3 کلید طلایی در طراحی موشن گرافیک چیست؟

اهمیت موشن گرافیک در چیست؟ از طراحی موشن گرافیک یا حرکت گرافیکی برای ساخت ویدوئو های در زمینه های مختف مثل بازاریابی، تبلیغات، آموزشی و … استفاده می شود.این روزها 80% از کسب و کار های دنیا بخشی از تلاش های خود را  به ساخت موشن گرافیک میگذارند! آمار زیادی است! دلیل آن هم کاملا …

success-in-motion-graphics

اهمیت موشن گرافیک در چیست؟

از طراحی موشن گرافیک یا حرکت گرافیکی برای ساخت ویدوئو های در زمینه های مختف مثل بازاریابی، تبلیغات، آموزشی و … استفاده می شود.این روزها 80% از کسب و کار های دنیا بخشی از تلاش های خود را  به ساخت موشن گرافیک میگذارند! آمار زیادی است! دلیل آن هم کاملا واضح است، چه آن شرکت پایدار بماند و چه از بین برود با ویدئو موشن گرافیکی که قبلا روانه بازار کرده اند می تواند اسمی جاویدان از کسب و کارشان را به جای بگذارند.

 


به عنوان یک طراح موشن گرافیک، شما باید برای ایجاد ویدئوی مثبت و خوشحال کننده برای مخاطب تلاش کنید. موشن گرافیک و انیمیشن همیشه بخشی مهمی در داستان پردازی بوده اند. به جرات می توانم بگویم که امروزه خیلی از طراحان موشن گرافیک به دنبال ساخت ویدئو های با کمترین زمان و بیشترین تاثیر گذاری هستند، به همین خاطر قصد داریم در این مقاله تنها با بیان کردن 3 کلید اساسی و طلایی برای موفقیت بیشتر در طراحی موشن گرافیک بپردازیم.

 

3 کلید طلایی برای یک طراحی موشن گرافیک:

  • داشتن مفهومی ساده

در بعضی موارد، ارتباط دیداری(یا همانUI) دقیقا همان تعریف کردن حقیقت است که حالا آن داستان می تواند به صورت یک چارت باشد یا حتی به صورت چند تصویر.

با این حال، تقریبا می توان گفت که هدف تمام ویدئوها تعریف کردن یک داستان خاص است. این یعنی به جای تجسم کردن اطلاعات، تصاویر یا چارت ها، ویدئو و طراحی موشن گرافیک در ارتباط داستان سرایی بصری کمک می کنند. به طورمعمول یک ویدئو مخاطب را قلقلک می دهد که احساسی را پیدا کند یا کار خاصی را انجام دهد. بنابراین اگه  یکی از اصول مهم و ضروری در طراحی موشن گرافیکی را به درستی انجام ندهید، ممکن است که مخاطب شما جذب داستان نشود و یا متوجه مفهوم نشود که این باعث می شود که ویدئو را ببندد.

 

 

برقراری ارتباط بصری برای ارائه و راهنمایی بهتر کاربر است. مکانی که کاربر با دیدن موشن گرافیک شما میبیند باید سفری واضح باشد. کاربر از کجا میآید، کجا قرار دارد، به کجا می رود، باید به وضوح مشخص باشذ. اگر کاربربه روی دکمه بزند و داستان جدید اتفاق بیافتذ، شی باید از مبدا هدف اصلی خودش حرکت کند. اگر این به درستی انجام شد، انیمیشن مورد نظر می تواند نقشه ذهنی مخاطب را به راحتی و بدون هر گونه توضیح اضافه ایجاد کند.

بنابراین، برای طراحی موشن گرافیکی در هر زمینه ای، سراغ شرکتی بروید که تبحر خاصی در داستان سرایی دارند، بگذارید آنها داستان شما را به زبان خودشان تعریف کنند.

 

 

  • رعایت سلسه مراتب داستان

 در میان تمام ابزارهای طراحی-مثل رنگ، نوع و طرح- طراحی موشن گرافیک با صدای بلندتری حرف می زند. حرکت ها و تکان خوردن های اشیا موجود در داستان هستند که بیان کننده سلسله مراتب  طراحی شماست، این بدان معنی است که ما باید با استفاده از این تکنیک کاربران را به درست ترین راه برای درک بهتر و سریع مفهوم هدایت کنیم. شما به عنوان یک طراح موشن گرافیک باید مطمئن شوید که حرکت های اشیا شما از سلسه مراتب داستانش پشتیبانی می کند، تا کاربری که با چشم داستان شما را دنبال می کند مفهوم محتوا و داستان شما را به خوبی بفهمد. مهم ترین مزیت رعایت سلسه مراتب داستان در طراحی موشن گرافیک این است که کاربر مهمترین قسمت ویدئو را در زمان کمتری شناسایی می کند.

 

 

  • مختصر و سریع طراحی کنین!

هیچ کس معطل شدن را دوست ندارد. زمانبندی در طراحی موشن گرافیک باید سریع باشد، اما نه خیلی سریع! اگر یک انیمیشن خیلی کوتاه باشد، شکست خورده به نظر می رسد و وقت کافی برای درک اطلاعات را به کاربر رو نمی دهد. همه حرکت ها باید سریع ،و خلاصه باشند. همانطور که سرعت یک حرکت می تواند سرعت اپلیکیشن را بالا ببرد، می تواند در صورت داشتن اجرای ضعیف و کند اثر معکوس داشته باشد. طراحی موشن گرافیک شما باید به صورتی طراحی شده باشد که مانع پیشرفت و فهم کاربر نشود.

 

 

 

مهم نیست که شما از چه ترندی برای طراحی موشن گرافیک خود استفاده می کنید، این را به خاطر بسپارید که موشن گرافیک هم یکی دیگر از راه های انتقال پیام به مخاطب است. بنابراین، حفظ  هدف مخاطب ضروری است، چرا؟ جواب خیلی ساده است چون هیچ کس سلیقه یکسانی نداره، فقط  راهی که بتواند هدف از طراحی را نشان بدهد برای داشتن یک طراحی موشن گرافیک موفق اهمیت دارد ولاغیر…!