

 

برخی از متداول ترین سایت های هرزنامه بازدید کننده که ممکن است مشاهده کنید:

Traffic2money.com

Seo-platform.com

دکمه های شناور-اشتراکی.com

Chinese-amezon.com

Claim68514535.copyrightclaims.org

Cyber-monay.ga

 

اسپم مراجعه لزوماً به وب سایت شما آسیب نمی رساند ، اما می تواند بر صحت داده های ترافیکی که جمع آوری می کنید تأثیر بگذارد. هرزنامه موضوعی شایع است و می تواند مسئله پیچیده ای باشد ، خصوصاً اگر در گذشته از روش ناخواسته استفاده کرده اید و به دنبال بازگشت مستقیم و بی حاشیه باشید.

 

به دنبال حضور در اولین نتایج گوگل هستید؟
ما بالاترین جایگاه های نتایج جستجو را برای شما تصاحب می کنیم !
از اینجا شروع کنید

 

جمع بندی

در این مقاله با انواع اسپم در سئو و روش های مقابله با آن آشنا شدید. اگر سوالی در این باره دارید می توانید از بخش نظرات زیر همین پست از ما بپرسید و پاسخ بگیرید. فراموش نکنید که همواره و برای تمامی خدمات سئو از جمله سئو در مشهد می توانید روی همکاری تیم تاس حساب کنید.

نعیمه نخعی
نعیمه نخعی

نعیمه می‌نویسد، مباحث پیچیده مارکتینگ را ساده می‌نویسد تا همه بتوانند به سادگی حرفه‌ای شوند!

پیام شما

name
امیر محمدی

16:23 - 99/12/4

از این که تا انتهای مطلب همراه آژانس دیجیتال مارکتینگ تاس بودید، سپاسگذاریم حالا می‌توانید آزمون AB خود را به بهترین شکل بسازید و مدیریت کنید. اگر سوال یا تجربه ای درباره این آزمون دارید می‌توانید از قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

name
امیر محمدی

16:23 - 99/12/4

از این که تا انتهای مطلب همراه آژانس دیجیتال مارکتینگ تاس بودید، سپاسگذاریم حالا می‌توانید آزمون AB خود را به بهترین شکل بسازید و مدیریت کنید. اگر سوال یا تجربه ای درباره این آزمون دارید می‌توانید از قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.